Якісний сон просто необхідний для міцного здоров’я та хорошого самопочуття. Проте людям, які мають проблеми з диханням, інколи досить важко заснути. Водночас, обравши правильну позу, можна уникнути цієї проблеми.
Експерт з медицини сну Ненсі Фолдварі-Шейфер розповіла про деякі практики, які допомагають краще дихати вночі. Про це пише Cleveland Сlinic.
Для деяких людей проблема з диханням тимчасова — скажімо, застуда, через яку весь ніс закладений. Тому важливо обрати саме ту позу, яка допоможе легко заснути і насолоджуватися якісним відпочинком.
"Є кілька найкращих практик, які допомагають багатьом людям краще дихати вночі", — зазначила експерт.
Будь-яка кількість захворювань (як тимчасових, так і хронічних) може ускладнити дихання. Зокрема:
Для більшості людей із проблемами дихання не варто спати на спині. У такій позі тіло не може так легко очистити дихальні шляхи. Водночас сон на животі може спричинити безліч проблем, наприклад біль у спині та шиї.
Доктор Фолдварі-Шефер радить, що людям з проблемами дихання спати на боці.
"Сон на боці допомагає хребту зберігати нейтральне положення, що може означати менше навантаження на спину та шию", — пояснює експерт.
Для оптимального вирівнювання варто покласти подушку між колінами, щоб зменшити тиск від ваги верхньої ноги. Сон на боці може бути особливо корисним, якщо людина хворіє на респіраторні захворювання або має викривлення перегородки, що може спричинити хронічну закладеність.
Сон на боці також корисний людям, які хропуть або мають апное сну. Це тому, що сон на спині дозволяє язику та м’якій палітрі рухатися назад до горла, звужуючи дихальні шляхи. Така поза допомагає зберегти дихальні шляхи чистими.
Більшості людей з проблемами дихання докторка рекомендує під час сну спиратися на спину. Щоб не відчувати задишку, потрібно злегка підняти голову.
"Багато людей з хронічними захворюваннями серця або легенів спати найкомфортніше, коли їхня голова піднята", — стверджує Фолдварі-Шефер.
Також вона пояснила, що на спині може призвести до накопичення рідини в легенях. Коли людина лежить рівно — ця рідина може піднятися до шиї та ускладнювати дихання. Для додаткового комфорту та зменшення навантаження на спину можна спробувати:
Нагадаємо, американські вчені вважають, що люди з нерегулярною тривалістю сну більш схильні до розвитку атеросклерозу. Своєю чергою атеросклероз може призвести до утворення тромбів, а ті — збільшити ризик серцевого нападу або інсульту.
Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря.