Фото: ВВС

Чорнобильські собаки генетично відрізняються від тих, що живуть за межами Зони відчуження, — дослідження

Вчені провели нове дослідження, в якому дослідили понад три сотні вуличних собак, які бродять поблизу Чорнобильської атомної електростанції та міста Прип'ять. Виявилося, що вплив радіації зробив цих тварин генетично відмінними від собак в інших частинах світу.

Результати дослідження опублікували на сайті Science Advances.

Зауважимо, що після Чорнобильської катастрофи, яка сталася 26 квітня 1986 року, тисячі людей покинули свої будинки. Не всі забрали із собою своїх домашніх улюбленців, а тому залишилися сотні домашніх собак, яким вдалося створити міцну популяцію, що досі живе на опроміненій землі.

Вчені дослідили 302 собаки, які живуть біля самої електростанції, а також за 15-45 кілометрів від місця катастрофи. Після аналізу ДНК цих собак стало зрозуміло, що вони генетично відрізняються від домашніх тварин, які живуть в інших частинах світу. Дослідники вважають, що це є відображенням іонізуючого випромінювання, якому вони піддавалися впродовж років.

"Дослідження показало, що ця популяція містить 15 складних сімейних структур, при цьому собаки вільно переміщаються різними територіями та спаровуються одне з одним. Тварин класифікують як напівдиких, оскільки у них є деякі контакти з людьми. Їх годують робітники та дослідники, ветеринари іноді відвідують цей район, щоб поставити собакам щеплення і полікувати", — йдеться в тексті дослідження.

Тепер дослідники сподіваються з'ясувати, чи впливають ці відмінності на здоров'я, зовнішній вигляд і поведінку собак. Це може навіть пролити світло на генетичні мутації, які допомагають тваринам виживати в умовах радіації.

Нагадаємо, у Дніпрі працює пес-таксист на ім'я Бені. Він щоразу вирушає на замовлення разом зі своїм власником-водієм Олексієм.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 07.03.2023 14:47