Європейський Союз сьогодні перерахує Україні перший транш макрофінансової допомоги в рамках нового кредитного пакета на підтримку України на 2026–2027 роки.Про це заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу на відкритті Конференції з відновлення України в Гданську, передає "Укрінформ"."Сьогодні ми перераховуємо перший транш за цим кредитом, 3,2 мільярда євро макрофінансової допомоги", — сказала вона.Вона також повідомила, що Європейський Союз у найближчі дні розпочне виплати в межах ще одного пакета підтримки — шість мільярдів євро, спрямованих на виробництво безпілотників для України."Це солідарність у дії. Це показує, що підтримка Європи для України незмінна", — наголосила президентка Єврокомісії.Фон дер Ляєн також нагадала, що з початку повномасштабного вторгнення Росії Європейський Союз та його держави-члени вже надали Україні близько 200 мільярдів євро економічної, фінансової та військової підтримки. Крім того, за її словами, у межах нового кредитного механізму ЄС планує надати ще близько 90 мільярдів євро протягом наступних двох років.Нагадаємо, у польському Гданську відбувся енергетичний "Рамштайн". Україна отримала суттєву допомогу від партнерів. Зокрема, партнери виділили щонайменше 375 мільйонів євро на відновлення енергетичної інфраструктури та анонсували нові внески до Фонду підтримки енергетики..

У четвер, 25 червня, у Броварах, запровадили аварійні відключення світла.Про це повідомив міський голова Ігор Сапожко. За його словами, наразі без світла центральна частина та частково інші мікрорайони Броварів."Фахівці ДТЕК працюють над оперативним усуненням проблеми", — додав він.Як відзначив посадовець, орієнтовний час відновлення енергопостання — 15:30-16:00.Зауважимо, сьогодні відключення електроенергії діють й у столиці. Причина — технологічне порушення на одному з енергооб’єктів. Обмеження будуть скасовані одразу після стабілізації ситуації в енергосистемі.Чи вимикатимуть світло вліткуЯк повідомив голова НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко, графіки відключення світла запровадять у разі збереження високих температур протягом щонайменше тижня та одночасного відновлення масштабних російських ударів по енергосистемі. Обмеження можуть сягати до п'яти годин.Водночас посадовець наголосив, що за відсутності нових масованих обстрілів Україна має високі шанси пройти літній період без суттєвих обмежень для споживачів."Цього літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як "Укренерго" так і операторів систем розподілу (обленерго — ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку", — зазначив ЗайченкоНагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

У четвер, 25 червня, російські загарбники обстріляли об'єкти "Укрзалізниці" на Сумщині та Запоріжжі. Загинув працівник.Про це повідомив голова правління АТ "Укрзалізниця" Олександр Перцовський. За його словами, ворог продовжив прицільно бити по локомотивах.Посадовець запевнив, що на Сумщині завчасно вдалось евакуювати бригади, тому ніхто з персоналу не постраждав. Водночас у Запоріжжі є жертва. Як пояснив Перцовський, машиніст встигнув перейти в безпечне місце, а от помічника машиніста, який перебував у задній кабіні, врятувати не вдалося."Всі деталі опрацьовуються. Рятуємо десятки залізничних команд щотижня, але і кожне життя , яке забрав ворог — трагедія, яка назавжди з нами і яку ніколи не виправити. Ми поруч із рідними і близькими, наша максимальна підтримка і допомога", — додав він.Нагадаємо, вночі 24 червня російські окупанти завдали ударів по Харківщині та Полтавщині. Постраждали місцеві мешканці.23 червня ворог ударив по цивільній інфраструктурі Кривого Рогу балістичною ракетою "Іскандер-М" із касетними боєприпасами. Рашисти обірвали життя двох чоловіків 25 та 34 років та 54-річної жінки. До того ж російські окупаційні війська ввечері 22 червня завдали чергового авіаційного удару по місту Суми, спричинивши руйнування та поранення серед цивільного населення. Внаслідок ворожого обстрілу зафіксовано влучання на кількох міських локаціях, де негайно розпочали роботу екстрені служби..

У четвер, 25 червня, у Києві ввели аварійні відключення світла через технологічне порушення на одному з енергооб’єктів. Наразі у частині районів столиці застосовані обмеження для всіх категорій споживачів.Про це повідомила пресслужба "Укренерго". Зазначається, що аварійно-відновлювальні роботи вже розпочаті."Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути пошкоджене обладнання в роботу", — йдеться у повідомленні.У компанії зауважили, що обмеження будуть скасовані одразу після стабілізації ситуації в енергосистемі.Чи вимикатимуть світло вліткуЯк повідомив голова НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко, графіки відключення світла запровадять у разі збереження високих температур протягом щонайменше тижня та одночасного відновлення масштабних російських ударів по енергосистемі. Обмеження можуть сягати до п'яти годин.Водночас посадовець наголосив, що за відсутності нових масованих обстрілів Україна має високі шанси пройти літній період без суттєвих обмежень для споживачів."Цього літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як "Укренерго" так і операторів систем розподілу (обленерго — ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку", — зазначив ЗайченкоНагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

У польському Гданську відбувся енергетичний "Рамштайн". Україна отримала суттєву допомогу від партнерів.Про це повідомив міністр енергетики Денис Шмигаль. За його словами, партнери виділили щонайменше 375 мільйонів євро на відновлення енергетичної інфраструктури та анонсували нові внески до Фонду підтримки енергетики.Загалом, за результатами зустрічі, Києву виділили:Сполучені Штати Америки — 175 млн доларів США;Швеція — 137 мільйонів євро;Норвегія — 77 мільйонів євро;Естонія — 2,125 мільйона євро;Ісландія — 550 тисяч євро;Литва — чотири мільйони євро."Дякую кожній державі, міжнародній організації та компанії, які залишаються поруч з Україною. Ця підтримка допомагає відновлювати енергетичну інфраструктуру, захищати критичні об’єкти та забезпечувати мільйони українців світлом. Разом зміцнюємо енергетичну стійкість України. Світло переможе", — додав Шмигаль.Нагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

У четвер, 25 червня, частина столиці залишилася без електропостачання. Головна причина — аварійні відключення.Про це повідомила пресслужба ДТЕК. Зазначається, що обмеження введено на лівому березі столиці за командою "Укренерго"."Просимо ощадливо використовувати електроенергію. Це допоможе зберегти енергосистему", — додали у компанії.Чи вимикатимуть світло вліткуЯк повідомив голова НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко, графіки відключення світла запровадять у разі збереження високих температур протягом щонайменше тижня та одночасного відновлення масштабних російських ударів по енергосистемі. Обмеження можуть сягати до п'яти годин.Водночас посадовець наголосив, що за відсутності нових масованих обстрілів Україна має високі шанси пройти літній період без суттєвих обмежень для споживачів."Цього літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як "Укренерго" так і операторів систем розподілу (обленерго — ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку", — зазначив ЗайченкоНагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

В Україні влітку можуть запровадити відключення електроенергії. Обмеження можуть сягати до п'яти годин.Про це повідомив голова НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко в інтерв'ю "РБК-Україна". За його словами, графіки відключення світла запровадять у разі збереження високих температур протягом щонайменше тижня та одночасного відновлення масштабних російських ударів по енергосистемі."Ми розуміємо, що денну зону ми покриємо за рахунок атомної генерації, імпорту, розподіленої і відновлюваної генерації, а от вечірні піки, на жаль, потрібно буде балансувати за рахунок наших споживачів", — зазначив Зайченко.Водночас посадовець наголосив, що за відсутності нових масованих обстрілів Україна має високі шанси пройти літній період без суттєвих обмежень для споживачів."Цього літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як "Укренерго" так і операторів систем розподілу (обленерго — ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку", — зазначив Зайченко.Нагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

У четвер, 25 червня, на майданчику Хмельницької атомної електростанції правоохоронні органи проводяться слідчі дії.Про це повідомила пресслужба АТ "НАЕК "Енергоатом". За даними компанії, слідчі дії стосуються окремих закупівельних процедур, здійснених у попередні роки."Енергоатом забезпечує повне сприяння роботі правоохоронних органів, надає всю необхідну документацію та інформацію відповідно до вимог законодавства України та зацікавлений у всебічному, об’єктивному й неупередженому встановленні всіх обставин справи. Чинне керівництво товариства послідовно дотримується принципів прозорості та підзвітності в управлінні компанією, підтримує всебічне сприяння правоохоронним органам і виступає за належну правову оцінку всіх можливих порушень незалежно від часу їх вчинення", — йдеться у повідомленні.У компанії наголосили, що проведення слідчих дій не впливає на виробничі процеси та безпеку експлуатації об’єкта. Хмельницька АЕС працює у штатному режимі.Доповнюється.....

У четвер, 25 червня, російські окупанти атакували Суми. Ворог поцілив по автозаправній станції.Про це повідомив начальник Сумської обласної військової адміністрації Олег Григоров. За його словами, через ворожі удари госпіталізували двох працівників АЗС. Попередньо, у них неважкі ушкодження.Також постраждало подружжя, яке перебувало поруч із місцем удару. Їм надали допомогу без ушпиталення.За словами посадовця, росіяни системно б’ють по об’єктах паливної інфраструктури в регіоні, аби ускладнити логістику та забезпечення громад пальним. За червень відбулося 13 атак по АЗС області."Ситуація на контролі. Ми на зв’язку з керівництвом АЗС у регіоні та профільними службами. У разі ускладнення ситуації маємо напрацьовані рішення, необхідні для забезпечення потреб громад. Водночас бачимо, що паливна інфраструктура залишається серед цілей ворога. Тому прошу всіх бути уважними: під час повітряної тривоги та загроз ударів не перебувайте поруч із АЗС, критичною чи промисловою інфраструктурою. Переходьте в укриття або інші безпечніші місця", — йдеться у повідомленні.. Нагадаємо, вночі 24 червня російські окупанти завдали ударів по Харківщині та Полтавщині. Постраждали місцеві мешканці.23 червня ворог ударив по цивільній інфраструктурі Кривого Рогу балістичною ракетою "Іскандер-М" із касетними боєприпасами. Рашисти обірвали життя двох чоловіків 25 та 34 років та 54-річної жінки. До того ж російські окупаційні війська ввечері 22 червня завдали чергового авіаційного удару по місту Суми, спричинивши руйнування та поранення серед цивільного населення. Внаслідок ворожого обстрілу зафіксовано влучання на кількох міських локаціях, де негайно розпочали роботу екстрені служби..

Країна-агресорка Росія посилює тиск на самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Головна мета Москви — домогтися більш активної участі Мінська у війні Росії проти України. Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). За даними фахівців, білоруський лідер продовжує чинити опір вимогам Москви, намагаючись зберегти підтримку Росії та залишки суверенітету своєї країни.Як відзначили аналітики, за даними джерел видання The Wall Street Journal, Кремль прагне отримати дозвіл на активніше використання території Білорусі для ведення війни. Зокрема, Москва хоче запускати безпілотники по Україні з білоруської території та розширити лінію фронту на заході, щоб змусити Київ перекидати частину сил до кордону з Білоруссю. Кремль також погрожує Мінську припиненням фінансової підтримки у разі відмови виконувати ці вимоги.Водночас російська влада продовжує просувати тезу про нібито загрозу для Білорусі з боку України. Експерти інституту зауважили, що речник Кремля Дмитро Пєсков 24 червня заявив, що РФ завжди підтримуватиме Білорусь та захищатиме її від зовнішніх загроз, зокрема українських, посилаючись на союзницькі відносини між двома країнами. Попри це, Лукашенко продовжує уникати повного залучення Білорусі до війни."Натомість Мінськ намагається збалансувати підтримку Білорусі Росією та збереження залишків деградованого суверенітету Білорусі. Лукашенко чинить опір тому, щоб дозволити Росії задіяти Збройні сили Білорусі для підтримки російських операцій в Україні або повномасштабно завербувати білорусів до російської армії з 2022 року. Лукашенко та інші високопосадовці Білорусі, зокрема, продовжують уникати прийняття кремлівської позиції, яка зображує Україну як загрозу для Білорусі. Лукашенко продовжує гальмувати та відхиляти посилені спроби Кремля втягнути Білорусь у війну в Україні, зберігаючи при цьому відносно нейтральну риторику щодо України", — додали у ISW.Нагадаємо, раніше Обʼєднаний перехідний комітет Білорусі опублікував звернення, в якому заявив, що самопроголошений президент Олександр Лукашенко готується до прямої участі у війні проти України. Відповідний звіт білоруська опозиція передала міністру закордонних справ України Андрію Сибізі.Додамо, речниця Єврокомісії Анітта Хіппер заявляла, що Україна має право на самооборону, а Білорусь допомагає Росії вести агресивну війну. До того ж Мінськ неодноразово вчиняє провокації проти ЄС..

У четвер, 25 червня, у польському Гданську стартує дводенна Міжнародна конференція з відновлення України (Ukraine Recovery Conference, URC 2026). Участь у заходах візьмуть делегації приблизно зі 100 країн.Про це повідомляє "Укрінформ". За даними видання, участь у заході візьме українська урядова делегація на чолі з арем’єр-міністром Юлією Свириденко.Зазначається, що цьогорічну програму конференції поділено на п’ять ключових напрямів:бізнес;безпека й оборона;інтеграція України до Європейського Союзу;регіональний розвиток;людський капітал.За інформацією польських організаторів, на форумі очікується близько 5 тисяч учасників з усього світу. Ба більше, під час заходу планується підписання близько 200 угод, меморандумів та листів про наміри співпраці, спрямованих на підтримку відновлення та розвитку України.Крім того, перед формумом відбудеться ще й засідання Платформи донорів для України (Ukraine Donor Platform). Натомість однією з головних подій стане урочисте відкриття форуму за участю глав держав та урядів.Нагадаємо, раніше міністр соціальної політики, сім’ї та єдності Денис Улютін повідомляв, що після закінчення активних бойових дій додому планують повернутися близько двох мільйонів українців. Через це уряд має робити акцент на підтримці громад, а не індивідуальній допомозі.Читайте також: Як змусити Росію платити за відбудову України: пропозиція естонської влади.

Протягом минулої доби на фронті зафіксовано 232 бойових зіткнення. Збройні сили України завдали потужних втрат армії країни-агресорки.Про це свідчать дані Генерального штабу ЗСУ."За минулу добу авіація, ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили дев’ять районів зосередження живої сили противника, один пункт управління БпЛА та ще два інших важливих об’єкти противника", — йдеться у повідомленні.Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 25.06.26 орієнтовно склали:особового складу — близько 1 397 060 (+1 270) осіб;танків — 12 057 (+1);бойових броньованих машин — 24 818 (+2);артилерійських систем — 44 731 (+67);РСЗВ — 1 893 (+4);засоби ППО — 1 443 (+3);літаків — 436 (+0);гелікоптерів — 353 (+0);наземних робототехнічних комплексів — 1 728 (+2);БпЛА оперативно–тактичного рівня — 371 882 (+1 994);крилаті ракети — 4 787 (+0);кораблі / катери — 33 (+0);підводні човни — 2 (+0);автомобільна техніка та автоцистерни — 111 707 (+450);спеціальна техніка — 4 339 (+6).Ситуація на фронтіНа Північно-Слобожанському і Курському напрямках минулої доби відбулося сім боєзіткнень з противником, агресор здійснив 62 обстріли позицій наших військ та населених пунктів.На Південно-Слобожанському напрямку противник 11 разів атакував позиції наших підрозділів в районах населених пунктів Ветеринарне, Стариця, Синельникове та у бік населених пунктів Лиман, Ізбицьке, Вільча, Колодязне.На Куп’янському напрямку ворог два рази атакував, в напрямку Новоосинового та в районі Западного.На Лиманському напрямку противник 16 разів намагався вклинитися в нашу оборону, атакуючи у бік населених пунктів Шийківка, Дробишеве, Лиман, Озерне, Новоселівка, Діброва.На Слов’янському напрямку противник штурмував 19 разів, поблизу Закітного, Різниківки, Калеників та в бік Рай-Олександрівки, Кривої Луки.На Краматорському напрямку окупанти один раз атакували поблизу Тихонівки.На Костянтинівському напрямку ворог здійснив 19 атак, поблизу населених пунктів Іванопілля, Іллінівка та в напрямку Костянтинівки.На Покровському напрямку наші захисники зупинили 32 штурмові дії агресора в районах населених пунктів Сухецьке, Новоолександрівка, Гришине, Котлине, Дорожнє, Родинське, Удачне, Новопідгородне, Філія та у бік населених пунктів Білицьке, Шевченко, Сергіївка, Новопавлівка.На Олександрівському напрямку наступальних дій ворога не зафіксовано.На Гуляйпільському напрямку окупанти здійснили 13 атаки у бік населених пунктів Гірке, Добропілля, Воздвижівка, Староукраїнка, Гуляйпільське та Чарівне.На Оріхівському напрямку наші захисники зупинили одну спробу противника просунутися вперед в районі Щербаків.На Придніпровському напрямку противник наступальних дій не проводив.На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.. Нагадаємо, аналітики американського Інституту вивчення війни повідомляли, що Сили оборони України демонструють стрімке зростання глибини та інтенсивності ударів по російських військових об'єктах і логістичних шляхах. Протягом останніх місяців українські безпілотники та ракетні системи суттєво розширили радіус дії, створюючи критичні проблеми для забезпечення окупаційних військ..

Ввечері 24 червня Японію та Венесуелу сколихнули потужні землетруси. В обох країнах є значні руйнування.Про це повідомляє Вloomberg. За даними агентства, спершу у Венесуелі зафіксували землетрус магнітудою 7,2 бала.Проте вже за хвилину відбулися повторні підземні поштовхи. Їх магнітуда сягнула вже 7,5 бала. Майже одразу після цього відбувся землетрус магнітудою 6,9 на півночі Японії, який зруйнував будівлі в Токіо.Виконувачка обов'язків президента Венесуели Делсі Родрігес заявила, що внаслідок землетрусу є загиблі. До того ж місцевий аеропорт закрито через серйозні пошкодження, а школи скасують заняття. У країні оголошено надзвичайний стан.Загалом потужні землетруси зруйнували будівлі в Каракасі, обірвали лінії електропередач та спустошили головний аеропорт столиці. За даними CNN, щонайменше 32 людини загинули та 700 отримали поранення внаслідок двох потужних землетрусів.Геологічна служба США оголосила червоний рівень тривоги, оцінивши, що землетрус у Венесуелі може призвести до тисяч жертв."Оголошено червоний рівень небезпеки у зв’язку з поштовхами, що спричинили загибель людей та економічні збитки. Ймовірні великі жертви та масштабні збитки, а катастрофа, ймовірно, має широкомасштабний характер", — йдеться у попередженні.Нагадаємо, 22 червня поблизу кримського узбережжя сталася серія з чотирьох відчутних землетрусів магнітудою до 3,8. Підземні поштовхи зафіксували у ранкові години в акваторії Чорного моря, а їхній епіцентр залягав за 13 кілометрів від півострова..

У четвер, 25 червня, погода в Україні буде спекотною. Проте подекуди можливі дощі.Про це повідомив "Укргідрометцентр". Згідно із прогнозами синоптиків, у північних, східних областях та в Криму вдень місцями можливий короткочасний дощ, гроза.Вітер буде північно-західний, 5-10 м/с. Температура коливатиметься у межах +24...+29°C, а на південному заході країни прогріє до +32°C.У Києві та області також можливий короткочасний дощ. Температура на Київщині становитиме +24...+29°C, а у столиці стовпчики термометрів показуватимуть +26...+28°C.Нагадаємо, синоптик Ігор Кібальчич інформував, що впродовж тижня, 22-28 червня, в Україні очікується мінлива літня погода з періодичними дощами, грозами та поривчастим вітром. Температура переважно залишатиметься в межах кліматичної норми, а екстремальна спека із Заходу Європи до країни не дійде.Додамо, ще у квітні у мережі активно почали поширювати "прогнози", буцімто літо 2026 року буде "аномально спекотним". В "Укргідрометцентрі"прокоментували цю інформацію та пояснили, чи варто насправді довіряти таким прогнозам.Читайте також: Якою буде погода у першій половині літа 2026: прогноз синоптика.

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що український лідер Володимир Зеленський "досить добре справляється" у війні з Росією та утримує свої позиції.Таку заяву Трамп зробив під час зустрічі з генсекретарем Північноатлантичного альянсу Марком Рютте у Білому домі.Зокрема, у ході пресконференції у американського лідера поцікавилися, чи Україна зараз перемагає у війні з Росією. Своєю чергою, Трамп наголосив, що Україна має сильний народ, а "Зеленський працює досить добре та утримує свої позиції. Справи в нього йдуть непогано"."Він (Зеленський, — ред.) досить добре справляється, як не крути, він принаймні тримається. Багато людей гине з обох боків, але я думаю, що він справляється досить добре. Треба сказати, що він сміливий, у нього чудове обладнання, і в нього чудові люди, у нього — бійці", — відповів Трамп.Зауважимо, заступник державного секретаря США з питань зовнішньої допомоги, гуманітарних питань і свободи віросповідання Джеремі Левін заявляв, що Сполучені Штати Америки планують приєднатися до європейських партнерів щодо відновлення повноцінного санкційного тиску проти Росії. У Вашингтоні вважають, що Україна перемагає у війні, а динаміка бойових дій суттєво змінилася на користь українських сил.Нагадаємо, раніше деякі ЗМІ повідомляли про позицію американської адміністрації, яка вважає, що Україна може діяти жорсткіше, аби змусити Росію сісти за стіл переговорів. Києву начебто вдалося заручитися підтримкою президента Дональда Трампа..
