Фото: ілюстративне. Джерело: Pixabay

Вчені розповіли, коли на Марсі існувала вода

Науковці заявили, що виявили найдавніший доказ того існування води на Марсі. Майже 4,5 мільярда років тому на Червоній планеті існувала вода.

Як повідомляє Space.com, під час дослідження команда вчених дослідила метеорит марсіанського походження NWA7034, який знайшли в пустелі Сахара у 2011 році.

Вчені назвали цей камінь "Чорна краса". Свою назву він отримав завдяки незвичайному вигляду. Цей метеорит вважають другим найстарішим з Марса, який коли-небудь виявляли на Землі. До цього вчені встановили, що NWA7034 має вік приблизно у два мільярди років.

Проте подальші дослідження встановили, що внутрішня частина "Чорної краси" має вік у 4,45 мільярда років. Науковці виявили усередині ядра каміння мінерал циркон. За допомогою наномасштабного зображення та спектроскопії в ньому знайшли докази попередньої наявності води на Марсі.Як зауважив співавтор дослідження Аарон Кавозі, ці елементи були додані, коли циркон утворився 4,45 мільярда років.

"Чорна краса"

На фото: "Чорна краса". Джерело: NASA

"Це свідчить про те, що вода була присутня під час ранньої магматичної активності Марса", — додав вчений.

Варто зауважити, що через сліди водних потоків та стародавніх озер, які були виявлені на Марсі, вчені вважали, що на Червоній планеті вода була у рідкому стані приблизно 4,1 мільярда років тому. Втім, нове дослідження науковців доводить, що вода могла існувати на цій планеті навіть раніше.

"Це нове дослідження веде нас на крок далі в розумінні раннього Марса, визначаючи яскраві ознаки багатих водою рідин від часу формування ядра (йдеться про NWA7034 – ред. ), цим вони надають геохімічні маркери наявності води", — зауважив Аарон Кавозі.

Зокрема, це наукове відкриття свідчить про те, що вода, яка є ключовим елементом для формування придатного для життя середовища, існувала на Марсі в період формування кори планети.

Нагадаємо, раніше Національне управління з аеронавтики й дослідження космічного простору оприлюднило нові світлини, отримані камерою, встановленою на борту марсохода Curiosity, на яких видно значні пошкодження одного з його коліс апарата. Ця техніка працює на Марсі з 2012 року.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Технології і наука, 02.12.2024 03:23