Вночі 24 червня тимчасово окупований Крим опинився під масованою атакою. Зафіксовано пожежі та знеструмлення.Про це повідомили місцеві Telegram-канали. За даними пабліків, у Севастополі стався удар по Балаклавській ТЕС.Через це у місті стався масштабний блекаут. Так званий "губернатор" Севастополя Михайло Развожаєв підтвердив атаку на енергооб'єкти."Внаслідок атаки ворога на нашу енергетичну інфраструктуру місто тимчасово залишилося без електропостачання. Ворог знову завдає підлих ударів, намагаючись позбавити нас звичних умов життя та посіяти паніку. На об’єктах запроваджено особливий режим, фахівці оцінюють масштаб пошкоджень і роблять усе можливе, щоб відновити електропостачання. Усі екстрені служби перебувають у повній готовності", — наголосив гауляйтер.Крім того, вибухи лунали й у Сімферополі. Там, ймовірно, відбувся приліт по Сімферопольській ТЕС.До того ж, як повідомив Telegram-канал "Крымский ветер", внаслідок атаки спалахнула масштабна пожежа біля села Шафранне, що розташоване на захід від військового аеродрому "Гвардійське". Саме звідси окупанти запускають ударні БпЛА типу "Шахед"/"Герань" для атак на Україну.Також цієї ночі не спокійно було й у Бахчисараї. Там після обстрілів горять склади 133-ї окремої бригади матеріально-технічного забезпечення Чорноморського флоту РФ (в/ч 73998). Пожежа зафіксована в районі вулиць Чехова та Сімферопольської.Нагадаємо, вночі 23 червня тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики.Додамо, на території тимчасово окупованого Криму запровадили екстрені обмеження, які повністю паралізували роздрібний продаж пального для населення. Починаючи з 09:00 неділі, 21 червня, місцеві автозаправні станції припинили обслуговування звичайних водіїв та комерційних структур.Читайте також: Паливний колапс для РФ: у ISW розкрили деталі розгрому логістики біля Кримського мосту.

У вівторок, 23 червня, ДТЕК опублікував свій перший План енергетичного переходу, в якому викладено, як Україна може побудувати більш безпечну, стійку та низьковуглецеву енергетичну систему, одночасно підтримуючи довгострокове відновлення країни та її інтеграцію з Європою.Про це повідомила пресслужба ДТЕК. У компанії наголосили, що відбудова енергетичної системи країни дає можливість посилити як енергетичну безпеку, так і довгострокову конкурентоспроможність завдяки інвестиціям у сучасну, стійку та низьковуглецеву інфраструктуру."Повномасштабне вторгнення росії та неодноразові атаки на енергетичну інфраструктуру продемонстрували важливість більш гнучкої, розподіленої та стійкої енергетичної системи в Україні. Війна показала, що енергетична безпека залежить не лише від виробництва достатньої кількості електроенергії, а й від побудови системи, яка зможе краще протистояти збоям та швидше відновлюватися", — йдеться в повідомленні.Розробники акцентували, що на цьому тлі план енергетичного переходу компанії ДТЕК враховує унікальні виклики, пов’язані з веденням діяльності в країні, що перебуває у стані війни, нагальні потреби енергетичної системи України та підтримку "зеленої" програми Європи.У плані окреслено, як компанія ДТЕК сприятиме енергетичній трансформації України через чотири стратегічні пріоритети:виконання наших зобов’язань щодо відходу від вугілля в Україні;збільшення інвестицій у відновлювані джерела енергії;модернізацію електромереж;упровадження низьковуглецевих рішень, що зможуть посилити як енергетичну безпеку, так і процеси декарбонізації.План також визначає шлях, який відповідає національним кліматичним і енергетичним цілям України. Реалізація плану забезпечить скорочення викидів на 42% за категоріями (Scope) 1 і 2 та на 25 % за категорією (Scope) 3 до 2035 року, що дозволить ДТЕК досягти нульового рівня викидів до 2050 року."Одне з найважливіших питань, що стоїть перед Україною в процесі відбудови, — як знайти баланс між потребою в енергетичній безпеці й енергетичним переходом. У ДТЕК ми вважаємо, що ці два аспекти взаємодоповнюють один одного. Енергетична система, яку ми відбудовуємо, має стати більш стійкою, маневреною та здатною краще протистояти майбутнім потрясінням. Водночас вона має підтримувати довгострокові амбіції України щодо декарбонізації й інтеграції з Європою. У нашому плані енергетичного переходу викладено, як ДТЕК має намір сприяти реалізації такого майбутнього", — пояснив директор зі сталого розвитку ДТЕК Джефф Отем.Нагадаємо, що 12 червня російські війська завдали удару по тепловій електростанції ДТЕК. Внаслідок атаки загинув один працівник, іще один зазнав поранень..

Станом на ранок вівторка, 23 червня, в Україні зафіксовано нові масштабні вимкнення електроенергії, спричинені одночасно ворожими атаками та сильним буревієм. Фахівці екстрених служб уже працюють над ліквідацією наслідків, а громадян просять раціонально розподіляти навантаження на мережу протягом дня.Про це повідомляє НЕК "Укренерго".Руйнівні наслідки негодиУ відомстві зазначили, що через складні погодні умови, зокрема дощ та сильні пориви вітру, на ранок повністю або частково знеструмлені понад 160 населених пунктів у чотирьох областях. Найбільше від стихії постраждали Сумська, Київська, Полтавська та Івано-Франківська області. Ремонтні бригади обленерго вже здійснюють відновлення пошкоджених ліній електропередачі, щоб якнайшвидше повернути світло в оселі громадян.Знеструмлення через ворожі обстрілиОкрім погодних умов, суттєвий дефіцит та аварії провокує країна-агресор. Ворог продовжує атаки на об’єкти цивільної енергетичної інфраструктури. Внаслідок російських ударів на ранок є нові знеструмлення у Запорізькій, Дніпропетровській, Сумській, Харківській і Чернігівській областях. Скрізь, де це наразі дозволяють безпекові умови, тривають аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути пошкоджене ворогом обладнання в роботу.Важливе звернення до споживачівВраховуючи погодні умови, користування потужними електроприладами сьогодні варто перенести на період найбільш ефективної роботи промислових сонячних електростанцій — з 10:00 до 17:00. Споживачам нагадують, що ситуація в енергосистемі може змінюватись. Громадян закликають уважно стежити за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах відповідного оператора системи розподілу (обленерго).Нагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

Тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики.Про це повідомляє окупаційне підприємство "Крименерго".Географія енергетичного колапсуУ відомстві зазначили, що в окупованому Криму почалися знеструмлення після нічних атак на півострів. За офіційними даними колаборантів, у зв’язку з технологічними порушеннями в електричних мережах сталося відключення споживачів у багатьох населених пунктах.Без світла залишилися мешканці у міських округах Євпаторія, Саки, Красноперекопськ та Джанкой. Крім того, аналогічні проблеми зафіксовані у Красноперекопському, Сакському, Джанкойському та Красногвардійському районах.Терміни відновлення та пожежа на ТЕЦПредставники окупаційної структури запевнили, що наразі тривають аварійно-відновлювальні роботи, намагаючись заспокоїти місцеве населення щодо термінів ліквідації аварії."Орієнтовно електропостачання буде відновлено протягом доби", — додали в "Крименерго".Попри намагання загарбників приховати реальні масштаби руйнувань, ситуація залишається критичною. Водночас у мережі публікуються відеозаписи, на яких зафільмовано пожежа на ТЕЦ у Керчі, що свідчить про значно серйозніші пошкодження енергосистеми півострова, ніж про це заявляє підконтрольна Кремлю влада.Нагадаємо, за даними "Крим.Реалії", у тимчасово окупованому Криму призупинили заїзди дітей до оздоровчих таборів, санаторіїв та інших закладів розміщення. Обмеження діятимуть із 22 червня до 1 вересня, однак офіційної причини окупаційна влада не назвала.Додамо, на території тимчасово окупованого Криму запровадили екстрені обмеження, які повністю паралізували роздрібний продаж пального для населення. Починаючи з 09:00 неділі, 21 червня, місцеві автозаправні станції припинили обслуговування звичайних водіїв та комерційних структур.Читайте також: Паливний колапс для РФ: у ISW розкрили деталі розгрому логістики біля Кримського мосту.

Російські обстріли спричинили 22 червня масштабні пошкодження енергетичного обладнання та масові відключення світла у восьми областях України. Наразі найважча ситуація фіксується на Донеччині та Херсонщині, де енергетики намагаються стабілізувати мережу за першої ліпшої безпекової можливості.Про це повідомляє Національна енергетична компанія "Укренерго".Наслідки ворожих ударів та знеструмленняУ компанії зазначили, що через ворожі влучання в об'єкти енергетичної інфраструктури на ранок найскладніша ситуація спостерігається у Донецькій та Херсонській областях. Саме в цих регіонах зафіксовано найбільший обсяг нових знеструмлень, оскільки окупанти пошкодили значну кількість важливого мережевого обладнання.Крім того, після чергових нічних та ранкових обстрілів без електропостачання залишилася частина споживачів у Сумській, Харківській, Миколаївській, Чернігівській та Запорізькій областях. У тих районах, де це дозволяє безпекова ситуація, ремонтні бригади вже розпочали аварійно-відновлювальні роботи. Фахівці роблять усе можливе, щоб повернути світло в оселі знеструмлених абонентів якнайшвидше.Заклик до споживачів та перенесення навантаженняЩоб допомогти енергосистемі впоратися з навантаженням, споживачам рекомендують скоригувати свої побутові звички. Активне енергоспоживання сьогодні варто перенести на період найбільш ефективної роботи промислових сонячних електростанцій — з 10:00 до 16:00.Енергетики попереджають, що ситуація в енергосистемі залишається динамічною та може змінюватися впродовж доби. Громадянам радять уважно стежити за офіційними повідомленнями на сайтах та сторінках у соцмережах місцевих операторів системи розподілу (обленерго), щоб оперативно дізнаватися про можливі зміни чи графіки обмежень.Нагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

У ніч на 21 червня Рівненська область зазнала чергової повітряної атаки з боку російських загарбників. Ворожий наліт призвів до пошкодження інфраструктури та проблем із електропостачанням в одному з регіонів області.Про це повідомив голова Рівненської обласної військової адміністрації Олександр Коваль.Наслідки удару в Сарненському районіЗа даними посадовця, внаслідок нічних обстрілів окупантів зафіксовано знеструмлення у Сарненському районі. Профільні служби оперативно відреагували на надзвичайну ситуацію. Енергетики вже прибули на місце події та працюють над ліквідацією наслідків атаки і якнайшвидшим відновленням електропостачання для місцевих жителів.На щастя, обійшлося без жертв. Згідно з офіційними даними, люди внаслідок цієї повітряної атаки не постраждали.Нагадаємо, у ніч на 21 червня російські війська завдали масованих ударів по цивільній та промисловій інфраструктурі Полтавської та Кіровоградської областей. Унаслідок ворожої атаки на території Полтавщини зафіксовано людські жертви, серед значної кількості постраждалих є діти.Раніше стало відомо, що у ніч на 21 червня російські загарбники випустили по Україні понад сто безпілотників та чотири ракети, серед яких небезпечні аеробалістичні "Кинджали". Силам протиповітряної оборони та підрозділам РЕБ вдалося знешкодити 96 ворожих повітряних цілей у різних куточках країни..

"Енергоатом" продовжує оцінювати наслідки атаки російського безпілотника на Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). У товаристві готуються до відновлення пошкоджених приміщень.Про це повідомила пресслужба "Енергоатома" з посиланням на її очільника Павла Ковтонюка."Енергоатом" відновить пошкоджені приміщення ЦСВЯП за півтора місяця", — йдеться в повідомленніПопередній огляд фахівцями комісії з проведення обстеження пошкодженого обладнання, конструкцій та будівель на майданчику ЦСВЯП підтвердив відсутність пошкодження несучих конструкцій. Точну суму завданих збитків підраховують.За словами керівника "Енергоатома", впродовж півтора місяця акціонерне товариство власними силами відновить пошкоджені приміщення. Зараз триває процедура закупівлі будівельних матеріалів для ремонтних робіт.Як відомо, в ніч зі 6 на 7 червня внаслідок удару ворожого безпілотника частково зруйновано приміщення будівлі приймання контейнерів ЦСВЯП (відпрацьоване ядерне паливо в ній не зберігалося).ЦСВЯП — це стратегічний об’єкт "Енергоатома", призначений для довгострокового зберігання відпрацьованого ядерного палива з українських атомних електростанцій.Його введення в експлуатацію дозволило Україні відмовитися від вивезення відпрацьованого палива до Росії та зміцнити власну енергетичну незалежність.Нагадаємо, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга тоді заявляв, що дії Російської Федерації та її військ ставлять під загрозу українські ядерні об’єкти. Такі провокації є систематичними та неприйнятними. Світ має сказати своє слово щодо агресивних дій Москви..

Російські окупанти продовжують атакувати об’єкти цивільної енергетичної інфраструктури України. Внаслідок цього на ранок п’ятниці, 19 червня, є нові знеструмлення у шести областях України.Про це повідомила пресслужба "Укренерго". Там уточнили, що йдеться про Харківську, Сумську, Дніпропетровську, Запорізьку, Миколаївську та Херсонську області."Скрізь, де це наразі дозволяють безпекові умови, вже виконуються аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоби заживити всіх знеструмлених абонентів", — зазначили в компанії.В "Укренерго" також додали, що споживання електроенергії зросло. Сьогодні, 19 червня, станом на 09:30 воно було на 3,1% вищим, ніж в цей час попереднього дня — у четвер."Причина змін — підвищення температури повітря у частині областей, що зумовлює активніше використання кондиціонерів споживачами", — пояснили енергетики.Вони зауважили, що вчора, 18 червня, добовий максимум споживання фіксували ввечері. Він був на 1,9% нижчим, ніж максимум попереднього дня — у середу, 17 червня."Активне енергоспоживання сьогодні варто перенести на період найефективнішої роботи промислових сонячних електростанцій — з 9:00 до 17:00", — порадили в "Укренерго".Там також традиційно акцентували, що ситуація в енергосистемі може змінюватися, тому варто стежити за повідомленнями на сайтах і офіційних сторінках у соцмережах операторів системи розподілу (обленерго).Нагадаємо, що в ніч на 18 червня російські окупанти завдали удару по двох районах Полтавської області. Ворожі безпілотники влучили у житловий будинок і енергетичний обʼєкт, зафіксовано знеструмлення..

У п'ятницю, 19 червня, в Україні графіків відключень електроенергії не прогнозується. Світло в оселях українців буде протягом всієї доби.Про це повідомила пресслужба НЕК "Укренерго"."Завтра, у п'ятницю, застосування заходів обмеження споживання не планується", — зазначили в компанії.Водночас енергетики закликають українців користуватися потужними електроприладами у денні години — з 09:00 до 17:00."Будь ласка, споживайте електроенергію раціонально", — додали енергетики.Чи будуть вимикати світло вліткуЯк повідомив ексголова "Укренерго" Володимир Кудрицький, влітку Україна може повернутися до погодинних обмежень електроенергії. Це може статися за умови великої спеки."Чесно кажучи, спека для нас зараз — так собі новина. Наша енергосистема тепер дуже залежить від погоди, бо робочих електростанцій залишилося критично мало. Тож щойно повзе вгору температура, росте й споживання, а це одразу створює проблеми. Як це буває, ми вже бачили в липні 2024 року. Тоді через затяжну спеку світло вимикали серйозно. І це при тому, що теплові та гідроелектростанції вже були побиті російськими обстрілами", — наголосив він.За словами фахівця, наразі ситуація в енергосистемі непроста, адже багато ТЕС зруйновано. Відтак, вони можуть видати лише третину від того, що мали б, якби були цілими. Також складна ситуація й з гідроенергетикою. Зокрема, як пояснив Кудрицький, води в річках мало, паводок слабкий, та ще й самі ГЕС сильно постраждали від ракетних ударів."Якщо влупить дика спека і всі ввімкнуть кондиціонери, одного лише імпорту світла з-за кордону може не вистачити. Тоді доведеться обмежувати споживання. Я не кажу, що це 100% станеться, чи що нас точно чекають 16 годин без світла. Все може пройти відносно м'яко — наприклад, по дві години на добу в якісь окремі дні. Такий собі "лайт-варіант". Але гарантувати, що відключень взагалі не буде, сьогодні ніхто не може", — відзначив Кудрицький.Нагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

Загальна потужність розподіленої газової генерації в Україні перевищила 1,8 ГВт. Регіони продовжують активно готуватися до наступного опалювального сезону.Про це повідомив перший віцепрем'єр, міністр енергетики України Денис Шмигаль. Він додав, що в Україні нарощують потужності розподіленої газової генерації для зміцнення своєї енергонезалежності, забезпечення потреб критичної інфраструктури та промисловості."Станом на зараз сукупна потужність усіх введених в експлуатацію генерувальних об’єктів в Україні становить 1 806,3 МВт. Лідерами серед регіонів є Київська (212,3 МВт) і Черкаська (124,6 МВт) області", — констатував міністр.Він додав, що лише за останні 3,5 місяця регіони ввели в експлуатацію 338,7 МВт. Найбільше — у Київській, Житомирській областях і Києві."Зараз тривають будівельні роботи для встановлення 249 установок загальною потужністю 522,8 МВт. Завершення робіт на більшості об’єктів очікуємо вже у вересні-листопаді цього року", — зауважив Шмигаль.Міненерго продовжує покращувати умови для розвитку розподіленої газової генерації. Зокрема, запроваджуються прямі контракти PPA, додаткові стимули для споживачів і бізнесу, переглянуті підходи до формування граничних цін на ринку електроенергії, звільнення від плати за розподіл газу при бойових пошкодженнях і спрощення процедур розміщення нових установок."Дякую всім учасникам за системний діалог та готовність до співпраці для подальшого розвитку розподіленої генерації в Україні та посилення стійкості української енергосистеми", — підсумував міністр енергетики України.Нагадаємо, на початку квітня стало відомо, що Україна створює мережу "енергетичних сот" — автономних або напівавтономних кластерів, де критична інфраструктура може працювати навіть тоді, коли центральна мережа пошкоджена..

Держава забезпечує та надалі забезпечуватиме всю необхідну підтримку Києву щодо фінансування підготовки до наступної зими. А вже самі заходи — це пряма відповідальність міської влади.Про це заявила прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко, яка опублікувала відповідний допис у своєму Telegram-каналі.Вона зазначила, що вже виділено майже чотири мільярди гривень із резервного фонду державного бюджету, забезпечено співфінансування 50% необхідних заходів, частину робіт реалізовує Агентство відновлення."Також запроваджено програми підтримки, зокрема, щодо встановлення індивідуальних і резервних джерел живлення у багатоквартирних будинках", — додала очільниця уряду.При цьому вона констатувала, що наразі не видно достатніх темпів підготовки міста до наступного опалювального сезону. Існують відставання у виконанні низки важливих заходів, які необхідно оперативно усунути."Немає важливішого пріоритету для міської влади, ніж підготовка столиці до зими. Київ має найбільший бюджет серед усіх міст України, а також усі необхідні можливості, включно з повною підтримкою держави, для того, щоби забезпечити належну готовність до опалювального сезону", — вважає прем’єр-міністерка України.За підсумками наради з міським головою визначено конкретний перелік заходів і терміни їх виконання. Завдання чітке — Київ має бути завчасно та належним чином підготовлений до будь-яких викликів наступного осінньо-зимового періоду."З огляду на критичну важливість належної підготовки столиці до зими, уряд найближчим часом ініціюватиме винесення цього питання на розгляд Ради національної безпеки й оборони України для ухвалення необхідних рішень", — підсумувала Юлія Свириденко.Нагадаємо, вчора віцепрем’єр-міністр із відновлення України Олексій Кулеба зазначав, що тисячі котелень і кілометри тепломереж у всій країні вже пройшли первинний етап технічного обслуговування до зими-2026/2027. Урядовий штаб розробив жорсткі вимоги для регіонів, закликавши максимально диверсифікувати джерела живлення за рахунок іноземних партнерів..

Унаслідок ворожих атак на об’єкти цивільної енергетичної інфраструктури на ранок четверга, 18 червня, є нові знеструмлені споживачі у Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Харківській і Полтавській областях.Про це повідомила пресслужба "Укренерго".«Там, де це наразі дозволяють безпекові умови, вже виконуються аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоби заживити всіх знеструмлених абонентів», — ідеться в повідомленні.В "Укренерго" також додали, що споживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження. Сьогодні, 18 червня, станом на 09:30 воно було на 2,3% нижчим, ніж в цей же час попереднього дня — у середу."Причина змін — установлення сонячної погоди майже в усіх регіонах України, крім частини східних областей. Це зумовлює ефективну роботу побутових сонячних електростанцій і відповідне зменшення обсягу енергоспоживання із загальної мережі", — пояснили енергетики.Учора, 17 червня, добовий максимум споживання фіксували ввечері. Він був на 1,3% вищим, ніж максимум попереднього дня, — у вівторок, 16 червня."Враховуючи погодні умови, активне енергоспоживання сьогодні варто перенести на період найефективнішої роботи промислових сонячних електростанцій — з 10:00 до 16:00", — порадили в "Укренерго".Там додали, що ситуація в енергосистемі може змінюватися, тому варто стежити за повідомленнями на сайтах і офіційних сторінках у соцмережах операторів системи розподілу (обленерго)."Через несприятливі погодні умови на ранок повністю або частково знеструмлені 22 населених пункти у Дніпропетровській області. Ремонтні бригади обленерго вже здійснюють аварійно-відновлювальні роботи на пошкоджених лініях електропередачі", — поінформували в "Укренерго".Нагадаємо, що минулої ночі російські окупанти завдали удару по двох районах Полтавської області. Ворожі безпілотники влучили у житловий будинок і енергетичний обʼєкт, зафіксовано знеструмлення..

У ніч на четвер, 18 червня, російські окупанти завдали удару по двох районах Полтавської області. Ворожі безпілотники влучили у житловий будинок і енергетичний обʼєкт, зафіксовано знеструмлення.Про це повідомив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Віталій Дяківнич.Він уточнив, що в Полтавському районі атаковано промислове та приватне підприємства. Пошкоджено технологічне обладнання та адміністративну будівлю."Одна людина отримала травми. Її госпіталізували", — акцентував посадовець.Він додав, що також ворожі безпілотники влучили у приватний будинок і обʼєкт енергетичної інфраструктури."Сталося відключення електроенергії. Бригади акціонерного товариства "Полтаваобленерго" працюють над відновленням електропостачання", — запевнив очільник військової адміністрації Полтавщини.Він поінформував, що в Миргородському районі внаслідок падіння безпілотника пошкоджено складські приміщення, та констатував, що в цих випадках обійшлося без травмованих.Раніше різні українські ЗМІ повідомляли про вибухи в Полтаві. Місцеві мешканці нарахували там щонайменше шість вибухів. О 01:24 Повітряні сили ЗСУ попереджали про пуски ракет у напрямку Полтавської області. Також військові повідомляли про рух групи ворожих ударних дронів у бік Полтави й області.Крім того, вночі російська армія атакувала Київ балістичними ракетами та безпілотниками. У столиці України теж лунали вибухи.Нагадаємо, що минулої ночі російські окупанти атакували Україну сімома балістичними ракетами "Іскандер-М/С-400", 239 ударними безпілотниками типу Shahed (у тому числі реактивними), "Гербера", "Італмас" і дронами-імітаторами типу "Пародія". Сили оборони знешкодили 216 цілей..

Тисячі котелень та кілометри тепломереж по всій країні вже пройшли первинний етап технічного обслуговування до зими 2026/27 року. Урядовий штаб розробив жорсткі вимоги для регіонів, закликавши максимально диверсифікувати джерела живлення за рахунок іноземних партнерів.Про це у Telegram-каналі повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення України Олексій Кулеба.Посадовець наголосив, що 17 червня відбулося перше засідання штабу з підготовки житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу до опалювального сезону 2026/27 року. Цей сезон стане п’ятим опалювальним періодом в умовах повномасштабної війни.Мільярдні інвестиції та обсяги відновлення тепломережПопри постійні безпекові загрози, комунальні служби у всіх відносно безпечних регіонах держави вже розгорнули активну фазу капітальних ремонтів інфраструктури. На цей час профільні відомства фіксують високі темпи відновлення пошкоджених та модернізації застарілих технічних об'єктів.За його словами, наразі вже підготовлено до роботи понад 2 590 котелень, майже 3 000 кілометрів теплових мереж та понад тисячу центральних теплових пунктів. На ремонтні та підготовчі роботи спрямовано понад одного мільярда гривень.П'ять мільярдів на енергетичну автономність громадПріоритетом для уряду в межах поточної підготовки є максимальна децентралізація енергетичної системи. Держава робить ставку на мобільні та незалежні джерела живлення, щоб нівелювати наслідки можливих атак ворога на централізовані вузли.Окрему увагу приділено розвитку розподіленої теплової генерації. Держава виділила п'ять мільярдів гривень на реалізацію заходів стійкості, закупівлю та встановлення блочно-модульних котелень, а також посилення енергетичної автономності громад.За підсумками установчих зборів керівництво штабу сформувало пакет чітких завдань для місцевих органів влади та комунальних підприємств. Також доручено:забезпечити дотримання графіків підготовки до опалювального сезону;здійснювати постійний моніторинг виконання робіт;активніше залучати міжнародну допомогу для підприємств ЖКГ.Нагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

Начальник Одеської міської військової адміністрації Сергій Лисак, виконувач обов’язків міського голови Одеси Ігор Коваль і керівниця програми "Рішення для відновлюваної енергетики" (RES, GIZ) Еліз Віж’є підписали тристоронній меморандум.Про це повідомив Telegram-канал "Одеса. Офіційно". Там зазначили, що співпраця Одеси з міжнародними партнерами вже має історію успішних реалізацій.Одним із найважливіших проєктів є забезпечення критичної інфраструктури міста когенераційними установками.Зазначається, що нинішній меморандум — це новий етап інтеграції Одеси у великі енергетичні проєкти, що фінансуються німецьким урядом і Європейським інвестиційним банком."Для нас програма RES — це невід’ємна частина стратегії енергетичної стійкості. Одеса вже пройшла шлях від повної енергетичної залежності до формування власної генерації. Зараз ми працюємо над масштабуванням "зелених" технологій і вдячні нашим партнерам за співпрацю", — наголосив Сергій Лисак.Виконрувач обов’язків міського голови Одеси Ігор Коваль додав, що стале партнерство з Німеччиною та Європейським інвестиційним банком дає місту впевненість у реалізації довгострокових проєктів, які значно посилюють захищеність соціальних і медичних об’єктів.У межах візиту керівниця програми RES Еліз Віж’є разом із представниками міської влади відвідала ключові медичні й освітні заклади для окреслення технічних рішень щодо встановлення сонячних електростанцій і систем накопичення енергії."Поєднуючи досвід німецьких інженерів, фінансові інструменти Європейського інвестиційного банку та зусилля місцевої влади, Одеса створює нову модель енергобезпеки, яка робить соціальні установи стійкішими до викликів воєнного часу", – йдеться в повідомленні.Програма RES реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у співпраці з програмою розвитку ООН (ПРООН). Програму фінансує Федеральне міністерство охорони довкілля, захисту клімату, збереження природи та ядерної безпеки Німеччини в межах Міжнародної кліматичної ініціативи та керується Європейським інвестиційним банком.Нагадаємо, раніше Денис Шмигаль розповідав, що українська енергосистема зіткнулася зі складнощами у зв'язку із масованими обстрілами Росії. Щоби повноцінно відновити енергосектор насамперед потрібно посилити протиповітряну оборону країни..
