Фото ілюстративне. Джерело: facebook.com/verkhovna.rada.ukraine

Самовільне залишення частини чи дезертирство: у Раді підтримали важливий законопроект

У четвер, 21 листопада, Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №12095 про добровільне повернення на службу для тих військовослужбовців, хто вперше самовільно залишив військову частину або дезертував.

Про це у своєму Telegram-каналі повідомив народний депутат від партії "Голос" Ярослав Железняк. За нього в цілому проголосувало 253 народних обранці.

Законопроект передбачає для військовослужбовців наступне:

  • Під час дії воєнного стану військовослужбовцям, які вперше самовільно залишили військові частини або місця служби чи дезертували та добровільно прибули до місця проходження служби та висловили готовність продовжити військову службу, військова служба і дія контракту продовжується.
     
  • Поновлюються виплати грошового і здійснення продовольчого, речового, інших видів забезпечення, пільг та соціальних гарантій.
     
  • Розпочаті кримінальні проваджені щодо кримінальних правопорушень, передбачених статтями 407 і 408 Кримінального кодексу України, відносно військовослужбовців, які вперше самовільно залишили військові частини чи місця проходження служби або дезертували та добровільно прибули та висловили готовність про продовження проходження військової служби, не є підставою для відмови у продовжені військової служби таких військовослужбовців та дії їх контракту.

У четвер, 21 листопада, Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №12095 про добровільне повернення на службу

Фото: Telegram-канал Ярослава Железняка

За даними ДБР, деякі військовослужбовці, які вперше самовільно залишили свої частини, замість ув’язнення почали повертатись на фронт.

Нагадаємо, раніше виконавчий директор "Міжнародної асоціації малих громад" Олексій Буряченко заявляв, що нормативні "гойдалки" у питаннях самовільного залишення військової частини та дезертирства уже давно вийшли у публічну площину й усім, хто хоч трохи цікавився цим питанням, абсолютно очевидно, що це не може і надалі залишатись виключно проблемою самого військового. А боротьби тільки з наслідками СЗЧ, точно замало, потрібно дивитися в корінь проблеми і вирішувати її системно на кожному рівні.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 21.11.2024 11:40