Міжнародна група дослідників встановила, що релігійність людини може як знижувати, так і підвищувати ризик суїцидальної поведінки. Все залежить від різних факторів.
Про це повідомляє науковий журнал Harvard Review of Psychiatry. Так, попри той факт, що різні релігійні традиції мають різні погляди на самогубство, належність до релігійної спільноти може підвищити ймовірність суїцидальної поведінки особи.
Команда фахівців з університетів і клінік Нідерландів, Швеції та Ізраїлю провела метааналіз 75 досліджень, щоб встановити, як релігійність, духовні практики та осмислення особистості пов'язані з ризиком самогубства. У 75 дослідженнях взяла участь 17 561 особа. Найбільше серед них було християн, а саме 62%, тоді як атеїсти, агностики, індуси, мусульмани та юдеї становили всього 1,3 — 3,4% вибірки.
Під час дослідження були виділені чотири змінні, пов'язані з релігією та духовністю. Йдеться про належність до релігійної або духовної групи, поведінку, включно із засудженням самогубства, значущість релігії в житті людини, участь у релігійних службах та молитвах, а також про прив'язаність, що включає духовне та релігійне щастя, ставлення до Бога та релігійний досвід особи.
Дослідники встановили, що релігійні люди, які засуджують самогубства з морального погляду, значно рідше задумувалися про суїцид. При цьому участь у релігійних обрядах не була пов'язана зі зменшенням ризику суїцидальної поведінки, а належність до релігійної групи навіть посилювала ризик самогубства.
"Виявлення методів, які сприяють розширенню прав і можливостей у рамках конкретних релігійних традицій та поглядів на життя, зменшить стигматизацію та сприятиме розробці ефективних заходів щодо запобігання самогубствам і підтримки людей, схильних до самогубства", — додали автори дослідження.
Нагадаємо, раніше американські науковці виявили, що вживання алкоголю батьками впливає на раннє старіння їхніх дітей. Йдеться про високий рівень холестерину, проблеми із серцем, артрит та ранню деменцію.
Важливо! Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими