Державний департамент США заявив 20 квітня, що вітав би продовження після неділі одноденного великоднього припинення вогню, оголошеного російським диктатором Володимиром Путіним, хоча раніше Кремль заявляв, що наказу про продовження не було.Про це повідомляє Reuters. Як зазначає видання, і Росія, і Україна звинуватили один одного у порушенні режиму припинення вогню. Путін оголосив про одноденне припинення вогню в Україні до півночі за московським часом (21:00 за Гринвічем) у неділю."Ми побачили оголошення президента Путіна про тимчасове припинення вогню у зв'язку з Великоднем. Ми, як і раніше, віддані досягненню повного і всеосяжного припинення вогню. Оцінюючи серйозність намірів у цьому випадку, ми вітали б продовження цих дій і після неділі", — заявив представник Держдепартаменту в заяві, відправленій електронною поштою в неділю. Президент США Дональд Трамп неодноразово попереджав про ризик ескалації трирічної війни, започаткованої повномасштабним вторгненням Росії на територію свого сусіда, і заявляв, що хоче покласти край війні. Проте держсекретар США Марко Рубіо заявив у п'ятницю, що Вашингтон відмовиться від зусиль за посередництвом у мирній угоді, якщо найближчим часом не з’являться явні ознаки прогресу. "Після того, як США та Україна досягли меморандуму про взаєморозуміння у четвер, Трамп заявив, що розраховує підписати угоду про мінерали з Києвом за тиждень. Спроба у лютому провалилася після сварки Зеленського з Трампом в Овальному кабінеті", — йдеться у виданні.Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія вдає, що дотримується великоднього перемир'я, але насправді продовжила сотні артилерійських обстрілів у суботу ввечері, а в неділю їх було ще більше. Міністерство оборони Росії заявило, що Україна порушила перемир'я, завдавши шкоди інфраструктурі та цивільному населенню. Путін заявив, що хоче, щоб Україна відмовилася від своїх амбіцій у НАТО, назавжди поступилася Росії чотири регіони, які вона втратила, і обмежила розмір своєї армії. Київ стверджує, що ці вимоги є рівносильними вимогам капітуляції.Раніше повідомлялось, що короткочасне "великоднє перемир'я", яке 19 квітня оголосив російський диктатор Володимир Путін, стало для Кремля легкою дипломатичною перемогою. Однак головна мета РФ — завадити Америці вийти із переговорного процесу щодо закінчення війни в Україні.Своєю чергою спецпредставник президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа Кіт Келлог заявив, що Україна не отримає членства в НАТО. При цьому він зазначив, що є інші варіанти, які можна використовувати для закінчення війни.Нагадаємо, президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп, який раніше обіцяв досягнути мирної угоди між Україною та Росією упродовж 24 годин після вступу на посаду, розчарований відсутністю прогресу у переговорах. Це підтвердив своїми нещодавніми заявами й держсекретар Марко Рубіо.
У Харківській області на пожежі підірвався пожежний автомобіль лісгоспу. Внаслідок інциденту постраждали двоє лісників.Про це повідомляє у Telegram-каналі Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Харківській області."У Балаклійському лісництві під час гасіння масштабної пожежі на вибухонебезпечному предметі підірвався пожежний автомобіль лісового господарства. Постраждали двоє лісників — гостра реакція на стрес", — йдеться у повідомленні ДСНС.Рятувальники зазначили, що пожежа охопила 290 га хвойної підстилки та 20 га очерету. Станом на 17:00 триває горіння на площі 30 гектарів."На місці працюють 105 рятувальників, 34 одиниці техніки ДСНС, вісім піротехнічних розрахунків та працівники лісового господарства", — додали у відомстві.Раніше повідомлялось, що на Харківщині неподалік міста Балаклія Ізюмського району вирує масштабна лісова пожежа. Рятувальники вже понад добу борються з вогнем.Нагадаємо, на Київщині внаслідок спалювання сухої рослинності загинуло двоє людей. Рятувальники закликають дотримуватися правил пожежної безпеки.
Українська команда буде присутня в Лондоні на переговорах щодо припинення вогню в Україні. Проте склад переговорної групи можуть скоригувати.Про це в ефірі телемарафону заявив радник очільника офісу президента Сергій Лещенко.Посадовець не вказав, хто буде входити до складу делегації, але нагадав, що на перемовинах у Франції цього тижня були очільник Офісу президенту Андрій Єрмак, міністр закордонних справ Андрій Сибіга та міністр оборони Рустем Умєров.Лещенко заявив, що у разі необхідності, то склад переговорної групи відкоригують.Раніше повідомлялось, що короткочасне "великоднє перемир'я", яке 19 квітня оголосив російський диктатор Володимир Путін, стало для Кремля легкою дипломатичною перемогою. Однак головна мета РФ — завадити Америці вийти із переговорного процесу щодо закінчення війни в Україні.Своєю чергою спецпредставник президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа Кіт Келлог заявив, що Україна не отримає членства в НАТО. При цьому він зазначив, що є інші варіанти, які можна використовувати для закінчення війни.Нагадаємо, президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп, який раніше обіцяв досягнути мирної угоди між Україною та Росією упродовж 24 годин після вступу на посаду, розчарований відсутністю прогресу у переговорах. Це підтвердив своїми нещодавніми заявами й держсекретар Марко Рубіо.
На Тернопільщині у селі Вишнівці неподалік лікарні знайшли новонародженого хлопчика. Життю дитини наразі нічого не загрожує.Про це розповів речник поліції Тернопільщини Сергій Крета, пише hromadske.За інформацією поліціянта, хлопчик лежав біля закинутого магазину. Правоохоронці скерували на локацію слідчо-оперативну групу."Під час першого огляду медики виявили в хлопчика ознаки переохолодження та доставили його до обласної дитячої лікарні. Зараз дитина перебуває в реанімації, але, за попередньою інформацією, її життю нічого не загрожує", — заявив Крета.Поліція встановлює особу матері — опитує місцевих жителів та переглядає записи з камер відеоспостереження.Наразі поліціянти не готові повідомити, за якою статтею буде кваліфікована подія, адже невідомо, що спонукало жінку залишити немовля й чи робила вона це свідомо.Нагадаємо, на Київщині горе-батьки покинули власне немовля прямісінько на вулиці. Одразу після пологів, які відбулися вдома, вони поклали дитину у сумку та буквально викинули її.Також у Києві 14 квітня в Оболонському районі міста Києва в одному із торгових центрів трапився нещасний випадок. Двоє дітей сперлись на скло, внаслідок чого воно тріснуло та впало на них. .
Київ готовий продовжити "великоднє перемир'я" до 30 днів, але російська сторона не відповідає на цю пропозицію.Таку заяву у соцмережі X зробив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга."Щодо так званого "великоднього припинення вогню", то ми досі не почули відповіді Москви на нашу пропозицію продовжити перемир’я до 30 днів. Попри деяке зниження бойової активності вчора та сьогодні, російські війська продовжують атакувати українські позиції. Україна реагує належним чином і відповідально, і ми відповідаємо взаємністю як на вогонь, де він виникає, так і на тишу, де він зберігається", — йдеться у заяві Сибіги.Посадовець зазначив, що ключове питання полягає в тому, що 19 квітня Україна запропонувала продовжити режим припинення вогню після опівночі, якщо Москва відповість взаємністю. Проте відповіді з Кремля не чутно."Дії Росії після опівночі, завтра та протягом тижня покажуть справжнє ставлення Росії до мирних зусиль США та пропозиції повного припинення вогню на 30 днів. Вони покажуть, чи серйозно Росія ставиться до миру, чи вчорашні заяви Путіна були просто маніпуляціями", — додав глава МЗС.Нагадаємо, 19 квітня кремлівський диктатор Володимир Путін оголосив про "великоднє перемир'я" з 18 години. Російська сторона начебто призупинила на деякий час всі бойові дії.Своєю чергою, президент України Володимир Зеленський погодився на повне припинення вогню. При цьому він запропонував продовжити перемир’я на триваліший термін.Водночас керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявляв, що, попри оголошене кремлівським диктатором Володимиром Путіним "великоднє перемир'я", російські окупанти продовжують вести вогонь. Це відбувається фактично на всіх напрямках фронту.Як зазначає Генштаб, від початку неділі, 20 квітня, на фронті відбулося 45 бойових зіткнень. Висока активність окупантів зберігається на Покровському напрямку.Нещодавно міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський висміяв заяви Російської Федерації про нібито "припинення вогню" в Україні. Це можна порівняти з поїданням цукерок під час оголошеного голодування.Раніше прес-секретар російського диктатора Дмитро Пєсков заявив, що глава Кремля Володимир Путін не давав наказу російським військам про продовження "великоднього перемир'я". Воно завершиться опівночі 21 квітня.
Українська тенісистка Еліна Світоліна здобула перемогу на турнірі WTA 250 у французькому Руані. У вирішальній зустрічі вона здолала представницю Сербії Ольгу Данилович.Українка поступалася з брейком у першій партії, але у підсумку змогла виграти її — 6:4. У другому сеті тенісистки вирішували стосунки у тайбрейку. Суперниці здобували сетболи, але тріумфувала у сеті саме Світоліна.Українка 22-й раз зіграла у фіналі турніру WTA і виборола 18-й титул.Еліна Світоліна (Україна) — Ольга Данилович (Сербія) 6:4, 7:6(8)Нагадаємо, що в березні українська тенісистка Еліна Світоліна поділилася думками щодо свого майбутнього після завершення спортивної кар'єри. Спортсменка планує стати інвестором.Раніше Еліна Світоліна закликала до боротьби за повернення українських дітей, яких викрала Росія під час повномасштабної війни. Таке звернення вона опублікувала перед Великоднем.Нещодавно завершилася кампанія "Грай за Україну" від "Нової пошти", яка об’єднала понад 55 тисяч історій особистих перемог українців. У фіналі троє переможців — Даніела, Роман і Яна — зустрілися з амбасадоркою проекту, легендою українського тенісу Еліною Світоліною.
Глава Кремля Володимир Путін не давав наказу російським військам про продовження "великоднього перемир'я". Воно завершиться опівночі 21 квітня.Таку заяву зробив прес-секретар російського диктатора Дмитро Пєсков, пишуть росЗМІ."Путін не давав команди щодо продовження великоднього перемир'я", — наголосив Пєсков.Нагадаємо, 19 квітня кремлівський диктатор Володимир Путін оголосив про "великоднє перемир'я" з 18 години. Російська сторона начебто призупинила на деякий час всі бойові дії.Своєю чергою, президент України Володимир Зеленський погодився на повне припинення вогню. При цьому він запропонував продовжити перемир’я на триваліший термін.Водночас керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявляв, що, попри оголошене кремлівським диктатором Володимиром Путіним "великоднє перемир'я", російські окупанти продовжують вести вогонь. Це відбувається фактично на всіх напрямках фронту.Як зазначає Генштаб, від початку неділі, 20 квітня, на фронті відбулося 45 бойових зіткнень. Висока активність окупантів зберігається на Покровському напрямку.Нещодавно міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський висміяв заяви Російської Федерації про нібито "припинення вогню" в Україні. Це можна порівняти з поїданням цукерок під час оголошеного голодування.
Масований штурм зведеної групи російських військ на Запорізькому напрямку зазнав катастрофи. Під вечір 19 квітня на українські позиції висунулися колони ворожої техніки з піхотою, які були ліквідовані Силами оборони.Про це повідомили воїни 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. Там зазначили, що загальна кількість ворогів становила понад три сотні штурмовиків і близько 40 одиниць броньованої техніки — БМП, БТР, танки плюс квадроцикли."Відбиття масованої атаки стало прикладом ефективної взаємодії різних бойових підрозділів. Аеророзвідка вчасно виявила ворожі колони, завдяки чому оператори БпЛА почали знищувати техніку за вісім кілометрів до наших позицій. Одночасно під'єдналася ствольна артилерія, яка завдала по ворогу потужного удару", — зазначив військовий.За словами бійця, тільки незначній частині росіян вдалося прорватися крізь вогневу завісу й дійти на відстань ураження стрілецької зброї. Цих недобитків із мінометів, кулеметів і автоматів ганяла вже наша піхота."Бій тривав більш як дві години і закінчився затемна. Його результат — знищено 29 одиниць ворожої броньованої техніки й близько 140 штурмовиків. Ми не втратили жодної позиції. Цього вечора росіянам наваляли так, що вони це надовго запам’ятають. Ті, що вижили", — додав військовослужбовець гірсько-штурмової Закарпатської бригади. Нагадаємо, 19 квітня кремлівський диктатор Володимир Путін оголосив про "великоднє перемир'я" з 18 години. Російська сторона начебто призупинила на деякий час всі бойові дії.Своєю чергою, президент України Володимир Зеленський погодився на повне припинення вогню. При цьому він запропонував продовжити перемир’я на триваліший термін.Водночас керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявляв, що, попри оголошене кремлівським диктатором Володимиром Путіним "великоднє перемир'я", російські окупанти продовжують вести вогонь. Це відбувається фактично на всіх напрямках фронту.Як зазначає Генштаб, від початку неділі, 20 квітня, на фронті відбулося 45 бойових зіткнень. Висока активність окупантів зберігається на Покровському напрямку.Також 20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що українські воїни потрапили у засідку на Торецькому напрямку. Внаслідок ворожих дій є загиблі у рядах Сил оборони.
Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський висміяв заяви Російської Федерації про нібито "припинення вогню" в Україні. Це можна порівняти з поїданням цукерок під час оголошеного голодування.Про це політик заявив в ефірі телеканалу CNN Prima NEWS 20 квітня."Це все одно, що оголосити голодування між сніданком і обідом і потай є цукерки", — заявив він, реагуючи на недотримання Росією режиму припинення вогню. Ліпавський також сумнівався, чи хоче Росія взагалі покласти край війні."Ми бачимо, що атаки продовжуються. Україна повідомляє про те, що було здійснено кілька атак, тому оголошене таким чином припинення вогню — це скоріше медійний трюк, аніж реальність", — сказав Ліпавський.Він зазначив, що Росія також відмовляється погодитись на 30-денне припинення вогню, на яке Україна вже погодилася. "Путін ніколи на це не погоджувався та почав ставити інші умови. Потрібно дивитися на реальність, а не на слова", — заявив міністр.Ліпавський також сумнівався, чи хоче Росія взагалі покласти край війні."Якби Росія не хотіла війни, вона б її не починала. Тому на сьогодні єдиний шанс полягає в тому, що Україна змогла успішно захистити себе, щоб Росія не змогла досягти своїх цілей військовим шляхом. Ми бачимо, що їм не вдалося вбити Україну за три роки. Але, можливо, виникне ситуація, коли Росія буде готова домовитися про припинення вогню", — заявив Ліпавський.Нагадаємо, 19 квітня кремлівський диктатор Володимир Путін оголосив про "великоднє перемир'я" з 18 години. Російська сторона начебто призупинила на деякий час всі бойові дії.Своєю чергою, президент України Володимир Зеленський погодився на повне припинення вогню. При цьому він запропонував продовжити перемир’я на триваліший термін.Водночас керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявляв, що, попри оголошене кремлівським диктатором Володимиром Путіним "великоднє перемир'я", російські окупанти продовжують вести вогонь. Це відбувається фактично на всіх напрямках фронту.Як зазначає Генштаб, від початку неділі, 20 квітня, на фронті відбулося 45 бойових зіткнень. Висока активність окупантів зберігається на Покровському напрямку.
Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній пояснив, чому Бог допустив російсько-українську війну. Глава Православної церкви закликав не перекладати відповідальність на Господа, адже усе залежить від рішень людини на землі. Про це він висловив у інтерв’ю "Апостроф TV"."Ми є вільні люди, тобто Господь дав нам свободу. Свободу вибору. Ми обираємо між добром і злом. І, напевно, ми обирали дуже часто зло. Тобто все залежить від волі людини", — наголосив Епіфаній.Очільник ПЦУ заявив, що українці не хотіли воювати, адже обрали свій майбутній вектор розвитку. Народ України заявив про прагнення свободи, правди, а також про бажання бути невіддільною частиною європейської спільноти. Водночас росіяни обрали лідера, який спрямував своє зло проти України."Людина забуває про Бога, вона вважає себе Творцем тут, на землі, і це приводить до таких негативних наслідків", — резюмував Епіфаній.Нагадаємо, 19 квітня кремлівський диктатор Володимир Путін оголосив про "великоднє перемир'я" з 18 години. Російська сторона начебто призупинила на деякий час всі бойові дії.Своєю чергою, президент України Володимир Зеленський погодився на повне припинення вогню. При цьому він запропонував продовжити перемир’я на триваліший термін.Водночас керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявляв, що, попри оголошене кремлівським диктатором Володимиром Путіним "великоднє перемир'я", російські окупанти продовжують вести вогонь. Це відбувається фактично на всіх напрямках фронту.Як зазначає Генштаб, від початку неділі, 20 квітня, на фронті відбулося 45 бойових зіткнень. Висока активність окупантів зберігається на Покровському напрямку.Також 20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що українські воїни потрапили у засідку на Торецькому напрямку. Внаслідок ворожих дій є загиблі у рядах Сил оборони.
У неділю, 20 квітня, президент Володимир Зеленський повідомив, що українські воїни потрапили у засідку на Торецькому напрямку. Внаслідок ворожих дій є загиблі у рядах Сил оборони.Про це глава держави повідомив у своєму Telegram-каналі. За словами президента, зберігається тенденція збільшення використання росіянами важкого озброєння. Від початку доби й до 16:00 загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння. Зафіксовані вже більш ніж чотири сотні застосувань FPV росіянами. "Найбільше російської бойової активності в цей Великдень — на Покровському напрямку. Також виявилися пустими путінські слова про "припинення вогню" для Курської області, Сіверського та інших напрямків на Донеччині", — йдеться у заяві Зеленського. Глава держави повідомив, що на Торецькому напрямку наші воїни потрапили в російську засідку. "Є загиблі. Російські військові, які це вчинили, будуть знищені. Українська армія діє й буде діяти надалі абсолютно дзеркально. Цей Великдень однозначно довів, що єдиним джерелом війни та причиною її затягування є Росія", — наголосив український президент.Зеленський запевнив, що українці готові рухатися до миру й повного, безумовного та чесного припинення вогню, яке може тривати щонайменше 30 днів, але відповіді Росії щодо цього досі немає. "Ситуація на фронті демонструє, що потрібен тиск на Москву та справжній контроль за діями окупаційного контингенту, щоб тиша запанувала", — додав Володимир Зеленський.Нагадаємо, 19 квітня кремлівський диктатор Володимир Путін оголосив про "великоднє перемир'я" з 18 години. Російська сторона начебто призупинила на деякий час всі бойові дії.Своєю чергою, президент України Володимир Зеленський погодився на повне припинення вогню. При цьому він запропонував продовжити перемир’я на триваліший термін.Водночас керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявляв, що, попри оголошене кремлівським диктатором Володимиром Путіним "великоднє перемир'я", російські окупанти продовжують вести вогонь. Це відбувається фактично на всіх напрямках фронту.Як зазначає Генштаб, від початку неділі, 20 квітня, на фронті відбулося 45 бойових зіткнень. Висока активність окупантів зберігається на Покровському напрямку.
Ключовою стратегічною метою російського диктатора Володимира Путіна у війні проти України залишається Одеса, окупація якої стане для Москви символом фактичної перемоги. Таку заяву в ефірі Espreso TV зробив колишній командувач силами НАТО в Косово генерал Веслі Кларк. Він наголосив, що попри тиск на Суми та Харків, стратегічною метою росіян залишиться Одеса."Варто чітко усвідомлювати ймовірну стратегію Росії. Її тактика полягає в створенні загрози Харкову та Сумам, щоб змусити Україну перекинути додаткові резерви на оборону північно-східного напрямку. Однак справжньою стратегічною метою Росії залишається Одеса", — йдеться у заяві КларкаАмериканський генерал наголосив, що основні зусилля загарбників, ймовірно, як і раніше, зосереджені на Херсоні, Миколаєві та Запоріжжі з подальшим наступом на Одесу, яку російська армія намагається захопити:"Із російського погляду, захоплення Одеси означатиме завершення війни й фактичну перемогу. Тому на цьому етапі для України пріоритетом має стати стратегічна оборона", — запевнив генерал.Кларк зауважив, що важливо і доцільно підірвати логістичні можливості російських окупантів. Екс-командувач силами НАТО також упевнений, що Київ не володіє достатніми ресурсами для виснаження "військової машини" РФ, тому необхідно переконати главу Кремля Володимира Путіна в тому, що в цій війні він не зможе перемогти військовим шляхом.Зазначимо, 9 квітня головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський в інтерв'ю Lb.ua заявив, що війська країни-агресорки Росії фактично вже розпочали наступ на Сумську та Харківську області. Зокрема, протягом минулого тижня окупанти майже удвічі збільшили наступальну активність на всіх основних напрямках.Так, він прокоментував заяву президента України Володимира Зеленського про підготовку РФ до нового наступу на Сумщину та Харківщину. Сирський наголосив, що "президент абсолютно правий, і цей наступ фактично вже розпочався".Нагадаємо, за даними британських розвідників, з листопада 2024 року темпи просувань російських військових в Україні знижуються. У березні рашисти, найімовірніше, захопили 143 квадратні кілометри української території.Своєю чергою голова Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони Андрій Коваленко повідомив, що російські загарбники дійсно активізувалися на Сумському та Харківському напрямках. Однак наразі про наступ окупантів безпосередньо на міста Суми та Харків не йдеться.
Біля села Дубриничі на Ужгородщині на нерегульованому залізничному переїзді потяг протаранив Audi A8, яка опинилась на коліях у момент його руху. Попри те, що автомобіль повністю розтрощений, людям вдалось вижити з мінімальними ушкодженнями.Про це у Telegram-каналі повідомив журналіст Віталій Глагола. За його словами, автомобіль розтрощений у мотлох, але всередині було троє людей — і всі вони вижили. "Їх доставили до Ужгородської лікарні. Медики підтвердили: обійшлося лише синцями та подряпинами, без важких травм", — йдеться у повідомленні.Розглядається версія, за словами Глаголи, що водій Audi проігнорував заборонний сигнал світлофора та виїхав на переїзд, аби обʼїхати шлагбаум — чим і спричинив аварійну ситуацію. "На водія склали адміністративний протокол за ст. 124 КУпАП — порушення правил дорожнього руху, що спричинило ДТП. Правоохоронці з’ясовують усі деталі", — додав Віталій Глагола.Подробиці ДТПЗгодом Віталій Глагола повідомив, що за кермом Audi, яку зніс потяг на Ужгородщині, була жінка — жителька Ужгорода 1998 року народження. Їдучи у напрямку села Зарічево, вона не впоралась із керуванням і врізалась у стовп огорожі переїзду. Після удару машину розвернуло та винесло на колії — прямо перед поїздом."Потяг не встиг зупинитися і протягнув авто близько 11 метрів, поки не зупинився біля електроопори. У салоні було троє людей. Один пасажир отримав легкі травми, інші відбулись переляком і подряпинами", — додав журналіст.Раніше начальник управління Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям Державної служби з надзвичайних ситуацій Роман Цирень повідомляв, що щодня в Україні фіксують у середньому 240 пожеж, у яких гине приблизно чотири людини, а ще п'ятеро осіб травмуються. За рік пожежі забирають життя 2000 українців, а дорожньо-транспортні пригоди — до шести тисяч осіб.Нагадаємо, нещодавно сервіс відкритих даних "Опендатабот" повідомляв, що в Україні від початку повномасштабної російсько-української війни на 19% зросла кількість дорожньо-транспортних пригод за участі нетверезих водіїв. Найбільше нетверезих водіїв торік зафіксували на Дніпропетровщині, Одещині та у Києві.
Все більше європейських країн розглядають вливання грошей в оборонну промисловість України замість відправлення готового озброєння. Такий спосіб значно скоротить витрати та час на логістику.Про це йдеться у статті The Washington Post.Ще 8 квітня Європа оголосила про нове виділення один мільярд євро — з непередбачених прибутків заморожених російських активів — на будівництво більшої кількості гаубиць. Це найбільша сума, виділена спеціально для українського артилерійського виробництва, і досі — частина більш ніж 20 мільярдів євро, які Європа виділить оборонному сектору країни протягом наступного року замість простого відправлення зброї."По-перше, це дешевше", — сказала Катаріна Матернова, посол ЄС в Україні. "По-друге, це швидше. По-третє, ви скорочуєте транспортні та логістичні витрати та час. По-четверте, це допомагає економіці зростати".У міру того, як запаси епохи Байдена виснажуються, наростають сумніви щодо того, чи Європа зможе повністю компенсувати можливу зупинку американської допомоги, особливо щодо таких ключових можливостей, як протиповітряна оборона. Європейський чиновник, виступаючи на умовах анонімності, щоб поділитися внутрішніми обговореннями, сказав, що все більше країн розглядають модель вливання грошей в оборонну промисловість України замість відправлення зброї, пропонуючи швидший шлях, оскільки власні постачання Європи вичерпуються після багатьох років постачання зброї до Києва.Стратегія також дозволяє країнам НАТО використовувати Україну як випробувальний полігон для розробки зброї, наприклад, безпілотників, у яких вони не мають такого великого досвіду, сказав чиновник. 155-мм "Богдана" з винятковою дальністю стрільби у 25 миль є першою українською гаубицею калібру НАТО і може допомогти гарантувати безпеку країни.Арсен Жумаділов, директор Агентства оборонних закупівель Міністерства оборони, спостерігав за тим, що відбувається, зазначаючи, що Україна досягла "величезних успіхів" у виробництві зброї калібру НАТО з моменту вторгнення Росії у 2022 році завдяки спільним зусиллям уряду та приватних виробників зброї.Хоча цього було недостатньо для перемоги України у війні, зростання виробництва артилерії допомогло країні стати самодостатнішою. Понад 85 відсотків деталей, необхідних для "Богдани", виготовляються в Україні — очікується, що до кінця року ця цифра збільшиться до 95 відсотків, сказав він.Нагадаємо, європейські союзники закликають Сполучені Штати Америки координувати будь-які плани скорочення американської військової присутності на континенті, щоб уникнути дестабілізації оборони Північноатлантичного альянсу.Раніше видання NBC News повідомляло, що Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки розглядає пропозицію щодо виведення до 10 тисяч військовослужбовців зі Східної Європи. Втім, такий сценарій викликає занепокоєння на обох континентах.
У неділю, 20 квітня, Папа Франциск вперше з'явився на публіці після виписки з лікарні, вітаючи натовп з папамобіля. У своїй промові понтифік згадав про Україну.Про це повідомляє The Sky News. Папа благословив тисячі вірян, які зібралися на святкування Великодньої неділі у Ватикані. 88-річний понтифік мав ослаблений вигляд, коли його вивезли на балкон над входом до собору Святого Петра, а потім повезли на папомобілі крізь юрби вірян, які зібралися на площі.Його зустріли криками схвалення, оплесками та скандуванням "Viva il Papa" — нехай живе Папа Римський. Це його найтриваліша поява на публіці з того часу, як він провів п'ять тижнів у лікарні, лікуючись від двосторонньої пневмонії."Брати та сестри, щасливого Великодня!" — встиг сказати Папа Франциск, перш ніж помічник зачитав решту його щорічного благословення та промови Urbi et Orbi, де містився заклик до припинення конфліктів в Україні та в Секторі Гази. "Нехай дарує воскреслий Христос Україні, спустошеній війною, свій пасхальний дар миру і спонукає всі залучені сторони докладати зусиль, спрямованих на досягнення справедливого та міцного миру", — йдеться у посланні."Цього ювілейного року нехай Великдень стане також гідним приводом для звільнення військовополонених та політв'язнів!" — сказав він.Потім натовп простяг руки та знімав на камеру, як Папа проїжджав повз спеціальним автомобілем. Папамобіль зупинявся кілька разів, щоб понтифік благословив немовлят та маленьких дітей, а також вручив їм подарунки.Як відомо, Папу госпіталізували в римську лікарню 14 лютого після того, як декілька днів він відчував труднощі з диханням, а згодом у нього діагностували пневмонію в обидвох легенях.Подвійна пневмонія — це серйозна інфекція, яка може викликати запалення та рубцювання легень, що ускладнює дихання. Ватикан описував інфекцію Папи як "складну".Франциск, який є Папою Римським з 2013 року, особливо схильний до легеневих інфекцій, оскільки в молодості переніс плеврит, і йому видалили частину однієї легені.Нагадаємо, що 6 квітня Папа Римський Франциск вийшов у люди вперше після того, як два тижні до цього його виписали з лікарні. Він проводив лікування від двосторонньої пневмонії.