1 058 день війни
Особовий склад
814 150
Танки
9 791
Артилерія
22 015
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 046
Крилаті ракети
3 049
Гелікоптери
331
БПЛА
22 503
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,27
42,2
43,13
43,28
Про міжнародні PR-тренди

Про міжнародні PR-тренди

11:12 - 12.01.2025
Оксана Коваль
Chief Executive Officer (CEO) & Founder у PR agency SMITH GROUP, USA
Оксана Коваль

Замість підсумків 2024-го й планів на 2025 рік маю лонгрід з власною добіркою свіжих міжнародних PR-трендів. З найнеочікуванішого — світові бренди поступово відмовляються від реклами у блогерів, а також розповім, чому передвиборчу кампанію Камали Гарріс провалили саме піарники (і як саме). І головне — чому українські піарники були ще провальніші в цьому.

За моїми відчуттями, 2024-й був настільки насиченим подіями, що з них можна було б написати тритомник з PR-у. І оскільки більшість трендів народжуються саме в США, особливо цікаво було відчувати їх тут на кінчиках пальців. Це було водночас захопливо й розчаровуюче, особливо, коли читала думки деяких українських "експертів", які ніколи не були в Америці, але впевнено стверджували, що все зрозуміли (зокрема у політичній грі Трамп — Гарріс). Фільтруйте, друзі, усе, що читаєте, тричі перевіряйте та аналізуйте джерела.

Отже, поїхали:

1. Урок на помилках піарників Камали Гарріс: ігнорування своєї аудиторії — це PR-самогубство

Кампанія Гарріс була майстер-класом із того, як НЕ треба вибудовувати зв’язок зі своєю аудиторією. Від плутаних меседжів до ігнорування ключових потреб і інтересів американських виборців — дії піарників крок за кроком забивали цвяхи в труну її президентської кампанії. Це дуже чітко відчувалося у кожному джерелі, яке я тут активно спостерігала й аналізувала. У PR (бізнесі чи політиці — однаково), якщо ти не знаєш свою цільову аудиторію краще, ніж вона знає себе, і не адаптуєш під це меседжі, то на тебе чекає доля Гарріс. Це те, що, на відміну від її команди, дуже круто опрацювала команда Трампа. Більшість його обіцянок ніколи не буде реалізовано, вангую, але саме це хотіла почути Америка. Почула — і обрала його. Якщо ви як бізнес досі вважаєте, що інтуїтивно знаєте свою аудиторію і щось для неї робите, у мене для вас погані новини.

2. Штучний інтелект — це PR-ник, який ви точно мало використовуєте, а світ з ним вже летить в космос

Штучний інтелект трансформує індустрію. Це факт. ChatGPT — лише початок (і навіть його багато хто використовує лише на 5%). Під час підготовки вебінарів для бізнесу про ШІ в PR і маркетингу я створила 70 слайдів презентації й зібрала понад 20 ШІ-інструментів. І з кожним днем їх стає все більше. Тож Future Is Here, далі — більше.

3. Автентичність усе ще на першому місці

Люди наскрізь бачать фальшиві образи та порожні обіцянки. Бренди (і особисті також!), які спілкуються з гумором, емпатією й чесністю, завойовують серця — і гаманці. PR у 2025 році — це про те, щоб бути справжнім і близьким. Справді бути, а не лише заявляти про це. Відчуваєте різницю?

4. TikТok, Іnstagram та інші

Західний світ нарешті визнав: Facebook — це PR-еквівалент кнопкового телефона. Платформи, як-от TikTok та Instagram, тепер є осередком піар-магії, особливо якщо ви хочете залучити молоду, активну аудиторію. Хоча й доросліша аудиторія вже тут, ви ж у курсі? Якщо ви не створюєте креативні проекти на цих платформах, Камала Гарріс вам покаже шлях.

5. Нішеві інфлюенсери — нові суперзірки

Це не новина, але тренд продовжує зростати. Бренди поступово скорочують бюджети на роботу з блогерами-мільйонниками й віддають перевагу не тільки мікроінфлюенсерам, але і креативному таргетованому підходу у створенні реклами. 

Аудиторія стомилася від комерційного контенту блогерів, за милю відчуває проплачену рекламу і все більше ігнорує її. Натомість такі платформи як Instagram і TikTok дозволяють брендам створювати вузько сегментовану аудиторію і рекламу. За допомогою ШІ й аналізу поведінки аудиторії бренди створюють рекламу, яка дуже  резонує з інтересами цільової аудиторії. На додачу: доповнена реальність (AR), гейміфікація контенту, інтерактиви тощо, створюють більше міцну комунікацію, ніж статичний контент блогерів. 

Так, золотий вік великих блогерів пройшов, але мікроінфлюенсери ще рулять. Бо вони пропонують автентичність і доступ до аудиторії, яка довіряє кожному їхньому слову. Як і corporate influencers, про яких я розповідаю уже п’ятий рік.

6. Data-based PR

Якщо ви не вимірюєте PR-показники, не аналізуєте й не коригуєте кампанії, то ви нічим не керуєте. Це ваші проекти керують вами. Від відстеження згадок бренду до аналізу трафіку на сайті, від таргет-аналізу до сотень інших метрик — дані стають основою будь-якої успішної стратегії. Можна мати шалений досвід і бути суперекспертом, але поведінка аудиторії змінюється щохвилини. І це обов’язково треба бачити в цифрах і аналізувати.

2025-й обіцяє бути захопливим, зокрема для PR-фахівців. Хотілося б, звісно, без екстриму на світовій арені, але, судячи з останніх заяв світових лідерів, це малоймовірно. Отже, попереду ще один рік, коли піарники будуть йти свій шлях самурая, а не жити краще життя. Та й що, нам не звикати…

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама