У понеділок, 21 липня, президент Володимир Зеленський провів нараду з міністром закордонних справ Андрієм Сибігою та командою Офісу президента. Глава держави заявив про призначення 16 послів.Про це він повідомив у своєму Telegram-каналі."Після доповідей військових і міністра внутрішніх справ України сьогодні вранці провів нараду з міністром закордонних справ України та командою Офісу. Фіналізували довгий процес добору кандидатів на призначення послами України. Призначив 16 послів. Для кожного визначили персональні завдання та критерії оцінки результативності", — написав Зеленський.Президент також додав, що сьогодні на нараді з послами буде визначено ключові пріоритети української дипломатії на наступні шість місяців.Кого Зеленський призначив посламиУ понеділок на сайті президента вийшла низка указів про призначення послів, а саме:про призначення О.Щерби надзвичайним і повноважним послом України в Південно-Африканській Республіці;про призначення Ю.Токаря надзвичайним і повноважним послом України в Республіці Кенія;про призначення М.Субха надзвичайним і повноважним послом України в Державі Кувейт;про призначення Ю.Соколовської надзвичайним і повноважним послом України в Королівстві Іспанія;про призначення О.Селих надзвичайним і повноважним послом України в Султанаті Оман;про призначення А.Плахотнюка надзвичайним і повноважним послом України в Канаді;про призначення С.Погорєльцева надзвичайним і повноважним послом України в Мексиканських Сполучених Штатах;про призначення С.Ніжинського надзвичайним і повноважним послом України в Республіці Кіпр;про призначення Г.Надоленка надзвичайним і повноважним послом України в Малайзії;про призначення Я.Мельника надзвичайним і повноважним послом України в Королівстві Бельгія;про призначення Ю.Лутовінова надзвичайним і повноважним послом України в Японії;про призначення А.Касьянова надзвичайним і повноважним послом України в Республіці Ангола;про призначення В.Боєчка надзвичайним і повноважним послом України в Естонській Республіці;про призначення В.Бачинського надзвичайним і повноважним послом України у Боснії і Герцеговині;про призначення О.Балануци надзвичайним і повноважним послом України в Обʼєднаних Арабських Еміратах;про призначення О.Вороніна надзвичайним і повноважним послом України в Алжирській Народній Демократичній Республіці.Нагадаємо, 17 липня президент Володимир Зеленський підписав указ про призначення Ольги Стефанішиної спеціальною уповноваженою президента України з питань розвитку співробітництва зі Сполученими Штатами Америки.
У Львівській області затримали 27-річного водія, якого підозрюють у скоєнні смертельної дорожньо-транспортної пригоди. Фігурант у нетверезому стані не впорався з керуванням та в'їхав у водойму, пасажир, який не зміг вибратись із затопленого авто — загинув. Як повідомляє прес-служба Поліції Львівської області, аварія сталась у неділю, 20 липня, близько сьомої години ранку у селі Ясниська, Яворівського району.Правоохоронці встановили, що 27-річний мешканець одного з сіл району, не впорався з керуванням автомобілем BMW X5 та з’їхав у водойму "Ясниський кар’єр". Водію та двом його пасажирам віком 26 та 32 роки вдалось вибратися з транспортного засобу та виплисти на берег, а третій пасажир — 40-річний мешканець Стрийського району, залишився в автомобілі та втопився. "Його тіло згодом дістали рятувальники", — додали у поліції.За даними слідства, водій BMW керував транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. Він був затриманий в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України. Слідчі повідомили затриманому про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.286-1 (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами в стані сп’яніння) КК України. Варто зауважити, що за цей злочин йому загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від п’яти до десяти років.Нагадаємо, раніше у поліції повідомляли, що у Черкаській області затримали 38-річного чоловіка, якого підозрюють у скоєнні смертельної аварії. За даними поліції, водій, перебуваючи у нетверезому стані, збив 74-річного чоловіка та втік з місця дорожньо-транспортної пригоди.Додамо, що 10 липня поліція повідомляла, що у Київській області припарковане авто покотилося й наїхало на дев'ятирічного хлопчика. На жаль, дитина померла.
Працівника прокуратури Андрія Молочного, якого пов'язують зі смертельною дорожньо-транспортною пригодою у Києві, відправили під арешт без права застави.Про це повідомляє "Радіо Свобода" із зали суду.Як зазначає видання, Андрію Молочному обрали запобіжний захід: суд повністю задовольнив клопотання прокурора щодо головного спеціаліста відділу прокуратури. Що відомо про смертельну ДТП у КиєвіУ ніч на 19 липня в Голосіївському районі столиці працівник прокуратури Андрій Молочний на автомобілі збив жінку, яка перебувала на пішохідній зоні вулиці Великої Васильківської. Після наїзду чоловік спробував втекти з місця аварії, але його затримали правоохоронці.Генеральний прокурор Руслан Кравченко підтвердив, що водій є державним службовцем, який обіймає посаду головного спеціаліста відділу кадрової роботи Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону. Він наголосив, що належність до органів прокуратури не дає імунітету від відповідальності.Постраждала отримала серйозні травми та згодом померла у лікарні. Андрію Молочному повідомили про підозру за частиною 3 статті 286-1 Кримінального кодексу України - порушення правил дорожнього руху у стані сп’яніння, що спричинило смерть людини. Результат огляду показав 1,77 проміле алкоголю у крові водія. За цією статтею йому загрожує до десяти років ув’язнення.Генпрокурор особисто контролює хід розслідування та обіцяє представляти інтереси потерпілої в суді.Нагадаємо, раніше генпрокурор прокоментував ДТП за участі Андрія Молочного. Він заявив, що така поведінка ганьба для всієї системи та має бути жорстко покарана. До того ж він показав відео з моментом ДТП та запевнив, що бере цю справу під свій особистий контроль.
Сенатор Сполучених Штатів Америки Ліндсі Грем заявив, що американський президент Дональд Трамп збирається ввести тарифи проти тих держав, які купують російську нафту. Йдеться про Китай, Індію та Бразилію.Про це посадовець повідомив в інтерв'ю Fox News. За його словами, Трампу набридла ця гра. Сенатор додав: "Якби я був на місці Путіна, я б скоріше сів за стіл переговорів"."Путін, твоя черга наближається, Дональд Трамп — це Скотті Шеффлер американської політики і зовнішньої дипломатії, і він збирається як слід надерти тобі зад", — наголосив Грем.Сенатор зауважив, що Трамп збирається ввести тарифи проти тих, хто купує російську нафту: Китаю, Індії та Бразилії. Він додав, що США може "розчавити" економіку цих країн."Ось що я сказав би Китаю, Індії та Бразилії: якщо ви продовжите купувати дешеву російську нафту... ми обкладемо вас жорсткими тарифами і розчавимо вашу економіку", — додав сенатор.Зауважимо, що Скотті Шеффлер — це американський гольфіст, олімпійський чемпіон, дворазовий переможець Мастерз у 2022 і 2024 роках, переможець чемпіонату PGA у 2025, понад 80 тижнів лідер світового рейтингу. Золоту олімпійську медаль і звання олімпійського чемпіона Шеффлер завоював на Паризькій олімпіаді 2024 року. Нагадаємо, напередодні очільник німецького міністерства закордонних справ Йоганн Вадефуль повідомляв, що канцлер Німеччини Фрідріх Мерц доклав зусиль до того, щоби американський президент Дональд Трамп змінив свою позицію щодо російського диктатора Володимира Путіна. Коли посадовця запитали, чи може Київ програти Москві на тлі дедалі агресивніших атак РФ, той запевнив, що ні, адже "уся Європа підтримує Україну, і Сполучені Штати Америки також готові надати підтримку". Це, як переконаний Вадефуль, значною мірою сталося завдяки ініціативі німецького канцлера.
Національне антикорупційне бюро офіційно прокоментувало обшуки, які у відомстві 21 липня проводить Служба безпеки. Там зазначили, що ризик присутності російських агентів є "актуальним для будь-якого органу влади", але це не підстава паралізовувати функціонування Бюро.Про це йдеться у повідомленні Бюро на сторінці в Facebook.Прес-служба НАБУ у своєму поясненні щодо подій 21 липня заявила, що:Станом на зараз відомо про щонайменше 70 обшуків що проводяться працівниками СБУ, ДБР та ОГП стосовно співробітників НАБУ.Обшуки охоплюють щонайменше 15 працівників НАБУ. За наявною інформацією, слідчі дії проводяться без судових ухвал.Підставами для цих дій у переважній більшості випадків називаються участь окремих осіб у дорожньо-транспортних пригодах. Проте деяким працівникам інкримінують можливі зв’язки з країною-агресором. Ці факти не є взаємопов’язаними.Паралельно розпочата позапланова перевірка стану охорони державної таємниці, ініційована СБУ. Вона стосується працівників НАБУ, які мають доступ до державної таємниці та до проведення негласних слідчих (розшукових) дій. За результатами цієї перевірки СБУ може отримати інформацію про триваючі та заплановані НАБУ і САП оперативні заходи та слідчі дії. Розголошення цієї інформації може зірвати слідчі дії та триваючі розслідування.Триває також планова перевірка Держспецзв’язку, що охоплює технічну інфраструктуру НАБУ.Під час одного з обшуків було застосовано фізичну силу до детектива НАБУ, попри відсутність з його боку опору.На момент початку зазначених дій директор НАБУ перебував у службовому відрядженні у Великій Британії, де, зокрема, була запланована зустріч із міністром закордонних справ. Директор ухвалив рішення негайно перервати візит і повернутися в Україну.У відомстві наголосили, що НАБУ проводить внутрішню перевірку обставин подій 21 липня та з’ясовує правові підстави дій, у тому числі застосування сили до співробітника."Водночас зазначимо, що ризик присутності агентів впливу країни-агресора залишається актуальним для будь-якого органу влади. Проте, це не може бути підставою для зупинення роботи всієї інституції", — додали в НАБУ.Нагадаємо, Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржила запобіжний захід віце-прем’єр-міністру, міністру національної єдності Олексію Чернишову, якого підозрюють у корупції. В апеляції домагатимуться його відсторонення з посади.
Жіноча тенісна асоціація оприлюднила оновлений рейтинг організації. Найкраща українська тенісистка Еліна Світоліна піднялася на одну сходинку, посідаючи 13 місце.Про це йдеться на сайті організації. Ще одна українка Даяна Ястремська підстрибнула в рейтингу на шість позицій після непоганого виступу в Гамбурзі: їй вдалось вийти у півфінал змагань. Станом на 21 липня рейтинг WTA має такий вигляд: 1. Аріна Соболенко — 12,420 2. Корі Гауфф (США) — 7669 3. Іга Свьонтек (Польща) — 6813 4. Джессіка Пегула (США) — 6423 5. Мірра Андрєєва — 5163 6. Чжен Ціньвень (Китай) — 4553 7. Аманда Анісімова (США) — 4470 8. Медісон Кіз (США) — 4374 9. Жасмін Паоліні (Італія) — 3576 10. Паула Бадоса (Іспанія) — 3454 13 У рейтингу українок лідирують Світоліна, Костюк і Ястремська.Нагадаємо, чотири представниці України потрапили до заявки основної сітки US Open. На турнірі зіграють Еліна Світоліна, Марта Костюк, Даяна Ястремська та Юлія Стародубцева.
У понеділок, 21 липня, уряд приєднав Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості до Міністерства оборони України. Це рішення створює єдиний простір оборонного управління та посилює координацію і взаємодію усіх його елементів.Про це у Telegram-каналі повідомив очільник оборонного відомства Денис Шмигаль. "Інституційні функції Мінстратегпрому будуть інтегровані до структури Міноборони. Зокрема, функції залучення інвестицій до оборонної індустрії, співробітництва з партнерами в галузі оборони, в тому числі спільного виробництва зброї", — написав посадовець. Шмигаль наголосив, що у максимально стислі строки будуть завершені всі організаційні процедури, щоб відповідні структурні підрозділи в складі Міністерства оборони запрацювали на повну силу.Також, як повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук, прийнято ще низку рішень:перейменувати Міністерство соціальної політики на Міністерство соціальної політики, сімʼї та єдності України. Прийнято рішення реорганізувати Міністерство національної єдності шляхом приєднання до Міністерства соціальної політики, сімʼї та єдності. Установлено, що Міністерство національної єдності продовжує виконувати функції та повноваження у визначених сферах до завершення здійснення заходів з приєднання до Міністерства соціальної політики, сімʼї та єдності, якому передаються функції та повноваження Міністерства національної єдності.перейменувати Міністерство економіки України на Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України.ліквідувати Міністерство аграрної політики та продовольства та Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів і покласти їх функції на Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України. Установлено, що правонаступником майна, прав і обов’язків Міністерства аграрної політики та продовольства та Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів є Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України.утворити комісії з ліквідації Міністерства аграрної політики та продовольства та Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів. Затверджено Положення про Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України.Раніше президент Володимир Зеленський затвердив новий склад Ради національної безпеки і оборони України.Нагадаємо, 17 липня Верховна Рада проголосувала за призначення Юлії Свириденко на посаду прем'єр-міністерки України. Пізніше депутати затвердили й оновлений уряд на чолі з новою очільницею.Цікаво, що кількість міністерств у новому українському уряді зменшилася з 19 до 15, віце-прем'єр-міністрів — з п'яти до трьох. До того ж у ньому відсутня позиція міністра Кабінету міністрів. Таке скорочення кількості міністерств пов'язано зі злиттям деяких відомств в одну велику структуру. Додамо, 17 липня оновлений Кабінет міністрів України вперше провів повноцінне засідання. На ньому кожному міністру доручили розробити конкретний план дій.
Тимчасовий чемпіон світу за версією WBC у надважкій вазі Агіт Кабаєл прокоментував перемогу абсолютного чемпіона світу в надважкій вазі Олександра Усика над британцем Даніелем Дюбуа. Німецький боксер висловив бажання провести бій проти українського чемпіона.Як повідомляє Tribuna.com, Кабаєл вважає, що його стиль може стати для 38-річного українця новим викликом."Усик — чудовий боксер. Він зробив усе ідеально і зупинив Дюбуа. Це те, що є, це хевівейт-бокс. Я передбачав, що в перших трьох-чотирьох раундах Даніель Дюбуа буде намагатися тиснути, але Усик дуже розумний. Він провів сильну контратаку, і ви бачили результат", — наголосив німецький боксер.Кабаєл додав, що він не любить "базікати дурниці", але для фанатів і для всіх любителів боксу його потенційний бій проти Усика є найкращим поєдинком. Німець наголосив, що він та Усик є двома боксерами, які на професійному рингу жодного разу не програвали. "Він номер один у світі, я — номер чотири за версією The Ring. Чому б і ні? Я 26–0, він 24–0. Поїхали. Може, Туркі Аль аш-Шейх організує цей бій — я готовий", — зауважив Кабаєл.Додамо, що напередодні боксер з Великої Британії Дерек Чісора опублікував спільне відео з абсолютним чемпіоном світу Олександром Усиком після його перемоги над Даніелем Дюбуа. Він закликав нашого земляка припинити побиття британців."Триразовий абсолютний чемпіон світу в надважкій вазі! Ти можеш більше нас не бити, будь ласка?" — сказав ЧісораНагадаємо, у бою за звання абсолютного чемпіона світу в надважкій вазі за версіями WBA, WBC, IBF та WBO український боксер-чемпіон Олександр Усик підтвердив свій клас. Він нокаутував британця Даніеля Дюбуа вже в п’ятому раунді.
Президент Володимир Зеленський відреагував на масовану російську атаку 21 липня. Він акцентував на необхідності продовжувати масштабування застосування перехоплювачів, які допоможуть захистити українські населені пункти від ворожих ударів.Про це глава держави повідомив у своєму Telegram-каналі.Зеленський зазначив, що тривають рятувальні та аварійні роботи в наших містах і громадах після російського обстрілу. Є пошкодження в Києві та області, на Харківщині, Івано-Франківщині, були збиття ударних дронів на Сумщині, Хмельниччині, Кіровоградщині, Миколаївщині, Полтавщині, Херсонщині."Удари Росії — завжди проти людяності: у Києві горіли дитячий садочок, житлові будинки, інша цивільна інфраструктура. Є руйнування звичайних будинків у Харкові, Івано-Франківську та області. 15 людей поранені, найменшому хлопчику — 12 років. Усім допомагають. Двоє людей під час атаки загинуло. Мої співчуття рідним та близьким", — написав президент.Зеленський уточнив, що за цю ніч Росія запустила понад 420 дронів, більш ніж 20 ракет, у тому числі балістику. "Хвилі атак були всю ніч і тривали до ранку. Вранці знову "шахеди" на Харківщину. Протягом обстрілу працювали мобільні вогневі групи, армійська авіація, РЕБ, воїни Повітряних сил, дрони-перехоплювачі. Багато уражень, але, на жаль, не все. Тому маємо продовжувати масштабування перехоплювачів. Це те рішення, що дозволить захиститися від масованих атак", — наголосив український лідер. Раніше ми повідомляли, що цієї ночі Росія здійснювала масований комбінований обстріл України. Крім столиці, ворог атакував західні регіони ракетами — в Івано-Франківську працювала протиповітряна оборона. Також росіяни кілька разів випускали гіперзвукові ракети "Кинджал", які тримали курс на Захід країни.Нагадаємо, у ніч на понеділок, 21 липня, російські окупанти масовано атакували ударними безпілотниками столицю. У Києві ледь не щогодини лунали вибухи, у кількох районах фіксували наслідки обстрілу — там виникли пожежі на низці об'єктів.Також вночі 21 липня російська армія атакувала Івано-Франківськ та область ударними безпілотниками та балістичними ракетами. Внаслідок ворожих обстрілів є поранені та пошкоджена інфраструктура. За словами міського голови Руслана Марцінківа, сьогоднішня атака на місто була наймасованішою від початку повномасштабного вторгнення РФ.Варто зазначити, що 21 липня у Києві через атаку БпЛА зачинено одну зі станцій метро. Влада повідомляла про пошкодження станції "Лук’янівська".Своєю чергою, у ДСНС показали жахливі наслідки нічної атаки на Київ. Внаслідок ворожих ударів одна людина загинула, також зафіксовано масштабні руйнування.Згодом моніторингові групи оприлюднили приблизний маршрут ракет і дронів, що атакували вночі Україну.За даними Повітряних сил, у ніч на 21 липня російська армія атакувала Україну 450 засобами повітряного нападу. Зафіксовано влучання 23 ударних безпілотників у трьох локаціях, а також падіння збитих — у 12 місцях.
У ніч на 21 липня російська армія атакувала Україну 450 засобами повітряного нападу. Зафіксовано влучання 23 ударних безпілотників у трьох локаціях, а також падіння збитих — у 12 місцях. Про це у Telegram-каналі повідомляють Повітряні сили Збройних сил України. За даними військових ворог атакував Україну:426 ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів із напрямків: Брянськ, Орел, Міллєрово, Шаталово, Приморсько-Ахтарськ, РФ; п'ятьма аеробалістичними ракетами Х-47 М2 "Кинджал" (із повітряного простору Тамбовської області РФ); чотирма крилатими ракетами "Калібр" (з акваторії Чорного моря); однією крилатою ракетою "Іскандер-К" (район пусків — Міллєрово, РФ); 14 крилатими ракетами Х-101 (із повітряного простору Саратовської області, РФ). Як зазначають військові, повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України. За попередніми даними, станом на 09:30 протиповітряною обороною збито/подавлено 224 засоби повітряного нападу противника: 200 ударних БпЛА типу Shahed; переважну більшість ракет збито вогневими засобами протиповітряної оборони, решта — задавлена РЕБ/локаційно втрачені (інформація щодо влучань не надходила). "Крім того, 203 дрони-імітатори не досягли цілей — локаційно втрачені (імовірно задавлені РЕБ)", — пише прес-служба Повітряних сил. Також зафіксовано влучання 23 ударних БпЛА у трьох локаціях, а також падіння збитих — на 12 локаціях. "Ворожа атака триває! Нова група російських БпЛА зайшла із півночі. Дотримуйтесь заходів безпеки!" — закликали військові громадян.Раніше ми повідомляли, що цієї ночі Росія здійснювала масований комбінований обстріл України. Крім столиці, ворог атакував західні регіони ракетами — в Івано-Франківську працювала протиповітряна оборона. Також росіяни кілька разів випускали гіперзвукові ракети "Кинджал", які тримали курс на Захід країни.Нагадаємо, у ніч на понеділок, 21 липня, російські окупанти масовано атакували ударними безпілотниками столицю. У Києві ледь не щогодини лунали вибухи, у кількох районах фіксували наслідки обстрілу — там виникли пожежі на низці об'єктів.Також вночі 21 липня російська армія атакувала Івано-Франківськ та область ударними безпілотниками та балістичними ракетами. Внаслідок ворожих обстрілів є поранені та пошкоджена інфраструктура. За словами міського голови Руслана Марцінківа, сьогоднішня атака на місто була наймасованішою від початку повномасштабного вторгнення РФ.Варто зазначити, що 21 липня у Києві через атаку БпЛА зачинено одну зі станцій метро. Влада повідомляла про пошкодження станції "Лук’янівська".Своєю чергою, у ДСНС показали жахливі наслідки нічної атаки на Київ. Внаслідок ворожих ударів одна людина загинула, також зафіксовано масштабні руйнування.Згодом моніторингові групи оприлюднили приблизний маршрут ракет і дронів, що атакували вночі Україну.
У понеділок, 21 липня, у різних регіонах України проходять обшуки. Служба безпеки України та Офіс генпрокурора проводять спеціальну операцію із "нейтралізації російського впливу на НАБУ". Про це повідомило Національне антикорупційне бюро України на своїй сторінці в Facebook.За словами співрозмовника "Української правди" в СБУ, детективам інкримінують державну зраду, незаконну торгівлю з Російською Федерацією, корупційні дії в інтересах олігархів тощо.Також одного з детективів підозрюють у ймовірній передачі окупантам секретних даних через оточення екс-президента-втікача Віктора Януковича.Також, за даними поінформованих джерел, ще один детектив НАБУ нібито вів незаконний бізнес з Російською Федерацією. Попередньо, він був затриманий.Згодом у Бюро заявили, що 21 липня у "співробітників НАБУ без ухвал суду проходять слідчі дії, які організували працівники СБУ та Офісу генерального прокурора"."Наразі з’ясовуємо всі обставини. Деталі — згодом", — зазначили в НАБУ.Також з'явилась інформація, що загалом по країні проходить близько 80 обшуків.Нагадаємо, Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржила запобіжний захід віце-прем’єр-міністру, міністру національної єдності Олексію Чернишову, якого підозрюють у корупції. В апеляції домагатимуться його відсторонення з посади.
Співробітники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру колишньому начальнику головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області, який наразі обіймає аналогічну посаду в іншій західній області.Як повідомляє прес-служба правоохоронного органу, посадовця підозрюють у зловживанні службовим становищем під час роздачі землі на суму у понад два мільйони гривень.Слідчі встановили, що у 2020–2021 роках, перебуваючи на посаді в Чернівцях, чиновник підписав низку наказів про незаконну передачу у приватну власність земельних ділянок загальною площею понад 1,4 гектара. Йдеться про ділянки розташовані у Чернівцях та в селі Здобрув Заставнівського району. "Формально землю, у тому числі в обласному центрі, виділяли під особисте селянське господарство. Проте, вона належала територіальним громадам, а отже — не могла бути роздана без погодження з ними", — наголосили у ДБР.Правоохоронці додали, що всі документи оформлювали у максимально стислий термін. За даними слідства, посадовець особисто контролював цей процес і давав вказівки пришвидшити розгляд заяв, пов’язаних із конкретними замовниками."ДБР також перевіряє можливу корупційну складову — слідство вивчає мотиви таких рішень та встановлює всіх, хто можливо був причетний до оборудки", — зауважили у Бюро. Посадовцю повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Йому загрожує до шести років позбавлення волі. Наразі правоохоронці вирішують питання щодо обрання запобіжного заходу та відсторонення від займаної посади.Нагадаємо, раніше у Державному бюро розслідувань повідомляли, що господарський суд Дніпропетровської області повернув Міністерству оборони України понад 20 тисяч гектарів лісових земель, які протягом років незаконно використовувалися. Орієнтовна вартість цих угідь — майже 54 мільярди гривень. .
У ніч на понеділок, 21 липня, російські загарбники атакували Україну ударними безпілотниками та ракетами різного типу. Головною ціллю масованої атаки росіян стали Київ, Харків, Івано-Франківськ, Чернівці та Суми. Про це свідчить орієнтовна карта руху дронів та ракет "ППО Радар".На карті показано приблизний рух ракет та "шахедів". Помітно, що ударні дрони були запущені з кількох напрямків.Раніше ми повідомляли, що цієї ночі Росія здійснювала масований комбінований обстріл України. Крім столиці, ворог атакував західні регіони ракетами — в Івано-Франківську працювала протиповітряна оборона. Також росіяни кілька разів випускали гіперзвукові ракети "Кинджал", які тримали курс на Захід країни.Нагадаємо, у ніч на понеділок, 21 липня, російські окупанти масовано атакували ударними безпілотниками столицю. У Києві ледь не щогодини лунали вибухи, у кількох районах фіксували наслідки обстрілу — там виникли пожежі на низці об'єктів.Також вночі 21 липня російська армія атакувала Івано-Франківськ та область ударними безпілотниками та балістичними ракетами. Внаслідок ворожих обстрілів є поранені та пошкоджена інфраструктура. За словами міського голови Руслана Марцінківа, сьогоднішня атака на місто була наймасованішою від початку повномасштабного вторгнення РФ.Варто зазначити, що 21 липня у Києві через атаку БпЛА зачинено одну зі станцій метро. Влада повідомляла про пошкодження станції "Лук’янівська".
Цього тижня в Україні переважатиме нестійкий характер погоди з температурними коливаннями та опадами. На півдні Одещини припече до +40°С. Як повідомляє сайт Meteoprog, посилаючись на слова метеоролога Ігоря Кібальчича, у третій декаді липня над Україною переважатиме поле зниженого атмосферного тиску, що сприятиме формуванню дощової хмарності над більшістю регіонів. Кібальчич наголосив, що при цьому, температурні показники виявляться трохи вищими за кліматичну норму, особливо в південних та східних регіонах, де стовпчики термометрів нерідко досягатимуть позначок від +35°С до +38°С.Понеділок, 21 липняУ центральних, північних та північно-східних областях під впливом області зниженого тиску пройдуть невеликі, місцями помірні дощі, вдень місцями з грозою та дрібним градом. На решті території країни істотних опадів не передбачають. Вночі та вранці у західних та центральних областях можливий туман. Вітер переважно західний / південно-західний зі швидкістю від п'яти до 10 метрів на секунду. Температура повітря вночі становитиме від +14°С до +21°С, а вдень від +24°С до +29°С. У центральних, східних, південних областях та на Закарпатті температура повітря сягатиме від +30°С до +35°С.Вівторок, 22 липняВночі без істотних опадів, подекуди слабкий туман. Вдень у західних, центральних та північних областях очікуються грозові дощі, в окремих пунктах можливі сильні зливи, град та пориви вітру зі швидкістю від 17 до 22 метрів на секунду. У східних та південних регіонах переважно без опадів. Вітер змінних напрямків зі швидкістю від трьох до восьми метрів на секунду. Температура повітря вночі становитиме від +14°С до +19°С, а вдень від +24°С до +31 °С. У центральних, східних та південних областях вночі від +17°С до +22°С, а у денний час від +33°С до +38°С, на півдні Одещини до +40°С.Середа, 23 липняВночі у північних, східних та Дніпропетровській областях очікуються короткочасні дощі з грозами, вдень на всій території України без опадів. Вітер західний зі швидкістю від семи до 12 метрів на секунду, вдень на Лівобережжі місцями пориви від 15 до 20 метрів на секунду. Температура повітря у південних та східних регіонах вночі становитиме від +17°С до +22°С, а у денний час від +31°С до +36°С. На решті території країни вночі очікується від +14°С до +19°С, а вдень від +25°С до +30°С.Четвер, 24 липняНа більшій частині території України очікується погода без опадів, лише вдень та ввечері у західних регіонах пройдуть короткочасні грозові дощі, місцями сильні зливи, град та пориви вітру від 17 до 22 метрів на секунду. Вітер змінних напрямків, на Лівобережжі західний, зі швидкістю від п'яти до 10 метрів на секунду. Температура повітря в південних та східних областях вночі становитиме від +16°С до +21°С, а у денний час від +30°С до +35°С. На решті території країни вночі очікується +13°С до +18°С, а вдень від +26°С до +31°С.П'ятниця, 25 липняУ західних областях, вдень також на крайній півночі України відбудуться короткочасні дощі. На Прикарпатті та Буковині можливий град та сильні шквали в денні години. У решті регіонів без істотних опадів. Вітер змінних напрямків зі швидкістю від трьох до восьми метрів на секунду. Температура повітря вночі становитиме від +16°С до +22°С, а вдень від +26°С до +31°С. У південній половині від +32°С до +37°С.Субота, 26 липняУ західних областях, вдень також місцями у північних та центральних регіонах пройдуть грозові дощі, в окремих пунктах можливі сильні зливи, град та пориви вітру від 15 до 20 метрів на секунду. Вітер вночі змінних напрямків, вдень східний / південно-східний зі швидкістю від трьох до восьми метрів на секунду. Температура повітря вночі коливатиметься в межах від +14°С до +19°С, а вдень від +22°С до +27°С. У центральних, південних та східних регіонах вночі від +18°С до +23°С, а вдень від +33°С до +38°С.Неділя, 27 липняНа Правобережжі України прогнозується нестійка погода з грозовими дощами та шквалами, на Лівобережжі суттєвих опадів не передбачається. Вночі та вранці місцями можливий туман. Вітер буде змінних напрямків зі швидкістю від трьох до восьми метрів на секунду. Температура повітря вночі становитиме від +14°С до +19°С, а вдень від +23°С до +29°С. У центральних, південних та східних регіонах вночі від +18°С до +23°С, а вдень від +33°С до +38°С.Нагадаємо, через негоду ввечері 17 липня затопило частину Львова. Внаслідок зливи, яка тривала близько години, у деяких місцях автівки частково опинилися у воді.Додамо, що вночі 17 липня Одесу накрила негода. У місті сильний вітер повалив дерева та розтрощив автівки.
Цього тижня у Стамбулі відбудуться важливі міжнародні дипломатичні зустрічі. Окрім переговорів з європейськими країнами щодо ядерної програми Ірану, цього тижня у Туреччині також очікуються переговори між Росією та Україною.Про це повідомили дипломатичні джерела видання Independent Türkçe. Переговори можуть відбутися в середу або четвер. Деталі щодо місця, часу та складу делегації зустрічі не розголошуються.З початку війни між Росією та Україною в лютому 2022 року сторони періодично зустрічалися за посередництва Туреччини. Нові переговори, які відбудуться у Стамбулі, як повідомляється, передбачатимуть технічні переговори з обмеженого кола тем. Очікується, що переговори будуть зосереджені на таких питаннях, як гуманітарна допомога, обмін полоненими, безпека інфраструктури та заходи безпеки кордонів.Підготовка до зустрічей триваєТриває робота з визначення місць проведення обох зустрічей, встановлення протоколів безпеки та підготовки до логістики. Планується, що всі зустрічі будуть закритими для преси, про що громадськість буде поінформовано шляхом письмових заяв.Нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що Україна веде перемовини із країною-агресоркою Росією щодо нового обміну полоненими.Як відомо, останній обмін полоненими між Україною та Росією відбувся 4 липня 2025 року. Більшість бійців, які повернулися додому, перебували в полоні з 2022 року. До того ж на Батьківщину повернулися не лише військові, а й цивільні. Крім того, серед тих, хто повернувся додому, є й поранені та важкохворі, а також ті, кого вважали зниклими безвісти.Додамо, у період 23–25 травня відбувся найбільший обмін полоненими між Україною та РФ від початку війни. Зокрема, обмін пройшов у форматі "1000 на 1000". Відтак, як Київ, так і Москва змогли обміняти по 1000 своїх військових.Нагадаємо, від початку червня Україна провела вісім етапів великого обміну полоненими. Внаслідок цього додому повернулися сотні українців.