Підтримати проект
35 років Чорнобильської катастрофи. В Києві відкриється безкоштовна виставка.
Суспільство, 29.04.2021 07:54

До 35 річниці аварії на ЧАЕС в «Експоцентр України» відкрилась виставка. Виставку вже відвідав президент, а відвідувачі зможуть побачити її після скасування карантинних обмежень. 

Виставка має сім сюжетних блоків, які розповідають про різні події 1986, пов’язані з катастрофою. Вони стосуються як світових події, що причетні до трагедії так і людей, які ліквідовували аварію. Ще містять архівні матеріали про аварію на ЧАЕС та її ліквідацію, фото та відеоматеріали. В одному із блоків акцентується увага на тому, які наслідки для природи має радіоактивне випромінювання, що відбувається з навколишньою природою та як радіація впливає на людину. А в кінці пропонують замислитися над майбутньою долею Чорнобиля. За допомогою спеціальних окулярів можна побачити, in що зараз відбувається зі зоною відчуження.

«Чорнобильська катастрофа змінила уявлення про атомну енергетику у світі. Подібні виставки у цікавій та доступній формі доносять інформацію про причини такої трагедії, її наслідки та висновки, які має зробити з цієї аварії Україна та все людство. Це дуже важливо», – прокоментував Володимир Зеленський.

26 квітня відбулося попереднє відкриття виставки для президента, преси та запрошених гостів. «Я багато де був у світі, але такого рівня, якості та глибини виставку бачу вперше» зазначив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. – зазначив у своєму фейсбук Євген Мушкін,

Активну участь у організації взяло Державне агентство України  з управління зоною відчуження. За їх підтримки буде організовано дискусійні програми, презентації та тематичні лекції.

Відвідати виставку можна буде після 30 квітня, безкоштовно.  Усі охочі зможуть розповісти власні історії та спогади про катастрофу у відео або аудіо форматі. Можна буде і ознайомитися з історіями та переживаннями очевидців аварії та їх долею. Побачити творчі роботи Марії Приймаченко та Pink Floyd присвячені Чорнобилю. 

Після завершення проєкту зібрані матеріали планують опублікувати на цифровій платформі, яка продовжить збирати спогади про трагедію.

Автор: Діана Дринь

Суспільство, 29.04.2021 07:54