Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки коригує підхід до ядерного стримування на тлі наростального ядерного потенціалу Китаю і Росії. Водночас Вашингтон залишається відданим безпечному та надійному ядерному стримуванню.
Про це заявив заступник помічника міністра оборони США з питань ядерної політики та протидії зброї масового знищення Річард К. Джонсон. За його словами, Сполучені Штати наразі перебувають у світі, де натрапляють на кількох ядерних конкурентів, які розвивають, диверсифікують і модернізують свої ядерні арсенали.
"У міру розвитку середовища безпеки може знадобитися коригування огляду ядерної ситуації 2022 року, щоб підтримувати здатність досягати ядерного стримування на тлі посилення ядерного потенціалу Китаю та Росії та можливої відсутності угод про контроль над ядерними озброєннями", — додав він.
Джонсон зауважив, що основна логіка ядерного стримування Вашингтона залишається здоровою. Крім того, Сполучені Штати залишаються відданими безпечному, надійному ядерному стримуванню. Наразі міністерство оборони у партнерстві з Національним управлінням ядерної безпеки США вже запровадило заходи щодо посилення ядерного стримування та гнучкості, а також для зниження ризику для програми ядерної модернізації департаменту.
"До них відносяться гравітаційна бомба B61-13, яка доставляється літаками, а також підвищена готовність атомних підводних човнів класу "Огайо" з ядерним озброєнням", — додав посадовець.
Джонсон наголосив, що 15 листопада департамент подав до Конгресу звіт 791, в якому описується стратегія ядерного стримування США. Він має назву "491", оскільки був поданий відповідно до Кодексу США, розділ 491. За його словами, звіт 491 описує зміни, які були внесені в попередні вказівки, і враховує нові виклики стримування, пов’язані зі зростанням, модернізацією та збільшенням різноманітності ядерних арсеналів потенційних супротивників.
Зокрема, у звіті зазначено, що США:
"Лише стримування не допоможе усунути стратегічні небезпеки. Контроль над озброєннями, зменшення ризиків і нерозповсюдження ядерної зброї також відіграють незамінну роль", — наголосив Джонсон.
Нагадаємо, що чинний президент Сполучених Штатів Америки Джозеф Байден 18 листопада підтвердив підтримку України американським урядом на саміті "Великої двадцятки" у бразильському Ріо-де-Жанейро. Він також сказав, що всі мають працювати над тим, щоби покласти край конфліктам і кризам, які руйнують прогрес, аби покращити безпеку в усьому світі.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими