1 141 день війни
Особовий склад
927 580
Танки
10 576
Артилерія
25 912
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 127
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 973
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Покоління війни — історія за кожним твором

"Покоління війни" — історія за кожним твором

11:29 - 10.11.2024

Спеціальний проект TrueUA та Асоціації з розвитку міжнародних відносин Adrum представляє роботи однойменного арт-марафону, де TrueUA є постійним інфопартнером. Арт-марафон є частиною Міжнародного Художнього Фестивалю Малюй.ua.war, який розпочався в перші дні повномасштабного вторгнення та планується проводитися до Перемоги. Виставки робіт арт-марафону були представлені в Україні, Польщі, Греції, Чорногорії, Болгарії, Албанії, Північній Македонії, Малайзії, Пакистані.

Як взяти участь в наступній виставці, дивіться тут.

Ольга Третьякова, 39 років, Київ

Народилася у творчій сім'ї, грає на скрипці й все життя мріяла малювати. Закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка, українську філологію, але присвятила себе мистецтву. Написала близько 70 картин в різних техніках. Учасниця багатьох українських та міжнародних виставок, серед яких експозиції в Японії, Чехії, Туреччині, Ірландії. Друкувалася в каталогах, брала участь в аукціонах, випустила власну серію різдвяних листівок, ілюструвала відео до "Різдвяних пісень" народних артисток України сестер Тельнюк; як волонтер розмальовувала стіни в реанімаційному відділенні в "Охматдиті". Планує випустити футболки з власними принтами.

Роботи Ольги неодноразово брали участь в проектах арт-марафону "Покоління війни", а саме виставках у Києві в Центральному парку культури та відпочинку і Музеї-майстерні І.П. Кавалерідзе, експозиціях в Польщі та Греції. Картина "Світло" (21х30, пастель, папір, 2022 р.) створена під час перебування Ольги у Варшаві, куди художниця тимчасово переїхала, коли почалося повномасштабне вторгнення.

"Це уособлення світла та перемоги, як промінчик надії серед пітьми цієї війни. Я намагалася зробити картину легкою, прозорою, світлою", -- каже мисткиня.

Сторінка автора в Instagram

Пох Богдана, 54 років, Запоріжжя / Софіївська Борщагівка

Закінчила Медичний інститут, за фахом провізор, але працювала на ринку, потім відкрила салон -- опанувала професію нейл-майстра, майстра перманентного макіяжу і тату-майстра. Після тяжкого розлучення у 2009 році залишилися великі борги, тому, щоб якось відволікатися, пішла на курси малювання. Усі емоції мисткині від радості до печалі переносяться на полотно. У 2022 році Богдана переїхала із Запоріжжя, вона обожнює Київ та українську природу і створює картини, в яких панує спокій та гармонія.

Осінь -- улюблена пора року художниці. Картина "Березовий гай" (33,5х33,5 см, полотно, олія, 2016 р.) написана у Запоріжжі.

"Гуляли по острову Хортиця і побачили надзвичайно красивий березовий гай. Осіння Хортиця дуже надихає, я хотіла передати на картині спокій, умиротворення і тишу цього гарного місця", -- каже мисткиня. Робота брала участь у виставці в Центральному парку культури й відпочинку м. Києва.

Сторінка автора в Instagram

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама