На тлі дискусій навколо бажання Трампа та його оточення приєднати Канаду та Гренландію, з повною впевненістю можу сказати, що інтереси Америки набагато глибші, ніж просто поповнитися новими штатами. Їхнє приєднання — це насамперед доступ до корисних копалин Арктики. І серйозна противага Росії у боротьбі за Північний полюс.
І тут, слава Богу, ми бачимо передбачуваність у діях наших партнерів. Вони говорять не про абстрактні речі та не про імперські амбіції, а про конкретні економічні вигоди для своєї країни.
А борються вони за володіння Арктикою.
Це 20% світового запасу корисних копалин вартістю 100 трлн дол.
Арктичній раді, до якої входять Норвегія (4%), Канада (23%), Росія (45%), США (8%), Данія (20%).
Об'єднати зусилля. Канаду та Данію взяти під своє крило, отримавши 51% Арктики, ставши органом контролю Арктичної ради та придушивши домінуючий сьогодні голос Росії. І якщо вони цього не зроблять, то Росія отримає повний контроль і вплив на Північному полюсі, що зробить її ще багатшою у наступні десятиліття.
По суті, Трамп і Маск об'єднують захід, щоб послабити вагу і вплив Росії в Арктиці. Потрібно розуміти, що їм не потрібен контроль над територіями Канади та Гренландії — їм потрібні лише права цих країн в Арктиці, щоб заволодіти контрольним пакетом. Нічого особистого — тільки влада та гроші…
То лиходії Трамп і Маск чи затяті адепти американських економічних інтересів? Я вибираю друге і тішуся за американців, які наближаються до своєї мети. Ба більше, я їх підтримую, тому що їхні дії не дозволять нашому ворогу стати сильнішим у майбутньому.
PS. Трохи про Південний полюс. Передаю привіт тим, хто хейтив пінгвінів і нашу наукову експедицію, яка працює в Антарктиці. Інтереси держави можуть полягати й в інших сферах, більших, ніж просто робота вчених — фотографування пінгвінів і вимірювання температури. І в Антарктиці, впевнений, наші інтереси теж є, чи зможемо ми їх захистити, коли прийде час — ось у цьому питання.