1 223 день війни
Особовий склад
1 020 010
Танки
10 980
Артилерія
29 718
Літаки
420
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 190
Крилаті ракети
3 436
Гелікоптери
340
БпЛА
42 796
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5

Останні новини

19:42 - 01.07.2025

Макрон провів першу майже за три роки телефонну розмову з Путіним: про що говорили

У вівторок, 1 липня, президент Франції Еммануель Макрон провів телефонну розмову з російським диктатором Володимиром Путіним. Лідери країн обговорили війну в Україні та ядерну програму Ірану.Про це повідомили у Кремлі. Там зазначили, що глава Кремля провів першу майже за три роки телефонну розмову з французьким лідером.Головні тези Путіна за даними російської сторони:Глава РФ зазначив, що український конфлікт — це прямий наслідок політики західних держав;Путін зазначив, що Захід багато років створював в Україні антиросійський плацдарм, а тепер затягує бойові дії;Російський диктатор зазначив, що врегулювання в Україні має бути комплексним, необхідно усувати його першопричини, спиратися на реалії на землі;лідери держав обговорили ситуацію на Близькому Сході в контексті конфлікту Ірану та Ізраїлю та ударів США по іранських об'єктах;Путін і Макрон наголосили на важливості поваги права Ірану на мирний атом та виконання ним зобов'язань щодо Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, включно зі співпрацею з МАГАТЕ;Путін і Макрон висловилися за врегулювання кризи навколо Ірану та інших конфліктів на Близькому Сході шляхом дипломатії;лідери домовилися продовжити контакти з метою можливої ​​координації позицій щодо врегулювання на Близькому Сході;президенти відзначили особливу відповідальність РФ та Франції як постійних членів РБ ООН у підтримці миру та безпеки. У Єлисейському палаці підтвердили переговори Макрона з Путіним. Там повідомили, що лідери обговорили війну в Україні та ядерну програму Ірану.Нагадаємо, у травні Макрон заявляв, що американський президент Дональд Трамп зрозумів, що очільник Кремля Володимир Путін обманював, коли говорив про мир в Україні. Як і інші європейські лідери, Еммануель Макрон хоче встановити "крайній термін для президента Путіна" для початку припинення вогню, "а після" цієї дати будуть "масовані санкції".

1
19:28 - 01.07.2025

Чи очікувати на аномальну спеку: синоптики здивували прогнозом погоди на липень

Традиційно липень вважається найтеплішим місяцем року з періодами нестійкої погоди, яка супроводжується грозами, шквалами та зливами. Цього року другий літній місяць буде спекотним. Середня місячна температура повітря у липні очікується дещо вище за норму, повідомляє "Укргідрометцентр".Погода у липні 2025 рокуЗа даними синоптиків, температура повітря у липні коливатиметься у межах +21,6…+26ºС, в Карпатах буде дещо холодніше — +17…+19ºС. Ці показники на 2-2,5ºС вищі за норму.Місячна кількість опадів очікується 25-73 мм, в Карпатах та на Прикарпатті — 84-109 мм, що менше за норму (64-79 %).Коротка кліматична характеристика липня (аналіз минулих років)У липні середня місячна температура повітря складає +19….+24,8ºС, в Карпатах — +13…+18ºС. Середня місячна кількість опадів у західних, північних та Вінницькій областях становила 62-119 мм, в Карпатах — 131-170 мм, на решті території країни — 37-75 мм. Абсолютний максимум температури повітря у другий літній місяць зазвичай становить +33,4…39,6ºС, у південних, східних, Дніпропетровській, Кіровоградській, Вінницькій областях та в Криму — місцями +40…+41,6ºС, в гірських районах — +27….+37ºС. Абсолютний мінімум температури повітря у липні становив +2…9ºС, на півдні Одеської, Херсонської області та в Криму місцями +10...+13ºС, на високогір’ї Карпат стовпчики термометрів могли опуститися до -1…+2ºС.Синоптикиня "Укргідрометцентру" Наталія Птуха розповіла видання NV, що початок липня принесе Україні спекотні дні, а потужні вітри, які досить довго панують у повітряному просторі країни, вщухнуть. За її словами, 4 липня стане найспекотнішим днем поточного тижня — вночі термометри покажуть +16…+22ºС, а вдень прогріє до +28…+34ºС."На Півдні та на Закарпатті місцями може бути навіть +35ºС, можливо навіть до +37ºС подекуди", — додала вона.Варто зауважити, що декілька днів тому видання The Guardian писало, що на Європу насувається пекельна спека. Стовпчики термометрів можуть сягнути позначки у +42°C.Нагадаємо, 2 липня в Україні очікується мінлива погода з сильним вітром. У більшості областей буде без опадів, проте на Лівобережжі можливі грози.

2
19:15 - 01.07.2025

УПЛ опублікувала календар сезону 2025/2026: з ким зіграють "Динамо" і "Шахтар" у першому турі

У вівторок, 1 липня, відбулося формування календаря матчів Української Прем’єр-ліги сезону 2025/26 за допомоги електронної системи. У 2025 році заплановано 16 турів з базовою датою останнього туру — 13 грудня. Про це йдеться на сайті Прем'єр-ліги. Як зазначили в УПЛ, базова дата першого туру — 2 серпня. Календарна частина 2026 року розпочнеться 17-м туром (базова дата — 21 лютого). Завершальний 30-й тур має відбутися 29 травня 2026 року.Календар VBET Української Премʼєр-Ліги сезону 2025/26:"Рух" — "Полтава""Карпати" — "Полісся""Металіст 1925" — "Оболонь""Верес" — "Динамо""Зоря" — ЛНЗ"Кудрівка" — "Олександрія""Колос" — "Кривбас""Епіцентр" — "Шахтар"Для ознайомлення з усіма турами майбутнього чемпіонату перейдіть за посиланням.Нагадаємо, вінгер "Динамо" Київ та збірної України Андрій Ярмоленко розповів, що сезон 2025/26 стане для нього останнім в його кар'єрі.

3
18:59 - 01.07.2025

"Укрзалізниця" запускає "Паспорт мандрівника" для дітей: що пропонують юним пасажирам

Український перевізник "Укрзалізниця" запускає "Паспорт мандрівника" — новий сімейний проект, який зробить подорож для дітей цікавішою.Про це повідомляє прес-служба компанії. Там зазначили, що юні пасажири зможуть отримати дитячий "паспорт", до якого під час подорожей Україною можна буде вносити унікальні штампи."Штампи можна обмінювати на обіймашки в програмі лояльності "Залізні друзі", — пояснили в прес-службі.Щоб отримати "Паспорт мандрівника" потрібно звернутися до вокзального помічника."Наші янголи все пояснять кожній дитині", — запевнили на сторінці компанії.Відвідуючи різні куточки України, маленькі мандрівники зможуть збирати штампи:у "янголів" на п'яти опорних вокзалах: у Києві, Львові, Одесі, Харкові та Вінниці;у чергових по вокзалах у Дніпрі, Запоріжжі, Краматорську, Ужгороді, Хмельницькому, Тернополі, Луцьку, Чернівцях, Івано-Франківську та Камʼянці-Подільському;у начальників флагманських поїздів "Укрзалізниці";у провідників дитячих вагонів. "За кожним штампом — відкриття, емоція, пригода. І водночас наближення до приємної винагороди", — зазначили в "Укрзалізниці".Так, за кожні п'ять зібраних штампів (будь-яких, головне — різних) — нараховується 5000 обіймашок. А за 15 різних штампів можна отримати спеціальний подарунок від "Укрзалізниці". Обміняти штампи на обіймашки можна у "янголів" на тих самих п'яти опорних вокзалах або через онлайн-підтримку УЗ. Потрібно показати "Паспорт мандрівника" та отримати нарахування обіймашок у профілі в застосунку "Укрзалізниці".Обіймашки обмінюють на знижки та подарунки від партнерів у застосунку "Укрзалізниці". Переглянути пропозиції можна в розділі "Залізні друзі", а більш детальні правила програми — у розділі "Часті питання". Нагадаємо, "Укрзалізниця" збільшила кількість рейсів до Одеси через підвищений попит. Додаткові потяги курсуватимуть з Вінниці.

4
18:51 - 01.07.2025

Участь військових КНДР у бойових діях проти України: у розвідці зробили заяву

Станом на 1 липня українська розвідка не фіксує безпосередньої участі північнокорейських військових у бойових діях проти Сил оборони на боці Російської Федерації. Їх розмістили на полігонах та польових таборах.Про це повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони пише LIGA.net."На теперішній час не відмічається фактів безпосередньої участі підрозділів Корейської народної армії у бойових діях проти Сил оборони України", — повідомила розвідка.Також, за даними ГУР, особовий склад північнокорейського контингенту відведено від лінії бойових дій й розміщено на польових таборах і полігонах, ймовірно, на території Курщини.Нагадаємо, раніше агентство Reuters, посилаючись на дані розвідки Південної Кореї, повідомляло, що Північна Корея може направити додаткові війська до Росії для участі у війні проти України в липні або серпні. При цьому, Пхеньян продовжує постачати Москві зброю.Раніше аналітики американського Інституту вивчення війни повідомляли, що санкціонування північнокорейським та російським військовими командуваннями розгортання військ КНДР на території України ознаменувало б значний перелом на полі бою, який може покращити здатність російських сил підтримувати одночасні наступальні операції на кількох напрямках, що російські військові традиційно важко проводили.Нещодавно міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що північнокорейський диктатор Кім Чен Ин розглядав можливість передачі додаткових військ Росії, але побоявся послабити власний стратегічний резерв. Загалом він вже відправив на допомогу росіянам 11 тисяч бійців з елітних підрозділів — з-поміж 50 тисяч осіб особистого резерву Кіма.

5
18:42 - 01.07.2025

Загинув командир 110-ї ОМБр Сергій Захаревич

У вівторок, 1 липня, загинув командир 110-ї окремої механізованої бригади Сергій Захаревич. Обставини смерті полковника наразі невідомі. Про це повідомив бригадний генерал Сергій Собко. "Сьогодні загинув воїн, син, чоловік, батько трьох дітей, мій друг — Сергій Захаревич…Ти був найкращим з нас, коли ми вчилися, найталановитішим. Був найкращим і потім, коли вже стали офіцерами. Меттіс казав, що є дві риси, які він цінує в лідерах найбільше — це aggressiveness та initiative (рішучість та ініціатива, — ред.). Це саме про тебе", — написав він на своїй сторінці у Facebook.Генерал зауважив, що "немає яскравішого приклада офіцера із цими двома якостями". Також він додав, що Сергій Захаревич "завжди рухався вперед незважаючи ні на що"."Ти казав, що вдача зрадлива, вона тобі зраджувала часто, давала багато випробувань, але ти ніколи не ламався. Твій гумор та позитивний настрій, навіть в саму с....у, завжди підтримував всіх, заряджав. Дякую тобі за все. Ми благословенні, що ти був з нами. Завжди будеш. Вічна памʼять та слава всім полеглим…" — зворушливо написав друг загиблого.Також він висловив глибокі співчуття рідним та близьким полеглого.Сергія Захаревича призначили командувати 110-ї ОМБр у лютому 2025 року після того, як бригада, яка вела бої на півдні Донецької області, втратила контроль над селищем Велика Новосілка. До того часу він був заступником командира 33-ї окремої механізованої бригади. Нагадаємо, вночі 29 червня під час масованої російської атаки на винищувачі F-16 загинув пілот першого класу підполковник Максим Устименко.

6
18:41 - 01.07.2025

Рубіо: USAID з 1 липня офіційно припиняє надання міжнародної допомоги

Вже з 1 липня Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) припиняє діяльність як незалежна структура з надання закордонної допомоги. Таку заяву зробив державний секретар США Марко Рубіо, назвавши такий крок завершенням "епохи урядової неефективності".Посадовець наголосив, що перевірка адміністрацією Дональда Трампа тисяч програм і витрат на суму понад 715 мільярдів доларів за десятиліття виявила невідповідність USAID стандартам ефективності. "Кожен державний службовець має забезпечувати, щоб програми, які фінансуються, служили інтересам США", — заявив Рубіо.Держсекретар заявив, що американці не повинні платити податки для фінансування невдалих урядів у далеких країнах. "У майбутньому наша допомога буде цілеспрямованою та обмеженою в часі. Ми надаватимемо підтримку тим країнам, які продемонстрували як здатність, так і готовність допомогти собі самі, і спрямовуватимемо наші ресурси на ті сфери, де вони можуть мати мультиплікаційний ефект та каталізувати стабільний приватний сектор, включаючи американські компанії та глобальні інвестиції", — йдеться у заяві Рубіо.За словами держсекретаря, програми іноземної допомоги, що відповідають політиці адміністрації, тепер координуватиме Державний департамент. Він забезпечить їхню прозорість, стратегічність і ефективність."Ми переорієнтуємося на торгівлю замість допомоги, на можливості замість залежності та на інвестиції замість благодійності. З 1 липня для американців і багатьох країн розпочнеться нова ера глобального партнерства, миру, інвестицій і процвітання", — резюмував Марко Рубіо.Нагадаємо, медичний журнал The Lancet повідомляв, що різке скорочення фінансування Агентства Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку можуть призвести до понад 14 мільйонів смертей до 2030 року.

7
18:19 - 01.07.2025

Зеленський провів розмову з президентом Азербайджану на тлі конфлікту Баку з Москвою: що сказав український лідер

У вівторок, 1 липня, президент Володимир Зеленський провів розмову з лідером Азербайджану Ільхамом Алієвим. Глава держави висловив чітку підтримку з боку України в ситуації, коли Росія знущається з громадян Азербайджану та погрожує цій країні.Відповідне повідомлення Зеленський оприлюднив у своєму Telegram-каналі."Подякував йому за підтримку України, нашого народу та нашої територіальної цілісності. Також висловив чітку підтримку з боку України в ситуації, коли Росія знущається з громадян Азербайджану та погрожує Азербайджанській Республіці", — йдеться у повідомленні.Зеленський також висловив співчуття Азербайджану у зв’язку з убивством на території Росії братів Сафарових. "Впевнений, що будуть з’ясовані всі факти. І потрібна справедливість. У нас із Президентом Алієвим однакове бачення: життя та гідність кожної людини мають бути захищені", — наголосив український лідер.Політики також обговорили двосторонні відносини — енергетику та співпрацю в гуманітарній сфері. "Домовилися про проведення засідання Спільної міжурядової комісії з економічного співробітництва. Наші урядовці активізують роботу", — додав Володимир Зеленський.Нагадаємо, у відповідь на масові затримання азербайджанців у Єкатеринбурзі російськими спецслужбами Азербайджан скасував усі культурні заходи Росії на своїй території. У Баку наголосили, що такі інциденти "останнім часом набули системного характеру". Зокрема, під час рейдів минулої п'ятниці затримано щонайменше 50 громадян Азербайджану.Також 30 червня міністерство внутрішніх справ Азербайджану провело масштабну спецоперацію в офісі агентства "Sputnik". Йдеться про бакинське відділення міжнародного інформаційного агентства "Россия сегодня".

8
18:03 - 01.07.2025

Нові податки та доступ до банківської таємниці: нардеп розповів про плани уряду

У найближчі три роки в Україні можуть запрацювати податкові нововведення. Це допоможе додатково залучити до бюджету країни понад 100 мільярдів гривень.Про це повідомив народний депутат від партії "Голос", перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк. На своїй сторінці у Telegram він опублікував дані Бюджетної декларації на 2026-2028 роки. За його словами, Мінфін планує вже у 2025 році затвердити зміни, так щоб з наступного року вже "збирати податки". Йдеться про:запровадження оподаткування платформ (так званий "податок на OLX");запровадження акцизу на солодкі та газовані напої;вдосконалення системи збору податкового боргу. Нардеп додав, що Мінфін очікує, що запровадження цих податків додатково принесе до бюджету:у 2026 році — 48,5 мільярда гривень;у 2027-2028 роках — по 28 мільярдів гривень."Ще, до речі, Мінфін пообіцяв у найближчі три роки прибрати (або значно послабити) банківську таємницю, щоб дати можливість податковій отримувати "позасудовий доступ до руху коштів на банківських рахунках платників податків", — поінформував Железняк.Варто зауважити, що раніше голова фінансового комітету Верховної Ради України Данило Гетманцев заявив, що уряд не розглядає питання підвищення ставки податку на додану вартість. Підстав для цього наразі не має.Нагадаємо, що на 2025 рік Державна податкова служба України планувала провести майже п'ять тисяч перевірок платників податків. Насамперед радили приготуватися підприємствам агросектору.

9
17:59 - 01.07.2025

У Росії розбився винищувач-бомбардувальник Су-34: що кажуть у ворожому міноборони

У вівторок, 1 липня, в Нижньогородській області Російської Федерації розбився літак Су-34. Це сталось під час виконання планового навчально-тренувального польоту.Про це повідомили в російському міноборони. У ворожому відомстві зазначили, що обидвом членам екіпажу вдалося вижити. "Сьогодні близько 13:00 (за московським часом) у Нижньогородській області під час виконання планового навчально-тренувального польоту зазнав аварії літак Су-34. Під час заходу на посадку сталася відмова системи випуску однієї зі стійок шасі. Екіпаж провів кілька спроб з усунення несправності в польоті, однак ситуація не змінилася. За командою керівника польотів екіпаж вивів літак у безпечну зону і катапультувався", — йдеться у повідомленні.Там також повідомили, що пошуково-рятувальна команда вилетіла до місця авіатрощі для евакуації екіпажу на аеродром базування. "За інформацією з місця, обидва члени екіпажу живі. Політ виконувався без боєкомплекту. Літак упав у безлюдному районі. На землі руйнувань немає", — зазначили у міноборони РФ.Вартість одного російського винищувача-бомбардувальника Су-34 становить щонайменше 50 мільйонів доларів. Загалом, Росія має десятки таких літаків на озброєнні. Су-34 — радянський/російський всепогодний, двомісний винищувач-бомбардувальник. Су-34 сконструйований для здійснення точних ракетно-бомбових ударів по наземних цілях противника в оперативній і тактичній глибині, а також для ураження повітряних цілей противника. Може розвивати швидкість до 1,9 тис. км/год на висоті до 14,6 кілометра.Нагадаємо, російські пропагандистські пабліки повідомили, що на території країни-агресора розбився бомбардувальник Ту-22м. Літак впав у безлюдній місцевості, на землі руйнувань немає. Попередньо, причиною авіатрощі стала технічна несправність. Проте, що саме вийшло з ладу, поки не відомо.

10
17:42 - 01.07.2025

Єврокомісія: Україна виконала всі умови для початку перемовин про вступ до ЄС

Київ виконав всі умови для початку переговорів про вступ до Європейського Союзу. Тому немає причин перешкоджати рішенню щодо першого розділу переговорів про основоположні принципи.Таку заяву зробив офіційний речник Єврокомісії Гійом Мерсьє, пише "Інтерфакс-Україна"."На нашу думку, Україна здійснює необхідні реформи в найскладніших умовах, які можна собі уявити. Згідно з оцінкою комісії, умови для першого переговорного кластера, тобто за основоположними принципами, виконано", — сказав він у Брюсселі.Мерсьє наголосив, що Єврокомісія проаналізувала виконання українського плану щодо вступу до ЄС. "Ми бачимо, що стурбованості сусідніх країн отримали відповідь. Ми завжди захищали підхід до вступу в союз на основі досягнень. Немає об'єктивних причин перешкоджати рішенню щодо першого розділу переговорів про основоположні принципи", — зазначив представник Єврокомісії.Мерсьє висловив сподівання, що перемовини щодо цього кластера можуть швидко завершитись."Що стосується національних консультацій, які відбулися в Угорщині, наша позиція дуже зрозуміла: ми беремо до відома їхні результати. Угорський уряд ініціював організацію цих консультацій, що не мають юридичної сили, які належать до національної компетенції, і це Угорщині, її уряду пояснювати, які висновки він розраховує зробити з цих консультацій", — відповів Мерсьє на відповідне запитання.Речнику також поставили запитання про те, чи не розглядають у ЄС можливість розділення процесів вступу до спільноти України та Молдови у зв'язку з тим, що вето Будапешту на початок перемовин із Києвом може затягнутися на невизначений час і завадити контактам Євросоюзу із Кишиневом."Це рішення, яке мають ухвалити держави-члени. Для комісії питання зрозуміле, вона підтримує обидві країни в проведенні ними реформ відповідно до їхніх порядків денних. Обидві досягли хорошого прогресу. Ми продовжимо нашу роботу на політичному, технічному рівнях і в тому, що стосується фінансової підтримки. Ми постараємося, щоб усі держави-члени були в змозі затвердити перший кластер за основоположними принципами для обох країн", — резюмував Мерсьє.Раніше повідомлялось, що глава уряду Ірландії Міхол Мартін наголосив, що "дуже сильно наполягатиме" на питанні вступу України до Європейського Союзу на саміті лідерів спільноти.Також в Угорщині завершилися так звані "національні консультації VOKS2025 щодо вступу України до Європейського Союзу", які були ініційовані урядом і тривали з 14 квітня по 20 червня. Проте Україна вважає, що угорський уряд займається антиукраїнською істерією та маніпулює фактами щодо цього питання.Нагадаємо, угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан заявив, що членство України в Європейському Союзі одразу ж втягне блок у прямий конфлікт з Російською Федерацією.

11
17:28 - 01.07.2025

Триває перевірка рішень МСЕК: скільком чиновникам скасували "інвалідність"

В Україні перевіряють рішення медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Йдеться про встановлення "діагнозу" посадовцям державних органів. "Інвалідність" скасували 445 чиновникам.Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я України. Там зазначили, що перевірки проводяться на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 22 жовтня 2024 року "Щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів". "Для здійснення перевірок Міністерство охорони здоров’я створило спільну з правоохоронцями міжвідомчу робочу групу", — зазначили в прес-службі.Наразі, відповідно до інформації, наданої СБУ, Державним бюро розслідувань та Офісом генерального прокурора, перевіряють 2630 справ посадових осіб з понад 70 державних органів, яким було встановлено інвалідність. Центром оцінювання функціонального стану особи вже розглянуто 1692 справи. Ще 423 осіб викликано на дообстеження для уточнення функціонального стану.Результати перевірокЗа результатами перевірки 445 рішення МСЕК щодо встановлення "інвалідності" посадовцям вже скасовано. У 286 випадках прийняті нові рішення:про зміну групи інвалідності — 226 випадків;зміни терміну встановлення інвалідності — 60 випадків.Найбільша кількість посадових осіб, яким було встановлено фейкову "інвалідність" і щодо яких триває перевірка, припадає на:Державну митну службу України — 810 справ (369 уже розглянуто, 129 рішень скасовано, а у 78 випадках — рішення змінено);Державну податкову службу України — 518 справ (291 розглянуто, 90 рішень скасовано, 64 — змінено);Органи прокуратури — 448 справ (203 вже розглянуто, 80 рішень скасовано, у 45 випадках рішення змінено, а 121 особу викликано на дообстеження).З 1 січня 2025 року в Україні замість МСЕК запрацювала нова система оцінювання повсякденного функціонування людини — прозора модель, що фокусується на реальних потребах, а не лише на документах.Нова система змінює підхід: замість бюрократії та суб’єктивних оцінок в її основі — реальний стан здоров’я людини та прозорість рішень.Нагадаємо, у червні Верховна Рада України ухвалила закон щодо вдосконалення порядку ведення військового обліку. Відтепер дані про стан здоров’я для визначення придатності до військової служби надходитимуть із цивільних медзакладів.

12
17:21 - 01.07.2025

"Ніхто нічого не затягує": у Путіна зробили нову заяву про переговори з Україною

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Російська Федерація нібито не намагається затягувати мирні переговори з Україною. Проте, Москва планує досягти своїх цілей у війні.Речника російського диктатора цитують росЗМІ. Пєсков наголосив, що в Москві "вдячні" за зусилля, яких докладає Вашингтон і команда американського лідера Дональда Трампа, щоб сприяти перемовинам щодо завершення війни в Україні.За його словами, наразі планується узгодити терміни третього раунду перемовин з Україною в Туреччині. До цього країни виконували домовленості, що були досягнуті під час другого раунду переговорів. І, коли вдасться виконати всі попередні гуманітарні домовленості, прийде час для нового контакту."Тут ніхто нічого не затягує. Ми зацікавлені, щоб добитися досягнення поставлених цілей і цілей, які ми намагаємося досягти в ході "СВО" політико-дипломатичними засобами. Тому ми не зацікавлені в тому, щоб щось затягувати", — резюмував Пєсков.Нагадаємо, раніше аналітики американського Інституту вивчення війни повідомляли, що президент США Дональд Трамп заявив Росія може мати територіальні амбіції поза межами України, що узгоджується з давніми оцінками ISW про те, що Москва готується до майбутнього конфлікту з НАТО та створює умови для виправдання майбутньої агресії проти колишніх держав Радянського Союзу, що не входять до Альянсу. Своєю чергою, аналітики американського Інституту вивчення війни повідомляли, що країна-агресорка Росія не відмовилася від своїх цілей щодо знищення української держави й підкорення українського народу.

13
16:57 - 01.07.2025

В України перша втрата на "Вімблдоні": хто вилетів з престижного турніру

У вівторок, 1 липня, українська тенісистка Марта Костюк, яка посідає 26 сходинку і світовому рейтингу, покидає "Вімблдон" вже на старті турніру. Наша землячка програла представниці Словенії Вероніці Ер’явець, яка йде 171-ю у рейтингу WTA.Марта Костюк (Україна) — Вероніка Ер’явець (Словенія) — 6:3, 3:6, 4:6Поєдинок тривав дві години та сім хвилин. Марта виконала чотири подачі навиліт й припустилася чотирьох подвійних помилок.Це була перша очна зустріч тенісисток. Ерʼявець вийшла в основну сітку "Вімблдону" через кваліфікацію. У 2023 та 2024 роках Костюк доходила до третього раунду. Для 23-річної українки це четвертий поспіль виліт у першому колі турнірів в індивідуальному розряді та п’ята поразка поспіль загалом.Цікаво, що у першому колі "Вімблдону" Еліна Світоліна здолала угорку Анну Бондар у двох сетах. Сьогодні також Даяна Ястремська зійдеться з американкою Корі Гауфф, а Юлія Стародубцева з британкою Франческою Джонс.Нагадаємо, раніше українська тенісистка Еліна Світоліна в інтерв'ю виданню The Tennis Lette поділилась думками про час, коли вона вирішить завершити професійну кар'єру. 30-річна спортсменка наголосила, що у неї бувають важкі моменти та має дуже багато справ поза тенісом і не проти зупинитись раніше, аніж її чоловік Гаель, якому наразі 38 років.

14
16:55 - 01.07.2025

Якими будуть мінімальна зарплата та прожитковий мінімум у найближчі три роки: в уряді назвали цифри

Прожитковий мінімум до 2028 року зросте несуттєво та становитиме 3 667 гривень гривні для працездатних осіб. Водночас уряд України планує підвищити мінімальну заробітну плату майже на понад дві тисячі гривень.Про це повідомив народний депутат від партії "Голос", перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк. На своїй сторінці у Telegram він опублікував дані Бюджетної декларації на 2026-2028 роки. Прожитковий мінімум у 2026-2028 рокахЗа його словами, прожитковий мінімум сильно зростати не буде. По факту, щороку уряд буде збільшувати цей показник приблизно на 200 гривень. До 2028 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць становитиме:2025 рік — 3028 гривень;2026 рік — 3288 гривень;2027 рік — 3482 гривень;2028 рік — 3667 гривень.Мінімальна заробітна плата у 2026-2028 рокахЗгідно з планами українського уряду, мінімальна заробітна плата становитиме:з 1 січня 2026 року — 8 688 гривень;з 1 січня 2027 року — 9 374 гривень;з 1 січня 2028 року — 10 059 гривень.Варто зауважити, що наступним кроком буде подання урядом Бюджетної декларації 2026-2028 років на розгляд до Верховної Ради України.Наразі мінімальна зарплата наразі в Україні становить вісім тисяч гривень. Впродовж останніх шести місяців на українському ринку праці зберігається тенденція щодо щомісячного зростання середньої зарплатні на 500 гривень. У травні вона сягнула 25 000 гривень.До кінця 2025 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3028 гривень.Нагадаємо, з 1 липня 2025 року в Україні повертається право на індексацію заробітної плати працівників. Перерахунок виплат повинні провести всі роботодавці.

15
8215
8214 8213
...
1