Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки розглядає пропозицію щодо виведення до 10 тисяч військовослужбовців зі Східної Європи. Втім, такий сценарій викликає занепокоєння на обох континентах.
Як повідомляє NBC News, підрозділи, яких може торкнутись відповідне рішення, є частиною 20 тисяч військовослужбовців, яких екс-президент Сполучених Штатів Америки Джозеф Байден направив до Європи ще у 2022 році з метою зміцнення оборони країн, які мають спільний кордон з Україною.
Такі дискусії щодо скорочення кількості американських військ у Румунії та Польщі відбуваються в той час, коли президент Дональд Трамп намагається переконати російського диктатора Володимира Путіна погодитися на припинення вогню. Своєю чергою, шестеро неназваних американських та європейських чиновників розповіли, що, якщо Пентагон підтримає пропозицію, це посилить побоювання про те, що Вашингтон "відмовляється від своїх давніх союзників у Європі".
"Росіяни оцінять скорочення збройних сил США як послаблення стримування, і це збільшить їхню готовність втручатися в Європі різними способами по всьому спектру", — зауважив старший віце-президент Центру стратегічних і міжнародних досліджень Сет Джонс.
NBC News додає, що адміністрація Трампа чітко дала зрозуміти, що хоче, щоб європейські союзники взяли на себе більше відповідальності за власну оборону, дозволивши Сполученим Штатам зосередити свої військові ресурси на Китаї та інших пріоритетах. Водночас видання зауважило, що остаточна кількість військових, яких можуть вивести з території Східної Європи, ще не узгоджена.
Нагадаємо, раніше американський президент Дональд Трамп заявив, що його адміністрація схвалила рекордний оборонний бюджет. Відтак, він сягне одного трильйона доларів.