Сиве волосся вважається одним із багатьох ознак старості у людей. Науковці встановили, що стрес впливає на процес пігментації волосся та процес появи сивини.
Як повідомляє LiveScience, більшість експертів у галузі дерматології та трихології сходяться на думці, що припинити процес виникнення сивини неможливо, принаймні на тривалий час. Втім, дослідження 2021 року припускає, що це можливо, але лише за певних умов та на не тривалий час.
Так, у ході дослідження вчені вивчали роль стресу в прогресуванні появи сивини у людей різного віку. Дослідники вивчали волосся людей, у яких були пасма волосся з темнішим пігментом на обох кінцях, але сиве волосся в середині, і виявили, що періоди, коли ці люди мали нижчий рівень стресу, корелювали з тимчасовим зворотним процесом посивіння.
"Один або кілька стресових днів не визначають колір вашого волосся", — наголошують вчені.
Натомість професор дерматології та шкірної хірургії в Університеті Маямі у Флориді Антонелла Тості, зазначила, що фактори навколишнього середовища можуть бути більш впливовими, ніж окремі стресові події. За її словами, окислювальний стрес, такий як куріння або забруднення, безперечно підвищує ризик посивіння.
Вчені зазначають, що багаті антиоксидантами продукти, такі як чорниця або горіхи пекан, можуть ефективно боротися з посивінням волосся. Водночас є деякі докази, які підтверджують ідею, що дієта, багата антиоксидантами, може зменшити наслідки старіння, допомагаючи зменшити пошкодження клітин і ДНК, які були спричинені нестабільними молекулами, які називаються вільними радикалами.
"Вільні радикали можуть виникати в організмі природним шляхом, а також можуть бути викликані зовнішніми факторами, такими як куріння, ультрафіолетове опромінення та забруднення", — додають науковці.
Варто додати, що зменшення стресових факторів не може запобігти посивінню волосся на всі 100%. Зокрема, вчені додають, що більша частина людей починають сивіти у віці до 50 років, а для осіб із генетичною ознакою ранньої сивини генетика може відігравати більшу роль, ніж управління стресом.
"Якщо у вашій сім’ї є випадки раннього посивіння, ви, ймовірно, також рано посивієте. Я ніколи не бачив, щоб сиве волосся поверталося до норми, що може свідчити про постійні зміни самого волосяного фолікула", — зазначають вчені.
Видання зауважує, що хоча повністю ефективних методів лікування або рішень проти сивого волосся поки що немає, це не означає, що науковці припинять дослідження у цій темі. Втім, наразі немедичні процедури в місцевому салоні краси найкраще допоможуть замаскувати сивину.
Нагадаємо, раніше французькі науковці встановили, що сучасні люди часто можуть скаржитись на відчуття втоми, навіть попри відсутність фізичної активності. Цю втому може викликати речовина, яка накопичується в мозку людини, після певних розумових навантажень.
Важливо! Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими