Фото: bilshivcivskagromada.if.gov.ua

На Київщині знайшли десятки мертвих свиней, заражених африканською чумою: оголошено карантин

На Київщині було виявлено близько 60 мертвих свиней різних вікових груп в стадії розкладу. Їх знайшли у лісосмузі поблизу села Матвіївка.

Про це йдеться у повідомленні Миронівської міської ради. Зазначається, що лабораторією Держпродспоживслужби були відібрані зразки біоматеріалів, в яких підтвердили наявність ДНК вірусу африканської чуми.

Через ці обставини протиепізоотична комісія оголосила карантин на території лісосмуги біля села Матвіївка та визначила зоною захисту угіддя ДП "Миронівське РМРГ", свиногосподарство ФОП Литвиненко О.П. та села Вікторівка і Матвіївка з прилеглими до них територіями.

Також комісія визначила зоною нагляду угіддя ДП "Миронівське РМРГ", ДП "Кагарлицьке УТМР", свиногосподарства ФГ Широкоступ О.Г., ТОВ "Генетік Інвест", СТОВ "Агросвіт", ФОП Чучмій О.В., а також населені пункти Миронівської МТГ (с. Фролівка, с. Олександрівка, с. Пустовіти, с. Росава, с. Зеленьки, с. Карапиші) та частину сіл Кагарлицької МТГ.

"У населених пунктах зон захисту та зони нагляду заборонено проведення виставок, ярмарків, базарів та інших заходів, пов'язаних з пересуванням та скупченням тварин", — йдеться у повідомленні.

Африканська чума свиней: що відомо

Африканська чума свиней — висококонтагіозна вірусна хвороба свиней, яка проявляється гарячкою, синюшністю (ціанозом) шкіри та поширеними крововиливами (геморагіями) внутрішніх органів. Недуга належить до списку A згідно з Міжнародною класифікацією заразних хвороб тварин. Для людини африканська чума свиней — безпечна. У природних умовах на африканську чуму свиней можуть занедужати як свійські, так і дикі свині будь-якого віку.

Джерелом збудника інфекції є хворі тварини та вірусоносії. Здорові свині заражаються при спільному утриманні їх з інфікованими вірусоносіями. Збудник передається через корм, пасовища, транспортні засоби забруднені випорожненнями хворих тварин. Використання для корму незнезаражених харчових відходів також сприяє поширенню хвороби. Механічними переносниками вірусу можуть бути птахи, люди, домашні та дикі тварини (зокрема, гризуни), нашкірні паразити (деякі види кліщів, зоофільні мухи, воші), які контактували з хворими свинями та трупами тварин. Осередками вірусу в природі є африканські дикі свині та кліщі роду орнітодорос.

Нагадаємо, у вересні цього року в Обухівському районі Київщини зафіксували спалах африканської чуми. Місцева влада оголосила про введення карантинних обмежень.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Події, 11.11.2023 15:17