1 126 день війни
Особовий склад
905 940
Танки
10 425
Артилерія
25 190
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 117
Крилаті ракети
3 121
Гелікоптери
335
БпЛА
30 759
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,57
41,33
45,35
45,1
Внаслідок потужної магнітної бурі навколо Землі утворились нові радіаційні пояси: чи становлять вони загрозу
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Внаслідок потужної магнітної бурі навколо Землі утворились нові радіаційні пояси: чи становлять вони загрозу

Супутник Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору Сполучених Штатів Америки виявив нові тимчасові радіаційні пояси навколо Землі, які становлять небезпеку для астронавтів і пілотованих космічних місій. Вони утворилися після інтенсивної сонячної бурі торік у травні.

Як повідомляє NASA, нові пояси утворилися між двома іншими, які постійно оточують нашу планету та мають назву пояси Ван Аллена.

Так, маючи форму концентричних кілець високо над екватором Землі, вони складаються з високоенергетичних електронів і протонів, які утримуються магнітним полем планети.

Дослідники зауважили, що особливістю одного з нових поясів, розташованого на висоті від 600 до 6 тисяч кілометрів над Землею, стала наявність високоенергетичних протонів. До цього дослідники вважали, що високоенергетичні протони є тільки у внутрішньому поясі Ван Аллена. 

Втім, нові пояси, які з’явилися після сонячної бурі у травні 2024 року, продемонстрували незвичайну поведінку цих частинок. Саме це свідчить про нові процеси у магнітосфері нашої планети.

"Тимчасові пояси були виявлені після великих сонячних бур і раніше, але, якщо попередні пояси складалися переважно з електронів, то найглибший з двох нових поясів також містить протони. Цей унікальний склад поясів, ймовірно, зумовлений силою і складом сонячної бурі", — зауважили вчені.

Дослідники додали, що другий пояс, який простягається від 13,5 тисячі до 60 тисяч кілометрів над Землею, складається переважно з електронів.

Варто зазначити, що нові тимчасові пояси проіснували довше, ніж зазвичай. Так, пояс електронів проіснував понад три місяці, а протонний, ймовірно, існує й у цей час.

Вчені наголошують, що нові дані від супутника CIRBE типу CubeSat є надзвичайно важливими, адже такі радіаційні зони становлять небезпеку для астронавтів і пілотованих космічних місій. Окрім цього, супутники, які прямують на геостаціонарні орбіти, мають проходити через радіаційні пояси.

Внаслідок цього вони можуть зазнати пошкоджень, тому інформація про радіаційні пояси навколо Землі є дуже важливою для безпечних польотів у космос.

Нагадаємо, раніше науковці зафіксували, що океани почали нагріватися швидше. Це свідчить про прискорення процесів глобального потепління.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама