Вчені дійшли висновку, що зміни клімату суттєво вплинули на потужність ураганів у всьому світі. За останні шість років швидкість вітрів атлантичних штормів зросла на 29 кілометрів на годину.
Як повідомляє видання Bild, посилаючись на кліматологів, це пов'язано з потеплінням вод в океані, що збільшує частоту і потужність ураганів.
Так, дослідження, опубліковане в журналі Environmental Research: Climate, встановило, що з 2019 по 2023 роки сорок ураганів піднялися на одну категорію за шкалою Саффіра-Сімпсона внаслідок зростання швидкості їх вітрів. Зокрема, на 2...3°С зросла температура води в Атлантичному океані. Як пояснив кліматолог Деніел Гіффорд, провідний автор дослідження, урагани підживлюються теплом води, що посилює їхню руйнівну міць. За словами вченого, ураган п'ятої категорії завдає приблизно в 400 разів більше шкоди, ніж ураган першої категорії.
Водночас серед найбільш руйнівних ураганів 2024 року вчені назвали Берил, Хелен і Мілтон, вітер яких через кліматичні зміни пришвидшився на 26-39 кілометрів на годину. Своєю чергою Національне управління океанічних і атмосферних досліджень Сполучених Штатів Америки повідомило, що зміни клімату також впливають на взаємодію ураганів між собою. Прикладом є ураган Мілтон, який спричинив серію торнадо у США.
Нагадаємо, вчені виявили, що зміна клімату впливає на час більше, ніж вважалося раніше. Йдеться про танення полярних льодів, яке спричинене глобальним потеплінням — це змінює швидкість обертання Землі.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими