Німеччина виділить додаткові 300 мільйонів євро на підримку Україну. Кошти будуть надані в межах чеської ініціативи із закупівлі боєприпасів для Києва.Про це заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус після переговорів із міністром оборони Чехії Яромир Зуна у Берліні, передає Novinky. Зазначається, що завдяки цим коштам можна буде закупити близько 50 тисяч снарядів."Німеччина відіграє важливу роль як постачальник військової техніки та боєприпасів і разом з нашою оборонною промисловістю робить значний внесок у безпеку Європи", — сказав Зуна.За підсумками переговорів Пісторіус оголосив про новий внесок Берліна до чеської програми закупівлі боєприпасів для України. За його словами, ця ініціатива залишається одним із ключових інструментів підтримки української армії у протидії російській агресії.До того ж голова німецького оборонного відомства подякував Чехії за продовження проєкту та наголосив, що Німеччина нині є найбільшим іноземним донором цієї програми. Так, минулого року Берлін уже спрямував на реалізацію чеської "боєприпасної ініціативи" загалом один мільярд євро.Нагадаємо, Норвегія виділить 1,2 мільярда норвезьких крон на розробку та закупівлю морських безпілотників для України. Безпілотні морські системи матимуть різні конфігурації та зможуть нести датчики, озброєння або навіть повітряні дрони.Зауважимо, 9 червня президент України Володимир Зеленський зустрівся з прем'єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо на полях міжнародного саміту в Естонії. Сторони зосередилися на зміцненні європейського неба та створенні нових оборонних альянсів для протидії російській агресії.Додамо, раніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна розраховує на підтримку Великої Британії, Франції та Німеччини у розвитку системи антибалістичного захисту. Йдеться про співпрацю в межах дипломатичного формату E3..

У столиці правоохоронці оперативно встановили та затримали чоловіка, який відправив бойові припаси через поштову службу, що призвело до детонації у логістичному центрі. Спільна операція поліції та Служби безпеки України дозволила вирахувати зловмисника за лічені години після трагічного інциденту.Про це повідомляє поліція Києва.Трагічні наслідки детонації на ОболоніПодія трапилася у сортувальному центрі одного з відділень логістичної компанії, розташованому в Оболонському районі столиці. Внаслідок раптового вибуху надісланого пакунка загинув 59-річний співробітник фірми. Крім того, ще двоє чоловіків віком 37 та 41 років отримали поранення різного ступеня важкості. Під час ретельного огляду місця події вибухотехніки столичної поліції виявили та вилучили уламки й рештки снарядів.Спільна спецоперація та затримання фігурантаЗавдяки злагодженим діям оперативників главку поліції Києва та співробітників СБУ особу відправника небезпечного вантажу встановили дуже швидко. Ним виявився 35-річний мешканець Запорізької області. Зловмисника затримали в процесуальному порядку.Правоохоронці вкотре закликають громадян суворо дотримуватися правил безпеки та закону. Боєприпаси, зброя, вибухові речовини або їхні конструктивні частини не є сувенірами чи іграшками. Незаконне зберігання, передача чи пересилання таких предметів смертельно небезпечні для навколишніх та тягнуть за собою сувору кримінальну відповідальність.Нагадаємо, 26 травня у Вінницькому фізико-математичному ліцеї №17 стався вибух імітаційно-тренувальної гранати. Унаслідок цього двоє учнів звернулись за медичною допомогою..

Країни НАТО розглядають новий пакет військового фінансування для України у розмірі 70 мільярдів євро. Ймовірно, про нього оголосять під час саміту Північноатлантичного альянсу в Анкарі наступного місяця.Про це повідомило видання Politico, журналісти якого послалися на чотирьох дипломатів НАТО.Пропозиція, яку висунула Німеччиною минулого місяця, міститиме новий механізм підвищення прозорості щодо фінансування України. Це відбуватиметься на тлі скарг деяких країн на те, що вони непропорційно несуть витрати на підтримку Києва."Ключ полягає в тому, щоб Анкара твердо зобов'язалася продовжувати вирішальну підтримку України на сталій і справедливішій основі", — зазначив високопоставлений дипломат НАТО.Союзники намагаються зміцнити підтримку України. Дебати набули нової актуальності, оскільки багато експертів стверджують, що Київ схиляє чашу терезів війни на свою користь.Аналітики констатували, що за президентства Дональда Трампа США призупинили майже всю нову військову допомогу Україні та продають Києву лише зброю, що фінансується іншими союзниками.У середу президент України Володимир Зеленський, виступаючи разом із генеральним секретарем НАТО Марком Рютте, закликав Європу надати більше критично важливих ракет-перехоплювачів Patriot для знищення російських балістичних ракет. Він стверджував, що постачання затримуються через дефіцит запасів, пов'язаний із війною в Ірані, де, за оцінками аналітиків, США та їхні союзники випустили тисячі цих систем ППО, які вкрай необхідні Україні.Європейські країни виділяли Києву два мільярди євро на місяць військової допомоги, згідно зі звітом, опублікованим аналітичним центром Кільського інституту в четвер, що дещо менше, ніж 2,4 мільярда євро на місяць, які вони жертвували протягом аналогічного періоду 2025 року. У звіті не зафіксовано жодної військової допомоги США протягом цього періоду.У журналістському матеріалі йдеться про те, що підтримка України має стати одним із ключових питань, що розглядатимуть на саміті лідерів НАТО 7-8 липня."Тривають дискусії щодо того, як ми продовжуватимемо рішучу підтримку України з боку НАТО та забезпечимо справедливіший розподіл тягаря", — заявив посадовець НАТО в коментарі Politico.Посол України в НАТО Альона Гетьманчук заявила журналістам, що будь-які нові зобов'язання повинні зосереджуватися на пріоритетах Києва, таких як протиповітряна оборона, інвестиції у виробництво безпілотників і ракет, а також боєприпаси великої дальності."Доки для України не з'являться ефективні гарантії безпеки, ми можемо покладатися лише на фінансові гарантії, надані нашими партнерами", — наголосила вона.Нагадаємо, декілька днів тому міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що генеральний секретар НАТО Марк Рютте нібито ігнорує позицію Вашингтона та продовжує говорити про членство України в Альянсі..

У п’ятницю, 5 червня, у Дніпрі на бійку між чоловіками прибули на місце події патрульні поліцейські. Один з учасників конфлікту кинув гранату в напрямку правоохоронців, унаслідок чого сам же загинув.Про це повідомив відділ комунікації поліції Дніпропетровської області. Там відкрили кримінальне провадження за фактом вибуху гранати, внаслідок якого постраждали поліцейські.Правоохоронці розповіли, що 5 червня близько 22:55 до поліції надійшло повідомлення про бійку біля одного з будинків на вулиці Луговській в Амур-Нижньодніпровському районі Дніпра.На місце події негайно прибули наряди патрульної поліції. Під час затримання один із учасників конфлікту кинув гранату у бік правоохоронця."Унаслідок вибуху порушник загинув на місці. Четверо правоохоронців отримали тілесні ушкодження різного ступеня важкості", — йдеться в повідомленні.Поранених поліцейських госпіталізовано до медичного закладу для надання необхідної допомоги."На місці події працювали слідчо-оперативна група, вибухотехніки та інші профільні служби поліції. Правоохоронці встановлюють усі обставини події та збирають доказову базу", — зазначили у відділі комунікації.Слідчі поліції відкрили провадження за статтею 348 Кримінального кодексу України (посягання на життя працівника правоохоронного органу)."Триває слідство", — підсумували у відділі комунікації поліції Дніпропетровської області.Нагадаємо, що 9 лютого на Дніпропетровщині вибухнула автівка. Одна людина загинула. Вибух пролунав в одному із дворів міста Шахтарське..

Україна звернулася до Німеччини з проханням надати цього року десятки додаткових ракет-перехоплювачів Patriot зі своїх запасів. Київ прагне посилити свою протиповітряну оборону на тлі російських ударів.Про це повідомило видання Bloomberg, журналісти якого послалися на компетентні джерела, обізнані в цій справі.Співрозмовники медійників розповіли, що Україна запропонувала угоду, за якою вона отримає ракети в обмін на надання Німеччині ракет-перехоплювачів, які вироблять у майбутньому.У квітні Київ отримав від Берліна пакет військової допомоги на суму чотири мільярди євро (4,6 мільярда доларів), який містить фінансування сотень ракет для систем протиповітряної оборони Patriot виробництва США."Уряд Німеччини розглядає запит України та ще не ухвалив рішення, хоча рішення можуть оголосити незадовго до або під час саміту НАТО в липні", — повідомила журналістам одна людина.Речник Міністерства оборони Німеччини відмовився від коментарів. Речник президента України Володимира Зеленського не зміг одразу прокоментувати ситуацію, заявивши, що йому потрібен час для її перевірки."Системи Patriot і ракети-перехоплювачі Patriot є одними з найпопулярніших у світі видів зброї протиповітряної оборони, які довели свою високу ефективність проти ударів балістичних ракет під час війни Росії проти України. Попит лише зріс з початку конфлікту на Близькому Сході, де також використовуються ці ракети-перехоплювачі", — йдеться в журналістському матеріалі.Аналітики видання додали, що це посилило тиск на Україну, яка терміново потребує більше ракет Patriot для захисту своєї критично важливої енергетичної та військової інфраструктури, яку Росія неодноразово атакувала з моменту повномасштабного вторгнення 2022 року."Країна пережила важку зиму, оскільки мінусові температури та постійні російські атаки на енергетичні об'єкти навантажили енергосистему та призвели до масових перебоїв з електроенергією, опаленням і водопостачанням", — підсумували журналісти.Нагадаємо, вчора президент Володимир Зеленський заявляв, що Україна має домовленість на найвищому політичному рівні про придбання систем Patriot і ракет до них. Однак поки що ця домовленість лише очікує на реалізацію..

Упродовж травня 2026 року оборонне відомство продемонструвало високу інтенсивність роботи, кодифікувавши та допустивши до експлуатації у Силах оборони 175 нових зразків озброєння та військової техніки.Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони України."Майже 93% усіх новинок розроблені та виготовлені українськими зброярами. Це підтверджує стрімкий розвиток і автономність українського оборонно-промислового комплексу", — йдеться в повідомленні.Найбільшу частку серед допущених зразків становить технологічне озброєння, яке безпосередньо впливає на ситуацію на полі бою:безпілотні авіаційні комплекси — кодифіковано майже 60 зразків; зокрема, до експлуатації допущені такі українські розробки, як "Тінь", "Тур", "Мамба", "Палій", "Д’артаньян" і "Лупиніс";боєприпаси — військо отримало понад 40 нових типів засобів ураження;бронетехніка — лінійку підсилено 18 новими зразками для захисту та мобільності особового складу.Окрім ударних і розвідувальних комплексів, значну увагу приділено захисту підрозділів і забезпеченню життєдіяльності фронту. Серед допущених до експлуатації новинок значну частку становлять:сучасні засоби радіоелектронної боротьби та розвідки (РЕБ / РЕР) для протидії ворожим дронам;спеціалізовані автомобілі;наземні роботизовані комплекси — серед яких "Гном", "Примара-Killer", Vepr, "Плющ+" і Ratel X, які дозволяють дистанційно виконувати бойові й евакуаційні завдання, мінімізуючи ризики для військових;новітні інженерні засоби та сучасна техніка тилу для покращення логістики."Упровадження цих зразків у війська дозволить суттєво підвищити бойову ефективність Сил оборони та зберегти життя наших захисників", — підсумували в українському оборонному відомстві.Нагадаємо, раніше пресслужба Міноборони інформувала, що на теперішній момент обсяг внесків країн-партнерів у програму PURL достатній для продовження постачання Україні озброєння зі США..

Компанія Foundation Future Industries проводить в Україні випробування своїх бойових людиноподібних роботів. Їх тестують прямо на передовій у війні. Ця структура пов'язана з Дональдом Трампом.Таку інформацію оприлюднили журналісти CNBC. Вони зазначили, що компанія розташована в Сан-Франциско та займається робототехнікою. При цьому вона пов'язана з родиною президента США Дональда Трампа.Медійники додали, що як мінімум саме цей стартап бачить абсолютно нове застосування людиноподібних роботів. Поки інші компанії розробляють їх, щоби ті робили прості речі та наливали каву, Foundation бачить застосування технології у війні або в інших потенційно небезпечних і навіть смертельно небезпечних професіях.Зокрема, компанія розробляє автономних людиноподібних роботів подвійного призначення, призначених як для важкої промисловості, так і для військових цілей.Ранні прототипи проходять випробування в Україні щодо потенційного застосування у війні. Тестують їх саме на полі бою, в реальній війні, яку Росія проводить проти України.В інтерв'ю CNBC генеральний директор компанії Санкает Патак заявив, що в основі компанії лежить переконання, що людиноподібну робототехніку варто спрямувати на розв’язання найважливіших проблем людства, а не на виконання домашніх обов'язків і надання послуг.Стартап поставив перед собою амбітні цілі: Патак планує збільшити виробництво до тисяч одиниць цього року та розпочати випробування на передовій за участю військ США протягом наступних 18 місяців.На початку цього року Foundation отримала ширше світове визнання, відправивши двох своїх роботів Phantom MK-1 в Україну для пілотної демонстрації. Це стало першим відомим випадком застосування людиноподібних роботів у зоні бойових дій. Тривалі випробування, підтримувані урядом США та проведені спільно з українськими офіційними особами, зосереджені на відпрацюванні логістичних завдань у небезпечних районах."Україна стала природним дебютом, оскільки війна в країні вже перетворилася на великий полігон для випробування робототехніки та штучного інтелекту в бойових умовах. Зокрема, наземні роботи використовуються для доставлення припасів на передову, автономні й оснащені ШІ-дрони — для точних ударів і розвідки", — зазначили автори журналістського матеріалу.За словами Патака, випробування MK-1 в Україні вже довели потенціал робота для виконання завдань із доставлення вантажів, що часто наражає солдатів на небезпеку. Але є й нюанс: вони далекі від суперсолдатів, несучи на борту всього близько 20 кілограмів корисного навантаження. Крім того, вони не мають водонепроникності та достатнього часу автономної роботи для масового розгортання.Foundation планує цього року відправити в Україну нових, уже вдосконалених роботів Phantom 2. За словами гендиректора, цей робот матиме надлюдські здібності та вдвічі більшу вантажопідйомність, ніж Phantom 1.Стартап уже отримав державні контракти на дослідження на загальну суму 24 мільйони доларів на перевірку реалізації в галузі інспекції, логістики та поводження зі зброєю в армії, флоті та військово-повітряних силах.У CNBC наголосили, що до реалізації ідеї доклався Ерік Трамп, другий син Дональда Трампа, який нещодавно приєднався до компанії як головний радник зі стратегії. Представник Foundation повідомив виданню, що Ерік Трамп був інвестором фірми до того, як став її радником, і каже, що в них спільне бачення повернення виробництва у США.Нагадаємо, на початку лютого цього року стало відомо, що міжнародна спільнота зібрала 500 тисяч доларів для проєкту "Сталеві союзники". Завдяки цьому українські військові найближчим часом отримають декілька десятків наземних роботизованих платформ..

Сполучені Штати Америки перебудовують виробництво озброєння під значно більші обсяги. Це необхідно, щоби давати Україні "значно більше у всьому спектрі можливостей".Таку заяву виголосив міністр оборони США Піт Гегсет під час виступу на Діалозі Шангрі-Ла в Сінгапурі.За його словами, Вашингтон переглядає сам підхід до випуску критично важливих боєприпасів та інших видів озброєння — так, щоби оборонна промисловість змогла видавати помітно більші обсяги продукції."Ми змінюємо підхід до виробництва всіх цих важливих боєприпасів, щоби наші компанії постачали не просто трохи більше, а значно більше у всьому спектрі можливостей, де ми можемо допомогти Україні", — дослівно сказав очільник Пентагону.Він також зазначив, що США підштовхують європейських партнерів брати на себе більшу частину відповідальності за підтримку Києва та схвально оцінюють уже зроблене.Він додав, що Європа суттєво наростила фінансову та військову допомогу, а Україна показала високу ефективність у використанні наданих ресурсів."Ми хочемо, щоби вони могли захищатися, і ми знайдемо спосіб переконатися, що зможемо допомагати їм разом із нашими союзниками", — наголосив Гегсет.Міністр додав, що Вашингтон продовжить працювати з партнерами над постачанням Україні ресурсів для оборони та над зміцненням здатності союзників підтримувати Київ у довгостроковій перспективі.Раніше генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявляв, що Європа профінансує закупівлю американської зброї для України, а сам альянс має більше інвестувати в оборону та брати на себе більшу частку витрат на допомогу Києву.До речі, влітку 2025 року США на певний час ставили на паузу передачу частини озброєння — тоді йшлося про закупівлю зброї для України в приватних американських компаній за кошти Вашингтона.Нагадаємо, 23 травня стало відомо, що американські сенатори з обидвох партій — Республіканської та Демократичної — надіслали листа міністру оборони Піту Гегсету з вимогою нарешті розблокувати 600 мільйонів доларів допомоги Україні та союзникам у Східній Європі..

Україна та Данія працюють над розширенням оборонного партнерства за напрямами, які відповідають ключовим пріоритетам Сил оборони. Йдеться про закупівлю українських дронів і перехоплювачів, локалізацію виробництва в Данії, розвиток протиповітряної оборони та підтримку українських ракетних спроможностей.Про це повідомив міністр оборони України Михайло Федоров за підсумками розмови з міністром оборони Данії Троельсом Лундом Поульсеном. Сторони обговорили подальші кроки співпраці, які дозволять зберегти ініціативу на боці України в усіх доменах війни."Ключовий фокус розмови — закупівля для потреб Сил оборони України дронів українського виробництва, в тому числі перехоплювачів", — ідеться в повідомленні Міноборони.Під час розмови сторони обговорили масштабування успішної данської моделі підтримки оборонної промисловості. Цей підхід дозволяє партнерам фінансувати виробництво зброї безпосередньо в Україні."З 2024 року завдяки цьому механізму вдалося залучити близько трьох мільярдів доларів для виробництва українського озброєння: зокрема, понад 200 тисяч безпілотників, тисячі засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ), українські ракети й інше озброєння", — уточнили в оборонному відомстві.Михайло Федоров акцентував, що Україна розраховує на подальше масштабування закупівель у межах данської моделі, що дозволить швидше забезпечувати фронт і водночас інвестувати в українську оборонну промисловість.Водночас він запросив якомога швидше виділення додаткової допомоги до наступного засідання у форматі "Рамштайн", що відбудеться у червні, для подальшої реалізації стратегії оборони. Сторони також обговорили кроки для локалізації нового виробництва в Данії для потреб Сил оборони України."Це складова win-win співпраці: Україна отримує більше засобів для фронту, а Данія — доступ до рішень, які довели ефективність у сучасній війні", — наголосив український міністр.Окремо обговорили перспективи Drone Deal між Україною та Данією. Такий формат має спростити обмін технологіями й оборонною продукцією, а також прискорити реалізацію спільних проєктів у сфері безпілотних систем та іншого озброєння. Окремим питанням стала підтримка Данії у масштабуванні виробництва українських ракет.Ще один ключовий напрям — розвиток протиповітряної оборони та підготовка власного антибалістичного проєкту. Українська сторона запропонувала Данії долучитися до цієї ініціативи. Зокрема, йдеться про внесок у вигляді радарів, які можуть стати важливою складовою майбутнього рішення.Нагадаємо, що 20 березня Данія передала українським надзвичайникам п’ять сучасних пожежно-рятувальних автомобілів. Процедура відбулася за участі спеціального аташе Королівства Данії з питань цивільного захисту в Україні Еріка Бреум-Крістенсена та першого заступника голови ДСНС України Віталія Миронюка..

У вівторок, 26 травня, у Вінницькому фізико-математичному ліцеї №17 стався вибух імітаційно-тренувальної гранати. Унаслідок цього двоє учнів звернулись за медичною допомогою.Про це повідомив відділ комунікації поліції Вінницької області. Зараз правоохоронці працюють на місці події. "У Вінниці близько 08:30 один із восьмикласників приніс до навчального закладу предмет, схожий на імітаційно-тренувальну гранату, та залишив його на парті", — зазначили у вінницькій поліції.Там додали, що двоє однолітків взяли його до рук, після чого сталася детонація."Унаслідок події двоє підлітків звернулись до медиків зі скаргами на печіння очей", — продовжили розповідь правоохоронці.Вони також навели свідчення хлопця, який зазначив, що предмет привіз його родич-військовий."На місці події працює поліція. Встановлюють усі обставини", — запевнили вінницькі правоохоронці.Місцеві медіа уточнили, що подія сталась у Вінницькому фізико-математичному ліцеї №17.Нагадаємо, що 18 грудня минулого року в одній із київських шкіл вибухнула граната. На щастя, обійшлося без постраждалих. Страйкбольну гранату кинув старшокласник. Учень зробив це заради розваги та з метою створення відеоконтенту..

Міністерство оборони України законтрактувало рекордну кількість далекобійних артилерійських пострілів 155 міліметрів. Таким чином зекономило мільярди та купило військовим ще десятки тисяч боєприпасів.Про це заявив міністр оборони України Михайло Федоров, який опублікував відповідний допис у своєму Telegram-каналі."Далекобійні артилерійські постріли 155 міліметрів — один із найбільших запитів фронту. АОЗ ДОТ уже законтрактувала найбільшу в історії агенції партію цих пострілів — і на фронт їх приїде на десятки тисяч більше, ніж очікувалося спочатку", — зазначив він.За його словами, бачення закупівель від Міноборони — конкурентні процедури: багато учасників, зрозумілі правила, найкращі умови для держави та виконання контрактів у строки. Кожна гривня повинна посилювати Сили оборони — через справедливість, контроль і відповідальність."У рекордній закупівлі далекобійних артилерійських пострілів 155 міліметрів переможцями стали шість виробників. З усіма вже підписали контракти на постачання для Сил оборони. Конкуренція та прозорі умови дали змогу зекономити 16% від початкової суми — це мільярди гривень. У результаті вдалося додатково законтрактувати ще десятки тисяч пострілів. Незабаром ворог відчує цю різницю на собі", — акцентував очільник Міноборони.Він додав, що наступний крок — масштабування конкурентних закупівель на FPV, mid-strike і deep-strike дрони. Улітку відбудеться перехід до тендерних процедур у всіх можливих оборонних закупівлях."Більше конкуренції та економії — більше засобів для знищення росіян. Системно масштабуємо конкурентні закупівлі в обороні, щоби зробити постачання зброї для фронту швидшим, прозорішим та ефективнішим. Будуємо систему, де зброю закуповують за реальними ТТХ і ефективністю, а правила однакові для всіх виробників. Це мінімізація людського фактору, чесна конкуренція, ефективніше використання коштів і швидше постачання зброї на фронт", — наголосив міністр.Він виокремив таку деталь: система також зменшує залежність від одного постачальника. Великі закупівлі можуть розподілятися між декількома виробниками.Частина процедур проходитиме в електронній системі Prozorro. Водночас безпека оборонних підприємств і людей залишається пріоритетом, тому процес запускаємо поступово та з урахуванням усіх ризиків."Україна посилює оборонну систему та підзвітність навіть під час війни. Будуємо систему закупівель із прозорими правилами та рівними умовами для всіх виробників", — підсумував Михайло Федоров.Нагадаємо, 7 травня стало відомо, що німецький оборонний концерн Rheinmetall надасть 100 тисяч далекобійних артилерійських боєприпасів калібру 155 міліметрів. Щодо цього вже є принципова домовленість..

Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах систему тренажера FIM-92 Stinger українського виробництва. Це новітній інструмент для підготовки операторів переносних зенітно-ракетних комплексів.Про це повідомила пресслужба Міноборони. Там зазначили, що американські ПЗРК FIM-92 Stinger перебувають на озброєнні у ЗСУ з перших днів повномасштабного вторгнення."Завдяки інфрачервоній голівці самонаведення Stinger ефективно захоплює тепловий слід двигуна "шахеда" та знищує його прямим влучанням", — ідеться в повідомленні.Українські військові наголосили, що ефективність застосування ПЗРК FIM-92 Stinger суттєво залежить від рівня підготовки операторів."Навчання персоналу потребує чимало ресурсу — використання установок для вивчення вузлів і агрегатів, ракет, блоків-охолоджувачів, блоків живлення, амортизації самих установок тощо. Використання тренажерів зводить ці витрати до мінімуму", — пояснили в українському оборонному відомстві.Лазерний тренажер FIM-92 Stinger повністю ідентичний бойовому ПЗРК, повторює його габарити, вагу й алгоритм роботи. Тренажер дозволяє відпрацьовувати повний цикл дій оператора:виявлення повітряної цілі;захоплення;супроводження;постріл;ураження."У ролі цілей використовуються безпілотні літальні апарати, які імітують різні типи загроз — дрони, крилаті ракети, літаки, гелікоптери. Тренажер фіксує правильність дій оператора: швидкість виявлення цілі, точність наведення, коректність виконання пуску. Інструктор обробляє й аналізує отримані дані, коригує процес навчання, підвищуючи ефективність підготовки", — деталізували спеціалісти.Система лазерних тренажерів розгортається за 10 хвилин, може використовуватися в польових умовах за будь-яких погодних умов. Це дає змогу довести навички оператора до автоматизму, що надалі підвищує ефективність бойового застосування ПЗРК FIM-92 Stinger.Раніше Міноборони допустило до використання в ЗСУ тренажери "Чайка" та "Чайка-М" ("Мухобійка") для навчання знищення безпілотників типу FPV, "Ланцет" і "Шахед". На них військові відпрацьовують ефективну стрільбу з ПЗРК "Ігла", Stinger, кулеметів ДШК і М2, а також стрілецької зброї.Нагадаємо, раніше перші бронемашини Inguar-3 українського виробництва надійшли в розпорядження українських військових. Вони модифіковані випробуваннями в бойових умовах..

Американські військові хочуть отримати доступ до окремих військових технологій, якими володіє Україна. Крім того, американці не виключають можливе придбання українських дронів і систем радіоелектронної боротьби.Про це повідомило видання Bloomberg, журналісти якого послалися на власні компетентні джерела.Співрозмовники медівників розповіли, що Пентагон уже звертався з проханням протестувати низку українських оборонних розробок на території США. Йдеться про безпілотники та системи РЕБ, які пройшли бойові випробування під час війни проти Росії.Джерела Bloomberg додали, що Вашингтон також зацікавлений у доступі до окремих технологій і прав інтелектуальної власності в межах майбутньої угоди, яка ще перебуває на стадії обговорення.Під час переговорів зі США Україна стверджувала, що її технології вже довели ефективність у реальних бойових умовах. Саме завдяки розвитку дронів і нової тактики Сили оборони змогли завдавати ударів по цілях углиб території Росії та стримувати сили російської армії, які переважають.Однак, за словами джерел видання, США хочуть оцінити продукцію на власній території з використанням власних сил, перш ніж рухатися далі."США можуть бути особливо зацікавлені у технологіях термінального наведення на основі штучного інтелекту, навігації без GPS, стійких до перешкод каналів зв’язку й у самій бойовій доктрині застосування безпілотників", — ідеться в журналістському матеріалі.Один із представників оборонної галузі пояснив Bloomberg, що проєкт документа, найімовірніше, створений не як класична угода про передачу технологій, а як механізм для тестування й оцінки українських систем з метою формування майбутніх потреб американської армії.Посол України у США Ольга Стефанишина заявила, що сторони вже працюють над рамковим документом."У результаті роботи з Державним департаментом і Пентагоном розроблено проєкт рамкового документа, який наразі розглядають обидві сторони на різних інституційних рівнях. Ми прагнемо до взаємовигідної співпраці, яка посилить наші Збройні сили", — зазначила вона.Нагадаємо, ще в жовтні минулого року Володимир Зеленський розповідав, що президент США Дональд Трамп заявив: його зацікавили дрони українського виробництва, адже вони мають дуже хорошу якість..

Для пошуку вибухонебезпечних предметів застосовують безпілотники та спеціальні магнітометри, що фіксують зміни магнітного поля Землі. Це дозволяє знаходити приховані металеві об’єкти з повітря, мінімізуючи ризики для життя особового складу.Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони України з посиланням на фахівців підрозділів розмінування Міністерства оборони України.У межах спеціального курсу на базі тренувально-випробувального комплексу UTTC (комплекс із розвитку новітніх технологій у сфері протимінної діяльності, цивільного захисту й екологічної безпеки) військові відпрацювали повний цикл роботи з безпілотними авіаційними комплексами. Зокрема, учасники опанували:застосування, розгортання та технічне обслуговування дронів і сенсорних систем;роботу з наземними системами керування;планування польотних місій і контроль за їх виконанням;практичне пілотування різних видів дронів."Окремим і найважливішим елементом підготовки стала робота з магнітометрами — високотехнологічними системами, які сканують земну поверхню та виявляють приховані боєприпаси, критично зменшуючи ризики для життя особового складу", — йдеться в повідомленні.. В оборонному відомстві зауважили, що здобуті технологічні навички допоможуть фахівцям з розмінування ефективніше очищувати деокуповані території від залишків російської агресії. Масштаб цього завдання значний: з 24 лютого 2022 року підрозділи розмінування Міністерства оборони України вже обстежили й очистили 460 189 гектарів звільнених територій."Сучасне розмінування територій неможливе без технологій, які дозволяють виявляти загрози, зменшувати ризики для особового складу та підвищувати ефективність роботи. Наше завдання — не лише впроваджувати новітні рішення, а й навчити людей якісно застосовувати їх у реальних умовах", — наголосила начальниця відділу розвитку технологій і стандартів головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту й екологічної безпеки, полковник Ольга Дробот.Вона акцентувала, що підготовка операторів безпілотників і робота зі сенсорними системами на теперішній момент є одним із пріоритетів Міністерства оборони України.Нагадаємо, що станом на початок квітня 2026 року замінованими залишаються близько 133,3 тисячі квадратних кілометрів територій. На їх очищення знадобиться не один рік..

У Кубі готуються не лише захищатися від гіпотетичного нападу Сполучених Штатів Америки, а й самим атакувати у відповідь. Для цього Гавана закупила приблизно 300 ударних дронів, які може спрямувати на американські бази.Таку інформацію оприлюднило видання Axios, журналісти якого послалися на власні джерела. Вони уточнили, що серед експортерів безпілотників на Кубу можуть бути Росія й Іран.Видання отримало у своє розпорядження таємні розвідувальні дані, які свідчать, що Куба закупила понад 300 військових безпілотників і нещодавно розпочала обговорювати можливість їх застосування."У планах — атаки на американську базу в Гуантанамо та місто Кі-Вест у штаті Флорида, що розташоване приблизно за 150 кілометрів на північ від Гавани", — йдеться журналістському матеріалі.Джерела медійників також розповіли, що навесні кубинська влада зверталася до Росії й Ірану із запитом на додаткові постачання дронів і військового обладнання.Аналітики стверджують, що такі дані розвідки викликають серйозне занепокоєння у Вашингтоні, де Кубу розглядають як потенційну загрозу. За словами високопоставленого чиновника, якого цитує Axios, це може стати підставою для "військового реагування".У четвер директор ЦРУ Джон Реткліфф також нещодавно відвідав Кубу та жорстко попередив місцеву владу, що острів більше не може бути "платформою для противників, які намагаються просувати ворожі інтереси у Західній півкулі". Таку інформацію журналістам надав один із представників ЦРУ.На початку травня американський президент Дональд Трамп заявляв про плани США взяти під контроль Кубу. На запитання присутніх, як реально він планує це зробити, очільник країни відповів — "майже негайно".Нагадаємо, що останніми місяцями на Кубі почастішали масштабні блекаути. Причина — енергетична блокада від США, яка створює острову чимало проблем..
