1 129 день війни
Особовий склад
910 750
Танки
10 455
Артилерія
25 387
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 119
Крилаті ракети
3 121
Гелікоптери
335
БпЛА
31 070
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,57
41,33
45,35
45,1
Тренд на трансгуманізм. Які вони — парфуми майбутнього?

Тренд на трансгуманізм. Які вони — парфуми майбутнього?

16:40 - 10.03.2025
Анна Кузнецова
Експерт із персоналізації ароматів і культури їх використання, яка допоможе зазирнути у загадковий світ парфумерії
Анна Кузнецова

Парфумерний ринок поступово й максимально обережно відходить від глобальних маркетингових досліджень самого запаху і переходить до експерименту, коли парфум створюється через сучасну філософію та нові технології.Усі пам’ятають роки, коли в люксових, а навіть і нішевих брендах ми відчували трендову схожість композицій. Нині ж поціновувачі шукають автентичності, а парфумери — нових технологій.

У 2025 році в Україні вже з’являються нові аромати, і їхній огляд показує, куди загалом спрямована світова парфумерна спільнота. До речі, нещодавно (з 19 по 22 лютого) в Мілані пройшла наймасштабніша світова парфумерна виставка Esxence, на якій сотні парфумерних домів представляють свої продукти. І я впевнена, що дистриб’юторам цікаві не просто ще одна варіація композиції з трояндою, а парфуми з сучасною філософією.

Які тренди в парфумерному світі сформувалися в ці роки?

Поєднання біотехнологій та природних матеріалів

Парфуми майбутнього — це гармонійне поєднання природи та технологій. Молекули об’єднуються, щоб стати відправною точкою трансгуманізму в парфумерії.

Не всі природні аромати можливо передати натуральним шляхом, але парфумери активно працюють над створенням максимально реалістичних нот. Наприклад, поєднання ароматизованих рідких Aqual™ і Yuzu оживляє цитрусову металеву свіжість. Оксамитова шкірка і соковита фруктовість персика переплітаються з Hexyl Acetate — загадковим інгредієнтом, отриманим у результаті біотехнологій, який нагадує аромат зеленої груші чи банана. 

Нота жасмину при контакті з Mugane™ одразу підсилює квіткову яскравість. А молекула Vinyl Gaiacol, яка відповідає за "димний" відтінок в ароматі віскі та обсмажених кавових зерен, дублює амброву й тваринну біотехнологічну ДНК ванілі.

Використання штучного інтелекту

Штучний інтелект активно інтегрується у процес створення парфумів, допомагаючи розробляти нові аромати, оптимізувати виробництво та відкривати несподівані ольфакторні звучання.

Даніель Андрієр (парфумер): "У рамках своєї стратегії цифрових інновацій компанія Givaudan із захопленням повідомила про запуск Carto — новітньої інтерактивної системи, яка оновила способи створення ароматів. Carto — це інструмент на основі штучного інтелекту, що використовує унікальні інгредієнти та допомагає парфумерам знаходити ідеальні формули. Тепер можна задати свої улюблені ноти, а Carto запропонує молекули, сировину та оптимальні пропорції для створення унікального парфуму".

Гендерна нейтральність в ароматах

Ще на початку XX століття талановиті маркетологи активно розділили парфумерію на "чоловічу" та "жіночу". Рекламні слогани того часу звучали так: "Не будемо приєднуватися до дам! Залишимо квіткові аромати жінкам… Дозвольмо собі бути чоловіками, обираючи фужерні аромати."Проте вже понад 10-15 років набирають популярності унісекс-аромати. Сучасна парфумерія стає складнішою, яскравішою, цікавішою. Нішеві бренди експериментують із сировиною з усього світу, створюючи унікальні поєднання:

  • Листя фіалки + копчена смола ладанника
  • Зелені бананові листи + землистий пачулі
  • Кмин + шоколадна деревина (гуаяк)
  • Абсент + сандал
  • Димчастий шафран + акватична мінеральність

Ці аромати однаково подобаються як чоловікам, так і жінкам. До того ж парфум відкривається індивідуально залежно від типу шкіри, способу життя та навіть клімату.

Екологічність та усвідомлене споживання

Сучасний світ дедалі більше приділяє увагу екологічності. Зростає попит на натуральні інгредієнти та екологічно чисті процеси виробництва. Апсайклінг сировини (абсолют троянди, яблука, атласького кедра), використання виключно натурального сільськогосподарського виноградного спирту, 100% переробка пакування, відмова від целофану — усе це стає нормою для парфумерних брендів.

Державний контроль також посилюється. Наприклад, видобуток смоли удового дерева Aquilaria регулюється на рівні урядів, щоб зберегти популяцію дерев. На плантаціях в Індонезії, замість кожного переробленого дерева, висаджують нове.

Однак, незалежно від глобальних трендів, головне для кожного поціновувача парфумерії — знайти своє унікальне звучання. Українські дистриб’ютори з любов’ю та повагою ставляться до потреб клієнтів і пропонують найкращі ольфакторні рішення світового рівня.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама