Фото: ТАСС

Чому власник "Вагнера" Пригожин втратив вплив у РФ: роз'яснення ISW

Власник приватної військової компанії "Вагнера" Євген Пригожин втратив владу після невдалих спроб окупувати Бахмут. Тепер Володимир Путін хоче зробити ставку на регулярну російську армію.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики переконані, що "зірка Пригожина почала згасати". Ймовірно, Путін звернувся до нього та генерала армії Сергія Суровікіна, щоб перший завоював якомога більше територій, а другий — морально зламав українців масованими ракетними ударами.

"Обидві спроби зазнали невдачі, оскільки спроби Пригожина захопити Бахмут завершилися, а повітряна кампанія Суровікіна зробила не більше, ніж завдала страждань українським мирним жителям, витративши більшість російських запасів високоточних ракет", — пишуть в ISW.

За цей період Пригожин, схоже, вирішив, що має достатній авторитет, щоб кинути виклик міністру оборони Росії Сергію Шойгу за першість в військових справах. Але зараз ці надії здаються марними, йдеться у статті. Тепер Путін знову зосередився на регулярній армії.

В ISW зазначають, що такі зміни можуть мати позитивні, так і негативні наслідки, причому, не тільки для України. Серед позитивного є те, що такі люди, як Пригожин, не мають перебувати при владі.

"Повернення до помітності та впливу більш професійних військових офіцерів, таких як Герасимов, ймовірно, свідчить про зменшення ймовірності того, що Путін піддасться божевільним вимогам ультраправої провоєнної фракції, що, можливо, ще більше зменшить і без того низьку ймовірність нераціональної ескалації", — пишуть аналітики.

Серед мінусів: зосередження уваги на регулярній армії каже про те, що Путін буде її розвивати й надалі, роблячи потужнішою. Аналітики в цьому вбачають загрозу не тільки в контексті війни в Україні, але і для майбутньої безпеки НАТО.

Російські війська продовжують наступ на Донеччині

Ключові висновки ISW:

  • Голова Держдуми Росії В’ячеслав Володін виступив з неправдоподібними погрозами ядерної ескалації в рамках триваючої інформаційної операції, спрямованої на стримування подальшої військової допомоги Заходу Україні. ISW продовжує оцінювати, що Росія навряд чи застосує ядерну зброю в Україні та вкрай малоймовірно, що застосує її проти Заходу;
  • 22 січня російські військові блогери продовжили обговорювати потенціал майбутнього великого російського чи українського наступу та припускали, які райони є найпріоритетнішими цілями;
  • 22 січня російські війська продовжували обмежені контратаки, щоб відвоювати втрачені позиції на лінії Сватове-Кремінна. Російські джерела стверджують, що українські війська обстріляли промисловий об’єкт у Кадіївці Луганської області з ракет HIMARS;
  • Російські війська продовжували наступальні дії в районі Бахмута та Донецька-Авдіївки.
  • 22 січня російські джерела стверджували, що російські війська продовжували наступальні дії на двох напрямках у Запорізькій області, при цьому основні зусилля зосереджувалися на Гуляйполе та Оріхів. Керівник українського Об’єднаного прес-центру сил оборони Таврійського напрямку Євген Єрін 22 січня заявив, що російські війська не ведуть широкомасштабних операцій на запорізькому напрямку;
  • 22 січня російська окупаційна влада продовжила захоплення цивільної інфраструктури на окупованих територіях коштом здоров’я та безпеки цивільного населення.

Нагадаємо, рашисти впродовж 22 січня намагалися прорватися в трьох регіонах України. ЗСУ дали відсіч. Також окупанти зазнають значних втрат на Херсонському напрямку. Там ЗСУ продовжують ліквідувати окупантів.

Читайте нас у Facebook й Telegram

Війна, 23.01.2023 07:05