На Сонці зафіксували величезний корональний викид маси, який рухався на величезній швидкості. Сталося одразу три потужні спалахи, проте всі вони були спрямовані у протилежний бік від Землі.
Про це повідомляє Space.com.
Викид корональної маси стався 17 грудня. Сонце випустило "надзвичайно рідкісний" шлейф, який вилетів зі швидкістю понад три тисячі кілометрів на секунду. Зазвичай такі викиди досягають нашої планети за два-три дні, але якби цей рухався до Землі, він дістався б до неї за 18 годин.
За словами вчених, виверження відбулося зі зворотного боку Сонця і не має компонентів, спрямованих на Землю.
Це рідкісне природне явище вказує на дуже активну приховану сонячну пляму, яка ще не повернулася в поле зору. Тому варто очікувати, що викид повернеться до Землі наступного тижня.
Варто зазначити, що цей швидкий викид корональної маси був не єдиним вражаючим виверженням на Сонці. Того ж дня космічний апарат зафіксував ще два явища, які були пов'язані з появою сонячних ниток на південно-східній частині Сонця.
Сонячні нитки — це величезні хмари іонізованого газу над поверхнею Сонця. Коли вони стають нестабільними, вони або падають назад на Сонце, або вириваються в космос, викидаючи CME у космос. Коли Земля опиниться на лінії вогню таких вивержень, це може спровокувати геомагнітні бурі — збурення в магнітосфері Землі.
Нагадаємо, раніше китайські науковці вперше виявили на Місяці молекулярну воду у зразках ґрунту, зібраних дослідницьким апаратом Chang'e-5. Водночас матеріал надійшов на Землю з середніх широт Місяця, де, як раніше вважали, природні умови унеможливлювали існування молекул води.