1 078 день війни
Особовий склад
844 070
Танки
9 947
Артилерія
22 707
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 053
Крилаті ракети
3 054
Гелікоптери
331
БпЛА
24 102
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,82
41,6
43,51
43,4
Чому новобудови залишаються вигідною інвестицією навіть під час економічних викликів?

Чому новобудови залишаються вигідною інвестицією навіть під час економічних викликів?

09:30 - 05.02.2025
Ірина Міхальова, CMO Alliance Novobud
Ірина Міхальова, CMO Alliance Novobud

Нестабільність в економіці на тлі війни змушує інвесторів переглядати свої стратегії, однак нерухомість, особливо новобудови з продуманими концепціями в гарних локаціях, залишається одним із найнадійніших активів. Чому ж інвестиції в нове житло продовжують приносити прибуток навіть у складні часи? Розглянемо кілька головних причин.

Захист від інфляції

Нерухомість — один із небагатьох активів, що не лише зберігає свою вартість, а й зростає в ціні під час економічних потрясінь. У періоди інфляції вартість квадратного метра зростає разом із витратами на будівництво, що робить інвестиції в новобудови вигіднішими, ніж зберігання грошей під матрацом, чи навіть у банку. 

У 2022-2024 роках в Україні середня вартість житла в новобудовах виросла на 30-50% через ріст собівартості будівництва, дефіцит якісних популярних пропозицій, таких як одно- та двокімнатних квартир на високих стадіях будівництва.   

Висока ліквідність та попит на якісне житло

Збільшення урбанізації шляхом забудови передмість великих міст, дефіцит нового якісного житла та тренд на комфортне й безпечне проживання формують стабільний попит на квартири в новобудовах: 

  • Молоді сім'ї здебільшого дивляться у бік сучасних квартир з ергономічними плануваннями, новими комунікаціями, розвинутою інфраструктурою, інклюзивним підходом тощо.
  • Орендарі набагато охочіше винаймають новобудови через їхню енергоефективність та сучасні комунікації без сюрпризів. 
  • З нашого досвіду, іноземні інвестори частіше купують житло в новобудовах бізнес-класу для, наприклад, здачі в оренду чи власного користування. Вони чітко розуміють, що сьогодні — дно ринку, й після припинення бойових дій, вартість таких квадратних метрів буде тільки рости.  

Тобто квартиру в хорошому новому комплексі можна легко продати або здати в оренду. 

Гнучкі умови покупки та розстрочки

Сьогодні забудовники дуже швидко адаптуються до економічних викликів, пропонуючи клієнтам вигідні умови покупки, зокрема:

  • Розстрочка від забудовника, яка дозволяє придбати квартиру без банківського кредиту. Часто умови програм від забудовника вигідніші, ніж в банківських установах, та навіть в державних програмах. Наприклад, восени 2024 року наші офіси продажу оформили більше угод за нашим розтермінуванням, ніж за програмою «єОселя», все через вигідні умови пропозиції. 
  • Фіксація ціни в гривні або доларі, яка допомагає зменшити валютні ризики. Це доволі часта пропозиція від забудовників. Особливо актуальна, коли спостерігаються різкі регулярні стрибки вартості валюти. 
  • Знижки та акції – у кризові періоди забудовники часто пропонують вигідні умови. І якщо великих знижок очікувати не варто, то акційні пропозиції на кшталт 1+1=3, коли, наприклад, купуючи квартиру з паркомісцем, ще одне паркомісце йде у подарунок, зустрічаються доволі часто. 

Прибутковість від здачі в оренду

Ринок оренди житла завжди залишається активним, особливо у містах. Купівля квартири в новобудові для подальшої здачі в оренду дає стабільний пасивний дохід. А якщо придбати квартиру з ремонтом від забудовника, то строк виходу об’єкта на ринок оренди скорочується в рази. Зазначу, що вартість оренди у новобудовах зазвичай на 20-30% вища, ніж у старих будинках, через нову інфраструктуру, енергоефективність, комфорт тощо. 

Зростання вартості на стадії будівництва

Купівля квартири на ранніх етапах будівництва може забезпечити 30-50% прибутку після введення будинку в експлуатацію. Серед головних причин: 

  • На старті продажів ціни найнижчі.
  • Після введення в експлуатацію ціна за м² значно зростає.
  • Новобудови з хорошою локацією та продуманою концепцією завжди в ціні.

Звісно ризики під час інвестування на етапі котловану більші, ніж на високих стадіях будівництва, але усвідомлюючи це, багато хто з інвесторів наважуються вкладатися навіть зараз. 

Державні програми підтримки

Сьогодні держава як ніколи зацікавлена в розвитку будівельної галузі, тому, ще у перший рік великої війни, з’явилася іпотечна програма з пільговими ставками "єОселя". Ця програма робить покупку новобудови доступнішою, що, своєю чергою, впливає на підвищення попиту та активності девелоперів. Великі надії покладалися й на програму "єВідновлення", але поки фінансування цієї програми дуже нестабільне. 

Отже, попри війну та економічні виклики, які виникли внаслідок, інвестиції в новобудови залишаються вигідними завдяки росту цін, високій ліквідності, попиту, який частіше є, ніж немає, та можливості отримання пасивного доходу. А гнучкі умови купівлі та державні програми підтримки роблять цей актив ще доступнішим для інвесторів.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама