Генеральний секретар Антоніу Гутерреш найрішучішим чином засудив напад на автоколону миротворців ООН на південному сході Центральноафриканської Республіки, яке призвело до загибелі військовослужбовця з Мавританії. Ще вісім «блакитних касок» отримали поранення.
Про це повідомляє TrueUA з посиланням на UN.
Прес-секретар ООН на брифінгу в Нью-Йорку повідомив, що напад на миротворців було скоєно 17 травня на південному сході країни. За попередніми даними, до злочину причетні бійці формувань «Антібалака».
Генеральний секретар ООН висловив співчуття родині вбитого і уряду Мавританії. Він побажав якнайшвидшого одужання пораненим.
Антоніу Гутерреш наголосив, що це напад на миротворців ООН може бути кваліфіковано як військовий злочин і закликав владу ЦАР знайти і покарати винних у його скоєнні.
Генеральний секретар нагадав, що миротворча Місія ООН в Центральноафриканській Республіці покликана забезпечити захист цивільних осіб і сприяти стабілізації в країні.
У багатьох районах ЦАР тривають сутички між збройними групами, що призводить до нових переміщень населення.
У цій країні через насильство з боку озброєних угрупувань кожен четвертий житель виявився в числі внутрішньо переміщених осіб або біженців.
На початку 2018 року в ЦАР налічувалося 688 700 внутрішніх переселенців. Ще 542 380 жителів ЦАР знайшли притулок в сусідніх країнах в якості біженців.
Нагадаємо, що в 2013 році влада в ЦАР захопила повстанське угрупування «Селек». Потім в країні розгорівся міжетнічний конфлікт між колишніми бойовиками «Селек» з числа мусульман і християн з коаліції «Антібалака».
У травні 2015 року в ЦАР пройшов Бангійскій форум з питань примирення, на якому лідери збройних угруповань і перехідна влада підписала цілий ряд угод, в тому числі - про проведення політичних перетворень.
У 2016 році в країні пройшли вибори президента, на яких переміг Фостен-Аршанжа Туадера.
В цілому, жителям Центральноафриканської Республіки вдалося відновити конституційний порядок. Однак ситуація в гуманітарній сфері і в сфері безпеки все ще нестабільна.