Науковці з'ясували, що, попри початковий заспокійливий ефект, спиртне може негативно впливати на якість сну. Седативна дія алкоголю сприяє швидшому засинанню, але це впливає на якість сну.
Як повідомляє Science Alert, цей ефект помітний лише при споживанні великих доз — від трьох до шести келихів вина, залежно від організму.
Вчені додають, що алкоголь впливає на фазу швидкого сну, яка важлива для пам’яті й емоційного відновлення. Після вживання навіть невеликих доз швидкий сон скорочується, а людина прокидається частіше. Це може спричинити втому, погіршення когнітивних функцій і труднощі в управлінні емоціями впродовж дня.
За словами науковців, навіть після кількох ночей пияцтва проблеми зі сном можуть зберігатися, адже організму потрібен час, щоб відновитися.
Дослідники встановили, що алкоголь активізує нейромедіатор аміномасляну кислоту, викликаючи сонливість. Втім, цей ефект швидко проходить, і організм компенсує зміни, викликаючи часті пробудження. Алкоголь також впливає на добові ритми організму, знижує вироблення мелатоніну та змінює температуру тіла. Саме це порушує природний цикл сну. Крім того, розслаблення м’язів дихальних шляхів може призвести до хропіння, а сечогінний ефект спиртного змушує прокидатися вночі.
Нагадаємо, раніше науковці виявили недоліки у попередніх дослідженнях щодо користі помірного вживання алкоголю. Вчені ставлять під сумнів результати деяких таких досліджень, адже вони фінансувались виробниками алкогольних напоїв.