1 133 день війни
Особовий склад
916 770
Танки
10 505
Артилерія
25 552
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 462
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,57
41,33
45,35
45,1
Астронавтів NASA, які застряглих на МКС, забере корабель SpaceX Ілона Маска
Фото: AP

Астронавтів NASA, які застряглих на МКС, забере корабель SpaceX Ілона Маска

Капсула SpaceX доставила чотирьох астронавтів на міжнародну космічну станцію в рамках місії NASA з обміну екіпажами, яка дозволить парі астронавтів, що застрягли, Баррі "Бутчу" Вілмору та Суні Вільямс, повернутися додому після дев'яти місяців, проведених в орбітальній лабораторії. 

Про це повідомляє The Guardian.

У неділю на Міжнародній космічній станції можна було побачити зворушливі сцени обіймів усміхнених астронавтів за умов невагомості після того, як новий екіпаж пристикувався до орбітальної станції. Це стало кроком на шляху до повернення додому двох астронавтів, які були замкнені понад дев'ять місяців. Вільямс сказала, що це був чудовий день і "рада бачити, що приїхали наші друзі", невдовзі після того, як її колеги вийшли в орбітальну лабораторію.

Приблизно через 29 годин після запуску з Космічного центру Кеннеді у Флориді в п'ятницю, капсула Crew Dragon компанії SpaceX з астронавтами Crew-10 стикувалася з МКС о 04:04 ранку Гринвічем у неділю. 

У прямому ефірі астронавт NASA та командир команди Енн Макклейн сказала: "Привіт усім на Землі. Екіпаж-10 здійснив чудову подорож сюди, щоб повернутися на космічну станцію. І я не можу передати вам величезну радість нашого екіпажу, коли ми подивилися у вікно та вперше побачили космічну станцію". 

Вона сказала: "Це навіть важко висловити словами… останні кілька днів на орбіті Землі — це було неймовірно"

Команду МакКлейна привітав екіпаж станції із семи осіб, у тому числі Вілмор та Вільямс — ветерани-астронавти та відставні льотчики-випробувачі ВМС, які залишилися на станції після того, як через проблеми з капсулою Starliner компанії Boeing NASA довелося повернути її порожньою.

В іншому місія Crew-10, що є звичайним польотом для ротації екіпажів, є довгоочікуваним першим кроком на шляху до повернення Вілмора і Вільямс на Землю. Планується, що пара залишить МКС у середу о 08:00 разом з американцем Ніком Хейгом і російським космонавтом Олександром Горбуновим. Хейг та Горбунов вилетіли на МКС у вересні на кораблі Crew Dragon з двома вільними місцями для Вілмора та Вільямс, і з того часу цей корабель прикріплений до станції. 

Астронавти NASA Бутч Вілмор та Суні Вільямс стоять у Космічному центрі імені Кеннеді в день випробувального польоту екіпажу Boeing Starliner-1 на Міжнародну космічну станцію на мисі Канаверал, Флорида, США, 1 червня 2024 року. Вілмор та Вільямс застрягли в космосі на дев'ять місяців, але незабаром їх можуть врятувати під час місії NASA-SpaceX Crew-10. 

До складу екіпажу Crew-10, який, як планується, пробуде на станції близько шести місяців, входять американці Макклейн та Ніколь Айєрс, японець Такуя Онісі та росіянин Кирило Пєсков. Місія з обміну екіпажами виявилася втягнутою в політику, коли президент США Дональд Трамп та його радник Ілон Маск, який також є генеральним директором SpaceX, закликали до швидшого запуску Crew-10. Вони стверджували, без доказів, що попередник Трампа Джо Байден кинув Вілмора та Вільямс на станції з політичних причин. 

Один данський астронавт Андреас "Енді" Могенсен, який двічі літав на МКС, дав коротку відповідь цій заяві, заявивши: "Яка брехня. І від людини, яка скаржиться на відсутність чесності в основних ЗМІ"

Вілмор та Вільямс проводили наукові дослідження та планове технічне обслуговування разом з іншими п'ятьма астронавтами. Вільямс повідомила журналістам цього місяця, що з нетерпінням чекає на повернення додому, щоб побачити своїх двох собак і сім'ю. 

"Для них це були американські гірки, можливо, трохи більше, ніж для нас", — сказала вона.

Раніше американський мільярдер, очільник компанії SpaceX Ілон Маск анонсував запуск ракети Starship на Марс. Він запланований на кінець 2026 року.

Нагадаємо, китайський марсохід виявив нові докази існування великого океану на Марсі мільярди років тому. Дослідники планують використати це для доведення гіпотези про те, що на Червоній планеті раніше існували живі організми.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама