У Росії побоюються, що після ліквідації засновника ПВК "Вагнера" Євгена Пригожина в країні є загроза нового бунту. Такі чутки обговорюють у Кремлі.
Про це пишуть російські ЗМІ, посилаючись на близьких до Кремля співрозмовників, а також на чиновника у владі, що раніше служив у силових структурах.
"Джерела повідомляють, що спецслужби вже працюють над тим, щоб проконтролювати і не допустити подібного тому, що "вагнерівці" організували наприкінці червня", — йдеться у повідомленні.
Зазначають також, що танки, які підійшли до Москви на відстань 200 кілометрів викликали серйозні побоювання на диктатора Володимира Путіна.
"Пригожин не лише кинув виклик командуванню армії, а й не виконав наказ президента, тому був визнаний загрозою режиму", — наголошують російські ЗМІ.
Додають, що у Кремлі бояться військових підрозділів Пригожина, які мають потужний воєнний досвід. Тим паче, йдеться про те, що чимало найманців вважають винною у смерті свого лідера саме владу. Тому єдиний вихід для Кремля — розформувати приватну військову компанію.
Саме тому після ліквідації Пригожина Путін підписав указ, який зобовʼязав вагнерівців присягнути на вірність РФ. Таким чином ПВК "Вагнера" намагаються контролювати, щоб уникнути повторення бунту.
Ввечері 23 серпня у мережі почали масово поширювати відео падіння літака у Тверській області Росії. Пізніше з'ясувалося, що це був бізнес-джет Embraer Legacy 600, який належав засновнику ПВК "Вагнера" Євгену Пригожину. Сам він нібито перебував на борту.
Згодом російський державний телеканал "Росія 24" повідомив, що засновник ПВК "Вагнера" Євген Пригожин таки загинув під час авіатрощі. Це було першим офіційним повідомленням з приводу смерті терориста. Очевидці зазначали, що перед падінням літака вони почули два вибухи й не виключали, що його збили системи протиповітряної оборони. Пропагандистські Telegram-канали вказували, що теракт є однією з версій, яку вже розглядають правоохоронці.
Слідчий комітет РФ порушив за фактом авіаційної події у Тверській області кримінальну справу, передбачену ст. 263 КК РФ (порушення правил безпеки руху та експлуатації повітряного транспорту).
За даними білоруського підпілля, увечері 23 серпня почалося згортання частини таборів "вагнерівців" у Білорусі. "Вагнерівці" нібито намагалися залишити Білорусь на тлі новин про загибель їхнього лідера.
Згодом Федеральне агентство повітряного транспорту Росії (Росавіація) підтвердило, що на борту літака, який 23 серпня ввечері розбився у Тверській області РФ, перебував керівник ПВК "Вагнера" Євген Пригожин та його помічник Дмитро Уткін.
24 серпня російський диктатор Володимир Путін вперше прокоментував авіакатастрофу у Тверській області та "висловив співчуття" родинам загиблих. Крім того, диктатор згадав і про очільника приватної військової компанії "Вагнера" Євгена Пригожина.
Нагадаємо, напередодні в Інституті вивчення війни пояснили, що окрім російського диктатора Володимира Путіна, у смерті очільника приватної військової компанії "Вагнера" Євгена Пригожина також було зацікавлене міністерство оборони країни-агресорки. Аналітики зауважили, що міноборони РФ ще до загибелі Пригожина активно висувало умови для припинення діяльності "Вагнера" на Близькому Сході та в Африці. Крім того, один із "військкорів" заявив, що представники російського оборонного відомства на переговорах бояться прямо тиснути на "вагнерівців". Натомість у міноборони тиснуть на близькосхідних та африканських офіційних осіб з вимогами про розривання їхніх зв’язків із ПВК "Вагнер".