У низці регіонів Росії АЗС запроваджують ліміти на продаж бензину й дизельного пального приватним автомобілістам. Російська влада та паливні компанії пояснюють це логістичними труднощами, підвищеним попитом і необхідністю не допустити ажіотажу.Про це повідомляють російське агентство "Интерфакс". Із 23 червня обмеження почали діяти на АЗС "Лукойлу" у Воронезькій області. У містах за одну заправку дозволяють придбати до 30 літрів бензину та 60 літрів дизпального. На трасах ліміти становлять 60 і 200 літрів відповідно.У компанії заявили, що пального в регіоні достатньо, а його тимчасова відсутність на окремих заправках пов’язана з логістикою та підвищеним попитом.Ліміти запроваджують і в інших областяхВ Омській області водіям дозволили заправляти до 40 літрів бензину та 80 літрів дизпального у містах. На трасах ліміт для дизеля становить 200 літрів. Місцева влада пояснила обмеження спробою уникнути панічних закупівель і спекуляцій.Про проблеми з постачанням також повідомили в Іркутській області. Частина АЗС там обмежила продаж бензину, а деякі заправки тимчасово припинили обслуговування. Регіональна влада заявила, що першочергово забезпечуватиме пальним швидкі, пожежні служби, громадський транспорт, комунальні підприємства та сільськогосподарську техніку.У Саратовській області до 30 червня заборонили продавати понад 30 літрів бензину на один автомобіль. Подібні локальні обмеження фіксують і в інших регіонах РФ.За оцінкою російського видання The Bell, станом на середину червня проблеми з пальним або тимчасові обмеження могли охопити 53 російські регіони, а також окуповані території України. Водночас єдиної офіційної статистики щодо кількості таких регіонів немає.Удари по НПЗ скоротили виробництвоІнші медіа пов’язують погіршення ситуації з повторними українськими ударами по російських нафтопереробних заводах і нафтобазах. Частина великих підприємств повністю зупинилася або скоротила перероблення нафти. Так, на початку червня виробництво бензину в Росії було приблизно на 25% нижчим, ніж роком раніше. Влада РФ також почала шукати можливості імпорту пального морем.Російський уряд заборонив виробникам експортувати бензин до кінця липня, пояснивши це необхідністю стабілізувати внутрішній ринок у період сезонного зростання попиту.Окремо Москва обмежила експорт авіаційного гасу до кінця жовтня. Російська влада офіційно не визнає загальнонаціональної паливної кризи, однак у дедалі більшій кількості регіонів запроваджують нормований продаж або пріоритетне постачання для критичних служб.Нагадаємо, в ніч на 18 червня підрозділи Сил оборони повторно уразили Московський нафтопереробний завод та інші важливі об’єкти на території країни-агресорки.Читайте також: Дітей розвертали дорогою до таборів: у Криму ввели нові обмеження.

У кількох регіонах Російської Федерації 23 червня оголосили масштабну повітряну тривогу через загрозу ударів далекобійною зброєю. Екстрене попередження про ракетну небезпеку охопило як прикордонні території, так і області у глибокому російському тилу.Про це повідомляють російські пропагандистські ЗМІ.Географія повітряної тривоги в РосіїЯк зазначають росЗМІ, екстрені служби та місцева влада країни-агресора оголосили про високий рівень ракетної загрози для значної кількості регіонів. Спочатку режим ракетної небезпеки запровадили на території Воронезької, Липецької, Ростовської та Волгоградської областей. Жителів закликали сховатися у безпечних місцях та не підходити до вікон через ризик можливих ударів.Розширення зони загрози на глибокий тилЗгодом географія тривоги суттєво розширилася, охопивши нові території, які розташовані на значній відстані від кордону. Зокрема, аналогічний режим ракетної небезпеки було оголошено в Астраханській та Владимирській областях. Оголошення тривоги у Владимирській області свідчить про занепокоєння Кремля, оскільки цей регіон розташований у глибокому тилу РФ, безпосередньо поблизу Московської області. Пропагандистські ресурси наразі не уточнюють, що саме стало причиною такого масштабного переполоху в повітряному просторі Росії.Нагадаємо, 23 червня тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики..

Російська сторона публічно оголосила про початок підготовчого процесу до чергового етапу обміну військовополоненими та цивільними громадянами з Україною. За твердженням представників країни-агресора, відповідні заходи та двосторонні переговори можуть бути зорганізовані вже у найкоротші терміни.Про це повідомила уповноважена з прав людини Російської Федерації Яна Лантратова, яку цитують російські ЗМІ.Анонс зустрічі омбудсменівУ Росії заявили про підготовку нового обміну полоненими та цивільними особами з Україною. Як зазначає російська уповноважена з прав людини Яна Лантратова, гучний гуманітарний захід має всі шанси відбутися вже найближчим часом. Чиновниця наголосила, що під час майбутнього процесу повернення громадян планується її особиста зустріч з уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Дмитром Лубінцем."Найближчим часом відбудеться ще одна особиста зустріч [з омбудсменом України Дмитром Лубінцем]. Наша зустріч буде відбуватися під час обміну військовополоненими та цивільним населенням", — сказала Лантратова.Відсутність деталей та позиція КиєваЖодних інших конкретних подробиць стосовно точної або орієнтовної дати проведення обміну, загальної кількості людей, яких планують повернути, чи форматів майбутніх перемовин російська сторона наразі не навела. Російські урядовці традиційно обмежуються лише загальними фразами про підготовку.Водночас жодних офіційних підтверджень щодо підготовки чи узгодження нового обміну від української сторони наразі не надходило. Координаційний штаб та український омбудсмен зазвичай не коментують переговорний процес до моменту безпосереднього повернення людей додому з безпекових міркувань.Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна і країна-агресорка Росія домовилися розпочати верифікацію списків військовополонених і цивільних заручників для проведення подальших обмінів полоненими..

Станом на ранок вівторка, 23 червня, в Україні зафіксовано нові масштабні вимкнення електроенергії, спричинені одночасно ворожими атаками та сильним буревієм. Фахівці екстрених служб уже працюють над ліквідацією наслідків, а громадян просять раціонально розподіляти навантаження на мережу протягом дня.Про це повідомляє НЕК "Укренерго".Руйнівні наслідки негодиУ відомстві зазначили, що через складні погодні умови, зокрема дощ та сильні пориви вітру, на ранок повністю або частково знеструмлені понад 160 населених пунктів у чотирьох областях. Найбільше від стихії постраждали Сумська, Київська, Полтавська та Івано-Франківська області. Ремонтні бригади обленерго вже здійснюють відновлення пошкоджених ліній електропередачі, щоб якнайшвидше повернути світло в оселі громадян.Знеструмлення через ворожі обстрілиОкрім погодних умов, суттєвий дефіцит та аварії провокує країна-агресор. Ворог продовжує атаки на об’єкти цивільної енергетичної інфраструктури. Внаслідок російських ударів на ранок є нові знеструмлення у Запорізькій, Дніпропетровській, Сумській, Харківській і Чернігівській областях. Скрізь, де це наразі дозволяють безпекові умови, тривають аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути пошкоджене ворогом обладнання в роботу.Важливе звернення до споживачівВраховуючи погодні умови, користування потужними електроприладами сьогодні варто перенести на період найбільш ефективної роботи промислових сонячних електростанцій — з 10:00 до 17:00. Споживачам нагадують, що ситуація в енергосистемі може змінюватись. Громадян закликають уважно стежити за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах відповідного оператора системи розподілу (обленерго).Нагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

Тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики.Про це повідомляє окупаційне підприємство "Крименерго".Географія енергетичного колапсуУ відомстві зазначили, що в окупованому Криму почалися знеструмлення після нічних атак на півострів. За офіційними даними колаборантів, у зв’язку з технологічними порушеннями в електричних мережах сталося відключення споживачів у багатьох населених пунктах.Без світла залишилися мешканці у міських округах Євпаторія, Саки, Красноперекопськ та Джанкой. Крім того, аналогічні проблеми зафіксовані у Красноперекопському, Сакському, Джанкойському та Красногвардійському районах.Терміни відновлення та пожежа на ТЕЦПредставники окупаційної структури запевнили, що наразі тривають аварійно-відновлювальні роботи, намагаючись заспокоїти місцеве населення щодо термінів ліквідації аварії."Орієнтовно електропостачання буде відновлено протягом доби", — додали в "Крименерго".Попри намагання загарбників приховати реальні масштаби руйнувань, ситуація залишається критичною. Водночас у мережі публікуються відеозаписи, на яких зафільмовано пожежа на ТЕЦ у Керчі, що свідчить про значно серйозніші пошкодження енергосистеми півострова, ніж про це заявляє підконтрольна Кремлю влада.Нагадаємо, за даними "Крим.Реалії", у тимчасово окупованому Криму призупинили заїзди дітей до оздоровчих таборів, санаторіїв та інших закладів розміщення. Обмеження діятимуть із 22 червня до 1 вересня, однак офіційної причини окупаційна влада не назвала.Додамо, на території тимчасово окупованого Криму запровадили екстрені обмеження, які повністю паралізували роздрібний продаж пального для населення. Починаючи з 09:00 неділі, 21 червня, місцеві автозаправні станції припинили обслуговування звичайних водіїв та комерційних структур.Читайте також: Паливний колапс для РФ: у ISW розкрили деталі розгрому логістики біля Кримського мосту.

У вівторок, 23 червня, президент Володимир Зеленський привітав бійців Центру спеціальних операцій "Альфа" Служби безпеки України з їхнім професійним святом. Глава держави відзначив винятковий внесок спецпризначенців у боротьбу з агресором, наголосивши на їхній надзвичайній ефективності як на лінії фронту, так і у глибокому тилу ворога.Про це йдеться у Telegram-каналі українського лідера.Неймовірна статистика знищення ворогаЗеленський зазначив, що сьогодні день Центру спеціальних операцій "Альфа" Служби безпеки України: професійних, сміливих і вмотивованих воїнів, які щодня виконують складні й важливі завдання заради безпеки України. Президент наголосив, що за часи протистояння повномасштабному вторгненню бійці підрозділу зуміли ліквідувати колосальну кількість живої сили та техніки супротивника."На рахунку воїнів до 20% усіх втрат ворожої піхоти", — заявив Володимир Зеленський.Глава держави назвав цей показник високим рівнем ефективності, який красномовно говорить сам за себе. Окрім ураження особового складу, спецпризначенці СБУ успішно перетворили на брухт тисячі одиниць різноманітної військової техніки російських загарбників.Удари у глибокому тилу РосіїОкрему увагу президент звернув на розширення географії дій українських спецпризначенців. Завдяки успішному впровадженню далекобійних операцій бійці "Альфи" змушують Росію відчувати наслідки власної агресії далеко від лінії фронту в глибокому російському тилу. Зеленський заінтригував майбутніми планами оборонців, зазначивши, що попереду на окупантів чекає ще більше успішних операцій.Глава держави висловив глибоку вдячність кожному воїну ЦСО "Альфа" за службу й результати для країни. Він також закликав вшанувати вічною шаною та вдячністю усіх спецпризначенців, які віддали свої життя, захищаючи Україну від російської навали.Нагадаємо, у День батька президент Володимир Зеленський звернувся до українців із щемливим привітанням, наголосивши, що роль тата полягає у захисті та забезпеченні безпеки для родини..

Міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен виступила проти передчасного відновлення дипломатичних контактів із Російською Федерацією. Попри активні обговорення всередині Європейського Союзу, Гельсінкі наполягає на відсутності реальних передумов для початку будь-якого діалогу з країною-агресором.Про це повідомляє фінське видання Yle.Потреба у спільній європейській стратегіїПопри дискусії в ЄС щодо можливого відновлення контактів, очільниця МЗС Фінляндії Еліна Валтонен вважає, що наразі не настав час для переговорів із Росією. Дипломатка закликала європейські країни до консолідації та чіткого планування подальших кроків."Важливо спочатку узгодити наші цілі, а також те, як ми хочемо діяти. Ми вже досить далеко просунулися в цьому питанні", — сказала Валтонен.Це питання раніше обговорювалося на саміті ЄС. Більшість лідерів союзу, включаючи прем’єр-міністра Фінляндії Петтері Орпо, вважають, що зараз не слушний час. Раніше президент країни Александер Стубб також заявив, що Європа має налагодити контакти з Росією протягом двох місяців.Умови для відновлення дипломатичних контактівВалтонен повідомила, що налагодження контакту залежить від подій на лінії фронту та ситуації в Україні загалом, але насамперед від реального прагнення миру з боку Росії. Поки що Москва не демонструє жодної готовності до конструктивних дій."Жодних подібних ознак не спостерігалося, попри те, що становище Росії у військовому та економічному плані значно погіршилося", — додала глава МЗС.Попри це, Валтонен вважає, що російська сторона рано чи пізно почне виявляти готовність до переговорів. За словами глави фінського МЗС, одним із місць, де можна ширше поглянути на ситуацію, стане липневий саміт НАТО в Туреччині.Нагадаємо, у Раді безпеки Організації Об'єднаних Націй Сполучені Штати виступили з жорсткою заявою на адресу Кремля, закликавши негайно припинити бойові дії в Україні та розпочати переговори. Американський дипломат Ден Негря підкреслив, що Москва щомісяця втрачає десятки тисяч військових, а її ресурси стрімко вичерпуються. .

У ніч на 23 червня російські окупаційні війська здійснили чергову масштабну повітряну атаку, випустивши по території України понад сотню ударних безпілотників різних модифікацій. Українські захисники неба продемонстрували високу ефективність, нейтралізувавши більшість ворожих повітряних цілей у кількох регіонах країни.Про це повідомляє пресслужба Повітряних сил Збройних сил України.Масштаби повітряної атаки РосіїЗа даними військових, починаючи з 18:00 22 червня та протягом усієї ночі противник атакував Україну 135 ударними БпЛА. Серед них зафіксовано безпілотники типу "Шахед", зокрема реактивні модифікації, а також дрони "Гербера", "Італмас" та спеціальні дрони-імітатори типу "Пародія". Запуск повітряних цілей Росія здійснювала з кількох напрямків, зокрема з Орла, Курська, Брянська, Приморсько-Ахтарська та Міллерово.Робота української ППОДо відбиття чергової масованої атаки загарбників було залучено значні сили. Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи радіоелектронної боротьби (РЕБ), підрозділи безпілотних систем, а також мобільні вогневі групи Сил оборони України.За попередніми даними, станом на 08:00 протиповітряною обороною було збито або подавлено 118 ворожих БпЛА типу "Шахед", "Гербера", "Італмас" та дронів інших типів. Робота захисників неба тривала на Півночі, Півдні та Сході країни.Влучання та наслідки падіння уламківПопри результативну роботу протиповітряної оборони, повністю уникнути пошкоджень не вдалося. На жаль, зафіксовано влучання 13 ударних БпЛА на 11 локаціях. Крім того, зафіксовано падіння збитих безпілотників та їхніх уламків на трьох локаціях. Громадян закликають залишатися пильними та перебувати в укриттях, оскільки станом на ранок атака триває і в повітряному просторі ще перебуває декілька ворожих БпЛА.Нагадаємо, російські окупаційні війська ввечері 22 червня завдали чергового авіаційного удару по місту Суми, спричинивши руйнування та поранення серед цивільного населення. Внаслідок ворожого обстрілу зафіксовано влучання на кількох міських локаціях, де негайно розпочали роботу екстрені служби..

За минулу добу понеділка, 22 червня, на різних ділянках фронту зафіксовано 221 бойове зіткнення. Українські воїни відбивали атаки російських загарбників, ліквідувавши майже 1 400 загарбників.Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.За даними військових, вчора противник здійснив 80 авіаційних ударів, скинувши 261 керовану авіабомбу. Крім того, застосував 9591 дрон-камікадзе та здійснив 2957 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ, зокрема 42 — із реактивних систем залпового вогню. За минулу добу авіація, ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили 11 районів зосередження живої сили противника, чотири артилерійські системи, три пункти управління БпЛА.Ситуація на фронтіНа Північно-Слобожанському і Курському напрямках минулої доби відбулося два боєзіткнення з противником, агресор здійснив 69 обстрілів позицій наших військ та населених пунктів, зокрема два — із застосуванням РСЗВ. На Південно-Слобожанському напрямку противник 12 разів атакував позиції наших підрозділів в напрямку населених пунктів Вільча, Козача Лопань, Симинівка, Покаляне, Бочкове, Колодязне та в районі населеного пункту Стариця.На Куп’янському напрямку ворог два рази атакував, в напрямку Кучерівки та Глушківки.На Лиманському напрямку противник 20 разів намагався вклинитися в нашу оборону, атакуючи в районах населених пунктів Новоселівка, Новомихайлівка, Копанки та у бік Борової, Дробишевого, Озерного, Лимана, Діброви.На Слов’янському напрямку противник штурмував 16 разів, поблизу Різниківки, Калеників, Закітного та в бік населених пунктів Рай-Олександрівка й Крива Лука.На Краматорському напрямку окупанти один раз атакували поблизу населеного пункту Никифорівка.На Костянтинівському напрямку ворог здійснив 14 атак, поблизу населених пунктів Костянтинівка, Іванопілля, Плещіївка, Іллінівка, Софіївка.На Покровському напрямку наші захисники зупинили 28 штурмових дій агресора у районах населених пунктів Родинське, Василівка, Котлине, Удачне, Новоолександрівка, Дорожнє та в бік населених пунктів Сергіївка, Муравка, Шевченко, Вільне, Матяшеве.На Олександрівському напрямку загарбники проводили три штурмові дії, в районах Січневого, Вербового та Нового Запоріжжя, отримали відсіч.На Гуляйпільському напрямку окупанти здійснили 22 атаки у районах населених пунктів Добропілля, Злагода, Оленокостянтинівка та у бік Гуляйпільського, Гіркого, Воздвижівки, Цвіткового, Староукраїнки, Чарівного.На Оріхівському напрямку наші захисники зупинили спробу противника просунутися вперед в районі Степового.На Придніпровському напрямку противник наступальних дій не проводив.На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.Втрати Росії у війніЗагальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 року по 23 червня 2026 року орієнтовно склали:особового складу — близько 1 394 530 (+1 390);танків — 12 050 (+0);бойових броньованих машин — 24 812 (+7);артилерійських систем — 44 604 (+74);реактивних систем залпового вогню — 1 887 (+1);засобів протиповітряної оборони — 1 437 (+0);літаків — 436 (+0);гелікоптерів — 353 (+0);безпілотників оперативно-тактичного рівня — 368 015 (+1 851);наземних робототехнічних комплексів — 1 719 (+7);кораблів / катерів — 33 (+0);підводних човнів — 2 (+0);автомобільної техніки й автоцистерн — 110 827 (+626);спеціальної техніки — 4 329 (+8).крилатих ракет — 4 787 (+0);Нагадаємо, за минулий тиждень Росія випустила по Україні понад 4000 засобів повітряної атаки, спричинивши масштабні трагедії у Запоріжжі та на Полтавщині. На тлі кривавого терору Володимир Зеленський заявив про результативність міжнародних самітів щодо термінового постачання ракет для протиповітряної оборони..

Російські окупаційні війська ввечері 22 червня завдали чергового авіаційного удару по місту Суми, спричинивши руйнування та поранення серед цивільного населення. Внаслідок ворожого обстрілу зафіксовано влучання на кількох міських локаціях, де негайно розпочали роботу екстрені служби.Про це повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій України.Наслідки ворожих прильотів у містіЯк уточнили надзвичайники, ввечері 22 червня Росія вкотре обстріляла місто. Авіаційний удар загарбників прийшов по цивільній інфраструктурі, влучання зафіксовано на трьох локаціях. Через атаку троє людей отримали поранення різного ступеня важкості. На одній із постраждалих локацій загорівся тролейбус, який зазнав суттєвих пошкоджень.. Робота екстрених службНа місця подій оперативно прибули профільні підрозділи рятувальників, які розпочали ліквідацію наслідків російського обстрілу. Фахівці ДСНС ліквідували всі осередки загоряння. Жителям міста надається необхідна медична та психологічна допомога.Нагадаємо, що 19 червня російські загарбники завдали ударів по Сумщині. Обстріл відбувся у Тростянці. Внаслідок удару російським БпЛА по підприємству двоє людей отримали поранення. На місці влучання виникнули пожежі..

Сили оборони України демонструють стрімке зростання глибини та інтенсивності ударів по російських військових об'єктах і логістичних шляхах. Протягом останніх місяців українські безпілотники та ракетні системи суттєво розширили радіус дії, створюючи критичні проблеми для забезпечення окупаційних військ.Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).Нова глибина українських ударівАналітики зафіксували суттєве зміщення лінії ураження углиб окупованих територій. Спираючись на супутникові дані та геолокаційні матеріали організації GeoConfirmed, експерти дійшли висновку, що протягом травня та червня 2026 року середня дальність атак українських сил зросла від кількох кілометрів до кількох десятків кілометрів. Французький військовий аналітик Клемент Молін підтвердив масштабне знищення російського транспорту. За його даними, відеозаписи зафіксували ураження щонайменше 500 ворожих вантажівок і логістичних засобів лише за останні півтора місяця.Зміна векторів атак на півдні та сходіВійськові аналітики помітили чітку зміну пріоритетів у діях українського командування. Якщо у травні поточного року ЗСУ активно випалювали тилові позиції "Східного угруповання військ" Росії на напрямках Гуляйполя та Олександрівки, зокрема на автотрасі М-14 Ростов — Крим, то у червні інтенсивність там знизилася. Натомість українська армія перенесла вогневий акцент на захід, атакуючи об'єкти в окупованому Криму та на Херсонщині. Одночасно з цим фіксується розширення ударів по ближніх тилах окупантів на Донеччині, зокрема поблизу Покровська, Костянтинівки та Слов'янська. Загалом за травень і червень підтверджено понад 350 успішних ударів середньої дальності.Унікальні можливості безпілотників Fire PointУкраїна також здійснює масштабну далекобійну кампанію проти російської нафтової інфраструктури та великих військових об'єктів безпосередньо на території Росії. Для цього використовуються новітні технологічні розробки вітчизняного оборонно-промислового комплексу, які дозволяють атакувати цілі у глибокому тилу ворога."Нові українські безпілотники Fire Point нещодавно вражали цілі на глибині до 2070 кілометрів", — заявив президент України Володимир Зеленський під час свого виступу 21 червня.Глава держави також заінтригував майбутніми спроможностями української зброї, додавши, що невдовзі вітчизняні дрони зможуть долати відстань у 3000 кілометрів. Ефективність цієї стратегії підтверджують і супутникові знімки. Протягом весни та першої половини літа зафіксовано десятки результативних влучань по російських нафтобазах і заводах. Лише у квітні було підтверджено 18 таких атак, у травні — 33, а за неповний червень аналітики нарахували вже 28 точних далекобійних ударів.Нагадаємо, що, за оцінками аналітиків американського Інституту вивчення війни, українські удари по добре захищених російських глибоких тилових районах викрили слабкість Росії та її нездатність захистити своє внутрішнє населення..

У Раді безпеки Організації Об'єднаних Націй Сполучені Штати виступили з жорсткою заявою на адресу Кремля, закликавши негайно припинити бойові дії в Україні та розпочати переговори. Американський дипломат Ден Негря підкреслив, що Москва щомісяця втрачає десятки тисяч військових, а її ресурси стрімко вичерпуються.Про це стало відомо з трансляції Ради безпеки ООН."США підтримують Україну в захисті її свободи та суверенітету. Сполучені Штати підтримують українське населення, яке страждає від нападів, що завдають шкоди найважливішій інфраструктурі та культурній спадщині, у тому числі від ударів Росії по Києво-Печерській лаврі", — сказав Негря.Дипломат навів красномовні дані щодо виснаження ворога. За його словами, армія РФ втрачає щомісяця близько 40 тисяч солдатів убитими та пораненими. На тлі цих втрат російська економічна сфера наразі перебуває "у вкрай скрутному становищі", тоді як Україна демонструє здатність швидко впроваджувати оборонні інновації безпосередньо на фронті."Як чітко заявив президент Трамп під час саміту G7 минулого тижня, Росія повинна укласти угоду. Час не на боці Москви", — наголосив заступник постпреда США при ООН.За його словами, Вашингтон налаштований рішуче в питанні дипломатичного врегулювання та прагне наблизити фінал протистояння. Негря зазначив, що сторони мають шукати компроміс на базі міжнародного права."Сполучені Штати налаштовані домогтися припинення вогню та досягнення шляхом переговорів угоди, яка покладе край російсько-українській війні, якомога швидше. Годі! Настав час для негайного припинення вогню", — заявив Негря.Наприкінці свого виступу американський посадовець знову звернувся до Києва та Москви із закликом сісти за стіл дипломатії."Зараз час для Росії та України повернутися за стіл переговорів і укласти мирну угоду", — резюмував посадовець.Нагадаємо, глава Міністерства зовнішніх справ України Андрій Сибіга заявив, що для завершення війни проти Росії необхідно посилювати комплексний тиск на Кремль у військовій, економічній, технологічній та політичній сферах..

У понеділок, 22 червня, російські загарбники атакували керованими авіаційними бомбами Суми. Під ворожий удар потрапив тролейбус, постраждав водій.Про це повідомив начальники Сумської обласної військової адміністрації Олег Григоров."Ворог завдав удару керованими авіабомбами по околицях Сумської громади", — уточнив він.За попередньою інформацією, росіяни скинули шість КАБів. Під ударом опинилася цивільна інфраструктура. Епіцентр влучань — у промисловій зоні."Є поранена цивільна людина. Це водій громадського транспорту, який перебував поблизу місця влучання", — додав сумський посадовець.Очільник військової адміністрації Сумщини додав, що постраждалого госпіталізують до лікарні. Попередньо — ушкодження важкі."Інформація щодо всіх наслідків атаки уточнюється", — підсумував Олег Григоров.Нагадаємо, що 19 червня російські загарбники завдали ударів по Сумщині. Обстріл відбувся у Тростянці. Внаслідок удару російським БпЛА по підприємству двоє людей отримали поранення. На місці влучання виникнули пожежі..

Російські загарбники атакували інфраструктуру "Укрпошти" в декількох прифронтових містах. Через загрози від окупантів компанія вимушено змінила формат роботи.Про це заявив генеральний директор "Укрпошти" Ігор Смілянський, якого цитує пресслужба компанії."Протягом останніх двох днів інфраструктура "Укрпошти" вкотре зазнала ударів з боку ворога у Нікополі та Сумах. Попри намагання ворога знищувати логістику, компанія оперативно адаптує роботу для клієнтів", — ідеться в повідомленні.У Сумах внаслідок обстрілів пошкоджено сортувальний центр, адміністративну будівлю й одне з відділень."Завдяки оперативній і злагодженій роботі сумської команди, сортувальний центр і відділення вже відновили обслуговування клієнтів у штатному режимі. Роботи з ліквідації наслідків в адміністративній будівлі тривають", — зауважили поштовики.Вони додали, що вдночас ворог не припиняє завдавати ударів по прифронтових містах Сумської області, зокрема, по Білопіллю та Ворожбі."Сьогодні по Білопіллю завдано чергового ракетного удару. "Укрпошта" — єдина компанія, яка продовжує там працювати разом із комунальними службами, поліцією та ДСНС. Ми розуміємо свою відповідальність, зокрема, за безпеку людей, тому перевели ці населені пункти на обслуговування пересувними відділеннями, які працюють залежно від безпекової ситуації", — зазначив генеральний директор АТ "Укрпошта" Ігор Смілянський.У Нікополі зафіксовано цілеспрямоване «полювання» ворога на автотранспорт "Укрпошти". Компанія вже впроваджує резервні безпекові схеми роботи, аби ускладнити подальші атаки. З міркувань безпеки деталі нових маршрутів не розголошуються."Укрпошта" продовжує обслуговувати Нікополь та надавати мешканцям повний спектр послуг, проте можливі тимчасові зміни в розкладі. Тож компанія перепросила за тимчасові незручності.Нагадаємо, що внаслідок нічної комбінованої атаки на Київ 24 травня зазнала пошкоджень будівля головпоштамту. Вона розташована в центрі столиці на Майдані..

В Естонії у сільській волості Риуге місцевий мешканець знайшов у полі безпілотник із вибухівкою. Це сталося тоді, коли він пішов косити траву.Про це повідомив керівник Департаменту поліції безпеки Естонії Гарріс Пуусепп, якого цитують журналісти видання ERR.За його словами, інформація про знахідку надійшла ввечері 10 червня. Чоловік виявив безпілотник, коли пішов косити траву. Частину фрагментів дрона також знайшли на дереві, тому, ймовірно, він упав саме звідти.Пуусепп заявив, що цей дрон міг бути одним із тих, які радари військово-повітряних сил Естонії зафіксували 3 червня. Тоді через можливу загрозу безпілотників у декількох повітах країни оголошували попередження та направляли винищувачі."Радарне зображення цього можливого безпілотника зникло поблизу нинішніх уламків", — пояснив Пуусепп.Він підтвердив, що до дрона був прикріплений вибуховий пристрій вагою майже п’ять кілограмів. За словами представника естонської поліції безпеки, такий безпілотник є небезпечним, тому в разі виявлення подібних предметів людям слід триматися якнайдалі та телефонувати до екстреної служби за номером 112.Раніше про інцидент не повідомляли, оскільки одночасно в Естонії тривали масштабні навчання "Ільвес", які вимагали значних ресурсів. Пуусепп зазначив, що слідчі відреагували на подію, а небезпечну зону визначили, щоби туди не потрапили випадкові люди. За його словами, інших розбитих дронів на території Естонії не знаходили.У ніч на 3 червня Україна атакувала низку об’єктів у Росії, зокрема, військовий завод у Тамбовській області, нафтовий термінал у Санкт-Петербурзі та військово-морську базу в Кронштадті. За повідомленнями, частина безпілотників також могла летіти на Москву.Нагадаємо, 19 травня стало відомо, що протиповітряна оборона Естонії вперше ліквідувала безпілотник, який порушив її повітряний простір. Його збили над озером Виртс'ярв..
