1 022 день війни
Особовий склад
757 340
Танки
9 526
Артилерія
21 067
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 023
Крилаті ракети
2 859
Гелікоптери
329
БПЛА
20 111
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,6
41,4
43,8
43,7
На Донеччині до відповідальності притягнуто більше 1200 домашніх агресорів

На Донеччині до відповідальності притягнуто більше 1200 домашніх агресорів

16:08 - 19.04.2018

Домашнє насильство «виходить з тіні». Завдяки профілактичній роботі правоохоронців, соцслужб та громадських організацій на Донеччині різко збільшилася кількість людей, які не замовчали проблему, а звернулися по допомогу до поліції. Щомісяця в регіоні від насильства в родині або його наслідків страждають у середньому 2 тисячі людей. З них 60 – діти, повідомляє TrueUA.

На сайті Нацполіції зазначається, що кожний місяць насильству піддаються 8 дітей, ще 50 - стають свідками агресії в родині і зазнають негативного психологічного впливу. Такі дані отримали поліцейські ювенальної превенції області, проаналізувавши звернення громадян з початку року.

Так, у Лимані мати побила маленького сина, в результаті він травмувався об кут ліжка, поліцейські були змушені забрати дитину з сім’ї. А у Маріуполі п’яний чоловік кидався з ножем свою лежачу дружину та онучку.

У зв’язку з цим поліція Донеччини посилила заходи щодо захисту дітей. Першим кроком поліцейських, згідно зі стратегією, визначеною під час круглого столу «Протидія та профілактика домашнього насильства у відношенні дітей», який відбувся 13 березня, стало подолання інформаційного вакууму.

Співробітники поліції та діти з «Ліги майбутніх поліцейських» взяли участь в профілактичних акціях із закликом не терпіти насильство мовчки, а звертатися за допомогою до фахівців, а також випустили соціальний ролик.

Дільничні офіцери поліції та ювенальні поліцейські спілкуються з дітьми у школах, проводять перевірки родин кризових категорій, розповідаючи, що робити та куди звертатися, якщо вдома – небезпека. Серед груп ризику розповсюджують інформаційні листівки з планом особистої безпеки у випадку насильства.

Як результат - за три місяці правоохоронці прийняли понад 5,5 тисяч заяв про правопорушення та інші події, пов’язані з домашнім насильством. Це на тисячу більше, ніж за весь минулий рік (!).

Щодня за захистом від агресії з боку членів родини до поліції звертаються 60 людей, переважно жінки і діти. Всього з початку року від дітей надійшло 135 таких повідомлень. Зазвичай допомога надходить протягом 5-10 хвилин. Так, в Маріуполі мобільна група з протидії насильству «Поліна» вгамувала насильника, який погрожував зарізати всю родину, в тому числі 12-річну дитину.

Стосовно осіб, які вчинили насильство в родині, дільничними офіцерами складено 1208 адміністративних протоколів за ст. 173² Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У подальшому родину, де зафіксоване насильство, поліцейські беруть на постійний контроль. В 2018 році на облік додатково взято понад 300 домашніх тиранів, а всього їх у базі більше 2,7 тисяч.

Аби запобігти домашньому насильству, поліцейські вибудовують комплексну систему протидії та профілактики цього виду правопорушень. Зокрема, готується запуск груп «Поліна» на всій території області, а також перший випуск дільничних офіцерів – кваліфікованих фахівців в сфері роботи з родинами, постраждалими від насильства.

Крім того, до превентивної роботи підключилася й молодь: в школах з однолітками працюють групи медіації, які спрямовані в тому числі й на виявлення дітей, які страждають від домашнього насильства.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама