1 023 день війни
Особовий склад
758 730
Танки
9 532
Артилерія
21 072
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 023
Крилаті ракети
2 861
Гелікоптери
329
БПЛА
20 111
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,6
41,4
43,8
43,7
Комітет ООН з прав людини прийняв сторону Андрія Саннікова

Комітет ООН з прав людини прийняв сторону Андрія Саннікова

10:51 - 24.04.2018

Влада Білорусі порушили права колишнього кандидата в президенти Андрія Саннікова. Таке рішення Комітету ООН з прав людини, куди Санніков подав скаргу ще в 2012.  

Про це повідомляє TrueUA з посиланням на UN  

Під час тюремного ув'язнення він відчув на собі тортури та інші види жорстокого поводження.  

Члени Комітету визнали, що Андрій Санніков став жертвою незаконного позбавлення волі, були порушені його права на приватне життя, свободу вираження думок і на мирні зібрання.  

Санніков був заарештований в 2010 році, коли влада жорстоко розігнали демонстрації протестів у зв'язку з виборами президента. Він був кандидатом від опозиції і отримав п'ять років в'язниці за звинуваченням в організації «масових заворушень».  

Згодом він був помилуваний президентом, однак він не має права балотуватися в майбутньому, оскільки його судимість не була погашена.  

Лідер опозиції направив скаргу в Комітет ООН з прав людини, який стежить за виконанням Міжнародного пакту про громадянські і політичні права.   

Згідно Факультативного додаткового протоколу до Пакту, в Комітет звертатися мають право окремі громадяни. Андрій Санніков скористався цим правом, оскільки Білорусь є учасником Пакту.  

У заяві Комітету йдеться, що право на мирні зібрання є одним з основних прав людини і важливою умовою існування демократичного суспільства: це право передбачає можливість організовувати мирні зібрання в громадських місцях - навіть без попередження - і брати участь в них».  

Члени Комітету закликали Мінськ провести ретельне неупереджене розслідування звинувачень в тортурах і притягнути винних до кримінальної відповідальності.   

Вони також заявили про необхідність погасити судимість Саннікова і надати йому компенсацію.  

Білорусь повинна також вжити заходів щодо попередження подібних порушень. Експерти з жалем відзначили що, незважаючи на обов'язок країн співпрацювати з Комітетом, Білорусь не прийняла жодної участі в розгляді справи Саннікова.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама