Будь-які мирні плани, обговорення яких відбувається без України, приречені на провал. Тому Москві варто припинити жити ілюзіями та перейти до реальних переговорів із Києвом.Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, який опублікував відповідний допис на своїй сторінці в соціальній мережі Х."Росіяни люблять говорити про "дух Анкориджа". Як і з будь-яким духом, ніхто по-справжньому не знає, що це таке. Але росіяни вірять у нього, та вважають, що всі інші теж повинні", — зазначив він.На його переконання, реальність робить одну річ очевидною: якщо «дух Анкориджа» взагалі існував, то зараз він напевно мертвий."Для Росії урок Анкориджа полягає в тому, що будь-який план миру, розроблений без України, приречений стати духом і зникнути", — акцентував український міністр.Він висловив упевненість у такій тезі: Москва має припинити вірити в духів і натомість відреагувати на серйозні пропозиції України сісти за стіл переговорів і покласти край війні."Що довше Путін відмовляється приймати реальність того, що він ніколи не досягне жодних цілей на полі бою, то гірше буде для Росії", — підсумував Андрій Сибіга.Як відомо, вислів "дух Анкориджа" з'явився після зустрічі президента США Дональда Трампа та російського диктатора Володимира Путіна в Анкориджі (Аляска) в серпні 2025 року.У Кремлі цим терміном розпочали називати нібито досягнуте взаєморозуміння зі США щодо можливого завершення війни в Україні та майбутньої архітектури безпеки.Нагадаємо, декілька днів тому державний секретар США Марко Рубіо заявляв, що під час зустрічі Дональда Трампа та Володимира Путіна в Анкориджі в серпні минулого року жодних офіційних домовленостей щодо України не досягнули..

Словацька влада планує максимально дистанціюватися від нових пакетів підтримки для України на саміті НАТО 7-8 липня. Прем’єр-міністр Роберт Фіцо виступає категорично проти надання як фінансової, так і військової допомоги.Таку інформацію оприлюднили журналісти словацького видання Aktuality. За інформацією медійників, Фіцо налаштований рішуче та планує відправити словацьку делегацію до Анкари (Туреччина) із "зав’язаними руками"."Протягом цього тижня очільник уряду проведе серію зустрічей із посадовцями, аби юридично позбавити представників Словаччини мандата на схвалення будь-яких рішень, що стосуються фінансування чи озброєння України", — написало видання.Журналісти Aktuality зазначили: очікується, що керівники держав і урядів НАТО на майбутньому саміті пообіцяють виділити мільярди доларів на закупівлю нової зброї та розширення виробничих потужностей. За даними Politico, проєкт остаточної заяви показує , що країни НАТО підтвердять свою відданість колективній обороні, оголосять про збільшення військової підтримки України та знову позначать Росію як довгострокову загрозу.Фіцо назвав заплановану допомогу "масовою" та заявив, що хоче зустрітися з цього питання з відповідними чиновниками наступного тижня. Він планує провести переговори таким чином, щоби словацька делегація поїхала на саміт без мандата "залучати Словаччину до подальших військових позик чи фінансових внесків". Свою позицію словацький прем’єр аргументує ризиком масштабної ескалації та загрозою прямого зіткнення НАТО з Росією."Я не можу заборонити іншим країнам, які хочуть скинутися на війну. Знаєте, що може статися? Сюди залетить якийсь дрон, навмисно чи ненавмисно, впаде на житловий будинок, будуть загиблі чи поранені, і ми можемо отримати Третю світову війну", — заявив Фіцо.Він підсумував, що позиція Братислави залишається непохитною: жодної підтримки продовження бойових дій, а Словаччина не виділить жодного євро на військові витрати України.Нагадаємо, що минулого тижня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським на полях саміту лідерів ЄС заявив, що має суттєво відмінні позиції із українським президентом..

У ніч на неділю, 28 червня, Сили оборони України завдали успішних ударів по важливих об’єктах на території Росії. Внаслідок цього пожежі спалахнули на двох нафтопереробних заводах країни-агресорки.Про це повідомив президент України Володимир Зеленський, який опублікував відповідний допис у своєму Telegram-каналі.«День Конституції України наші воїни розпочали дуже влучно. Цієї ночі наші далекобійні санкції досягнули двох нафтопереробних заводів у Росії», — зазначив він.За його словами, уражено НПЗ "Слов’янський" у Краснодарському регіоні — це близько 300 кілометрів від лінії фронту.Також, додав український президент, Україна досягнула НПЗ у Ярославському регіоні, що приблизно за 700 кілометрів від українського кордону."Ми продовжуємо наші операції, які послаблюють можливості Росії вести цю війну. Кожна наша далекобійна санкція — це зменшення ресурсів, що працюють на російську воєнну машину, та ще один крок до миру", — зауважив президент України.Він запевнив усіх, що наша держава, буде й надалі відповідати на російський терор. Ці обстріли успішні, й вони мусять принести результат."Дякую воїнам за ці результати! Вдячний усім, хто нам допомагає. Кожен, хто захищає Україну, утверджує й силу Конституції", — підсумував Володимир Зеленський.Нагадаємо, що декілька днів тому Генштаб ЗСУ з'ясував нові деталі щодо наслідків ураження Центру космічного зв'язку (ЦКЗ) "Дубна" в Московській області Росії. Зафіксовано влучання в апаратно-модульний комплекс 32-метрової антени MARK-IV, що використовується для супутникового зв'язку, а також у технічну будівлю поряд із цією антеною..

Після нічної ворожої атаки в неділю, 28 червня, в Дарницькому районі Києва вибухотехніки вилучили бойову частину ракети, яка впала поблизу житлової багатоповерхівки.Про це повідомили в поліції Києва. Правоохоронці зазначили, що інформація про виявлення небезпечної знахідки надійшло від мешканців житлового будинку в Дарницькому районі."На місце оперативно прибули поліцейські районного управління поліції, які евакуювали мешканців прилеглого будинку, забезпечили охорону місця події й огородили небезпечну територію до прибуття вибухотехніків", — ідеться в повідомленні.Фахівці вибухотехнічної служби столичного главку поліції спільно з рятувальниками ДСНС провели роботи з вилучення бойової частини ракети."Небезпечний предмет обережно викопали із землі та транспортували для подальшого знищення в умовах спеціалізованого полігону", — розповіли подробиці столичні поліцейські.. "У разі виявлення підозрілих або вибухонебезпечних предметів не наближайтеся до них, не торкайтеся та негайно повідомляйте про знахідку на спецлінію 102 або 101", — закликала громадян поліція Києва.Як відомо, російські окупанти обстріляли Київ балістичними ракетами. У столиці успішно працювали засоби ППО. Однак є й постраждалі. Начальник Київської МВА Тимур Ткаченко інформував, що кількість постраждалих внаслідок нічної атаки зросла до двох осіб.Нагадаємо, що минулої ночі Росія атакувала двома протикорабельними ракетами "Циркон / Онікс", шістьма балістичними ракетами "Іскандер-М/С-400" і 142 ударними дронами типу Shahed (у тому числі реактивними), "Гербера", "Італмас" та імітаторами типу "Пародія". Сили оборони знешкодили 132 цілі..

У неділю, 28 червня, в Харкові зафіксовано влучання ворожого дрона в фасад багатоквартирного житлового будинку на рівні десятого поверху. Пошкоджено скління вікон.Про це повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов, який опублікував низку дописів у своєму Telegram-каналі.За його словами, 59-річна жінка зазнала гострої реакції на стрес внаслідок удару ворожого дрону в Київському районі. Медики надали постраждалій всю необхідну допомогу.Посадовець додав, що на місці влучання безпілотника в багатоквартирний житловий будинок працюють усі екстрені служби.Раніше зранку очільник військової адміністрації Харківщини повідомляв, що протягом минулої доби ворожих ударів зазнали Харків і 17 населених пунктів Харківської області. Внаслідок обстрілів постраждали семеро людей."У селі Дорошенкове Великобурлуцької громади постраждали жінки 63 і 53 років, чоловіки 61 і 85 років; у Дергачах постраждали 41-річна жінка і 34-річний чоловік; в Улянівці Наталинської громади зазнав поранень 68-річний чоловік", — уточнив він.Ворог активно застосовував по Харківщині різні види озброєння:шість ракет (тип встановлюється);чотири КАБи;дев’ять дронів типу "Герань-2";шість дронів типу "Молнія";чотири fpv-дрони;31 дрон (тип встановлюється)."Пошкоджено та зруйновано обʼєкти цивільної інфраструктури", — підсумував Олег Синєгубов.Нагадаємо, що минулої ночі Росія атакувала двома протикорабельними ракетами "Циркон / Онікс", шістьма балістичними ракетами "Іскандер-М/С-400" і 142 ударними дронами типу Shahed (у тому числі реактивними), "Гербера", "Італмас" та імітаторами типу "Пародія". Сили оборони знешкодили 132 цілі..

У ніч на неділю, 28 червня, Росія атакувала двома протикорабельними ракетами "Циркон / Онікс", шістьма балістичними ракетами "Іскандер-М/С-400" і 142 ударними дронами типу Shahed (у тому числі реактивними), "Гербера", "Італмас" та імітаторами типу "Пародія". Сили оборони знешкодили 132 цілі.Про це повідомила пресслужба Повітряних сил Збройних сил України.Військові уточнили, що "Циркони" рашисти запускали з Курської області, "Іскандери" — з Брянської області, а безпілотними різних типів — із таких напрямків: Курськ, Орел, Міллерово, Приморсько-Ахтарськ (усе — Російська Федерація), а також з окупованого Донецька та Гвардійського (тимчасово окупована територія Криму).Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи радіоелектронної боротьби та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.За попередніми даними, станом на 08:30 протиповітряна оборона збила / подавила одну протикорабельну ракету "Циркон / Онікс", шість балістичних ракет "Іскандер-М/С-400" та 125 ворожих безпілотників типу Shahed, "Гербера", "Італмас" і дронів інших типів на Півночі, Півдні та Сході країни."Зафіксовано влучання ракети та 14 ударних безпілотників на 11 локаціях, а також падіння збитих (уламки) на 13 локаціях", — зазначили українські військові."Атака триває, в повітряному просторі перебуває декілька ворожих дронів. Дотримуйтеся правил безпеки!" — традиційно попередили в Повітряних силах ЗСУ.Нагадаємо, що, за даними Генштабу ЗСУ, за минулу добу на різних ділянках фронту зафіксовано 241 бойове зіткнення. Українські захисники продовжують системне нищення ворога, чинять ефективний супротив. Сьогодні розпочалася 1 586 доба широкомасштабної збройної агресії Росії проти України..

За минулу добу суботи, 27 червня, на різних ділянках фронту зафіксовано 241 бойове зіткнення. Українські захисники продовжують системне нищення ворога, чинять ефективний супротив. Сьогодні розпочалася 1 586 доба широкомасштабної збройної агресії Росії проти України.Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.Обстріли рашистівУчора противник завдав одного ракетного удару, застосував чотири ракети, здійснив 88 авіаційних ударів, скинувши 277 керованих авіабомб. Окрім того, застосував 9 873 дронів-камікадзе та здійснив 2 773 обстріли населених пунктів і позицій наших військ, зокрема, 36 — із реактивних систем залпового вогню.Удари ЗСУЗа минулу добу авіація, ракетні війська й артилерія Сил оборони уразили десять районів зосередження живої сили, вісім пунктів управління безпілотниками, склад боєприпасів і один пункт управління противника.Ситуація на фронтіНа Північно-Слобожанському та Курському напрямках минулої доби відбулося 11 боєзіткнень з противником, агресор здійснив 84 обстріли позицій наших військ і населених пунктів, зокрема, три — із застосуванням реактивних систем залпового вогню.На Південно-Слобожанському напрямку противник 15 разів атакував позиції наших підрозділів у бік Караїчного, Зибиного, Лимана, Стариці, Симинівки, Охрімівки, Артільного та Хатнього.На Куп’янському напрямку ворог тричі атакував у бік Новоплатонівки.На Лиманському напрямку противник 16 разів намагався вклинитися в нашу оборону, атакуючи в районах Новоселівки, Зарічного, Озерного й у бік Дробишевого, Лимана.На Слов’янському напрямку противник штурмував 22 рази, поблизу Закітного, Різниківки й у бік Рай-Олександрівки та Кривої Луки.На Краматорському напрямку окупанти одного разу атакували поблизу Тихонівки.На Костянтинівському напрямку ворог здійснив 21 атаку поблизу Костянтинівки, Іллінівки, Степанівки, Торецького й Іванопілля.На Покровському напрямку наші захисники зупинили 24 штурмові дії агресора в районах Нового Шахового, Дорожнього, Гришиного, Новоолександрівки, Удачного й у бік Нового Донбасу, Білицького та Новопавлівки.На Олександрівському напрямку наші захисники зупиняли шість ворожих атак у районах Воскресенки, Вороного, Калинівського й у бік Андріївки-Клевцового.На Гуляйпільському напрямку окупанти здійснили 29 атак у бік Залізничного, Воздвижівки, Гіркого, Староукраїнки та Чарівного.На Оріхівському напрямку наші захисники зупинили дві спроби противника просунутися вперед у бік Лук’янівського.На Придніпровському напрямку противник наступальних дій не проводив.На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 року по 28 червня 2026 року орієнтовно склали:особового складу — близько 1 400 970 (+1 250);танків — 12 063 (+3);бойових броньованих машин — 24 844 (+9);артилерійських систем — 44 920 (+63);реактивних систем залпового вогню — 1 901 (+2);засобів протиповітряної оборони — 1 454 (+7);літаків — 436 (+0);гелікоптерів — 353 (+0);наземних робототехнічних комплексів — 1 754 (+14);безпілотників оперативно-тактичного рівня — 377 500 (+1 889);крилатих ракет — 4 790 (+0);кораблів / катерів — 33 (+0);підводних човнів — 2 (+0);автомобільної техніки й автоцистерн — 113 135 (+501);спеціальної техніки — 4 360 (+7).Нагадаємо, що попередньої ночі, на суботу, Україна завдала удару крилатими ракетами "Фламінго" по російському заводу з розробки та виробництва балістичних ракет "Титан-Барикади" у Волгограді. Внаслідок цього виникнула масштабна пожежа..

У ніч на неділю. 28 червня, російські окупанти обстріляли Київ балістичними ракетами. У столиці успішно працювали засоби протиповітряної оборони. Однак є й постраждалі.Про це повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко, який опублікував низку дописів у своєму Telegram-каналі."Станом на зараз кількість постраждалих внаслідок нічної атаки зросла до двох осіб", — написав він о 05:26.Раніше він закликав киян залишатися в укриття до відбою та не поширювати будь-які фото, відеоматеріали, повʼязані з роботою ППО, наслідками ворожих ударів тощо.Він також констатував, що внаслідок ворожої атаки у Дарницькому районі Києва постраждала одна людина та за декількома адресами спалахнули пожежі."Пожежа біля житлового будинку, за іншою адресою горить СТО. Також горить нежитлова будівля. Уточнюємо інформацію про постраждалих", — зазначив Тимур Ткаченко.Близько п’ятої години ранку Повітряні сили ЗСУ повідомляли про загрозу застосування балістичного озброєння. О 05:10 в Києві оголосили повітряну тривогу.Перед цим, а також пізніше тривогу оголосили в низці областей України. О 05:16 у Києві оголосили відбій повітряної тривоги. На решті території країни сигнали відбою пролунали о 05:18.Нагадаємо, що попередньої ночі, на суботу, російські загарбники здійснили чергову масовану дронову атаку на Україну. Проте протиповітряна оборона знищила більшість ворожих цілей..

Україна завдала удару крилатими ракетами "Фламінго" по російському заводу з розробки та виробництва балістичних ракет "Титан-Барикади" у Волгограді. Внаслідок цього виникнула масштабна пожежа.Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). Вони цитують Генеральний штаб ЗСУ, де зазначили, що підприємство виробляє самохідні пускові установки та транспортно-заряджувальні машини для балістичних ракет "Іскандер-М", пускові установки та наземне обладнання для міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) "Тополь-М" і "Ярс", а також великокаліберні гаубиці "Мста-Б" і "Мста-С".Геолокаційні кадри та зображення, опубліковані 27 червня, показали вибух і дим, що підіймався з підприємства "Титан-Барикади" після того, як п'ять крилатих ракет "Фламінго" вразили три цехи. Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що українські війська застосували ракети "Фламінго".Губернатор Волгоградської області Андрій Бочаров теж підтвердив, що український удар по "високошвидкісній повітряній цілі" пошкодив промисловий об'єкт у Волгограді. Своєю чергою блогери заявляли, що успішні українські удари "Фламінго" 2026 року, ймовірно, здійснювали на малих висотах і над водними об'єктами, що ускладнює їх перехоплення російськими силами.Зокрема, російським силам не вистачає літаків системи радіолокаційного попередження та управління для ведення спостереження та виявлення низьколетючих ракет. Річ у тому, що українські сили завдавали ударів по таких російських літаках у декількох точках протягом війни, що сприяло їх дефіциту.Повідомляється, що станом на 1 червня 2025 року російські сили мали менше десяти таких бойових літаків, з яких лише чотири або п'ять є модернізованим варіантом А-50У."Раніше ISW спостерігала повідомлення про щонайменше вісім окремих ударів крилатими ракетами "Фламінго", останній з яких відбувся в ніч з 9 на 10 червня. Збільшення використання Україною обстрілів за допомогою "Фламінго" демонструє зростання здатності України підтримувати та посилювати ракетні удари по ключових російських військових об'єктах", — зробили висновок аналітики.Вони додали, що також українські війська завдали ударів по російській нафтовій інфраструктурі у Володимирській області протягом ночі в межах 40-денної кампанії України з ударів середньої та великої дальності, спрямованої на те, щоб вплинути на Росію та припинити війну в Україні."Продовження українських ударів по російській нафтовидобувній і транспортній інфраструктурі, ймовірно, посилить поширення та серйозність дефіциту пального в російських регіонах та окупованій Україні", — підсумували в Інституті вивчення війни.Інші ключові висновки ISWСША відновили санкції проти експорту російської морської нафти після закінчення терміну дії тимчасових санкційних винятків, які не поновили.Нещодавно українські війська просунулися в напрямку Борової.Російські війська запустили 129 безпілотників проти України попередньої ночі.Нагадаємо, радник міністра оборони України з питань підвищення ефективності використання безпілотників на фронті Сергій Стерненко інформував, що українські ракети уразили одне з ключових підприємств російського військово-промислового комплексу..

Очільник міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що будь-які майбутні дипломатичні контакти щодо врегулювання військового конфлікту мають відбуватися виключно у двосторонньому форматі без залучення третіх сторін. Офіційна Варшава переконана, що лідери обох воюючих держав спроможні комунікувати самостійно, коли для цього з'являться реальні підстави.Про це він заявив в інтерв'ю для CBS News.Польський дипломат наголосив, що потенційні переговори про мир мають вести безпосередньо президент України Володимир Зеленський та диктатор Росії Володимир Путін. Сікорський зазначив, що Київ і Москва вже мають успішний досвід розв'язання гуманітарних питань без сторонньої допомоги, тому залучення міжнародних посередників не є обов'язковим."Особисто я вважаю, що краще дозволити Росії та Україні вести прямі переговори. Вони ведуть переговори про обмін тілами загиблих солдатів, військовополонених. І є питання, з яких ми не хочемо чинити на них тиск", — сказав Сікорський.Варто нагадати, що остання офіційна зустріч представників української та російської сторін відбулася у лютому поточного року в ОАЕ. Тоді дипломатичний контакт проходив у межах тристороннього саміту, організованого за активного посередництва США.Керівник зовнішньополітичного відомства Польщі підкреслив, що реальне просування у процесі завершення бойових дій та досягнення миру зараз повністю залежить від рішення глави Кремля. Якщо російська сторона дійсно матиме прагнення припинити кровопролиття, технічних перешкод для початку діалогу не виникне."Ми вважаємо, що якщо Путін готовий до припинення вогню, яке запропонувала Україна, або до мирної угоди, він знайде спосіб зв'язатися із Зеленським", — резюмував глава МЗС Польщі.Нагадаємо, віцепрем'єр-міністр і глава міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що реакція президента Кароля Навроцького на перейменування української військової частини на честь героїв УПА була непропорційною та особисто зачепила президента України Володимира Зеленського..

Успішні атаки української армії по об'єктах в окупованому Криму та логістичних вузлах у Керченській протоці спровокували серйозні збої в постачанні російського угруповання. Системне нищення транспортної інфраструктури загарбників суттєво послаблює ворожу оборону та створює передумови для остаточної ліквідації ключової незаконної споруди Кремля.Про це йдеться у зведенні розвідки міністерства оборони Великої Британії.Під час нічних ударів 20 червня Сили оборони України розгромили комплекси протиповітряної оборони, бази зберігання пально-мастильних матеріалів, а також вивели з ладу три автомобільні пороми на Керченській переправі. Результати цієї операції виявилися критичними для окупантів, адже на півострові миттєво виник масштабний дефіцит бензину та дизеля, а на самих пунктах пропуску зафіксували величезні затримки руху.Ситуація для загарбників ускладнюється тим, що після першого успішного підриву Кримського мосту в жовтні 2022 року вантажний транспорт позбавлений можливості пересуватися цією естакадою, тому забезпечення військ повністю залежало від поромів. Міст наразі відкритий лише для автобусів, легкових машин та окремих залізничних потягів. Паралельно з цим два великі залізничні пороми, які отримали пошкодження під час весняних атак у березні та квітні 2026 року, "майже напевно перебувають на ремонті", вказують британські аналітики."Виведення з ладу трьох поромів, враховуючи те, що південний сухопутний коридор до Криму залишається спірною територією, майже напевно загострило проблеми із забезпеченням на півострові, що постійно наростають", — зазначає британське міноборони.Іноземні військові аналітики відзначають чітку послідовність та планомірність дій українського командування у Чорноморському регіоні. Наявність широкого арсеналу засобів ураження дозволяє ЗСУ методично перетворювати Крим на пастку для армії РФ."Україна з дедалі більшою інтенсивністю завдає ударів по мережах російської військової логістики на окупованих територіях, чому сприяє наявність різноманітних засобів ураження, зокрема ударних дронів та далекобійних боєприпасів", — йдеться у повідомленні.Завдяки високій щільності та масштабам українських операцій, окупаційні війська втрачають ефективність своєї ППО навіть у тих районах, які раніше вважалися максимально захищеними. Це відкриває перед українськими захисниками стратегічні перспективи."Це розширює для України можливості для атак на Кримський міст — стратегічну та політично чутливу ціль, відкриту президентом Путіним", — резюмує британське міноборони.Нагадаємо, розвідка та Сили оборони України отримали завдання працювати на випередження. Йдеться про ті обʼєкти, які росіяни використовують для масштабування війни. .

Глава Фінляндії Александр Стубб переконаний, що традиційні важелі впливу на Кремль не здатні примусити агресора зупинити бойові дії в Україні. Єдиним реальним фактором перелому ситуації фінський лідер вважає радикальну трансформацію суспільної думки безпосередньо у самій Росії.Про це повідомляє Politico.На переконання Александра Стубба, масштабні міжнародні економічні санкції чи колосальні втрати особового складу на передовій не мають вирішального впливу на рішення Володимира Путіна щодо продовження агресії. Зупинити військову машину Росії здатне лише внутрішнє повстання громадян. Будь-які зрушення у суспільних настроях усередині РФ щодо необхідності завершення конфлікту вже є позитивним проявом."Війна закінчиться, якщо населення обернеться проти неї", — заявив Стубб.Окрему увагу президент Фінляндії приділив механізмам запуску дипломатичного процесу. Для того щоб Україна та Росія змогли розпочати ефективний діалог, сторонам передусім необхідно забезпечити тривалу паузу на фронті."Нам потрібне шістдесятиденне припинення вогню", — наголосив він.Фінський політик вважає за доцільне адаптувати для українського контексту американську дипломатичну модель врегулювання, яку Вашингтон раніше використовував під час криз в Ірані та Газі. Крім того, Стубб високо оцінив потенціал Дональда Трампа як перемовника, зазначивши, що той володіє необхідними якостями для контролю за дотриманням майбутніх угод між сторонами конфлікту.Нагадаємо, під час засідання "Великої сімки" Дональд Трамп заінтригував союзників заявами про готовність посилити санкційний та політичний тиск на Росію. Зокрема, очільник США заговорив про можливу відмову від домовленостей на Алясці, які стосувалися російського контролю над Донбасом..

Масштабний дефіцит бензину та дизеля паралізував транспортну систему в окупованому Севастополі. Пасажири годинами намагаються виїхати з зупинок, поки автобусні компанії заявляють про глибоку кризу та подвійне здорожчання палива.Про це повідомляє "Крим. Реалії".Як зазначає видання, криза призвела до суттєвих обмежень у пересуванні містом та за його межами. Через перебої з електропостачанням рух тролейбусів став нерегулярним, а значну частину автобусних напрямків окупанти взагалі змушені були закрити. Ті поодинокі автобуси, які ще виходять на лінії, курсують із величезними інтервалами. Перевезення між містами також скоротилися на 80%."У Севастополі вже кілька днів пасажири штурмують громадський транспорт, який залишився на маршрутах", — йдеться у повідомленні.Певні привілеї мають лише машини підприємства "Севелектроавтотранс", які використовують газ — їх заправляють позачергово. Водночас приватні ліцензіати, водії таксі та власники звичайних авто годинами простоюють у спільних чергах на АЗС.Голова російського Союзу транспортних компаній Севастополя Віктор Риков заявив, що транспортним підприємствам виділяють лише чверть від реально необхідного обсягу палива. Деякі з них працюють коштом власних запасів із частковою допомогою від російської міської влади, хоча вартість палива вже давно перевищила закладені в контракті розрахунки.Замість планованих 76 рублів за літр, які закладалися у кошторис, купувати пальне доводиться за спекулятивною ціною — по 145 рублів за літр. Російська адміністрація намагається частково підтримувати компанії, але виділених лімітів та фінансування абсолютно не вистачає для покриття збитків перевізників.Нагадаємо, окупаційна влада Криму оголосила режим надзвичайної ситуації регіонального характеру у Криму та Севастополі..

Під час засідання "Великої сімки" Дональд Трамп заінтригував союзників заявами про готовність посилити санкційний та політичний тиск на Росію. Зокрема, очільник США заговорив про можливу відмову від домовленостей на Алясці, які стосувалися російського контролю над Донбасом.Про це повідомляє видання Axios.За інформацією джерел у дипломатичних колах, під час засідання лідерів "Великої сімки" очільник Білого дому продемонстрував жорстку позицію щодо російського диктатора Володимира Путіна. Трамп дав зрозуміти колегам, що Вашингтон може дезавуювати так звані "анкоріджські домовленості", укладені на Алясці. За даними журналістів, ці закриті угоди передбачали згоду Сполучених Штатів із претензіями Росії щодо того, що в рамках підписаних документів РФ контролюватиме Донбас.Водночас кулуарні заяви американського президента викликали неоднозначну реакцію серед європейських союзників. Багато європейських посадовців скептично оцінюють реальність виконання таких погроз та сумніваються у готовності Вашингтона перейти до рішучих дій."Трамп скептично ставився до всього, що стосувалося Путіна, і говорив про тиск на Росію, але інші лідери не вірять, що він дійсно щось зробить", — повідомив один із високопоставлених чиновників.Варто зауважити, що на полях саміту G7 Дональд Трамп провів особисту зустріч із президентом України Володимиром Зеленським. Цим переговорам передував контакт лідера США з очільником Кремля, після чого глава Білого дому публічно відзначив, що Україна наразі "досить добре справляється" з веденням війни.Нагадаємо, що 17 червня президент України Володимир Зеленський провів термінову спільну розмову з Дональдом Трампом та Еммануелем Макроном за підсумками саміту G7. Лідери держав скоординували свої кроки, які спроможні кардинально змінити геополітичну ситуацію.Своєю чергою, президент Франції Еммануель Макрон під час брифінгу для журналістів заявив, що у Сполучених Штатах Америки вперше за президентства Дональда Трампа схвалили документ, у якому визнають себе не нейтральним посередником у війні, а партнером України..

На конференції з відновлення України у Гданську підписано важливі безпекові угоди, які залучать в український оборонно-промисловий комплекс понад 700 мільйонівінвестицій. Фінансування відбуватиметься за підтримки Єврокомісії, Франції, Фінляндії та програми Ukraine Facility.Про це повідомляє Міністерство оборони України.За даними відомства, підписання важливих документів відбулося в межах Конференції з відновлення України, яка проходила у Гданську. Завдяки укладеним угодам український оборонно-промисловий комплекс отримає 343 мільйонів євро у вигляді гарантій Європейського Союзу та грантів змішаного фінансування. Загалом же очікується, що нові фінансові інструменти допоможуть акумулювати понад 700 мільйонів інвестицій. Ці ресурси спрямують на виготовлення безпілотників, наземних роботизованих комплексів, передових навігаційних систем, а також розвиток інших стратегічних галузей."Нові угоди відкривають додаткові можливості для масштабування українських технологій подвійного призначення та оборонного виробництва. Це ще один крок до глибокої інтеграції вітчизняних компаній у європейську промислову й технологічну базу", — зазначив заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Сергій Боєв.Радниця Міністра оборони України Ганна Гвоздяр також акцентувала на важливості комплексного підходу до фінансування оборонного сектора."Важливо, що інвестиції охоплюють не окремі продукти, а цілісний технологічний контур сучасної оборони", — заявила вона.За її словами, такий крок дозволить паралельно вдосконалювати самі платформи, розробляти технології для їхнього ефективного використання та створювати надійні засоби захисту від ворожих БПЛА.Виділення коштів відбуватиметься в межах другого компонента масштабної програми Ukraine Facility. Він містить Інвестиційну рамкову програму для України, загальний бюджет якої складає €9,5 млрд. З цієї суми 7,8 мільярда євро передбачено на гарантії, а 1,7 мільярда євро — на гранти змішаного фінансування. Починаючи з осені 2025 року, ця ініціатива фокусується саме на стратегічних галузях та технологіях подвійного призначення.Окремим кроком у межах європейської інтеграції стало підписання меморандуму про взаєморозуміння між українським розробником безпілотних систем Skyfall та польським державним Bank Gospodarstwa Krajowego. Сторони домовилися про фінансування інвестицій для розширення потужностей компанії. Фінансова підтримка допоможе Skyfall задовольнити високий попит на продукцію та прискорить інтеграцію підприємства до промислової бази Європи.Нагадаємо, Кабінет міністрів України затвердив уніфіковані правила співпраці з іноземними партнерами у сфері військових технологій. Нова ініціатива дозволить суттєво пришвидшити фінансування вітчизняних та закордонних розробок задля потреб фронту..
