1 177 день війни
Особовий склад
970 590
Танки
10 812
Артилерія
27 872
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 166
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
336
БпЛА
36 000
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Україна другий рік поспіль лідирує за кількістю жертв від касетних боєприпасів у світі, — HRW
На фото: Касетні бомби. Джерело: росіЗМІ

Україна другий рік поспіль лідирує за кількістю жертв від касетних боєприпасів у світі, — HRW

В Україні зафіксована найбільша у світі кількість жертв від касетних боєприпасів. Відповідна тенденція тримається в країні вже другий рік поспіль.

Як повідомляє правозахисна організація Human Rights Watch, торік у дев’яти країнах світу було зафіксовано 219 загиблих від касетних боєприпасів або їх залишків.

"У 2023 році, попри значне зменшення загальної кількості втрат від касетних боєприпасів порівняно зі значним зростанням у попередньому році, загроза від касетних боєприпасів і залишків касетних боєприпасів залишалася серйозною", -- наголосили правозахисники. 

Загалом від початку повномасштабної російсько-української війни в Україні було зафіксовано 1023 жертви від вибуху касетних боєприпасів. Безпосередньо від ураження такими боєприпасами загинуло 980 людей, а ще 43 людини померли від ураження їхніми залишками.

Втім, HWR наголошує, що відповідні дані можуть бути неточними, адже деякі жертви від багатьох випадків використання касетних боєприпасів в Україні торік могли бути незафіксовані. Торік на території країни було зареєстровано понад 50 атак касетними боєприпасами, кількість жертв яких не була встановлена. За даними правозахисників, 93% постраждалих від вибуху касетних снарядів були цивільними особами, з них 47% -- загиблі й поранені діти.

Правозахисна організація наголошує, що і Москва, і Київ впродовж минулого року та першої половини цього року використовували касетні боєприпаси, однак російські окупаційні війська застосовували боєприпаси такого типу по густонаселених міських районах. Також правозахисники відзначили, що задокументувати та ідентифікувати подальше використання цієї зброї було неможливо через відсутність доступу їх фахівців до місць обстрілів.

"Касетні боєприпаси також серйозно перешкоджають доступу до сільськогосподарських угідь, впливаючи на продовольчу безпеку, особливо в Україні, де є ознаки того, що більше сільськогосподарських земель забруднено залишками касетних боєприпасів, ніж протипіхотними та протитранспортними мінами разом узятими", -- зауважили у HRW. 

Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні було поранено майже 1500 дітей. У поліції наголосили, що в середньому щодня окупанти травмують двох маленьких громадян.

Станом на серпень цього року, зниклими безвісти вважаються 1937 маленьких громадян. 30604 дитини вдалося розшукати.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама