Фото: Анна Білоус / vechirniy.kyiv.ua

Скільки атак здійснили рашисти на медичні заклади з початку повномасштабної війни: шокуюча статистика ВООЗ

Росія атакує історичні, інфраструктурні та інші об'єкти в Україні. З 24 лютого 2022 року зафіксовано 1940 атак на медичну систему нашої країни.

Про це повідомила прес-служба Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

"Це найбільша кількість, яку ВООЗ коли-небудь реєструвала в будь-якій гуманітарній ситуації в усьому світі. Крім того, ми відзначаємо нові закономірності прогресування атак", — йдеться у повідомленні.

У ВООЗ підкреслили, що вже понад 2,5 роки 86% усіх таких атак стосуються закладів охорони здоров’я. Крім того, з грудня 2023 року обстріли рашистів значно посилилися — вони відбуваються майже щодня.

Доступ до медичної допомоги для громад, які проживають поблизу лінії фронту, значною мірою обмежений через підвищений ризик захворювання та смерті для населення, яке проживає там, а також в інших місцях. З лютого 2022 року в середньому 200 автомобілів швидкої допомоги на рік були пошкоджені або знищені внаслідок ворожих обстрілів.

"У 2024 році ми спостерігаємо багато атак подвійного дотику. Зараз у нас більше обстрілів цивільної інфраструктури, ніж раніше. Ми втрачаємо колег — медпрацівників, медсестер, лікарів, фельдшерів. Цього року постраждало набагато більше медичних працівників, ніж раніше. Згідно з даними ВООЗ, працівники служби першої допомоги та медичний транспорт мають у три рази більше шансів постраждати від нападів порівняно з іншим медичним персоналом", — зазначив представник ВООЗ в Україні, доктор Ярно Хабіхт.

Дані ВООЗ чітко свідчать про збільшення кількості жертв рашистів. Минулого року було задокументовано 24 смерті серед медичних працівників і пацієнтів, але за перші 7,5 місяців 2024 року від нападів на медичні заклади загинули загалом 34 людини. Крім того, рівень травматизму цього року перевищив показники не лише 2023 року, а й 2022 року — вже 229 осіб. Загалом кожен четвертий напад на заклади охорони здоров’я цього року завершився травмами.

До того ж, згідно зі зібраними ВООЗ даними, 42% усіх російських атак з 2022 року вплинули на послуги первинної медичної допомоги. У 2024 році найбільший тягар травм і смертності вплинув на вторинну медичну допомогу: кожен п’ятий напад закінчився травмою. Для екстреної медичної допомоги кожен другий напад призводить до травми.

Нагадаємо, 9 липня керівниця Моніторингової місії ООН із прав людини Даніель Белль повідомляла, що є "висока ймовірність" того, що по дитячій лікарні "Охматдит" в Києві відбулося "пряме влучання" російської ракети. Це "одна з найбільш кричущих атак" за час усього повномасштабного вторгнення Росії.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 20.08.2024 00:58