У небі над Україною у ніч на 17 липня можна буде побачити метеоритний дощ Персеїди. Він вважається одним із найактивніших у році та триватиме приблизно до 23 серпня.Про це пише видання Live Science.Щороку метеоритний дощ Персеїди активний з середини липня. Він виникає, коли Земля врізається в матеріал, викинутий з комети. За прогнозами вчених, це природно явище розпочнеться в ніч з середи на четвер, 17 липня, а досягне максимуму 12 та 13 серпня.У ці дні за годину може бути видно до 100 зірок, які "падають". Проте присутність майже повного Місяця зробить цьогорічну подію менш захопливою, оскільки буде видно лише найяскравіші "падаючі" небесні тіла.Як побачити дощ ПерсеїдиСпостерігати за метеоритним потоком потрібно з найменш штучно освітленого місця з якнайбільшим оглядом неба. Виділити на спостереження варто кілька годин свого часу. Особливість метеорного потоку в тому, що куди б ви не дивилися — шанс побачити метеор Персеїд є завжди, але якщо дивитися в сторону радіанта — ділянки неба, з якої небесні тіла "вилітають" — можна побачити ще більше яскраві метеорні частинки. Однак, оскільки повний Місяць у серпні настане 9 серпня, його світло знебарвить нічне небо саме тоді, коли розпочнеться пік Персеїди. Він фактично освітить 84% нічого неба, тому зорепад буде не таким яскравим. Проте з 18 до 28 липня буде "темне вікно неба" — мінімальне місячне сяйво. Після цього півмісяць, що зростає, протягом двох тижнів заважатиме "падаючим" зіркам своїм яскравим сяйвом.Метеорний потік Персеїди відомий своїми швидкими та яскравими метеорами, які рухаються зі швидкістю 37 миль на секунду (60 кілометрів на секунду). Вони є продуктом крихітних частинок, залишених у Сонячній системі після удару комети "109P/Свіфта — Таттла" об атмосферу Землі. При цьому вони нагріваються та випаровуються, вивільняючи енергію, видиму у вигляді смуг світла на нічному небі.Свою назву дощ отримав за сузір'ям Персея, де розташований його радіант, тобто точка на небесній сфері, у якій перетинаються зворотні подовження траєкторій метеорів. Нагадаємо, 15 липня геомагнітне поле було спокійного рівня, спалахів на Сонці не фіксували. Проте уже завтра ситуація дещо зміниться, а потужність магнітної бурі зросте. .
У вівторок, 15 липня, геомагнітне поле було спокійного рівня, спалахів на Сонці не фіксували. Проте уже завтра ситуація дещо зміниться, а потужність магнітної бурі зросте. Про це повідомив Meteoagent.Магнітна буря завтра буде жовтого рівня та становитиме чотири бали. Вона вважається середньою, проте може впливати на самопочуття метеозалежних людей, викликаючи головний біль.У четвер, 17 липня, шторм впаде до трьох балів. Такі природні процеси не впливають на Землю та здоров'я людей.Наслідки магнітних бурУ цей період метеозалежні люди можуть відчути апатію, тривогу, дратівливість і невизначеність в ухваленні рішень. Може збільшитися схильність до утворення тромбів, підвищитися артеріальний тиск, порушитися сон і посилитися мігрень.Як захиститися від впливу магнітних бурДля кращого самопочуття під час бурі дотримуйтесь таких правил:Пийте більше рідини, а також трав’яного та зеленого чаю.Відмовтеся від кави, алкоголю, сигарет, кальяну.Їжте менше смаженої, гострої та жирної їжі, але більше сезонних овочів та зелені.Збільште фізичну активність і більше ходіть пішки.Регулярно провітрюйте кімнату і більше перебувайте на свіжому повітрі.Постарайтеся менше нервувати.Перед сном приймайте контрастний душ.Варто зазначити, що прогнози магнітних бур можуть змінюватися, адже дослідники сонячної активності оновлюють свої дані кожні три години. Вимірюється геомагнітна активність за шкалою від нуля до дев'яти. Для позначення використовується планетарний К-індекс: якщо показник п'ять і вище, то це вважається потужною магнітною бурею.За даними Центру прогнозування космічної погоди NOAA, у липні 2025 року очікується кілька магнітних бур на початку, в середині та наприкінці місяця. Вони можуть впливати на загальне самопочуття.Нагадаємо, часто люди не знають, як можна ефективно підтримувати водний баланс свого організму і які напої є помічниками у цьому. Відтак, CNN із посилання на дослідження Шотландського університету Сент-Ендрюса, з'ясувало, які саме ж напої корисні для гідратації.
Прокурорів зі статусом інвалідності будуть скеровувати на розгляд до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії. Станом на сьогодні налічується 348 таких посадовців.Таку заяву зробив генеральний прокурор Руслан Кравченко. За його словами, питання прокурорів зі статусом інвалідності викликало широкий суспільний резонанс і за дев'ять місяців не вирішено. "Наразі в органах прокуратури залишилось 484 прокурори з інвалідністю: 41 особа подала заяви на звільнення за власним бажанням. Я їх задовольнив", — зауважив він.Також Кравченко 15 липня ухвалив рішення, що всі прокурори з інвалідністю будуть скеровані на розгляд КДКП. Винятками є:інваліди дитинства;особи, що зазнали невідновних втрат для здоровʼя;особи, які мають онкологічні захворювання;інваліди війни. Таких в органах прокуратури 136 осіб. "Тож, на 348 прокурорів чекають рішення дисциплінарної комісії. Розумію, що серед них можуть бути особи, чий статус, в результаті перевірки, буде підтверджено", — наголосив посадовець.Водночас він пояснив, що встановлені "факти недоброчесності", не повинні ставити "хрест" на авторитеті всіх прокурорів, які продовжують сумлінно виконувати свою роботу. "Процес запущено. Чекаємо на рішення. І це буде рішення не за емоціями, а за законом", — наголосив Кравченко.Нагадаємо, 21 червня президент України Володимир Зеленський призначив Руслана Кравченка генеральним прокурором України. Він став наймолодшим на цій посаді в історії нашої країни.
У вівторок, 15 липня, для активіста та голови правління "Центру протидії корупції" Віталія Шабуніна обрали запобіжний захід. Його підозрюють в ухиленні від військової служби та шахрайстві.Про це пише "Суспільне".Так, суд призначив йому запобіжний захід у вигляді особистого зобовʼязання, яке діятиме до 20 серпня. Він має утриматися від спілкування з іншими підозрюваними у справі. Також Шабунін повинен здати на зберігання закордонний паспорт та не має права відвідувати події НАЗК.До того ж підозрюваному заборонили покидати місце, де розташована його військова частина у Харківській області — село Коробчине Чугуївського району.Запобіжний захід для Шабуніна: заява ДБРЯк повідомила прес-служба Державного бюро розслідувань, суд обрав запобіжний захід громадському активісту, чим підтвердив обґрунтованість підозри в інкримінованих кримінальних правопорушеннях. Правоохоронні органи не вказують прізвища фігуранта, проте за даними справи йдеться саме про Віталія Шабуніна."Печерський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід одному з громадських активістів, якому ДБР повідомило про підозру в ухиленні від військової служби та шахрайстві", — йдеться у повідомленні.Суд призначив підозрюваному запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання, без застосування електронного засобу контролю. У ДБР зауважили, що слідчий суддя встановив, що "пред’явлена підозра ДБР є обґрунтованою та підтверджена наявними у слідства доказами".Справа Шабуніна: що відомоЗа даними слідства, фігурант систематично ухилявся від проходження військової служби. Мобілізувавшись у 2022 році, він упродовж тривалого часу не з’являвся до місця служби та під виглядом "відряджень" проводив час на власний розсуд, не виконуючи обов’язки військової служби.Також задокументовано факти отримання ним щомісячного грошового забезпечення у розмірі понад 50 тисяч гривень щомісяця, попри фактичну відсутність у військовій частині.Яке покарання загрожує активістуШабуніну повідомлено про підозру за двома статтями:ч. 4 ст. 409 КК України — ухилення від військової служби в умовах воєнного стану; ч. 2 ст. 190 КК України (в редакції закону на момент вчинення кримінального правопорушення) — заволодіння чужим майном шляхом шахрайства, вчинене у великих розмірах.Санкція статті передбачає покарання до 10 років позбавлення волі.Нагадаємо, 11 липня працівники Державного бюро розслідувань проводили обшуки в очільника громадської організації "Центр протидії корупції" Віталія Шабуніна. У ЦПК повідомляли, що в активіста вилучили телефон.
Діти ветеранів, які навчаються на перших-третіх курсах бакалавріату, найближчим часом отримають гранти на здобуття вищої освіти. Держава повністю покриє повну вартість контракту за 2024-2025 рік.Як повідомила прес-служба Міністерства цифрової трансформації України, гранти на навчання можна отримати через мобільний застосунок "Дія".Хто може отримати допомогуГранти можуть отримати студенти до 23 років, які навчаються на контрактній формі. Їхні батьки мають мати статус: загиблих (померлих) захисників чи захисниць України;людей з інвалідністю внаслідок війни;учасників бойових дій;осіб, зниклих безвісти за особливих обставин;осіб, позбавлених особистої свободи внаслідок збройної агресії;постраждалих учасників Революції гідності.Гранти на навчання: як отримати допомогуЩоб отримати допомогу, потрібно мати: у "Дії" — біометричний паспорт та верифіковану картку платника податків;у ЄДЕБО — інформацію про здобувача освіти й статус дитини ветерана.Після отримання push-сповіщення в "Дії", сертифікат на навчання з’явиться в застосунку. Студенти мають підтвердити згоду протягом 20 днів через "Дія.Підпис". Далі кошти автоматично перераховують навчальному закладу.Нагадаємо, Кабінет міністрів України затвердив обсяги бюджетних місць на 2025 рік. Загалом безкоштовно зможуть навчатися понад 100 тисяч студентів.
Європейський Союз продовжив тимчасовий захист для українців до 2027 року. Це уже остаточне та офіційне рішення.Про це пише "Суспільне".За даними видання, 15 липня 2025 року Рада ЄС офіційно продовжила тимчасовий захист для осіб, які покинули територію України через повномасштабне вторгнення РФ, до 4 березня 2027 року.Українці надалі можуть законно проживати, працювати, навчатися та отримувати базову соціальну допомогу в країнах ЄС без потреби отримання притулку. Дане рішення ухвалене на підставі Директиви, яка дозволяє продовжувати дію тимчасового захисту в умовах, коли повернення до країни походження є неможливим через війну або загрозу масових порушень прав людини.У Раді ЄС пояснили це рішення тим, що війна триває, а "безпекова ситуація залишається критичною". За даними Євросоюзу, тимчасовим захистом у країнах ЄС користуються понад 4,3 мільйона українців.Журналісти вказують, що у документі також зазначено, що держави-члени продовжать обмін інформацією, щоб уникнути дублювання статусів у різних країнах.Варто зауважити, що Європейський Союз створює план повернення громадян України на Батьківщину після завершення бойових дій. Загалом у європейських країнах проживає близько 4,3 мільйона українців. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що з 1 липня Німеччина мала розпочати автоматичний обмін банківською інформацією з українськими податковими органами. Відтепер біженцям загрожують штрафи та припинення виплат після перевірки їхніх рахунків.
Після одноденного зростання Національний банк України знизив офіційний курс долара. Єдина європейська валюта також "поповзла" донизу. Такі валютні "гойдалки" тривають уже досить довго — іноземна валюта то падає, то росте.Про це свідчать оновлені дані на сайті регулятора.Так, на середу, 16 липня, Нацбанк встановив офіційний курс на рівні 41,82 гривні за один долар. Офіційний курс у вівторок становив 41,83 гривні за один долар. На готівковому ринку курс долара зріс на п'ять копійок — 42,00 гривні за долар.У середу офіційний курс гривні до євро становитиме 48,80. У вівторок, 15 липня, офіційний курс гривні до євро був на рівні 48,89.Курс долара у 2025 роціУ державному бюджеті на 2025 рік прогнозований середньорічний курс долара закладено на рівні 45 гривень. Прогноз фінансування держбюджету на наступний рік передбачає зниження дефіциту бюджету до 19,4 % внутрішнього валового продукту (ВВП), що відповідає показникам узгоджених з міжнародними партнерами. Варто зауважити, що за словами голови Національного банку Андрія Пишного, Україна починає розглядати можливість відмови від долара США та можливої більш тісної прив'язки своєї валюти до євро на тлі роздробленості світової торгівлі та зміцнення зв'язків із Європою.Нагадаємо, 13 липня 2025 року курс найпопулярнішої криптовалюти Bitcoin встановив новий історичний максимум. Його вартість вперше перевищила 119 000 доларів США.
В Україні шириться нова шахрайська схема. Зловмисники використовують ініціативу "Пакунок школяра", яка передбачає допомогу для батьків першокласників, щоб викрасти банківські дані та зняти гроші з рахунку.Про це повідомила прес-служба поліції Івано-Франківської області.За даними правоохоронців, жертвою пастки аферистів уже стала 40-річна мешканка Коломийщини. У мережі Facebook постраждала натрапила на посилання, яке виявилось шахрайською пасткою."Йдеться про отримання грошової виплати від держави — "Пакунок школяра" у розмірі п'ять тисяч гривень", — пояснили в поліції.Для оформлення так званої "допомоги" жінка ввела дані банківської картки. Цього було достатньо, щоб шахраї отримали доступ до її фінансових даних. За кілька хвилин з рахунку потерпілої було списано 20 тисяч гривень.Слідчі розпочали кримінальне провадження.Як не потрапити у пастку аферистів: поради правоохоронцівЩоб не стати жертвою аферистів варто дотримуватися важливих правил:уважно перевіряти посилання: підроблені адреси часто містять зайві символи, помилки або виглядають незвично;уважно перевіряти інформацію: офіційні виплати здійснюються через державні сервіси;не вводити свої особисті та банківські дані на незнайомих сайтах.Якщо ви все ж таки стали жертвою онлайн-шахрайства — не зволікайте та виконайте наступні кроки: зберіть усі докази: скриншоти, дані банківських транзакцій, посилання;зверніться до поліції за номером 102.Нагадаємо, раніше у Київській області затримали 26-річного чоловіка, якого підозрюють у шахрайстві. Фігурант ошукав покупців в Інтернеті майже на 120 тисяч гривень.
Вартість молочних продуктів в Україні на початку липня була стабільною. Проте уже найближчим часом ціни можуть зрости.Як повідомив аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі, зростання вартості цієї категорії продуктів пов'язане з підвищення цін на масло вершкове. За його словами, середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку станом на початок липня становила 16,00 гривні за кілограм без ПДВ. Вищий ґатунок в середньому коштував 15,75 гривні, а перший ґатунок — 15,45 гривні. Порівняно до початку червня 2025 року ціни на всі три ґатунки залишилися без змін..Кухалейшвілі зауважує, що в Україні спостерігається тренд на підвищення ціни на молочну сировину в короткостроковій перспективі через зростання попиту на біржові товари, які постачаються в Європу. "ЄС та Україна переглянули торгову угоду, погодивши нові квоти на експорт української молочної продукції за умови поступового переходу до стандартів ЄС до 2028 року. У червні, після скасування автономних торгівельних заходів (АТЗ) та відновлення Єврокомісією квот та мит на українську молочну продукцію, молокопереробні підприємства зайняли вичікувально позицію та експортували в Європу найменші обсяги біржових товарів за останні п’ять років", — пояснив експерт.Втім, за результатами переговорів, Єврокомісія затвердила процедуру митного оформлення і збільшила для українських постачальників квоти на вершкове масло вершкове і скасувала квоти для сухого незбираного молока, ферментованих та кисломолочних продуктів, у тому числі для йогуртів та кефірів. "Отже, Україна відновила постачання молочних продуктів до Європи, а на внутрішньому ринку навіть з’явився незначний дефіцит молока-сировини, як і на початку липня 2024 року. Молокопереробні заводи почали шукати дешеве молоко", — зауважив Кухалейшвілі.Водночас в Україні покращилася рентабельність виробництва молочних продуктів, проте ріст цін на масло також впливає на закупівельну вартість. Ймовірно, що в другій половині липня та серпні закупівельні ціни можуть бути переглянуті в сторону певного підвищення за умови подальшого росту цін на масло вершкове. Нагадаємо, в Україні у червні сповільнилася як споживча, так і місячна інфляція. Така статистика призвела до того, що ціни на продукти, одяг, алкоголь та деякі послуги змінилися.
В Україні наступні кілька днів буде спекотно. Проте уже наприкінці робочого тижня очікується похолодання. Як повідомила народний синоптик Наталія Діденко, лише на Півдні та Сході утримається спекотна повітряна маса."18-19 липня ймовірні сильні зливи та зниження температури повітря до +18…+22°С", — спрогнозувала синоптик.Діденко зауважила, що очікувана зміна погоди 18-19 липня може провокувати загострення серцево-судинних недуг. Погода 16 липняУ середу, 16 липня, температура повітря протягом дня становитиме:на Півдні, Сході та на Дніпропетровщині — +30…+36°С;у північних областях — +28…+30°С;у більшості центральних — +27…+31°С;у західних областях буде найсвіжіше — +22…+27°С.Завтра дощі з грозами пройдуть в західних областях. Також опади можливі на Житомирщині, Черкащині, Київщині та Одещині. Локально можливі сильні зливи, шквали, град. На решті території України буде сухо та спекотно.У Києві 16 липня протягом дня буде +27…+30. Переважно без опадів, лише ввечері у середу є ймовірність локального грозового дощу.Нагадаємо, раніше "Укргідрометцентр" повідомляв, що цього року липень буде спекотним. Середня місячна температура повітря в другий місяць літа очікується дещо вище за норму.
У вівторок, 15 липня, президент Володимир Зеленський підписав три важливі документи, які "зміцнять Україну". Серед них — закон про множинне громадянство.Про це гарант повідомив на своїй сторінці в Telegram.Так, Зеленський "невідкладно" підписав передані з Верховної Ради України документи: закон про множинне громадянство;ратифікацію Угоди про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України;акт щодо зупинення дії для України Оттавської конвенції про протипіхотні міни. "Вдячний народним депутатам України за підтримку цих рішень. Кожне зміцнює Україну", — зауважив президент.Зеленський пояснив, що завдяки множинному громадянству "можна створити більше реальних юридичних основ для єдності всього народу, мільйонів наших громадян на всіх континентах, а також тих представників інших народів, які пов’язали свою долю з Україною". Завдяки трибуналу та співпраці з країнами світу й міжнародними організаціями уряд зможе забезпечити реальну невідворотність покарання Росії за війну проти України. А завдяки крокам щодо використання тих чи інших видів зброї, зокрема протипіхотних мін, Україна зможе досягти щонайменше паритету в силах і засобах, які необхідні для захисту від російської агресії."Росія ніколи не була стороною Оттавської конвенції та ніколи не здійснювала чесних кроків у межах будь-якої політики скорочення зброї або гуманізації практик застосування зброї", — зауважив гарант.Зеленський також доручив урядовцям невідкладно пропрацювати й ухвалити всі підзаконні акти для реалізації цих законів."Уже можемо почати визначення перших держав-партнерів, із якими буде впроваджено множинне громадянство. Очікую від уряду та команди Офісу представлення графіка виконання домовленостей щодо запуску трибуналу. Також активізовуємо рішення у сфері оборони, які підтримають наших воїнів", — підсумував президент.Як відомо, раніше голова Державної міграційної служби Наталя Науменко раніше розповідала, що закон про множинне громадянство передбачає, що український паспорт можуть отримати й деякі росіяни. За її словами, це ті громадяни РФ, які воювали на боці Збройних сил України та члени їхніх родин, а також люди, які виїхали з Росії з політичних мотивів до початку повномасштабного вторгнення.Водночас, як пояснив нардеп від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко, множинне громадянство допустиме:у разі набуття дитиною за народженням громадянства України та громадянства іншої держави;у разі набуття дитиною, яка є громадянином України, громадянства своїх усиновлювачів-іноземців;у разі автоматичного набуття громадянином України іншого громадянства внаслідок одруження з іноземцем;у разі автоматичного набуття громадянином України, який досяг повноліття, іншого громадянства внаслідок застосування законодавства про громадянство іноземної держави, якщо такий громадянин України не отримав документ, який підтверджує наявність у нього громадянства іншої держави;у разі набуття громадянства України у спрощеному порядку для іноземців, що є громадянами держав, які входять до переліку тих, хто може отримати громадянство у спрощеному порядку;у разі набуття громадянином України громадянства держав з переліку тих, чиї громадяни набувають громадянство України у спрощеному порядку.Нагадаємо, 15 липня Верховна Рада продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації в Україні. Тепер вони діятимуть іще 90 днів — до 5 листопада 2025 року.
У Київській області 57-річний чоловік під час конфлікту підпалив свою матір та брата. За цей злочин йому загрожує до 15 років в'язниці.Про це повідомила прес-служба поліції Київщини.Надзвичайна подія трапилася ввечері 13 липня на Обухівщині. На подвірʼї одного з домоволодінь Василькова між фігурантом та його 54-річним братом виник конфлікт. У ситуацію втрутилася мати, ставши на захист молодшого сина. "Щоб помститися родичам, зловмисник взяв пляшку з легкозаймистою речовиною, облив рідних та за допомогою запальнички підпалив", — зазначили в поліції.Після цього жахливого вчинку чоловік втік з місця події.Потерпілих доставили до медичного закладу. Медики діагностували у жінки та її сина опіки тіла різного ступеня. "На жаль, від отриманих ушкоджень 76-річна жінка померла в лікарні", — поінформували правоохоронці.️Слідчі повідомили фігуранту про підозру.Нагадаємо, нещодавно у Волинській області затримали 15-річного юнака, якого підозрюють у замаху на вбивство. За даними поліції, він кілька разів вдарив ножем батька.
У вівторок, 15 липня, в Україні вже вдруге було оголошено повітряну тривогу. Існувала ракетна небезпека.Про це повідомили Повітряні сили Збройних сил України. Військові зафіксували активність ворожого винищувача."Вся Україна — ракетна небезпека. Зафіксовано зліт МіГ-31К", — йшлося у повідомленні.Також військові попередили про пуски керованих авіаційних бомб ворожою тактичною авіацією на Сумщину.Інформації про пуски ракет не було. Мапа тривог о 16:05 мала такий вигляд:Оновлено 16:19Відбій загрози по МіГ-31К.Як відомо, 15 липня російські окупанти ракетами атакували Шосткинську громаду Сумської області. Пошкоджено лікарню, 14-річна дівчинка зазнала поранень.Нагадаємо, у ніч на 15 липня російські окупанти атакували Україну 267 ударними дронами типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів. Сили оборони збили 178 ударних дронів.Зафіксовано влучання 23 БпЛА у семи локаціях, падіння збитих (уламки) — на дев'яти локаціях.
У вівторок, 15 липня, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль написав заяву про відставку. Він обіймав цю посаду з березня 2020 року.Фото своєї заяви посадовець опублікував у Telegram-каналі. Також Шмигаль подякував військовим за захист і президенту Володимиру Зеленському за довіру."Дякую нашим захисникам та захисницям, які тримають фронт і бережуть Україну! Дякую президенту України Володимиру Зеленському за довіру! Дякую всій команді за невтомну працю задля нашої держави", — написав він під заявою.Варто зауважити, що Шмигаль став рекордсменом серед усіх голів уряду України за тривалістю перебування на посаді — понад п'ять років.Зміна уряду: що відомоЯк відомо, впродовж останнього часу в політичних кулуарах ходять чутки про зміну уряду, яка, ймовірно, відбудеться цього тижня. Зокрема, вчора Володимир Зеленський запропонував першій віце-прем'єр-міністерці Юлії Свириденко очолити Кабмін.Натомість Денис Шмигаль може очолити Міністерство оборони України. Заплановані зміни щодо очільників і деяких інших відомств.Нагадаємо, що вчора Юлія Свириденко, яка вже найближчим часом може очолити український уряд, висловила подяку президенту Володимиру Зеленському за довіру. Вона також заявила про готовність служити державі в один із найважливіших періодів у її історії.
В Україні на сьогодні проживає понад 10 мільйонів пенсіонерів. Левова частка українців літнього віку отримує менше ніж п'ять тисяч гривень пенсії.Як свідчать дані Пенсійного фонду України, з початку 2025 року розмір середніх виплат зріс на понад 620 гривень.За даними ПФУ, станом на 1 липня 2025 року на теренах України проживає 10,3 мільйона пенсіонерів. Натомість середній розмір пенсії становить 6 410,17 гривні (у січні 2025 року — 5 789, 05 гривень). Водночас для працюючих пенсіонерів цей показник є трохи вищим і становить 6 974,61 гривні (у січні 2025 року — 6 302, 76 гривень). Пропри вихід на пенсію, працювати продовжують приблизно 2,8 мільйона осіб.Згідно з підрахунками ПФУ, більшість українських пенсіонерів отримують пенсію від 3000 до 4000 гривень.Нагадаємо, прес-служба Міністерства соціальної політики України повідомила, що пенсії українців, які залишилися в окупації та понад рік не користувалися своїми рахунками або не проходили ідентифікацію, будуть зберігатися у Пенсійному фонді.