Фото: ВРУ

У Раді пропонують знову конфісковувати майно у корупціонерів: раніше цю норму виключили з закону

У Верховній Раді 25 листопада зареєстрували законопроект №12243, який передбачає повернення опції конфіскації майна у корупціонерів. 

Відповідний документ оприлюднено на сайті парламенту.

Зокрема, пропонується повернути до статті 77 Кримінального кодексу пункт про те, що у разі звільнення корупціонера від відбування покарання на підставі угоди про визнання винуватості, до нього може бути також призначене додаткове покарання — конфіскація майна. 

"Законопроект розроблено з метою законодавчого врегулювання можливості застосування конфіскації майна як виду додаткового покарання у разі вчинення корупційного кримінального правопорушення або кримінального правопорушення, пов’язаного з корупцією", — зауважили автори документа.

На думку нардепів, ухвалення цього законопроекту сприятиме:

  • створенню необхідних передумови для ширшого застосування угод про визнання винуватості у кримінальних провадженнях щодо корупційних кримінальних правопорушень та кримінальних правопорушень, пов’язаних з корупцією;
  • прискоренню відшкодування збитків чи шкоди, заподіяних від вчинення корупційних кримінальних правопорушень та кримінальних правопорушень;
  • зниженню рівня корупції в Україні.

Наразі ця ініціатива перебуває на розгляді у профільного комітету. Чи підтримає парламент таке нововведення, поки не відомо.

Нагадаємо, 18 липня Верховна Рада у першому читанні проголосувала за проект закону №11340, що передбачає можливість звільнення від покарання осіб, яких підозрюють в особливо тяжких корупційних злочинах.

Голова фракції "Слуга Народу" Давид Арахамія відреагував на ухвалення народними депутатами в першому читанні законопроекту №11340. Політик наголосив, що така ініціатива надійшла від партнерів України у рамках зобов’язань Ukraine Facility Plan. 

Згодом спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що закон про можливість "відкупу" для корупціонерів парламентарі ще допрацюють і виправлять. Профільний комітет погодився з тим, що в документі варто прописати те, що "відкупитися" зможуть лише ті корупціонери, які повністю відшкодували шкоду й активно співпрацюють зі слідством.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 27.11.2024 10:40