Очільник Пентагона Піт Хегсет брав дружину на закриті зустрічі з іноземними партнерами, на яких обговорювали секретну військову інформацію.
Про це повідомляє CNN.
Американський міністр оборони, якого зараз перевіряють через те, що він розкривав деталі військових ударів, привів свою дружину, Дженніфер Хегсет, на дві зустрічі з іноземними військовими представниками.
Дженніфер Хегсет — екс-продюсерка Fox News, а, за словами низки людей, які були присутні або знали про ці зустрічі, обговорювали на них секретну інформацію.
Одна з таких зустрічей пройшла у Пентагоні 6 березня. Це було обговорення на найвищому рівні між Пітом Хегсетом та міністром оборони Британії Джоном Гілі. Ця дискусія сталася у важливий і напружений момент для НАТО, адже наступного дня після того, як Америка заявила про припинення обміну розвідданими з Києвом.
На зустрічі у міноборони США також був присутній адмірал Тоні Радакін, очільник британський збройних сил. Союзники, зокрема обговорювали, чому американці ухвалили рішення припинити обмін даними, а також майбутню військову співпрацю між двома партнерами.
Зазначається, що формально глава Пентагона може запрошувати на зустрічі з іноземними союзниками будь-кого, кого вважає за потрібне. Проте зазвичай списки учасників таких переговорів чітко обмежуються лише тими, хто мав бути присутнім. Всі учасники мають відповідний рівень допуску до конфіденційної інформації, адже переговори часто стосуються чутливих даних.
Також біля місць проведення таких зустрічей часто стоїть охорона, яка стежить за тим, щоб у приміщення не проникли сторонні люди.
Неназвані чиновники підтвердили виданню, що Дженніфер Хегсет не працює в міністерстві оборони США. Окремі дружини високопосадовців можуть отримати певний рівень доступу до службової інформації, але представник міноборони США відмовилися уточнити, чи відповідний допуск безпеки саме у дружини Піта Хегсета.
Нагадаємо, 24 березня видання Atlantic заявило, що його головного редактора Джеффрі Ґолдберга випадково додали в закритий чат американських чиновників у Signal. Там вони обговорювали плани ударів по Ємену. Ґолдберг зауважив, що 11 березня він отримав у соцмережі Signal запит від користувача під ім'ям Майкл Волц. Це міг бути радник президента з нацбезпеки.
Своєю чергою міністр оборони США Піт Хегсет заперечив обговорення планів щодо ударів по Ємену у чаті в Signal. А головного редактора журналу Atlantic, який випадково потрапив до секретного чату з американськими чиновниками, Хегсет назвав "брехливим та дискредитованим".
Згодом радник президента США Дональда Трампа з національної безпеки Майк Волц узяв на себе повну відповідальність за скандал з додаванням у секретний військовий чат в Signal редактора видання Atlantic Джеффа Голдберга.
Нещодавно федеральний суддя у Вашингтоні заборонив посадовцям адміністрації президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа видаляти листування зі скандального чату в Signal, де обговорювалися удари по хуситах у Ємені.