У небі над Україною у ніч на 17 липня можна буде побачити метеоритний дощ Персеїди. Він вважається одним із найактивніших у році та триватиме приблизно до 23 серпня.
Про це пише видання Live Science.
Щороку метеоритний дощ Персеїди активний з середини липня. Він виникає, коли Земля врізається в матеріал, викинутий з комети. За прогнозами вчених, це природно явище розпочнеться в ніч з середи на четвер, 17 липня, а досягне максимуму 12 та 13 серпня.
У ці дні за годину може бути видно до 100 зірок, які "падають". Проте присутність майже повного Місяця зробить цьогорічну подію менш захопливою, оскільки буде видно лише найяскравіші "падаючі" небесні тіла.
Спостерігати за метеоритним потоком потрібно з найменш штучно освітленого місця з якнайбільшим оглядом неба. Виділити на спостереження варто кілька годин свого часу. Особливість метеорного потоку в тому, що куди б ви не дивилися — шанс побачити метеор Персеїд є завжди, але якщо дивитися в сторону радіанта — ділянки неба, з якої небесні тіла "вилітають" — можна побачити ще більше яскраві метеорні частинки.
Однак, оскільки повний Місяць у серпні настане 9 серпня, його світло знебарвить нічне небо саме тоді, коли розпочнеться пік Персеїди. Він фактично освітить 84% нічого неба, тому зорепад буде не таким яскравим. Проте з 18 до 28 липня буде "темне вікно неба" — мінімальне місячне сяйво. Після цього півмісяць, що зростає, протягом двох тижнів заважатиме "падаючим" зіркам своїм яскравим сяйвом.
Метеорний потік Персеїди відомий своїми швидкими та яскравими метеорами, які рухаються зі швидкістю 37 миль на секунду (60 кілометрів на секунду). Вони є продуктом крихітних частинок, залишених у Сонячній системі після удару комети "109P/Свіфта — Таттла" об атмосферу Землі. При цьому вони нагріваються та випаровуються, вивільняючи енергію, видиму у вигляді смуг світла на нічному небі.
Свою назву дощ отримав за сузір'ям Персея, де розташований його радіант, тобто точка на небесній сфері, у якій перетинаються зворотні подовження траєкторій метеорів.
Нагадаємо, 15 липня геомагнітне поле було спокійного рівня, спалахів на Сонці не фіксували. Проте уже завтра ситуація дещо зміниться, а потужність магнітної бурі зросте.