Телескоп Hubble зробив нове неймовірне зображення космосу. Апарат зафіксував яскраву спіральну галактику NGC 4900 поряд із зіркою в сузір'ї Діви.
Як повідомляє NASA, попри те, що ці об’єкти здаються близькими, насправді вони розташовані на величезній відстані одна від одної.
Так, зірка, позначена чотирма довгими дифракційними спалахами, є частиною галактики Чумацький Шлях. Вона розташована за понад сім тисяч світлових років від Землі. Водночас сама галактика NGC 4900 віддалена від Землі на 45 мільйонів світлових років. Зображення поєднує дані з двох інструментів телескопа Hubble — сучасної Advanced Camera for Surveys, яка в роботі з 2002 року, та старішої Wide Field and Planetary Camera 2, яку використовували в період з 1993 по 2009 роки.
У NASA зазначили, що ці програми спрямовані на дослідження процесів загибелі масивних зірок. В одній з них вивчали місця минулих супернових, щоб оцінити маси зірок, які вибухнули, а також зрозуміти, як супернові взаємодіють з навколишнім середовищем. Галактику NGC 4900 обрали для дослідження, адже саме в її межах була виявлена супернова SN 1999br.
Зокрема, інша програма дала можливість закласти основи для вивчення майбутніх супернових, адже було зібрано зображення понад 150 сусідніх галактик. Коли в одній з них виявляється супернова, дослідники можуть повернутися до цих зображень і вивчити зірку, що перебуває в точці вибуху. Ідентифікація зірки-попередника дає вченим важливу інформацію щодо того, як і внаслідок чого виникають ці яскраві космічні події.
Нагадаємо, торік у грудні зонд Національного управління з аеронавтики й дослідження космічного простору Сполучених Штатів Америки Parker Solar Probe виконав рекордний політ до Сонця. Під час польоту його тепловий щит піддавався впливу температур, які перевищували 930°С.