Перед великодніми святами на різних ділянках кордону України традиційно збільшується кількість людей і транспортних засобів, які прямують у різних напрямках. Цей рік винятком не став.Про це повідомили в Західному регіональному управлінні Державної прикордонної служби України — Західний кордон"У пункті пропуску "Краківець" спостерігається накопичення транспортних засобів на в'їзд і виїзд в / з України", — йдеться в повідомленні.Українські прикордонники додали, що це може призвести до збільшення часу очікування."Щоб уникнути заторів і зекономити час, радимо розглянути можливість перетину кордону через інші пункти пропуску", — наголосили в Держприкордонслужбі України.Там закликали українців планувати свої маршрути завчасно, щоби подорож була комфортною та без зайвих затримок.Раніше речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко інформував, що напередодні Великодня на українському кордоні розпочав збільшуватися пасажиропотік.Він попередив, що на окремих напрямках можливі черги, особливо це стосується вихідних.До речі, на Великдень поліція планує посилити заходи безпеки в Україні, щоби забезпечити правопорядок під час святкувань. Для цього патрулі розміщуватимуть ближче до місць проведення богослужінь, а також можливе проведення вибіркового огляду речей громадян.Нагадаємо, що виступаючи сьогодні перед енергетиками, президент Володимир Зеленський попередив про можливі удари російських окупантів по Україні під час великодніх свят.
Депутат із Забайкальського краю Росії Михайло Носик заявив, що вже четвертий рік живе в Україні та не може повернутися додому. Тому свої депутатські обов’язки він начебто виконує дистанційно.Про це повідомило видання Zab.ru, яке посилається на копію протоколу засідання комісії з етики ради Каларського округу Забайкальського краю.У повідомленні медівників ідеться, що він переїхав до України ще 2021 року та з того часу мешкає у Дніпрі. Звідти він дистанційно брав і бере участь у засіданнях ради через відеозв'язок за допомогою одного з месенджерів і голосує за ухвалення рішень.Місяць тому члени комісії з етики поставили колезі запитання, пов'язані з його перебуванням за кордоном. Михайло Носик пояснив, що у Дніпрі в нього мешкають родичі, а сам він проходить лікування від онкологічного захворювання.Також, за його словами, він не отримує зарплати. А живе на пенсію розміром 27 тисяч рублів, яку через неможливість переведення йому доводиться конвертувати в біткоїни, а потім — у гривні, втрачаючи на цьому до 30%.Депутат також заявив, що у нього немає українського громадянства та нерухомості в цій країні, складати зі себе повноваження до закінчення їхнього терміну у грудні 2025 року він теж не має наміру.Зазначається, що Носик підтримує повномасштабне російське вторгнення в Україну та кремлівського диктатора Володимира Путіна."На підставі бесіди комісія зробила висновки про те, що вимушене проживання муніципального депутата на території іноземної держави, що перебуває в стані конфлікту з Російською Федерацією, створює загрозу його особистій безпеці, а також перешкоджає виконанню ним своїх обов'язків у повному обсязі та може викликати сумніви в його здатності об'єктивно та представляти інтереси виборців Каларського муніципального округу", — йдеться у протоколі засідання.У результаті комісія вирішила ініціювати процедуру дострокового припинення повноважень Михайла Носика у зв'язку з неможливістю виконання ним своїх обов'язків та неможливістю особистого прийому виборців.Нагадаємо, що колишній народний депутат України Андрій Деркач увійшов до комітету безпеки й оборони Ради Федерацій Росії. Раніше він утік із нашої країни та перебуває у розшуку.
Війни вдалося б уникнути, якби в Сполучених Штатах Америки на момент її початку було інше керівництво. Український президент Володимир Зеленський не відповідальний за війну в Україні.Про це заявив президент США Дональд Трамп під час спілкування з журналістами у Білому домі."Я не вважаю, що Зеленський відповідальний за це. Але я не радий тому факту, що війна розпочалася", — зазначив він.На його думку, це війна, яку США не розпочинали, і вона би не розпочалася, якби на той момент Дональд Трамп був президентом."Мільйони людей були би живі, а міста, які зараз зруйновані, розвивалися та процвітали. Але зараз ці міста просто знищені вщент і розтрощені на мільйони дрібних шматочків, по яких били снарядами, ракетами та кулями", — наголосив американський лідер.Водночас він наголосив, що незадоволений усіма, хто бере участь в цій війні."Я знаю, що це війна, це жахливо, і це не мало взагалі ставатися. Я розмовляв із президентом Росії Путіним про це. І Путін знає, що він би не почав би це все, якби я був президентом. Зараз я намагаюся його зупинити, тому що, як ви знаєте, Росія набагато більша. У неї більша військова сила", — наголосив Дональд Трамп.Він також зауважив, що США мають отримати відповідь від Росії щодо мирних переговорів вже цього тижня — до 20 квітня. Після цього ухвалять рішення щодо наступних дій."Цього тижня ми почуємо їх, дуже скоро. І ми побачимо, але ми хочемо, щоби це припинилося. Ми хочемо, щоби смерті та вбивства припинилися. Вірю, що ми наближаємося до досягнення миру в Україні", — сказав Трамп.Нагадаємо, вчора стало відомо, що президент США продовжив заборону на приймання російських суден в американських портах. Вона діятиме ще щонайменше рік. Йдеться також і про кораблі, які тим чи іншим чином пов'язані з Росією.
За 2025 рік на "Залізному полігоні" проведено 50 випробувань нових зразків військової техніки. В перспективі така кількість зростатиме в різних категоріях.Про це повідомив міністр із питань стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін."Залізний полігон" працює. Протягом 2025 року провели 50 випробувань. Здебільшого — в категоріях безпілотних авіаційних комплексів, засобів інженерної підтримки військ, засобів радіоелектронної боротьби та НРК", — зазначив він.Сметанін додав, що ще 72 заявки — на різних етапах підготовки до тестувань. При цьому, за його словами, нові заявки надходять щодня."Залізний полігон" забезпечує доступ для виробників до процесу фахових тестувань і випробувань", — зауважив він.Міністр також додав, що в цьому проекті оцінюють вироби фахівці військових науково-дослідних інститутів."Продовжуємо посилювати українських виробників оборонно-промислового комплексу", — наголосив Герман Сметанін.Нагадаємо, декілька днів тому міністр із питань стратегічних галузей промисловості України заявляв, що минулого року третину зростання українського валового внутрішнього продукту дав оборонно-промисловий комплекс країни. Зокрема, збільшилися спроможності виробництва озброєння.
Сполучені Штати Америки мають отримати відповідь від Росії щодо мирних переговорів вже цього тижня — до 20 квітня. Після цього ухвалять рішення щодо наступних дій.Слова американського президента Дональда Трампа під час прес-конференції після переговорів із прем’єр-міністеркою Італії Джорджею Мелоні наводить видання The Guardian."Цього тижня ми почуємо їх, дуже скоро. І ми побачимо, але ми хочемо, щоби це припинилося. Ми хочемо, щоби смерті та вбивства припинилися. Вірю, що ми наближаємося до досягнення миру в Україні", — сказав Трамп.Окрім того, президент США заявив, що угоду про корисні копалини між українською та американською стороною підпишуть наступного четверга, 24 квітня."Що ж, у нас є угода про корисні копалини, яку, я думаю, буде підписано в наступний четвер. І я припускаю, що вони виконають угоду, тож побачимо. Але ми домовилися про це", — зазначив Трамп.Раніше Володимир Зеленський розповідав, що Україна та США можуть підписати меморандум, який безпосередньо стосуватиметься угоди про рідкісноземельні метали. Принаймні українська сторона вже дала свою згоду."Меморандум про наміри, тобто не сама угода, може бути підписаний онлайн сьогодні. Наша сторона сказала "Ок" американській стороні", — зазначив він.Зеленський додав, що прямо зараз віце-прем'єрка, міністерка економіки України Юлія Свириденко працює разом з американською стороною над текстом документа.Нагадаємо, заступник міністра економіки України Тарас Качка запевняв, що під час перемовин України зі США щодо рідкісноземельних металів ідеться про створення інструменту для спільних інвестицій і взаємної вигоди. Ці переговори не передбачають конкретних сум чи боргів.
Значна частина громадян Чехії негативно сприймають президентство Дональда Трампа у Сполучених Штатах Америки. Більшість із них не вважають Америку надійним союзником своєї країни.Про це свідчить опитування Центру дослідження громадської думки (CVVM) Чеської академії наук, результати яких наводить "Європейська правда".Лише 28% опитаних чехів заявили, що вважають США союзником Чехії. Тільки Росія отримала меншу частку позитивних відповідей. До того ж лише 3% визначили США як союзника Чехії.На думку 57% респондентів, дії Трампа також принаймні частково підривають демократію в США. Лише близько чверті опитаних вважають президентство Трампа позитивним і таким, що зміцнює демократію.Ще більш негативно громадяни Чехії ставляться до перебування мільярдера Tesla та власника SpaceX Ілона Маска в адміністрації Трампа: поганої думки про нього 69% опитаних і лише 18% — позитивної.Понад чотири п'ятих чехів також погоджуються з твердженням, що США зараз віддають пріоритет власній владі й економічним інтересам у своїй зовнішній політиці, і лише 6% вважають інакше.Крім того, три п'ятих опитаних у Чехії заявили, що нинішня зовнішня політика США становить загрозу для світу, і лише близько третини вважають, що США прагнуть забезпечити світову стабільність і мир.Опитування CVVM проводили з 14 по 26 березня. В опитуванні взяли участь 1 037 мешканців Чехії віком від 15 років.Нагадаємо, що, за словами речниці Білого дому Керолайн Левітт, президент США Дональд Трамп, імовірно, бачив запрошення Володимира Зеленського відвідати Україну. Проте наразі підготовка до поїздки не ведеться.
Незабаром українці святкуватимуть одне з найбільших і найважливіших свят усіх християн — Великдень. Національний банк України випустив пам’ятну монету у формі писанки, яка є символом цього дня.Як повідомила прес-служба Національного банку України, саме українська писанка вирізняється з-поміж інших — витончена, багата на орнаменти та за змістом, вона втілює в собі глибоку традицію й багатовікову майстерність писанкарства. "Віддаючи шану цій унікальній національній традиції, Національний банк уперше за час існування своєї нумізматичної програми випустив пам’ятну монету у формі, що нагадує великодню писанку", — зазначили в НБУ.З 17 квітня пам’ятна монета "Великодня радість. Писанка" в обігу. Вона виготовлена зі срібла 999 проби, маса дорогоцінного металу в чистоті — 31,1 г. Оздоблена емаллю та локальною позолотою. Номінал монети — 10 гривень, тираж — до 15 тисяч штук. Придбати її можна буде згодом в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ, а також у банків-дистриб’юторів.Дизайн монетиДизайн цієї унікальної монети створила Олександра Кучинська. На реверсі монети зображено традиційну писанку Одеської області, відому як "Сорокопуть" або "Козачі левади". Писанка оздоблена складними орнаментами, кожен з яких має глибокий зміст. На аверсі монети в центрі композиції розміщено стилізоване дерево життя у формі дуба. Воно всіяне 12 писанками, на яких зображені давні символи наших пращурів. Нагадаємо, Національний банк України готує оновлення монет номіналом одна та дві гривні. Проте зміни будуть впроваджуватися лише після стабілізації ситуації в країні.
Спецпредставник президента Сполучених Штатів Америки з питань України Кіт Келлог схарактеризував як "дуже продуктивну" зустрічі в Парижі. Зокрема, він, серед іншого, провів перемовини з українською делегацією.Відповідний допис Кіт Келлог опублікував на своїй сторінці в соціальній мережі Х."Радий був зустрітися в Парижі з керівником Офісу президента України Андрієм Єрмаком і міністром оборони Рустемом Умеровим", — зазначив він.Він додав, що під час перебування у Франції обговорив з різними політиками широке коло питань."Відбулися дуже продуктивні зустрічі в Єлисейському палаці щодо зусиль, спрямованих на припинення українсько-російської війни", — наголосив Келлог.Делегації України та США, а також представники Великої Британії та Франції прибули у Париж в четвер, 17 квітня, де проходять переговори в різних форматах щодо закінчення російсько-української війни.Раніше президент Франції Еммануель Макрон провів перемовини з державним секретарем США Марко Рубіо та спецпредставником президента Дональда Трампа Стівом Віткоффом. Головною темою стала війна в Україні.Ще однією з тем обговорень стала робота "Коаліції рішучих" під головуванням Франції та Великої Британії, засідання якої відбулося 27 березня в Єлисейському палаці.Нагадаємо, сьогодні аналітики французького видання Le Monde зазначили, що мирні переговори між США та Росією щодо України не дають чітких результатів. Вони більше подібні на постійні обговорення без руху вперед.
Ввечері у четвер, 17 квітня, російські окупанти атакували Миколаїв. Для удару ворог застосував безпілотник невідомого типу.Про це повідомив голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім."Миколаїв. Приліт реактивного БпЛА невідомого типу", — написав він на своїй сторінці у Telegram.На даний час інформації про постраждалих немає. На місці "прильоту" виникли пожежі. Відповідно служби ліквідовують займання.Гучно у місті було близько 19:22. Після вибуху у Повітряних силах ЗСУ повідомили про ворожий розвідувальний безпілотник на півдні Миколаївщини та роботу ППО по ньому.Варто зауважити, 17 квітня президент Володимир Зеленський попередив про можливі удари російських окупантів по Україні під час великодніх свят.Нагадаємо, 10 квітня Миколаїв атакували ворожі безпілотники. Внаслідок удару дронів у місті спалахнули дві пожежі, були поранені серед цивільного населення.
Ще 1992 року Україна володіла 225 системами протиповітряної оборони. Однак за роки незалежності більшість із них "кудись поділася". До 2019 року їх кількість зменшилася приблизно до приблизно 60.Про це президент України Володимир Зеленський заявив під час брифінгу для журналістів у четвер, 17 квітня"Україна мала 1992 року 225 систем протиповітряної оборони. 2019 року, мені здається, було вже біля 60", — зазначив він.За його словами, більшість систем "кудись поділася". І відбулося це в період 2000-2019 років.За його словами, до 2000 року в України залишилось приблизно 160 систем протиповітряної оборони."До чого це кажу, навіть не через те, хто в нас, куди давали, продавали, вкрали, я не про це зараз, я про те, що ми повинні зрозуміти, яка була щільність захисту України. Для чого? Для того, щоб зрозуміти, який захист у рускіх", — пояснив український президент.Володимир Зеленський припустив, що наші системи продавали не тільки кудись там на Близький Схід, а й росіянам також.Нагадаємо, декілька днів тому генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Марк Рютте заявив, що НАТО намагається максимально сприяти постачанням систем протиповітряної оборони в Україну. Проте більшість комунікацій з цього питання все ж Україна вирішує у двосторонньому форматі з окремими країнами.
Магнітна буря червоного рівня, яка триває уже декілька днів, поступово йтиме на спад. Проте завтра потужність геомагнітного шторму все ще буде досить сильною.Про це повідомив Meteoagent.Так, 17 квітня магнітна буря становить п'ять балів (червоний рівень). Вона вважається сильною та здатна впливати на самопочуття. Метеозалежні люди можуть відчувати головний біль, апатію, тривогу та дратівливість. У п'ятницю, 18 квітня, шторм становитиме також п'ять балів. А вже у суботу, 19 квітня, потужність геомагнітної бурі впаде до трьох балів (зелений рівень). Вона вважається слабкою.Наслідки магнітних бурУ цей період метеозалежні люди можуть відчути апатію, тривогу, дратівливість і невизначеність в ухваленні рішень. Може збільшитися схильність до утворення тромбів, підвищитися артеріальний тиск, порушитися сон і посилитися мігрень.Як захиститися від впливу магнітних бурДля кращого самопочуття під час бурі дотримуйтесь таких правил:Пийте більше рідини, а також трав’яного та зеленого чаю.Відмовтеся від кави, алкоголю, сигарет, кальяну.Їжте менше смаженої, гострої та жирної їжі, але більше сезонних овочів та зелені.Збільште фізичну активність і більше ходіть пішки.Регулярно провітрюйте кімнату і більше перебувайте на свіжому повітрі.Постарайтеся менше нервувати.Перед сном приймайте контрастний душ.Варто зазначити, що прогнози магнітних бур можуть змінюватися, адже дослідники сонячної активності оновлюють свої дані кожні три години. Вимірюється геомагнітна активність за шкалою від нуля до дев'яти. Для позначення використовується планетарний К-індекс: якщо показник п'ять і вище, то це вважається потужною магнітною бурею.Нагадаємо, науковці встановили, що тривале перебування в космосі по-різному впливає на кістки астронавтів. Космічна гравітація майже не впливає на хребці скелета, проте завдає шкоди щільності деяких інших кісток.
Колишнього голову Броварської районної державної адміністрації Володимира Майбоженка, підозрюють в організації незаконного виїзду чоловіків за кордон під виглядом волонтерів.Про це повідомила прес-служба СБУ. Там викрили на Київщині канал переправлення ухилянтів за кордон, до якого причетний цей колишній очільник однієї з військових адміністрацій"До організації протиправної схеми причетні двоє мешканців Київської області. Один із них 2022-2024 років був головою Броварської районної військової адміністрації. Інший фігурант — очільник благодійного фонду", — йдеться в повідомленні.За матеріалами справи, зловмисники вносили дані військовозобов’язаних до інформаційної системи "Шлях", як волонтерів, які нібито ввозять в Україну військову амуніцію, дрони, харчові продукти тощо."Натомість особи, що перетнули державний кордон, гуманітарну допомогу до України не ввозили, або декларували незначну її кількість для уникнення відповідальності за безпідставний виїзд", — пояснили спецслужбовці.Вони встановили, що вартість такої "послуги" становила до двох тисяч американських доларів з одного клієнта.Правоохоронці задокументували протиправну діяльність фігурантів та затримали їх за місцями проживання у Києві та Бучанському районі. Канал діяв протягом року, а його "послугами" встигнуло скористатися понад 100 осіб."Під час обшуків у фігурантів і офісному приміщенні благодійного фонду правоохоронці вилучили мобільні телефони, комп’ютерну техніку, установчі документи благодійного фонду та чорнові записи із доказами оборудки", — додали в СБУ.На підставі зібраних доказів зловмисникам повідомлено про підозри за двома статтями Кримінального кодексу України:перешкоджання законній діяльності Збройних сил України й інших військових формувань;незаконне переправлення осіб через державний кордон України."Суд обрав фігурантам запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Триває досудове розслідування для встановлення інших причетних до злочину осіб", — підсумували в Службі безпеки України.Нагадаємо, що вчора Київський апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу прокурора на вирок Броварського міськрайонного суду у справі про вчинення дорожньо-транспортної пригоди колишнім головою Броварської районної державної адміністрації Володимиром Майбоженком. Тепер призначено новий розгляд у суді першої інстанції. Раніше ж його оштрафували всього на 34 тисячі гривень.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на напад на журналіста Юрія Макарова, який трапився у Києві 16 квітня. Також гарант розкрив нові деталі справи.Як повідомив український лідер 17 квітня на брифінгу для медіа, він вже прослухав доповідь від глави Міністерства внутрішніх справ України Ігоря Клименка щодо цього інциденту."На Макарова стався напад, був удар ножем. Макаров живий", — зазначив президент.Зеленський розповів, що ніж залишився на місці події. За його словами, проводиться експертиза, а також працюють слідчі групи.Гарант також зауважив, що одна з версій слідства щодо нападу на журналіста — професійна діяльність Макарова та висвітлення війни Росії проти України. "Але я думаю що у міністерстві і у поліції буде більш детальне пояснення. ми бажаємо йому як найшвидшого одужання", — додав президент.Напад на Юрія Макарова: що відомоУ Києві ввечері 16 квітня невідомий напав з ножем на виконавчого продюсера "Суспільного Мовлення" Юрія Макарова. Інцидент трапився біля одного з житлових комплексів в Солом’янському районі. За попередніми даними поліції, зловмисник несподівано вдарив його ножем та втік із місця події. Журналіста госпіталізували до лікарні у тяжкому стані. Проте станом на зараз загрози його життю немає. За вказаним фактом слідчі розпочали кримінальне провадження — умисне тяжке тілесне ушкодження. Вживаються заходи щодо затримання зловмисника.Згодом міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко заявив, що призначені експертизи, а також встановлюють особу нападника та ймовірні мотиви скоєного. Потерпілий вже надав перші покази правоохоронцям. Що відомо про Юрія МакароваЮрій Макаров — український журналіст, документаліст, телеведучий та письменник. Він здобув чимало відзнак, зокрема став лауреатом премії Телевізійної академії України "Золота Ера", двічі — нацпремії "Телетріумф" та номінантом премії "Книга року BBC". Макарова визнали заслуженим журналістом України.Він обіймає посаду виконавчого продюсера "Суспільного" телебачення з 2019 року. Також з грудня 2019 по березень 2023 року Макаров був головою Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.Нагадаємо, 13 квітня у смертельній аварії на Буковині загинув відомий український композитор та звукорежисер Андрій Гураль. Музикант співпрацював з багатьма сучасними зірками.
Українська розвідка отримала перевірену інформацію про те, що Китай постачає зброю Росії для війни проти України. Незабаром офіційний Київ оприлюднить деталі стосовно такої співпраці.Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час брифінгу для журналістів у четвер, 17 квітня."Важлива, хоча й не дуже приємна інформація. Ми нарешті отримали інформацію, що Китай постачає зброю Російській Федерації", — зазначив він.За його словами, на теперішній момент є інформація від Служби безпеки України та української розвідки про порох і артилерію.Зеленський пообіцяв детальнішу інформацію щодо цього оприлюднити наступного тижня."Особливо про ті дані, за якими представники Китаю займаються виробництвом деякої зброї на території Росії. Такі відомості в нас є", — додав український президент.Зеленський зазначив, що він не здивований цією інформацією, але не хотів би бачити відповідні факти.Президент України пригадав розмову з китайським лідером Сі Цзіньпіном вже під час повномасштабної війни з Росією, тоді він ставив пряме запитання щодо зброї."Він мені дав слово, що зброю продавати та відправляти у Росію не будуть. Але ми бачимо іншу інформацію. Але в будь-якому випадку в нас вже є факти про таку роботу Китаю та Росії на посилення їх обороноздатності. І це погані факти", — наголосив Володимир Зеленський.Нагадаємо, український президент також заявив, що Київ не визнає тимчасово окуповані українські території російськими, чого прагне агресор. Це — "червона лінія", яку наша країна не перетне.
У четвер, 17 квітня, Україна та Сполучені Штати Америки можуть підписати меморандум, який безпосередньо стосуватиметься угоди про рідкісноземельні метали. Принаймні українська сторона вже дала свою згоду.Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час сьогоднішнього брифінгу для журналістів. За його словами, американська сторона декілька днів тому запропонувала Україні повернутися до підписання меморандуму про наміри в межах угоди про надра."Меморандум про наміри, тобто не сама угода, може бути підписаний онлайн сьогодні. Наша сторона сказала "Ок" американській стороні", — зазначив він.Зеленський додав, що прямо зараз віце-прем'єрка, міністерка економіки України Юлія Свириденко працює разом з американською стороною над текстом документа.Український президент уточнив, що такий меморандум — це важливий перший крок до угоди. Далі підуть наступні кроки, а потім уже — фінальні підписи під самою угодою про рідкісноземельні метали, навколо якої останнім часом відбувалося багато розмов.Учора Володимир Зеленський наголошував на тому, що в перемовинах є хороші й оптимістичні результати."Базові юридичні речі майже доопрацьовані, і далі, якщо все буде рухатися так само швидко та конструктивно, угода дасть економічні результати обидвом нашим країнам: й Україні, й Америці", — акцентував президент України.Нагадаємо, заступник міністра економіки України Тарас Качка запевняв, що під час перемовин України зі США щодо рідкісноземельних металів ідеться про створення інструменту для спільних інвестицій і взаємної вигоди. Ці переговори не передбачають конкретних сум чи боргів.