Науковці зафіксували, що океани почали нагріватися швидше. Це свідчить про прискорення процесів глобального потепління.
Як повідомляє Live Science, потепління океану прискорилося більш ніж у чотири рази, якщо порівнювати з 1980 роками.
Так, швидкість зростання температури поверхні моря зросла з 0,06 градуса за десятиліття в 1980 роках до 0,27 градуса за десятиліття зараз. Зокрема, моделювання, яке провела група вчених, свідчить, що таке потепління спостерігатиметься і в найближчі два десятиліття і прискориться ще більше.
Відповідний сценарій буде можливим, якщо не буде усунуто причин зміни клімату і людство не відмовиться від використання викопного палива. Провідний автор дослідження Крістофер Мерчант заявив, що океани, як правило, диктують темпи глобального потепління в цілому, адже вони є основним поглиначем тепла з атмосфери.
Відтак, якщо потепління океанів відбувається швидше, то прискорюється й глобальне потепління загалом.
"Природа може діяти якось інакше наступного разу, проте за наявних тенденцій планета нагрівається швидше, ніж ми звикли. Це означає, що всі наслідки наздоганяють нас швидше", — додав Мерчант.
Своєю чергою, глобальне потепління призводить до підвищення рівня моря, що ставить під загрозу населення прибережних районів, стає рушійною силою екстремальних погодних явищ, а також викликає посухи, які ставлять під загрозу вирощування врожаю. Окрім цього, неконтрольовані зміни клімату можуть негативно вплинути на життя мільярдів людей, а також призведуть до загибелі третини відомих видів на Землі.
Під час дослідження науковці використовували супутникові дані для моделювання змін середньої глобальної температури поверхні моря впродовж кількох десятиліть. Вони виявили тенденцію до прискорення потепління поряд із природними змінами, викликаними такими подіями, як Ель-Ніньо.
Дослідники пов'язали прискорене потепління океану зі зміною клімату і тим, що наша планета поглинає більше енергії, ніж виділяє. Саме це явище називається енергетичним дисбалансом Землі.
Також вчені додають, що підвищене поглинання сонячного світла пов'язане зі зменшенням хмарного покриву, тобто на поверхню планети проникає більше сонячного світла. Глобальне потепління також зменшує сніговий і крижаний покрив, який інакше відбивав сонячне світло назад у космос.
Нагадаємо, раніше вчені дійшли висновку, що зміни клімату суттєво вплинули на потужність ураганів у всьому світі. За останні шість років швидкість вітрів атлантичних штормів зросла на 29 кілометрів на годину.