Війська країни-агресорки заявили про нібито "захоплення" села Іволжанське Сумської області. Проте ця інформація не відповідає дійсності.Про це повідомило угруповання військ "Курськ"."Поширена російськими пропагандистами інформація про нібито "захоплення" села Іволжанське Сумської області підрозділами ГВ "Сєвєр" є вигадкою", — йдеться у повідомленні.Зазначається, що населений пункт перебуває під повним контролем Сил оборони України і розташований у глибокому тилу наших позицій. Жодних штурмових дій чи присутності ворога в цьому районі немає."Повідомлення про бої за участі 71 бригади це чергова маніпуляція російських штабних фантазерів, які навмання беруть назви українських підрозділів і вписують їх на карту, малюючи стрілочки своїх "наступів". Очевидно, втомившись отримувати на горіхи у власному прикордонні, російські генерали посувають лінію фронту єдиним доступним їм способом — клавіатурою. Тому поки противник долає кілометри в уяві ворожих офіцерів, єдина територія, яку вони справді надійно контролюють, це їхня власна стрічка новин. Бажаємо й надалі впевнено тримати цей рубіж", — додали військові.Нагадаємо, аналітики американського Інституту вивчення війни повідомляли, що Сили оборони України демонструють стрімке зростання глибини та інтенсивності ударів по російських військових об'єктах і логістичних шляхах. Протягом останніх місяців українські безпілотники та ракетні системи суттєво розширили радіус дії, створюючи критичні проблеми для забезпечення окупаційних військ..

Генеральний штаб Збройних сил України з'ясували нові деталі щодо наслідків ураження Центру космічного зв'язку (ЦКЗ) "Дубна" в Московській області Росії.У своєму дописі у Telegram пресслужба Генштабу розповіла, що після ударів у ніч на 22 червня у ЦКЗ зафіксовано влучання в апаратно-модульний комплекс 32-метрової антени MARK-IV, що використовується для супутникового зв'язку, а також у технічну будівлю поряд із цією антеною.Окрім того, підтверджено ураження Головного виробничо-адміністративного (апаратно-програмного) корпусу з частковою руйнацією однієї з стін. Цей корпус містить у собі центральну апаратну ліній зв'язку, обладнання Наземного комплексу управління та Центральний пульт управління супутникової мережі."Зазначений об'єкт у місті Дубна — найбільший наземний комплекс супутникового зв'язку в росії. Центр використовується для військового зв'язку, керування супутниковими ретрансляторами, які застосовуються міноборони РФ для зв'язку, розвідки та координації військ. Сили оборони України продовжать системно знижувати спроможності російського агресора щодо ведення війни проти України", — додали у Генштабі.Нагадаємо, в ніч на 24 червня 2026 року підрозділи Сил оборони України завдали потужних ударів по армії країни-агресорки. Уражено важливі об'єкти ворога. Додамо, вночі 23 червня тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики..

В ніч на 24 червня 2026 року підрозділи Сил оборони України завдали потужних ударів по армії країни-агресорки. Уражено важливі об'єкти ворога.Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України. Зазначається, що в Оренбурзькій області РФ було уражено Оренбурзький газопереробний завод та єдиний у Росії гелієвий завод.Відстань — понад 1200 кілометрів від лінії бойового зіткнення. На території підприємств зафіксовано пожежу. Масштаби збитків уточнюються.Як уточнили у Генштабі Оренбурзький газопереробний завод та Оренбурзький гелієвий завод формують один комплекс. Зокрема, ГПЗ виділяє очищений природний газ і сірку. Натомість ОГЗ ж забирає очищений безсірчистий газ і методом глибокого охолодження дістає з нього найцінніші компоненти — гелій (інертний газ використовується в рідкопаливних двигунах ракет і системах наведення) та етан (що є ключовим компонентом для сировини у синтезі спецпластиків, кабельної ізоляції для авіації та ключових пластифікаторів для твердих ракетних палив і порохів)."Оренбурзький ГПЗ — один з найбільших у світі газохімічних комплексів, введений в експлуатацію в 1974 році (побудований за участі іноземців). Потужність об'єкта — 45 млрд куб. м газу на рік; на завод припадає 60% всього газу, що переробляє "Газпром переробка", — зауважили у Генштабі.Крім того, у Бєлгородській області РФ українські військові уразили склад FPV-дронів противника поблизу Алексєєвки. Також удари були завдані по пунктах управління безпілотниками окупантів у районах Часового Яру на Донеччині, Басані та Грозового на Запоріжжі, а також у населених пунктах Тьоткіне і Попово-Лежачі Курської області та Журавлівка Бєлгородської області РФ."Окрім того, підтверджено пошкодження двох будівель із подальшим горінням на території центру космічного зв'язку "Владимир" у Владимирській області РФ. Центр забезпечує функціонування систем супутникового та далекого космічного зв'язку, які використовуються, зокрема, в інтересах силових структур держави-агресора", — додали військові.Зауважимо, вночі 24 червня тимчасово окупований Крим опинився під масованою атакою. Зафіксовано пожежі та знеструмлення.Нагадаємо, вночі 23 червня тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики..

Військово-морські сили Збройних сил України та Головне управління розвідки Міністерства оборони завдали потужних ударів по армії країни-агресорки.Про це повідомила пресслужба ВМС ЗСУ. Внаслідок спецоперації було виявлено та знищено одразу три ворожі морські безекіпажні катери."Кожна така успішно відбита атака — це врятовані життя та черговий удар по планах агресора. Не дамо ворогу жодного шансу — ні на суші, ні в повітрі, ні на морі! Разом до перемоги! Слава Україні!" — йдеться у повідомленні.Зауважимо, 21 червня стало відомо, що Сили оборони України здійснили масштабну серію ударів по стратегічних військових і паливних об'єктах російських окупантів як у глибокому тилу Російської Федерації, так і на тимчасово захоплених територіях. Українські безпілотники та далекобійне озброєння паралізували ключові логістичні артерії та нафтову інфраструктуру, яка забезпечувала постачання ворожої армії.Нагадаємо, вночі 23 червня тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики.Додамо, на території тимчасово окупованого Криму запровадили екстрені обмеження, які повністю паралізували роздрібний продаж пального для населення. Починаючи з 09:00 неділі, 21 червня, місцеві автозаправні станції припинили обслуговування звичайних водіїв та комерційних структур.Читайте також: Паливний колапс для РФ: у ISW розкрили деталі розгрому логістики біля Кримського мосту.

Протягом минулої доби на фронті зафіксовано 251 бойове зіткнення. Ворог зазнав серйозних втрат.Про це свідчать дані Генерального штабу Збройних сил України.Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 24.06.26 орієнтовно склали:особового складу — близько 1 395 790 (+1 260) осіб;танків — 12 056 (+6);бойових броньованих машин — 24 816 (+4);артилерійських систем — 44 664 (+60);РСЗВ — 1 889 (+2);засоби ППО — 1 440 (+3);літаків — 436 (+0);гелікоптерів — 353 (+0);наземних робототехнічних комплексів — 1 726 (+7);БпЛА оперативно–тактичного рівня — 369 888 (+1 873);крилаті ракети — 4 787 (+0);кораблі / катери — 33 (+0);підводні човни — 2 (+0);автомобільна техніка та автоцистерни — 111 257 (+430);спеціальна техніка — 4 333 (+4).Ситуація на фронтіНа Північно-Слобожанському і Курському напрямках минулої доби відбулося дев’ять боєзіткнень. Агресор здійснив 68 обстрілів позицій наших військ і населених пунктів, зокрема сім - із застосуванням реактивних систем залпового вогню.Українські підрозділи на Південно-Слобожанському напрямку відбили тринадцять атак противника. Загарбники намагалися просунутися поблизу населених пунктів Козача Лопань, Ізбицьке, Стариця та Охрімівка, а також у напрямку Кутьківки, Лимана та Вовчанських Хуторів.На Куп’янському напрямку зафіксовано одну спробу ворога атакувати у бік Шийківки.Спроби вклинитися в нашу оборону відбито на Лиманському напрямку, де окупанти шістнадцять разів атакували в районах населених пунктів Озерне, Новоселівка, Дробишеве та Лиман.На Слов’янському напрямку противник здійснив шістнадцять штурмових дій, намагаючись просунутися в районах населених пунктів Крива Лука, Різниківка та Закітне, а також у напрямку Рай-Олександрівки.На Краматорському напрямку окупанти провели одну атаку у напрямку населеного пункту Малинівка.В районах населених пунктів Плещіївка, Іванопілля, Іллінівка, Костянтинівка та Русин Яр на Костянтинівському напрямку ворог здійснив двадцять атак.Найбільшу кількість штурмових дій зафіксовано на Покровському напрямку, де наші захисники зупинили сорок чотири атаки. Ворог проявляв активність поблизу Білицького, Никанорівки, Добропілля, Родинського, Новоолександрівки, Сергіївки та Котлиного, а також у напрямку Гришиного, Мирного, Вільного, Торецького, Кучерового Яру, Дорожнього, Нового Донбасу, Ганнівки, Муравки та Філії.На Олександрівському напрямку загарбники здійснили один штурм у напрямку населеного пункту Олександроград.На Гуляйпільському напрямку окупанти 24 рази атакували. Ворог намагався просунутися поблизу Верхньої Терси, Гуляйпільського, Рибного, Добропілля, Гуляйполя та Залізничного, а також у напрямку Рівного, Косівцевого, Зарічного, Староукраїнки, Данилівки та Чарівного.На Оріхівському та Придніпровському напрямках минулої доби ворог штурмових дій не проводив.На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.. Нагадаємо, аналітики американського Інституту вивчення війни повідомляли, що Сили оборони України демонструють стрімке зростання глибини та інтенсивності ударів по російських військових об'єктах і логістичних шляхах. Протягом останніх місяців українські безпілотники та ракетні системи суттєво розширили радіус дії, створюючи критичні проблеми для забезпечення окупаційних військ..

У вівторок, 23 червня, вдруге за вечір на всій території України оголошували повітряну тривогу. Рашисти загрожували пуском ракет "Кинджал" та іншим озброєнням.Про небезпеку повідомляла пресслужба Повітряних сил Збройних сил України."Увага! Вся Україна — ракетна небезпека! Зафіксовано зліт МіГ-31К!" — наголошували українські військові.Раніше, о 22:04, вони вже попереджали про ракетну небезпеку. Тоді теж злетів російський винищувач, який може бути носієм крилатих ракет.Відбій загрози стосовно МіГ-31К тоді оголосили о 22:24.Окрім того Повітряні Сили ЗСУ попереджали про наліт ударних безпілотників на півночі Сумщини курсом на Чернігівщину.Моніторингові Telegram-канали інформували про раптову ціль на Вінниччині. Щоправда, згодом вони додали, що вона як раптово з’явилася, так раптово і зникла.Повітряна тривога станом на 23:29 на всій території України мала такий вигляд:Сигнали про відбій повітряної тривоги в деяких регіонах України розпочав звучати о 23:32. Спершу його дали в західних регіонах нашої країни.Нагадаємо, що минулої ночі російські окупаційні війська здійснили чергову масштабну повітряну атаку, випустивши по території України понад сотню ударних безпілотників різних модифікацій. Українські захисники неба продемонстрували високу ефективність, нейтралізувавши більшість ворожих повітряних цілей у кількох регіонах країни.

Кабінет міністрів України додатково спрямував 220 мільйонів гривень на потреби Сил оборони. Це кошти, які залишилися невикористаними у видатках бюджету на фінансування Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).Про це повідомила прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко, яка опублікувала відповідний допис у своєму Telegram-каналі.Вона уточнила, за якими саме напрямками спрямовуватимуться ці кошти:100 мільйонів гривень — на підготовку кадрів Національної гвардії;70 мільйонів гривень — Міністерству оборони на розвиток, закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння;50 мільйонів гривень — на діяльність Головного управління розвідки."Фінансування оборони є безумовним пріоритетом", — наголосила очільниця українського уряду.Тому, за словами Юлії Свириденко, кошти, зекономлені за іншими бюджетними програмами, у встановленому порядку спрямовуються на зміцнення безпеки й обороноздатності України.Учора прем’єр-міністерка України інформувала, що в Херсонській області на стратегічно важливих маршрутах облаштовано понад 207 кілометрів антидронового захисту. Особлива увага — найскладнішим напрямкам і найуразливішим ділянкам доріг. Ідеться про дороги між громадами Херсонщини, а також у самому обласному центрі.Нагадаємо, що декілька днів тому Україна відкрила фахівцям і міжнародним партнерам доступ до інформації про російські зразки зброї. Таким чином увесь цивілізований світ отримає інформацію про російські військові технології, зокрема, ракети..

Підрозділи Middle Strike Cил спеціальних операцій у взаємодії з підпільниками Руху опору знищили залізничний міст через Північнокримський канал у тимчасово окупованому Криму поблизу села Роздольне.Про це повідомила пресслужба Сил спеціальних операцій ЗСУ."Це стратегічна військово-логістична артерія окупантів. Об’єкт був частиною транспортного коридору для переміщення вантажів, ресурсів і військово-матеріальних засобів у двох ключових напрямках", — ідеться в повідомленні.Українські військові уточнили, що йдеться про такі напрямки: з території Росії через Крим — для забезпечення угруповання військ на південному напрямку, а також усередині півострова — для підтримання функціонування кримської військової інфраструктури.Дрони ССО в ніч на 22 червня влучними ударами знищили міст: зруйноване як залізничне полотно, так і відбувся обвал одного з прогонів.Водночас підпільники Руху опору повідомили про прибуття спеціальної ремонтної залізничної техніки до об’єкту. Тоді розпочали другу фазу місії. У ніч на 23 червня дрони ССО уразили як ремонтну техніку, так і повторно залишки моста."Сили спеціальних операцій продовжують руйнувати військову логістику ворога, знижуючи його наступальний і оборонний потенціал. Сили спеціальних операцій: Завжди за межею!" — підсумували українські військові.Нагадаємо, що вчора Міністерство оборони України з іронією заявило про "закриття пляжного сезону" в тимчасово окупованому Криму, коментуючи чергову серію ударів по військових і критичних об’єктах російських сил на півострові..

В Україні офіційно запустили додатковий механізм для добровільного повернення до лав Національної гвардії військовослужбовців, які раніше самовільно залишили свої частини. Спеціальна програма дозволяє бійцям самостійно обрати нове місце служби та повністю відновити всі передбачені законом види забезпечення.Про це повідомляє Міністерство оборони України.Переваги та умови нової програмиЗа даними Міноборони, військовослужбовці Нацгвардії, у яких СЗЧ зафіксували до 12 червня 2026 року, відтепер також можуть повернутися на службу за новою програмою. Це повернення на службу без батальйону резерву, з можливістю самому обрати частину з визначеного переліку, отримати підтримку контакт-центру на всіх етапах та відновити грошове та інші види забезпечення. Для цього потрібно подати рапорт в "Армія+" до 20 вересня 2026 року. У застосунку необхідно:обрати нову військову частину НГУ;вказати бажаний напрям служби;додати рекомендаційний лист;прикріпити документ про службу в НГУ.Терміни розгляду рапорту та зарахуванняВ оборонному відомстві наголосили, що рапорт розглядають до чотирьох діб. Якщо його погоджують, протягом наступних трьох діб готують наказ Командувача НГУ про переведення. Вирушати до нової частини потрібно лише після сповіщення в "Армія+" про готовність наказу. Після цього треба прибути до обраної частини протягом двох діб.Після погодження рапорту в "Армія+" з'явиться статус "У дорозі". Він підтверджує, що військовий добровільно повертається на службу. У новій частині його зараховують до особового складу та поновлюють усі види забезпечення.Нагадаємо, раніше в Генштабі інформували, що військовослужбовці, які повертаються до служби після СЗЧ, направлятимуться безпосередньо до підрозділів пріоритетного комплектування, ігноруючи запити від частин забезпечення. Водночас механізм переведення за рекомендаційними листами продовжує діяти виключно для бойових бригад, які потребують термінового поповнення особового складу..

Міністерство оборони України розробило та оприлюднило детальні покрокові алгоритми для громадян, які виявили бажання укласти контракт із Збройними силами на фіксований термін. Спеціальні інструкції передбачають окремі спрощені процедури для чинних військовослужбовців та чіткі етапи для цивільних осіб.Про це повідомляє пресслужба оборонного відомства.Покроковий шлях для цивільних осібУ Міноборони зазначили, що для цивільних шлях починається з вибору вакансії: на Єдиному порталі вакансій до ЗСУ, у "Резерв+", через Центри рекрутингу, на платформах пошуку роботи або у військових частинах. Наступним кроком є безпосередня співбесіда з обраним підрозділом. Це можливість заздалегідь уточнити обов’язки, очікування, умови служби.Після успішного інтерв'ю кандидат отримує рекомендаційний лист, збирає пакет документів, проходить ВЛК і остаточно погоджує зміст контракту: посаду, частину, дату відправлення. Слід враховувати, що у разі відсутності досвіду служби протягом останніх 10 років, громадянина направлять на проходження базової загальновійськової та фахової підготовки за обраною спеціальністю.Спрощена процедура для чинних військовослужбовцівДля чинних військових процедура коротша. Рапорт на укладення нового контракту можна подати у паперовій формі або через "Армія+". Відповідне звернення командування має розглянути не більш як за 14 днів. Суттєвою перевагою для чинних армійців є те, що ВЛК і професійно-психологічний відбір проходити не потрібно.Нагадаємо, Міністерство оборони України запровадило нові мотиваційні бойові контракти для військовослужбовців та військовозобов'язаних. Нововведення пропонують чіткі терміни служби, гарантоване право на відстрочку, а також гнучку систему фінансових винагород залежно від рівня небезпеки..

Російська сторона публічно оголосила про початок підготовчого процесу до чергового етапу обміну військовополоненими та цивільними громадянами з Україною. За твердженням представників країни-агресора, відповідні заходи та двосторонні переговори можуть бути зорганізовані вже у найкоротші терміни.Про це повідомила уповноважена з прав людини Російської Федерації Яна Лантратова, яку цитують російські ЗМІ.Анонс зустрічі омбудсменівУ Росії заявили про підготовку нового обміну полоненими та цивільними особами з Україною. Як зазначає російська уповноважена з прав людини Яна Лантратова, гучний гуманітарний захід має всі шанси відбутися вже найближчим часом. Чиновниця наголосила, що під час майбутнього процесу повернення громадян планується її особиста зустріч з уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Дмитром Лубінцем."Найближчим часом відбудеться ще одна особиста зустріч [з омбудсменом України Дмитром Лубінцем]. Наша зустріч буде відбуватися під час обміну військовополоненими та цивільним населенням", — сказала Лантратова.Відсутність деталей та позиція КиєваЖодних інших конкретних подробиць стосовно точної або орієнтовної дати проведення обміну, загальної кількості людей, яких планують повернути, чи форматів майбутніх перемовин російська сторона наразі не навела. Російські урядовці традиційно обмежуються лише загальними фразами про підготовку.Водночас жодних офіційних підтверджень щодо підготовки чи узгодження нового обміну від української сторони наразі не надходило. Координаційний штаб та український омбудсмен зазвичай не коментують переговорний процес до моменту безпосереднього повернення людей додому з безпекових міркувань.Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна і країна-агресорка Росія домовилися розпочати верифікацію списків військовополонених і цивільних заручників для проведення подальших обмінів полоненими..

За минулу добу понеділка, 22 червня, на різних ділянках фронту зафіксовано 221 бойове зіткнення. Українські воїни відбивали атаки російських загарбників, ліквідувавши майже 1 400 загарбників.Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.За даними військових, вчора противник здійснив 80 авіаційних ударів, скинувши 261 керовану авіабомбу. Крім того, застосував 9591 дрон-камікадзе та здійснив 2957 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ, зокрема 42 — із реактивних систем залпового вогню. За минулу добу авіація, ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили 11 районів зосередження живої сили противника, чотири артилерійські системи, три пункти управління БпЛА.Ситуація на фронтіНа Північно-Слобожанському і Курському напрямках минулої доби відбулося два боєзіткнення з противником, агресор здійснив 69 обстрілів позицій наших військ та населених пунктів, зокрема два — із застосуванням РСЗВ. На Південно-Слобожанському напрямку противник 12 разів атакував позиції наших підрозділів в напрямку населених пунктів Вільча, Козача Лопань, Симинівка, Покаляне, Бочкове, Колодязне та в районі населеного пункту Стариця.На Куп’янському напрямку ворог два рази атакував, в напрямку Кучерівки та Глушківки.На Лиманському напрямку противник 20 разів намагався вклинитися в нашу оборону, атакуючи в районах населених пунктів Новоселівка, Новомихайлівка, Копанки та у бік Борової, Дробишевого, Озерного, Лимана, Діброви.На Слов’янському напрямку противник штурмував 16 разів, поблизу Різниківки, Калеників, Закітного та в бік населених пунктів Рай-Олександрівка й Крива Лука.На Краматорському напрямку окупанти один раз атакували поблизу населеного пункту Никифорівка.На Костянтинівському напрямку ворог здійснив 14 атак, поблизу населених пунктів Костянтинівка, Іванопілля, Плещіївка, Іллінівка, Софіївка.На Покровському напрямку наші захисники зупинили 28 штурмових дій агресора у районах населених пунктів Родинське, Василівка, Котлине, Удачне, Новоолександрівка, Дорожнє та в бік населених пунктів Сергіївка, Муравка, Шевченко, Вільне, Матяшеве.На Олександрівському напрямку загарбники проводили три штурмові дії, в районах Січневого, Вербового та Нового Запоріжжя, отримали відсіч.На Гуляйпільському напрямку окупанти здійснили 22 атаки у районах населених пунктів Добропілля, Злагода, Оленокостянтинівка та у бік Гуляйпільського, Гіркого, Воздвижівки, Цвіткового, Староукраїнки, Чарівного.На Оріхівському напрямку наші захисники зупинили спробу противника просунутися вперед в районі Степового.На Придніпровському напрямку противник наступальних дій не проводив.На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.Втрати Росії у війніЗагальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 року по 23 червня 2026 року орієнтовно склали:особового складу — близько 1 394 530 (+1 390);танків — 12 050 (+0);бойових броньованих машин — 24 812 (+7);артилерійських систем — 44 604 (+74);реактивних систем залпового вогню — 1 887 (+1);засобів протиповітряної оборони — 1 437 (+0);літаків — 436 (+0);гелікоптерів — 353 (+0);безпілотників оперативно-тактичного рівня — 368 015 (+1 851);наземних робототехнічних комплексів — 1 719 (+7);кораблів / катерів — 33 (+0);підводних човнів — 2 (+0);автомобільної техніки й автоцистерн — 110 827 (+626);спеціальної техніки — 4 329 (+8).крилатих ракет — 4 787 (+0);Нагадаємо, за минулий тиждень Росія випустила по Україні понад 4000 засобів повітряної атаки, спричинивши масштабні трагедії у Запоріжжі та на Полтавщині. На тлі кривавого терору Володимир Зеленський заявив про результативність міжнародних самітів щодо термінового постачання ракет для протиповітряної оборони..

Понад дев’ять тисяч українських військовослужбовців пройшли підготовку в Іспанії. Там вони перебували в межах місії Європейського Союзу з надання військової допомоги Україні.Про це повідомили в Генеральному штабі Збройних сил України."З моменту початку місії в листопаді 2022 року Іспанія реалізувала понад 230 навчальних модулів за 40 різними спеціальностями в межах місії Європейського Союзу з надання військової допомоги Україні (EUMAM Ukraine)", — ідеться в повідомленні.У Генштабі пояснили, що навчальні модулі проводяться на всій території Іспанії та забезпечуються різними підрозділами Збройних сил Іспанії та Цивільної гвардії."Від початку 2026 року підготовка перейшла на новий рівень: базова підготовка новобранців відійшла на другий план, поступившись місцем більш технічним і спеціалізованим навчальним курсам", — зауважили українські військові.Вони додали, що в цьому контексті протягом перших чотирьох місяців 2026 року вперше провели навчальні модулі з поглибленої військової топографії, підготовки військової поліції й експлуатації броньованих ремонтно-евакуаційних машин. Крім того, провели другий курс підготовки екіпажів і фахівців із технічного обслуговування основних бойових танків Leopard 2A4, перший випуск якого відбувся на початковому етапі реалізації місії.У межах цієї діяльності низку навчальних модулів провели вже понад десять разів, їх продовжують реалізовувати. Зокрема, це курси з процесу військового ухвалення рішень, застосування систем протиповітряної оборони, включно з ракетним комплексом HAWK, експлуатації бронетранспортера M113, а також управління географічними даними та системами геопросторової прив’язки."EUMAM Ukraine і надалі вимагає від нашого особового складу високого рівня відданості справі та гнучкості. З метою забезпечення максимально якісної й адаптованої до потреб слухачів підготовки налагоджено постійну координацію з українською армією", — зазначив заступник іспанського командувача місії полковник Віктор Амаліо Саманьєго Паласіос.У зв’язку зі значними потребами України у підготовці особового складу реалізується широкий спектр навчальних модулів. Ці курси охоплюють різноманітні напрями — від міжнародного гуманітарного права до управління безпекою боєприпасів.Наразі, коли війна наближається до середини п’ятого року свого перебігу, досягнення цього рубежу в межах EUMAM Ukraine підтверджує незмінну відданість Іспанії та Європейського Союзу підтримці оборони, суверенітету та незалежності України.Нагадаємо, що військовослужбовці Литовсько-Польсько-Української бригада імені Великого гетьмана Костянтина Острозького провели спільну парашутну підготовку. Такі військові навчання відбуваються регулярно, однак раніше їх поставили на тимчасову паузу..

Міністерство оборони кодифікувало покращену модель популярного українського спеціального бронеавтомобіля UAT.GYURZA-02. У ньому передбачено захист екіпажу 360°, посилена ходова, збільшена вантажопідйомність, програмне забезпечення з використанням штучного інтелекту.Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони України."Машину удосконалили на запити військових і жорстких вимог війни. Конструктори посилили незалежну підвіску, замінили окремі елементи, встановили шини з покращеними характеристиками. Завдяки цьому в машини зросли показники прохідності та живучості у складних бойових умовах", — ідеться в повідомленні.Фахівці додали, що бронекорпус машини конструктори обладнали круговим протиуламковим підбоєм, що посилює захист екіпажу, десанту та внутрішнього обладнання від ураження уламками.Повна маса удосконаленої "Гюрзи-2" складає трохи більше 18 тонн. Вантажопідйомність машини зросла до 2,5 тонни, дорожній просвіт зріс до 380 міліметрів, запас ходу — до 1 200 кілометрів. Максимальна швидкість — 110 км/год. Протимінний захист відповідає рівню 3а та 3b відповідно до стандарту STANAG 4569, тобто вберігає екіпаж від наїзду на міну з уражальною силою, еквівалентною восьми кілограмам тротилу."Покращена "Гюрза" може виконуватися в двох варіантах — з поворотною баштою для озброєння та без неї", — зауважили в оборонному відомстві."Спеціальний бронеавтомобіль "Гюрза-2" оснащений системами вентиляції повітря, обігріву, кондиціонування, автономним паливним обігрівачем, тощо. Має системи пожежогасіння моторного відсіку та десантного відділення, комплекс нічного бачення і оглядову телевізійну систему з чотирьох відеокамер з моніторами спостереження", — пояснили військові спеціалісти.Вони додали, що машини можуть оснащуватися програмним забезпеченням для моніторингу зовнішнього середовища з використанням штучного інтелекту.У Міноборони також розповіли, що 2025 року ЗСУ отримали на 25 відсотків більше спеціальних броньованих автомобілів порівняно з 2024 роком. Більшість цих машин виготовлена за конструкцією MRAP, тобто з посиленим захистом від мін і засідок. Такі машини мають V-подібну форму дна для розсіювання енергії вибуху, спеціальні амортизуючі крісла, складаються з монолітної бронекапсули і зовнішніх вибухопоглинальних агрегатів: коліс, шасі, двигуна.Нагадаємо, що раніше Міністерство оборони кодифікувало та допустило до використання у Силах оборони України евакуаційний бронеавтомобіль "Джура-ЕВАК"..

Із загальної кількості безпілотників, які Агенція оборонних закупівель Державного оператора тилу (ДОТ) закуповує для Сил оборони, 95% — українського виробництва.Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони України. Там зазначили, що минулого року закупівлі безпілотних систем уперше перевищили закупівлі боєприпасів, і ця тенденція триває надалі."Важливу роль у розвитку ринку українських безпілотників відіграв запуск маркетплейсу зброї DOT-Chain Defence", — ідеться в повідомленні.Система створила ринкову модель, у якій рішення про закупівлю ухвалюють безпосередні користувачі — військові бойових бригад. Зокрема, це:посилило конкуренцію між виробниками;створило стимули для покращення сервісу та вдосконалення продукції;дало виробникам можливість прогнозувати попит і масштабувати виробництво. "У результаті український ринок безпілотників зміг кратно наростити виробничі спроможності та зараз забезпечує абсолютну більшість закупівель у цій категорії", — акцентували в українському оборонному відомстві.Раніше Міністерство оборони України впровадило новий підхід до оборонних закупівель дронів. Відтепер потреба у дронах формується автоматично на основі якісних даних з поля бою — без людського фактора, субʼєктивного впливу та корупційних ризиків.Генеральний штаб ЗСУ за запитом підрозділів формує перелік безпілотників для закупівлі тільки з технічними характеристиками — без назви чи конкретного виробника.Які конкретні вироби відповідно до бойових завдань закуповувати для підрозділів на фронті, визначає рейтинг дронів на основі бойових даних із цифрових систем — "єБалів", DOT-Chain, Brave1 Market, DELTA та Mission Control."За менш ніж пʼять місяців 2026 року військові вже отримали 485 000 безпілотників та іншої техніки загалом на 31,4 мільярда гривень через DOT-Chain Defence — маркетплейс зброї, розроблений Агенцією оборонних закупівель ДОТ. Принцип роботи маркетплейсу такий: військо обирає — держава забезпечує. Агенція бере на себе контракти, оплату та контроль постачань. Усе працює в цифровому форматі, без паперових процесів і тривалих погоджень", — розповіли в Міноборони.Там наголосили, що від замовлення до отримання засобу з наявності військовими минає в середньому дев’ять днів. DOT-Chain Defence також інтегрований із Brave1 Market, де військові можуть замовляти додаткові дрони та техніку за "єБали" в межах програми "Армія дронів.Бонус".Нагадаємо, в березні цього року президент Володимир Зеленський заявив під час виступу в парламенті Великої Британії, що Україна працює над створенням унікальніших дронів, які здатні довше й ефективніше виконувати завдання на морі. Нові системи зможуть діяти навіть в умовах океану..
