Фото: ілюстративне. Джерело: Pixabay

В Україні вперше зареєстрували авторське право на твори, де є зображення, згенеровані ШІ

В Україні було вперше зареєстровано авторське право на твори, до яких включені зображення, згенеровані штучним інтелектом. Водночас українське законодавство наділяє авторсько-правовою охороною тільки ті зображення, що створені людиною.

Про це повідомляє прес-служба Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій. Так, ІР офіс здійснив державну реєстрацію авторського права та видав свідоцтво про реєстрацію авторського права на складений твір. Йдеться про збірку зображень "Великодні листівки", де були використані зображення, згенеровані ШІ. Упорядником збірки зображень є Маргарита Бойко.

"Сьогодні використання генеративного штучного інтелекту розглядається як новий допоміжний засіб для розвитку креативної індустрії, а не лише як загроза для авторів та цієї індустрії", — зауважила заступниця директора ІР офісу Любов Майданик.

Так, за словами Майданик, якщо зображення утворені лише за допомогою платформ генеративного штучного інтелекту, то авторське право на них не виникає, але закон України "Про авторське право і суміжні права" дає можливість визначити права sui generis на такі зображення.

"Нині генеративний штучний інтелект стає помічником при створенні ілюстрацій для різного роду творів. При цьому авторсько-правова охорона поширюється лише на ту частину, яка створена людиною", — додала вона.

Окрім цього, ІР офіс здійснив державну реєстрацію авторських прав та видав свідоцтва на дитячу книгу та збірку віршів, які теж отримали ілюстраційні зображення, створені штучним інтелектом. Йдеться про дитячу книгу Анни Хорольської "Зачарована пригода Руфуcа" та збірку Андрія Сітнікова "Вірші незакінченої війни".

Нагадаємо, моделі штучного інтелекту використовують для вивчення "мови" собак. Зокрема, науковці змогли відрізнити грайливий гавкіт від агресивного.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 24.09.2024 11:32