Глава Міністерства внутрішніх справ України Андрій Сибіга заявив, що для завершення війни проти Росії необхідно посилювати комплексний тиск на Кремль у військовій, економічній, технологічній та політичній сферах.Відповідний допис посадовець опублікував на своїй сторінці у соцмережі Х. "Правильна стратегія, щоб змусити президента РФ Володимира Путіна завершити війну, — це позбавити його кисню — військово, економічно, політично, технологічно", — наголосив він.За його словами, Україна вже реалізує власну частину цієї стратегії, зокрема через далекобійні удари та ускладнення логістики російських окупаційних сил. Водночас він наголосив на необхідності посилення міжнародного тиску на ворога, закликавши союзників активізувати санкційні та інші обмежувальні заходи."Ми закликаємо наших союзників посилити тиск на Росію у всіх сферах. Задушити російську військову машину, позбавити фінансування її військового фонду і позбавити Путіна будь-яких ілюзій щодо досягнення будь-яких цілей на полі бою", — зазначив Сибіга.На думку глави МЗС, лише критична маса скоординованих кроків здатна змінити ситуацію і створити умови для завершення війни, однак діяти необхідно без зволікань."Критична маса таких кроків призведе до реальних змін. Разом ми можемо позбавити режим Путіна киснем і залишити його іншим шляхом, окрім як завершити війну. Але дії потрібно вжити зараз, а не пізніше", — підсумував посадовець.Нагадаємо, 16 червня президент Сполучених Штатів Дональд Трамп офіційно оголосив про повернення жорстких санкцій проти нафтового сектору Росії за підсумками першого дня саміту Великої сімки. Американський лідер кардинально змінив риторику та висунув європейським партнерам умови для спільного тиску на Кремль.Читайте також: Одна з країн ЄС виступила проти нового пакета антиросійських санкцій. Хто на "роль Орбана"?.

Очільник Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що офіційний Київ ніколи не мав наміру створювати додаткову напругу чи відкривати конфліктні сторінки у двосторонніх взаєминах із Польщею. Українська сторона закликає партнерів припинити спекуляції на історичному минулому та наголошує, що будь-які прояви неповаги до України не залишаться без відповідної реакції.Про це дипломат розповів в ефірі телемарафону "Єдині новини".Заклик до деполітизації історії та повагиЗа словами Сибіги, Україна завжди демонструвала відкритість до діалогу та з повагою ставилася до підтримки, яку надавала польська сторона з початку повномасштабного вторгнення Росії. Дипломати зазначають, що складні історичні дискусії мають відбуватися на рівні науковців, а не політиків, які намагаються заробити на цьому дивіденди."Ми завжди конструктивно підходили, цінували наші відносини з Польщею, були вдячні за ту допомогу, яку отримували", — заявив він.Очільник зовнішньополітичного відомства окремо зупинився на неприпустимості закидів у бік керівництва нашої держави. Окрім того, міністр наголосив, що жоден президент іншої держави не буде нам більше диктувати нашу історію."Дуже важливо зараз не політизувати чутливі питання історичного минулого. Так були складні сторінки, але нехай це обговорюють історики...Зневага до президента України це не лише про ордени. Це про зневагу до українського воїна, до українського народу, до нашого права мати історію. Ми цього толерувати не будемо", — додав Сибіга.Москва аплодує руйнівникамЯк наголосив очільник МЗС, Київ більше не заплющуватиме очі на випади, які шкодять стратегічному партнерству двох країн. Останні гучні заяви польських посадовців, зокрема Навроцького, грають виключно на користь Кремля, який прагне розколоти єдність європейських союзників України."Ми будемо дзеркалити усі кроки, особливо якщо ці кроки недружні, зневажливі до нашої країни. Час непомічання пройшов...Навроцький виступив руйнівником тих позитивних напрацювань, яких ми досягли останнім часом. Недаремно він отримує аплодисменти з Москви", — резюмував український міністр.Попередній контекст:26 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про присвоєння одному з підрозділів ССО почесного найменування "імені Героїв УПА", підкресливши, що це рішення спрямоване на відновлення історичних традицій українського війська.Після цього в Польщі пролунала низка критичних заяв. Зокрема, колишній президент Лех Валенса заявив, що припиняє носити значок з українським прапором, а чинний президент Польщі Кароль Навроцький запропонував розглянути можливість позбавлення Володимира Зеленського ордена Білого Орла — найвищої державної нагороди Польщі.29 травня міський голова Львова Андрій Садовий закликав польських владоможців припинити чіплятися до назв українських військових частин і зосередитися на підтримці війська, яке тримає найбільший фронт у Європі з часів Другої світової війни.19 червня президент Польщі Кароль Навроцький ухвалив рішення про позбавлення президента України Володимира Зеленського ордена Білого Орла. Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що "це стратегічна помилка президента Польщі, від якої виграє лише Москва".20 червня президент Володимир Зеленський відправив президенту Польщі Каролю Навроцькому орден Білого Орла. Для цього він скоритсався послугами "Нової пошти"..

Рада безпеки Організації Об’єднаних Націй 22 червня проведе термінове засідання на запит України у відповідь на чергову масовану атаку Росії. Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, який опублікував відповідний допис на своїй сторінці в соціальній мережі X. "22 червня о 22:00 за київським часом Рада безпеки ООН збереться на прохання України у відповідь на нещодавню масштабну атаку Росії на Україну. Такі атаки залишають шрами далеко за межами поля бою — забирають життя, руйнують громади та руйнують культурну спадщину, що несе пам'ять і ідентичність нації", — зазначив посадовець.У Києві очікують, що члени Радбезу дадуть чітку оцінку діям Москви та підтвердять неприпустимість будь-яких компромісів щодо принципів статуту ООН і міжнародного права."Росія має усвідомити, що ні Україна, ні міжнародна спільнота не підуть на компроміс щодо принципів статуту ООН та міжнародного права. Настав час покласти край цій війні", — наголосив Сибіга.Також він подякував партнерам за їхню постійну солідарність з Україною та підтримку цих зусиль.Нагадаємо, через нічний повітряний удар Російської Федерації по історичному центру столиці 15 червня постраждав головний храм Києво-Печерської Лаври. Єпископ Авраамій розповів, що вдалося вивезти з палаючої святині.Своєю чергою, у Міністерстві оборони країни-агресорки Росії зробили цинічну заяву після масованого обстрілу України у ніч на 15 червня, заявивши, що по собору на території Києво-Печерської лаври вдарили не російська армія, а буцімто ракета від системи протиповітряної оборони Patriot.Читайте також: Травень став найсмертоноснішим для українців з 2022 року: в ООН назвали кількість жертв.

Усі далекобійні удари по Росії Україна завдає за допомогою української зброї. Російська пропаганда не може "оформити пояснення" такого приниження Володимира Путіна.Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, який опублікував відповідний допис на своїй сторінці в соціальній мережі X."Україна не просто б'є по Росії. Вона робить це українською зброєю", — наголосив він.За його словами, пропаганда Путіна завжди розповідала російському народу, що вони воюють проти всього "колективного Заходу", а не просто України."Це мало приховати приниження Путіна та пояснити, чому ця війна триває довше за Першу світову війну. Війна проти країни, існування якої він заперечував і яка, за його словами, мала розвалитися роками раніше", — зауважив український міністр.Він констатував: тепер особливо показово те, що всі 100% далекобійних ударів по Москві й іншим регіонам Росії здійснюються українською зброєю. Тож російській пропаганді буде важко вплести це у свої брехні.Очільник українського дипломатичного відомства вважає, що Путін не просто "промахнувся", коли напав на Україну, а він припустився історичної помилки."З кожним місяцем, коли він відмовляється це визнати та завершити цю війну, ситуація для нього та його режиму лише погіршуватиметься. У будь-який момент часу в Путіна є шлях назад. Йому лише потрібно наказати своїм окупаційним силам припинити вогонь і зупинити війну", — підсумував Андрій Сибіга.Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив під час звернення до учасників засідання Європейської ради, що Україна хоче закінчити війну до зими — через дипломатію та через тиск на Росію. Але при цьому розуміє, з ким має справу. Адже Путін — це війна..

У четвер, 18 червня, великою проблемою для мешканців Москви є значне задимлення в місті внаслідок пожеж на нафтопереробному заводі. Але про те, що відбувається та як цьому зарадити, варто запитати Володимира Путіна.Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, який опублікував відповідний допис на своїй сторінці в соціальній мережі X."Одне з найпопулярніших запитань, яке ставлять москвичі сьогодні вранці: "Що відбувається?" — констатував він.Український міністр запевнив, що може на нього відповісти, адже йому відома справжня картина того, що коїться."Ваша країна розпочала агресивну війну проти нашої. Роками вона вбиває наших людей. Тепер, коли ви знаєте, що відбувається, запитайте Путіна, коли він планує це закінчити", — наголосив Андрій Сибіга.Раніше в Генштабі ЗСУ інформували, що підрозділи Сил оборони повторно уразили Московський нафтопереробний завод та інші важливі об’єкти на території країни-агресорки."Потужність московського підприємства з переробки — понад 12 мільйонів тонн нафти на рік. Його залучають до забезпечення російської армії", — йдеться в повідомленні.Зафіксовано влучання та масштабну пожежу на території підприємства — зараз це щонайменше п’ять точок горіння. За попереднім геолокуванням палають комбінована установка переробки нафти, установки вторинної переробки та резервуарний парк.Нагадаємо, раніше сьогодні президент України Володимир Зеленський заявив, що українські "далекобійні санкції" знову дійшли до Московського регіону. За його словами, вдруге за тиждень уражено Московський нафтопереробний завод..

Україна та її ключові міжнародні союзники демонструють абсолютно однакове бачення поточної воєнно-політичної картини світу. Спільна позиція стосується як реального стану справ на лінії зіткнення, так і внутрішніх деструктивних процесів, які наразі розгортаються всередині країни-агресорки.Про це заявив міністр закордонних справ Андрій Сибіга в ефірі телемарафону "Єдині новини", пише пресцентр дипломатичного відомства.Урядовець наголосив, що координація дій із партнерами вийшла на максимально високий рівень. Погляди Києва та західних столиць повністю синхронізовані, що дозволяє діяти єдиним дипломатичним та оборонним фронтом."Важливо, що українські оцінки та оцінки наших партнерів щодо ситуації на полі бою і щодо розвитку ситуації в Росії збігаються", — зауважив він.Очікування від саміту G7 та місія ЗеленськогоОкрему увагу дипломат приділив масштабній міжнародній активності українського лідера. Сибіга запевнив, що абсолютно всі двосторонні та багатосторонні зустрічі президента України Володимира Зеленського, які відбуваються на полях саміту Великої сімки, підпорядковані виключно одній глобальній меті — наближенню справедливого завершення війни. За словами очільника зовнішньополітичного відомства, дипломатична команда використовує кожен доступний майданчик для посилення позицій нашої держави."Президент Володимир Зеленський та його команда проводять зустрічі на полях саміту G7 для однієї цілі — наближення справедливого миру. Ми використовуємо кожен шанс, аби це відбулось", — наголосив український міністр.Межа терпіння Заходу щодо КремляВодночас у дипломатичних колах констатують кардинальну зміну настроїв серед світових лідерів. Постійні спроби російського керівництва заблокувати мирні ініціативи та регулярне ігнорування закликів до конструктивного діалогу остаточно вичерпали дипломатичний кредит довіри до Москви.США та європейські держави більше не мають наміру толерувати цинічну поведінку Кремля. Країни Заходу готові переходити до значно жорсткіших та рішучіших дій у відповідь на російську агресію."У Європі та США є межа терпіння щодо маніпуляцій Росії та її відкидання мирних зусиль", — додав він.Нагадаємо, 16 червня президенти України та Сполучених Штатів Америки Володимир Зеленський і Дональд Трамп провели перемовини на полях саміт G7 у французькому Евіані. Вони обговорили низку актуальних питань.Читайте також: Трамп повертається до переговорів щодо України: чи вдасться зрушити процес з місця.

Дії Російської Федерації та її військ ставлять під загрозу українські ядерні об’єкти. Такі провокації є систематичними та неприйнятними. Світ має сказати своє слово щодо агресивних дій Москви.Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, коментуючи влучання російського безпілотника в одну з будівель Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). Про це він написав на своїй сторінці в соціальній мережі X."Це вже не вперше російські війська ставлять під загрозу українські ядерні об’єкти. Ядерний шантаж з боку Росії та загрози ядерній безпеці мають системний, цілеспрямований і неприйнятний характер", — наголосив Андрій Сибіга.За його словами, такі дії "заслуговують на міжнародного засудження та посилення тиску на агресора".Раніше в "Енергоатомі" поінформували, що російський дрон влучив і спричинив пожежу в одній з будівель ЦСВЯП о 02:10 у неділю, 7 червня 2026 року.Унаслідок цього на майданчику ЦСВЯП частково зруйновано будівлю приймання контейнерів (відпрацьоване ядерне паливо в ній не зберігалося).Осередок займання площею 40 кввдратних метрів оперативно локалізовано та повністю ліквідовано. Постраждалих серед персоналу немає.Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський назвав це "перевищенням захмарної російської нахабності". На його переконання, Росія свідомо вдарила саме по цьому об’єкту ядерної інфраструктури. Він зауважив, що станом на зараз немає перевищення норм радіаційного фону..

Відмовившись від пропозиції президента України Володимира Зеленського щодо прямих мирних переговорів, кремлівський диктатор Володимир Путін втратив свій шанс вийти з його провальної війни.Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, який опублікував відповідний допис на своїй сторінці в соціальній мережі X."Жодних добрих новин для росіян. Ситуація для Росії тільки погіршуватиметься. Втрати на полі бою продовжуватимуть зростати. Невдачі ставатимуть дедалі принизливішими", — зазначив він.На його переконання, економіка ще глибше зануриться в рецесію. Більше робочих місць буде втрачено, податки зростатимуть, а інфляція вдарить по найвразливіших."У Росії вже немає безпечних місць, які могли б уникнути далекобійних санкцій України. Але їхня інтенсивність продовжуватиме зростати", — запевнив український міністр.Він додав, що міжнародний тиск не послабиться. Він тільки посилюватиметься. Зокрема, через використання заморожених активів, заборону на подорожі та неминучу відповідальність за злочини."Усе це тому, що фанатик у Кремлі хоче втриматися при владі будь-якою ціною та готовий пожертвувати майбутнім своєї країни та вбити мільйони людей заради своїх божевільних ілюзій", — пояснив очільник українського дипломатичного відомства.Він акцентував: все це тому, що не хоче визнати просту правду: він ніколи не досягне своїх цілей на полі бою, і йому краще відмовитися від своїх марних надій на швидкий колапс України, послаблення підтримки від її партнерів чи зменшення тиску на Росію.На думку українського міністра, Росії все одно доведеться ухвалити дипломатичне рішення, але умови на той момент виявляться набагато гіршими."Відмова Путіна від миру має призвести до значного посилення міжнародного тиску на Росію та підтримки України", — підсумував Андрій Сибіга.Нагадаємо, вчора міністр закордонних справ Укроаїни розповідав, що відкритий лист Володимира Зеленського до Володимира Путіна отримав "багато схвальних відгуків від досвідчених дипломатів" і європейських колег..

Особливі обмежувальні процедури для громадян Росії, які захочуть приїхати в Україну, залишатимуться навіть після завершення війни. Країна-агресорка — це джерело загрози, тому контроль на кордоні не послаблюватимуть.У цьому запевнив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга під час спільної пресконференції з очільником МЗС Словаччини Юраєм Бланаром.На теперішній момент для громадян Російської Федерації діє суворий режим перевірок. Росіяни не мають жодної можливості безперешкодно потрапити на територію України."Для нас Росія — це ворожа країна, це країна-агресорка", — наголосив український міністр.Він додав, що громадянину Росії неможливо в'їхати в Україну без спеціального дозволу, візи, без верифікації чи фільтрації всіма відповідними службами.Сибігу запитали, чи бачить він загрози, пов’язані з ризиками масової міграції росіян після війни."Через усе вищесказане такої загрози поки що я не бачу. Обмеження діятимуть практично на такому ж рівні, як це відбувається зараз", — наголосив Сибіга.Очільник українського дипломатичного відомства запевнив, що жорсткі заходи безпеки діятимуть і в майбутньому."До громадян Російської Федерації будуть застосовані особливі обмежувальні процедури, які розробляються та впроваджуються вже зараз", — підсумував міністр закордонних справ України.Нагадаємо, минулого тижня Андрій Сибіга зазначав, що Україна відкриває нову сторінку у відносинах з Угорщиною. Вона писатиметься на взаємній повазі, довірі та спільному європейському майбутньому..

Лист Володимира Зеленського — це "шанс" для очільника Кремля Володимира Путіна. Українському президенту вже готується доповідь про реакцію світу на цей документ.Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга в ефірі національного телемарафону "Єдині новини"."Будемо очікувати. М’яч — на їхньому боці. Ми запропонували конкретні кроки, а президент дав чітку оцінку тому, що відбувається. Це вирок для Росії. Тенденції для Росії й надалі погіршуватимуться, а підтримка України – посилюватиметься", — запевнив він.За його словами, лист отримав "багато схвальних відгуків від досвідчених дипломатів" і європейських колег. Також Сибіга готує доповідь президенту про світові реакції."Лист відкритий, я зараз готую доповідь президенту про реакцію глобальну, спеціальну таблицю заповнюємо: і світових лідерів, й окремих столиць, й офіційно, й непублічно. Реакція є. Всі розуміють, хто на зацікавлений в продовженні війни — Путін. І президент Зеленський публічно ще раз це показав: просуваймося, серйозно розмовляймо в дипломатичний спосіб", — наголосив він.Український міністр акцентував, що "це шанс для самого ж Путіна". Він назвав лист дуже сильним дипломатичним кроком від президента Зеленського."Бачимо певну "пробуксовку" на американському переговорному треку. Ми не можемо зволікати. Досягнули етапу, коли саме зустріч лідерів може наблизити мир. Про це президент Володимир Зеленський наголосив у своєму листі. Тепер м’яч на боці росіян", — заявив очільник українського дипломатичного відомства.Він наголосив на важливості збереження високої динаміки переговорного процесу, а також, що саме зустріч лідерів наблизить мир."Цей лист — шанс для Путіна. Мені здається, що було би розумно прийняти йому цю пропозицію, не ховатися. Зустріч справді може призвести до наближення миру. І в цьому інтерес зараз, в тому числі передусім і росіян", — підсумував Андрій Сибіга.Нагадаємо, що сьогодні — через день після офіційного оприлюднення — російському диктатору Володимиру Путіну доповіли про відкритий лист президента України Володимира Зеленського. Наразі про реакцію очільника Кремля нічого не відомо..

Відкритий лист Володимира Зеленського до Володимира Путіна надіслано до Кремля ще й дипломатичними каналами. Україна сподівається на офіційну відповідь із Москви.Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, який опублікував відповідний допис на своїй сторінці в соціальній мережі X."Цей відкритий лист — серйозна та змістовна пропозиція щодо припинення війни. Безпосередньо від президента України — президенту Російської Федерації", — зауважив він.На його переконання, там є чіткі та здійсненні кроки та запрошення на особисту зустріч. Тому він порадив Москві з усією серйозністю поставитися до цих пропозицій."Ми також офіційно передаємо цей лист дипломатичними каналами", — констатував український міністр.Він наголосив, що офіційний Київ очікує змістовної відповіді на цю пропозицію."Час припинити цю війну. Час обрати мир", — підсумував Андрій Сибіга.Як відомо, сьогодні Володимир Зеленський оприлюднив відкритого листа Володимиру Путіну. Український президент запропонував провести перемовини задля завершення війни."Чи дійсно ви хочете пройти через все це? Вибір зараз за вами. Досить війни. Україна пропонує закінчити цю війну. Треба зробити це чесно, гідно та гарантувати, що не буде нового розпалення війни. Ми бачимо, що США приділяють усю свою увагу питанню Ірану, і неправильно просто чекати, коли у їхній увазі черга дійде до війни у Європі. Україна пропонує закінчити війну у форматі між нами і вами. Я пропоную вам зустріч", — акцентував український президент.Нагадаємо, сьогодні Володимир Путін заявив, що "Орєшнік" прилітав в Україну, щоби "зручно було подивитися, як розміщені блоки в будівлях". А "повноцінного запуску "Орєшніка", за його словами, ще не відбувалося..

Україна відкриває нову сторінку у відносинах з Угорщиною. Вона писатиметься на взаємній повазі, довірі та спільному європейському майбутньому.На цьому наголосив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, який опублікував відповідний допис на своїй сторінці в соціальній мережі Х."Дякую головуванню Кіпру за його лідерство у просуванні процесу вступу України до Євросоюзу", — зазначив він.Український міністр також висловив подяку всім державам-членам ЄС, Європейській комісії й інституціям Євросоюзу за їхню непохитну підтримку."Я також ціную конструктивну участь Угорщини. Ми відкриваємо новий розділ у відносинах між Україною та Угорщиною", — наголосив очільник українського дипломатичного відомства.Він додав, що цей розділ побудований на взаємній повазі, довірі та нашому спільному європейському майбутньому."Україна рухається вперед", — підсумував Андрій Сибіга.Раніше сьогодні видання Financial Times інформувало, що офіційний Будапешт кардинально змінив свою позицію щодо європейської інтеграції Києва та Кишинева. Оновлений угорський уряд дав зелене світло подальшому розгляду документів двох держав на шляху до повноправного членства в Європейському Союзі.Нагадаємо, прем'єр-міністр Угорщини Петер Мадяр наголосив, що його країна й Україна досягнули "всеосяжної угоди" щодо угорської нацменшини. Така домовленість може вплинути на переговори про вступ до Європейського Союзу.Він відзначив, що його уряд "за три тижні" досягнув того, чого колишній прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан і його команда "не змогли зробити за десять років"..

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга прокоментував обурення Польщі щодо рішення президента Володимира Зеленського присвоїти Окремому центру спеціальних операцій "Північ" Сил спеціальних операцій ЗСУ почесне найменування "імені Героїв УПА".У своєму дописі у Facebook дипломат зазначив, що назву для підрозділу обрали самі військовослужбовці, а українські захисники заслуговують на безумовну повагу."Назва підрозділу була вибором наших військових. Наші захисники заслуговують на безумовну повагу. Сьогодні саме вони, ціною свого здоровʼя і часто життя тримають лінію фронту та захисту всієї Європи від російської загрози. І платять за це найвищу ціну. Я точно знаю, що наші військові навіть близько не мали нічого антипольського на думці. Для них йшлося про вшанування тих, хто так само багато років тому боровся проти імперської Москви, більшовицько-комуністичної окупації та репресій", — наголосив він.За словами Сибіги, і Україна, і Польща пройшли складний шлях боротьби за власну незалежність. Водночас він відзначив, що останніми роками між Києвом і Варшавою вдалося вибудувати конструктивний діалог, який не варто руйнувати через історичні суперечки."Відновили конгрес істориків, у рамках якого перевели обговорення складних сторінок спільної історії у вимір фахової, науково-обʼєктивної дискусії. На основі не політичних гасел, а архівних документів, матеріалів, наукових досліджень — що відкрило дорогу до діалогу з чутливих питань та дозволило врешті-решт почути один одного. І це абсолютно правильний підхід взаємної поваги, визнання та чесності. Не можна підважувати його та розкручувати маховик ненависті. Тим більше в умовах, коли над усіма нами — українцями, поляками, іншими європейцями — знову нависає загроза з боку нашого споконвічного ворога, Росії", — додав Сибіга.Нагадаємо, що 26 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про присвоєння одному з підрозділів ССО почесного найменування "імені Героїв УПА", підкресливши, що це рішення спрямоване на відновлення історичних традицій українського війська.Після цього в Польщі пролунала низка критичних заяв. Зокрема, колишній президент Лех Валенса заявив, що припиняє носити значок з українським прапором, а чинний президент Польщі Кароль Навроцький запропонував розглянути можливість позбавлення Володимира Зеленського ордена Білого Орла — найвищої державної нагороди Польщі.Додамо, 29 травня міський голова Львова Андрій Садовий закликав польських владоможців припинити чіплятися до назв українських військових частин і зосередитися на підтримці війська, яке тримає найбільший фронт у Європі з часів Другої світової війни..

Асиметричні рішення стали найбільшою силою України. Усвідомлення того, що ресурси не є рівними та що важко перемогти у прямому зіткненні, допомогло знайти додаткові можливості для створення переваги.Про це заявив міністр закордонних справ Андрій Сибіга, якого цитує Telegram-канал МЗС України."Україна роками розробляла асиметричні рішення. Зараз ми бачимо їх у повній дії — на полі бою, в дипломатії та в когнітивній війні", — наголосив він.За його словами, на суші людський ресурс Росії більше не є вирішальною перевагою завдяки українським дронам і новій тактиці. Просування Росії зупинилося. Україна стабілізувала фронт і тримає оборону.На морі весь Чорноморський флот Росії або знищений, або нейтралізований завдяки морським дронам. Його залишки ховаються у далеких базах, але Україна дістає їх навіть там.У небі тисячі економічно вигідних дронів-перехоплювачів нейтралізують 92% російських бойових безпілотників."Зараз мета полягає в тому, щоби разом із європейськими партнерами розробити власний захист від балістики. Це питання стратегічної автономії", — зазначив міністр.В економіці далекобійні санкції України ефективно підривають воєнну машину Росії шляхом щоденних ударів по легітимних військових цілях на відстані до 2 000 кілометрів углиб Росії."Безпечних місць у Росії більше немає. Очевидно, це не те, на що розраховував Путін, коли нападав на Україну", — акцентував Сибіга.Він додав, що такий самий асиметричний підхід Україна застосовує і в дипломатії. Коли світ висловив глибоку стурбованість іранськими ударами у Затоці, Україна розпочала діяти."Ми продемонстрували не лише країнам Затоки, а й усьому світу нову роль України як надійного безпекового партнера. Ми поглиблюємо зв'язки з країнами від Латинської Америки до Африки, Південного Кавказу, Центральної Азії й Індо-Тихоокеанського регіону, де вплив Росії поступово згасає", — пояснив очільник українського МЗС.В енергетиці жахливі російські бомбардування минулими зимами навчили нас децентралізувати систему та будувати стійкі підходи. Тепер Україна готова ділитися цим досвідом з іншими.У цифровій сфері Україна є однією з найпередовіших націй на планеті: від цифрових державних послуг до mil-tech та використання штучного інтелекту й big data в управлінні. Це стало однією з експортних позицій.У когнітивній війні з'ясувалося, що для зриву путінського параду на Красній площі 9 травня Україні не потрібно завдавати по ньому ударів — достатньо дозволити йому відбутися. Це лише одна ознака нашої системної експертизи у протидії дезінформації та гібридній війні."Асиметричні переваги України народилися під ударами. Але найкращим доказом їхньої ефективності є те, що Росія втрачає ініціативу та будь-які перспективи на полі бою, занурюється в глибоку економічну рецесію та постає перед політичною кризою, що назріває. Зрештою, виявляється, що Давид насправді має карти на руках", — підсумував Андрій Сибіга.Нагадаємо, що Міністерство закордонних справ України констатувало вичерпання потенціалу тристоронніх форматів на рівні делегацій і закликало до організації переговорів безпосередньо між лідерами держав. Попри безальтернативність американського треку, Київ пропонує європейським країнам узяти на себе роль гарантів у локальних гуманітарних і енергетичних сферах..

Японія виділила 14 658 мільйонів доларів на підтримку України в межах програми "Перелік пріоритетних потреб України" (PURL). Щоправда, ці гроші підуть винятково на нелетальне обладнання.Про це повідомило Міністерство закордонних справ Японії на своєму сайтіТам наголосили, що внесок призначений для пакета в межах програми, який охоплює лише нелетальне обладнання. Деталі нелетального обладнання японці узгодять із НАТО."Японія виділила 14 658 000 доларів (приблизно 2,2 мільярда японських єн із додаткового бюджету на 2025 фінансовий рік). Японія продовжуватиме надавати підтримку Україні з метою досягнення справедливого та тривалого миру. Ми маємо намір і надалі зміцнювати співпрацю між Японією та НАТО", — йдеться в повідомленні.У МЗС Японії зазначили, що очікується відповідність нелетального обладнання підтримці, яка вже надається через Трастовий фонд НАТО в межах Комплексного пакета допомоги Україні.Своєю чергою, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга в дописі на своїй сторінці в соціальній мережі Х висловив вдячність Японії."Я вдячний Японії за її новий внесок у розмірі 14,7 мільйона доларів до ініціативи НАТО PURL із надання нелетальної допомоги. Принципова та послідовна підтримка Японії є потужним сигналом солідарності. Ми високо цінуємо внесок Японії у зміцнення стійкості України та наближення всеосяжного та тривалого миру", — прокоментував український міністр.Механізм PURL (Prioritized Ukraine Requirements List) — ініціатива США та НАТО, створена для прискореного постачання озброєння Україні. У межах програми Київ формує список першочергових потреб, який передається до НАТО.Партнерські країни виділяють кошти, що надходять на спеціальний рахунок Альянсу, а закупівля відбувається безпосередньо у США. Таким чином програма дозволяє швидко та цілеспрямовано забезпечувати українську армію необхідним озброєнням.Нагадаємо, декілька днів тому стало відомо, що японська компанія Prodrone провела в Україні випробування безпілотника, який призначений для виявлення протипіхотних мін з повітря. Тестування відбулося в Києві та стало частиною спільних розробок з українськими партнерами у сфері гуманітарного розмінування..
