Генеральний прокурор Андрій Костін взяв участь у першому засіданні Робочої групи високого рівня, створеної за ініціативи президента України Володимира Зеленського. Головною метою було знайти шляхи майбутньої співпраці щодо збору доказів вчинення злочинів проти довкілля.
Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.
Участь у цій дискусії також взяли екс-віце-прем’єр-міністерка та екс-міністерка закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем, віце-президент Європейського парламенту Гайді Гаутала, еко-активістка Ґрета Тунберг, експрезидентка Ірландії Мері Робінсон та старший радник Європейського інституту миру та координатор робочої групи Роксана Крістеску.
Прокурор зазначив, що Україна є єдиною державою, яка переслідує екологічні воєнні злочини та екоцид у такому масштабі. Загалом розслідується понад 200 воєнних злочинів проти довкілля нашої держави та 15 випадків, які за Кримінальним кодексом України відносять до екоциду.
"Ми закликаємо посилити співпрацю в розслідуванні та судовому переслідуванні воєнних злочинів РФ проти довкілля на міжнародному рівні. Також необхідно змусити агресора заплатити за колосальну шкоду, завдану цими злочинами", — наголосив Костін.
Він заявив, що Офіс генерального прокурора відкритий до співпраці щодо збору доказів вчинення злочинів РФ проти довкілля.
"Переконаний, що лише спільними зусиллями вільного світу ми зможемо відновити справедливість і мир та гарантувати безпеку й чисте довкілля для майбутніх поколінь", — додав Андрій Костін.
Наслідки війни для довкілля України
Війна завдає шкоди не лише людям, а й природі та аграрним угіддям, чим ставить під загрозу глобальну продовольчу безпеку. Відомо, що близько 30% території України, а це — 174 кв. км є забруднені вибухонебезпечними предметами. Понад 2,4 мільйона га лісів пошкоджено.
Проте, кроком до найбільшої екологічної катастрофи в Україні з часів Чорнобиля стала атака на греблю Каховської ГЕС. І це ще не кінець, бо окупанти продовжують завдавати ударів по території України.
Нагадаємо, Верховна Рада України закликала міжнародні організації та уряди іноземних держав запобігти ядерній катастрофі на Запорізькій атомній електростанції та протидіяти ядерному шантажу Російської Федерації.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими