Підтримати проект
Захист довкілля: В Україні у 8-10 разів збільшать штрафи
Суспільство, 12.10.2021 08:39

В Україні планують посилити відповідальність за адміністративні правопорушення проти довкілля. Уряд схвалив зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині посилення відповідальності у сфері охорони природи та використання природних ресурсів.

Як повідомляється на сайті КМУ, більшість статей Кодексу у сфері охорони довкілля не змінювались з 1997 року. Вони не відповідають сучасним реаліям, а незначний розмір санкцій за порушення вимог природоохоронного законодавства не дозволяє забезпечити належний рівень. Тому Міндовкілля спільно з правоохоронними органами напрацювали відповідні зміни.

«Послідовно запроваджуємо європейські підходи у сфері державного природоохоронного нагляду. Посилюючи адміністративну відповідальність, ми зможемо позбутися дисбалансу між фактичним розміром заподіяної шкоди довкіллю та сумою існуючих штрафів. Як наслідок, ефективність здійснення державного контролю у сфері охорони довкілля вийде на новий рівень. Це стимулюватиме суб’єктів господарювання та громадян не порушувати законодавство, що значно зменшить такі випадки та мінімізує антропогенний і техногенний вплив на довкілля», - повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Зазначається, що у низці статей збільшать штрафи у 8-10 разів.

Прийняття законопроекту також:

  • підвищить відповідальність за вчинення адміністративних правопорушень у межах територій та об’єктів ПЗФ;
  • дасть можливість працівникам служби державної охорони ПЗФ складати протоколи про адміністративні правопорушення за більшою кількістю видів порушень;
  • встановлює відповідальність за невиконання приписів працівників служби державної охорони ПЗФ про усунення виявлених порушень.
Суспільство, 12.10.2021 08:39