Зонд Національного управління з аеронавтики й дослідження космічного простору Сполучених Штатів Америки Parker Solar Probe виконав рекордний політ до Сонця. Під час польоту його тепловий щит піддавався впливу температур, які перевищували 930°С.
Як повідомляє Science Alert, цей проліт відбувся у вівторок, 24 грудня. Втім, команді місії потрібно було дочекатися п'ятниці, 27 грудня, щоб підтвердити цей факт, адже під час польоту зв'язок із зондом втрачається через близькість до зірки.
За словами представниці NASA Нікі Фокс 24 грудня, Parker підлетів до Сонця на відстань 6,1 мільйона кілометрів. Тепловий екран зонда показав значну ефективність, адже температура внутрішніх приладів залишається приблизно на рівні кімнатної температури, а саме 29°С.
Зонд летить на швидкості близько 690 000 кілометрів на годину — це настільки швидко, що він міг би долетіти від столиці США Вашингтона до японської столиці Токіо менш ніж за хвилину.
"Parker справді поверне дані з незвіданої території. Ми з нетерпінням чекаємо на відповідь від космічного корабля, коли він знову здійснить оберт навколо Сонця", — наголосили вчені.
У NASA зауважили, що проліт 24 грудня є першим з трьох зближень, які зонд має здійснити найближчим часом. Наступні заплановані на 22 березня та 19 червня 2025 року. Він має підлетіти до Сонця так само близько, як і напередодні Різдва.
Видання наголошує, що цей зонд допомагає вченим розгадати деякі з найбільших таємниць Сонця. Йдеться про природу виникнення сонячного вітру, а також з'ясувати, чому сонячна "корона" гарячіша, ніж поверхня під нею, і як корональні викиди маси, масивні хмари плазми, що летять у космосі, утворюються.
HAPPENING RIGHT NOW: NASA’s Parker Solar Probe is making its closest-ever approach to the Sun! 🛰️ ☀️
More on this historic moment from @NASAScienceAA Nicola Fox 👇
Follow Parker’s journey: https://t.co/MtDPCEK6w6#3point8 pic.twitter.com/Bq85XFa1QS— NASA Sun & Space (@NASASun) December 24, 2024
Нагадаємо, раніше науковці повідомляли, що виявили найдавніший доказ того існування води на Марсі. Майже 4,5 мільярда років тому на Червоній планеті існувала вода.