Японці, які вважаються довгожителями, їдять на сніданок коричневий рис, квасолю та морські водорості. Ця їжа багата на поживні речовини, такі як залізо, йод, калій, кальцій, магній та вітаміни групи B, С і К.
Секретами довголіття та стрункості поділилася дієтолог та експертка з довголіття Мічіко Томіока. Про це пише видання Make It.
Вона переїхала з Японії до Сполучених Штатів Америки в 1990 роках. Тоді їй як емігрантці було вкрай непросто дістати деякі інгредієнти для страв, які вона любила. Проте такі продукти, як цільні зерна та боби, були доступні, тому вона готувала свої улюблені сніданки: "натто" (ферментовані соєві боби), "нукадзуке" (мариновані овочі), місо-суп та зелений чай "ходжіча".
За її словами, коричневий рис, боби та морські водорості є хорошими джерелами клітковини. Завдяки процесу ферментації "натто" і "нукадзуке" також багаті на пробіотики, які корисні для загального здоров'я кишківника та травлення.
Норі та зелений чай містять поліфеноли, природні сполуки в рослинах, які багаті антиоксидантами. Вони допомагають боротися з хворобами та запаленнями, а також контролювати рівень цукру в крові. Квасоля загалом є хорошим джерелом білка та незамінних амінокислот.
"Я порційно готую все на початку тижня. Зазвичай я використовую органічний каліфорнійський короткозернистий коричневий рис, але коли я хочу побалувати себе, я замовляю стародавній рис Morika. Овочі в моєму "нукадзуке" часто сезонні, але я люблю баклажани, огірки, капусту напа, дайкон і японську ріпу", — розповіла дієтолог.
Інгредієнти для приготування:
Процес приготування:
Мічіко Томіока є сертифікованим дієтологом та експертом з довголіття. Вона народилася і виросла в Нарі, Японія, і її підхід зосереджений на рослинній дієті. Вона працювала на посадах харчування в центрах відновлення психоактивних речовин, чартерних школах і продовольчих банках.
Нагадаємо, раніше канадські науковці встановили, що для чоловіків на сніданок найкраще підходить їжа насичена вуглеводами. Зокрема, жінкам найкраще підійде сніданок, який багатий на жири.
Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря.