На чолі Ради громадського контролю Державного бюро розслідувань Максим Болдін. Що суспільство, яке має представляти цей «видатний» адвокат, має знати про голову ради громадського контролю при ДБР Максимі Болдіні?
Вперше його ім'я стало відоме широкій громадськості на виборах мера Одеси в 2006 році. Тоді в одеській квартирі цього молодого юриста прописався Едуард Гурвіц, щоб формально стати жителем Одеси і мати можливість взяти участь у виборах.
Більш детально його шлях від адвоката Гурвіца до «смотрящого» за ДБР описаний в статті Єгора Карнаухова від 11.06.2018 року опублікованій на сайті «Аргумент». Подивимося, що в ній пишуть:
17 травня 2018 року обраний голова Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань (ДБР). Ним став відомий одеський адвокат, фігурант ряду кримінальних справ Максим Якович Болдін.
Саме ця людина контролює кадровий відбір в ДБР, а пізніше буде і його роботу. Тобто, за визначенням, голова Ради громадського контролю при ДБР повинен мати бездоганну репутацію і повна довіра як з боку колег-адвокатів, так і працівників ДБР, і всього суспільства.
У випадку з М. Болдіним про репутацію і довіру говорити складно. Уже сам процес створення Ради громадського контролю при ДБР супроводжувався скандалом. Його політична заангажованість - очевидна.
«Адвокат Гурвіца» та «Справа Смоляра»
Під час другого чотирирічного періоду розграбування командою Гурвіца Одеси (перший окреслено 1994-1998 роками) одним з її високопоставлених членів був Максим Болдін, відомий на той момент в Одесі як «рішала Гурвіца».
Про той період масштабного розкрадання фінансових і майнових активів одеської громади написані сотні викриваючих публікацій, за фактами яких в різний час було порушено безліч кримінальних справ.
Фігурантом одного з таких справ і став, як його називали одеські ЗМІ, «особистий адвокат Гурвіца» - Максим Болдін. Займав в період мерства Гурвіца спочатку посаду в.о. начальника юридичного департаменту мерії, а пізніше - заступника начальника цього департаменту. (А формальним начальником, вірніше - начальницею була призначена фактично нічого не вирішувала жінка-юрист, чий підпис «прикрашала» документи мерії, але фактично департаментом керував Максим Болдін. Такий стан робило М. Болдіна недосяжним для Закону, адже формально він ні за що не відповідав).
Правда, «рука закону» все ж опустилася на плече «адвоката Гурвіца» - 16 серпня 2011 року, коли він був затриманий і поміщений в СІЗО.
Спочатку М. Болдіну було пред'явлено звинувачення за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), вчинене за попередньою змовою, в особливо великих розмірах. Однак не досягнувши бажаного, слідчі органи вирішили пред'явити М. Болдіну нове звинувачення - цього разу за ч. 1 ст. 365 КК України «Перевищення влади або службових повноважень».
Слідство було предметним і недовгим, а ось суд ...
... У лютому 2014 року, за кілька днів до розстрілу Майдану і загибелі «небесної сотні», «юриста Гурвіца» Максима Болдіна Приморський районний суд Одеси звільнив від кримінальної відповідальності у «справі Смоляра», коли мерія змінила 23 приміщення в центрі міста на одну будівлю на Верстатобудівній.
Саме заступника начальника юридичного департаменту одеської мерії М. Болдін (його начальниця це робити відмовилася) поставив свій підпис під документами, згідно з якими і був здійснений цей обмін. Однак суд закрив справу у зв'язку із закінченням терміну давності. Болдіна звинувачували за статтею 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість), але слухання справи навмисне затягли, і після трьох років суддя вирішив, що справу можна і закрити.
Фабула справи: з подачі колишнього начальника представництва з управління комунальною власністю Едуарда Смоляра 23 об'єкти нерухомості в історичному центрі Одеси, серед яких і центральний РАГС, були передані в приватні руки - ТОВ «АРТ», яке пов'язують із засновником «Соцкомбанку» Володимиром Галантерніком. Оцініть красу гри: воістину «золота» за ціною нерухомість була «обміняна» на запущене, порожню будівлю на околиці міста. Після чого відразуж перепродана «спорідненим» Гурвіцу фірмам. Тим самим місту було завдано збитків в сумі 37,1 мільйона гривень (на той час - близько $ 4,5 млн).
Підпис під цими документами поставив колишній начальник юридичного департаменту М. Болдін. Але 31 жовтня 2011 року Одеський окружний адміністративний суд задовольнив позов обласної прокуратури і скасував пункт рішення Одеської міськради від 14 квітня 2010 року, на підставі якого ці об'єкти були реалізовані за заниженою ціною. Дорогоцінна нерухомість була повернута Одесі.
Але ось так звана «справа Смоляра» в суді остаточно розвалилася.
По-перше, слідство не «дістало» самого Е. Смоляра - отримавши повістку на перший допит, він виїхав до Ізраїлю, де і переховувався до 2014 року. Зник там же і перший заступник Е. Смоляра - Михайло Міхельсон.
Тим часом найняті Е. Гурвіцем адвокати активно «працювали з судом».
Спочатку суд зняв звинувачення з фахівця, який оцінив будинок-руїну на Верстатобудівній в 37 мільйонів. Потім - і з директора ТОВ «АРТ», якому дісталася муніципальна нерухомість. Також було закрито і кримінальну справу про легалізацію доходів, отриманих незаконним шляхом, відносно посадових осіб підприємств, що перекупили багатостраждальні приміщення (ТОВ «Творче об'єднання Дюк», ПП «Стендфорда-Інвест», ТОВ «Утьосов», ТОВ «Джі Ем Джі Контент» , ПП «Елас-комбі», ТОВ «Ів-Інвест», ТОВ «Опера»).
Під судом залишився один лише М. Болдін, але і його, штучно затягнувши судовий процес, «відмазали» «за закінченням терміну давності». Що - підкреслимо - не є реабілітуючими підставою.
І з такою ось «плямою» в біографії Максим Болдін очолюватиме контроль над ДБР від імені громадськості. При цьому ніде в відкритих джерелах ви не знайдете ні детальної біографії цього адвоката, ні його досягнень на професійній ниві. Як і декларації про його доходи.
Читачі цієї статті можуть сказати, що минув час і людина змінилася, але дана особа засвітилася і в останньому скандалі з рейдерським захопленням Одеського національного медичного університету. Ось дані і фото, опубліковані інтернет-порталом Odessa de facto:
Максим Болдін на мітингу в Одесі
Максим Болдін біля свого автомобіля Volvo CX90
В рейдерському захопленні Одеського національного медичного університету (ОНМедУ) "засвітилися" голова Ради громадського контролю при державному бюро розслідувань (ДБР) України Максим Болдін і самопроголошена ректор Владлена Дубініна, а також депутати Верховної Ради України.
На фотографіях в натовпі можна побачити самого Болдіна та зареєстрований на його ім'я автомобіль Volvo XC60. Як відомо, саме на цьому авто переміщається Владлена Дубініна - самопроголошена виконуюча обов'язки ректора ОНМедУ.
Будівля ОНМедУ піддалося черговій рейдерській атаці. Під виглядом студентського мітингу університет штурмували близько 100 молодих людей спортивної зовнішності з масками на обличчях. На деяких були надіті куртки "Національного корпусу", "Автомайдану", організацій "Дія" та "Національний опір". На відеозаписі, опублікованому в соціальній мережі Facebook, видно, як один з таких молодих людей керує натовпом: "Хлопці, просто стоїмо". Нападники вибили шибки і пошкодили двері ректорату. На місце прибуло кілька десятків співробітників Нацполіції.
Нагадаємо, конфлікт Міністерства охорони здоров'я України та ОНМедУ триває з літа 2018 року. Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун кілька разів намагалася призначити в.о. ректорів - спочатку Костянтина Аймедова, потім Владлену Дубінін. Обидва наказу МОЗ скасовані судом. Кадрові перестановки супроводжувалися силовими захопленнями будівлі.
У грудні 2018 року Супрун запропонувала реорганізувати виш, а в січні 2019 року - відмовилася затвердити річний бюджет. В результаті другий місяць 3 тис. співробітників і 14 тис. студентів НЕ отримують заробітну плату та стипендії.
Рейдерське захоплення Одеського медуніверситету організували в один день зі студентським пікетом, який проходив в Києві біля стін посольства США. Разом з викладачами студенти ОНМедУ звернулися до посла Марі Йованович з вимогою звернути увагу на "незаконні дії підданої США Уляни Супрун".
Ось такий громадський активіст, який не цурається ні розпилу державного майна, ні віджиму одного з найбільших медуніверситетів країни, очолює орган який повинен контролювати і не давати відхилятися ГБР від курсу боротьби з корупцією і в перших рядах кричати, якщо таке відбувається.
Як могли в Бюро дати повноваження людині, про яку ніде в відкритих джерелах ви не знайдете ані детальної біографії, ані його досягнень на професійному полі? Усі його публічно доступні «активи» - це багаторічні зв'язки з олігархами та обслуговування їхніх інтересів. Хіба така людина повинна увійти і очолити раду органу, який повинен бути двигуном боротьби з корупцією, а не тихо очолювати її?
Окрім того що у цієї особи є безліч темних плям у минулому, так ще й зараз, під час робочих відряджень Максим Якович намагається вирішувати свої «маленькі питання», а саме - спілкуватися зі слідчими про кримінальні справи, які перебувають у їх провадженні та рекомендувати «негласні» рішення. Звичайно ж, «без будь-якого тиску» з його боку.
І мають рацію журналісти коли говорять, що по суті, під виглядом «незалежного громадського активіста» контролювати тільки створений орган приставлений представник влади з репутацією подільника казнокрадів.
Так ось назріле питання: «Хіба можуть такі люди як Болдін що-небудь говорити від імені суспільства?».