Українські пілоти наступного тижня почнуть підготовку до польотів на винищувачі F-16 у Сполучених Штатах Америки. Тренування відбуватимуться на базі Військово-повітряних сил Національної гвардії в Тусоні.
Про це пише Politico.
У виданні зазначають, що невелика кількість пілотів, які прибули до США минулого місяця пройшли перший тест на знання англійської мови.
"Тепер вони прямують на авіабазу Національної гвардії Морріс в Аризоні. Там вони тренуватимуться у 162-му авіакрилі, головному навчальному центрі F-16 ВПС. Пілоти спочатку вивчать основи управління F-16 у класі та на тренажерах, а потім перейдуть до польотів на реальних літаках, що типово для будь-якої програми підготовки пілотів ВПС", — йдеться у матеріалі.
Журналісти припускають, що цей процес може бути прискорено у зв'язку з гострою необхідністю повернути пілотів на поле бою.
Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат наголосив, що спершу пілоти проходять навчання в Україні на симуляторах. Пілоти за допомогою віртуальної реальності можуть ознайомитись з кабіною та виконати певні завдання у мережі.
Потім пілоти, які перебувають на навчаннях в США та інших країнах, проходитимуть тренажерну підготовку. Йдеться про фактично повноцінний літак, у якому на 100% відтворена кабіна пілота. Там військові вже виконують вони більш реалістично ті всі завдання, які ставлять ним інструктори.
"Вже я думаю кілька тижнів і будуть польоти з інструктором на реальних літаках. Я думаю, що це можливо. В кожного індивідуальна програма. Тому хтось сяде раніше, а хтось пізніше. Після інструктора вже самостійні вильоти", — додав речник Повітряних сил.
12 жовтня міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен заявила, що нідерландські винищувачі F-16 за декілька тижнів вирушать до нового навчального центру в Румунії. На них навчатимуться українські пілоти.
Данія та Нідерланди на зустрічі у форматі "Рамштайн" 25 травня очолили коаліцію з навчання ЗСУ на F-16. Також до її складу увійшли Норвегія, Бельгія, Португалія та Польща. 22 червня США отримали запит від Данії щодо підготовки українських пілотів для застосування винищувачів F-16. Лише на початку серпня Джо Байден схвалив тренування українських військових на американських винищувачах F-16. Наприкінці літа навчання стартували.
20 серпня Нідерланди та Данія під час візиту президента України Володимира Зеленського у ці країни заявили, що нададуть ЗСУ американські винищувачі у кількості 42 та 19 відповідно. Зокрема, прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен повідомила, що її країна планує надати Україні перші шість F-16 до Нового року, а ще п'ять — протягом 2024 року.
На початку вересня міністр оборони Бельгії Людівін Дедондер заявив, що його країна візьме участь у навчанні українських пілотів на винищувачах F-16 у складі "авіаційної коаліції" на чолі з Нідерландами та Данією. Для цього залучать два літаки.
Нагадаємо, що Болгарія надасть допомогу в організації курсів англійської мови для майбутніх українських пілотів F-16. Україна розширює сферу двосторонньої співпраці з цією країною. Міністр оборони України Рустем Умєров зустрівся з колегою з Болгарії Тодором Тагарєвим. Вони підписали меморандум, що розширює сферу двосторонньої співпраці, включно з кіберзахистом, стратегічними комунікаціями, отриманням військово-технічної підтримки.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими