Україна будує нову енергетику, адаптовану до викликів XXI століття. Для цього потрібні виконання стратегічних завдань і допомога надійних партнерів.Про це заявив перший віцепрем'єр, міністр енергетики України Денис Шмигаль під час презентації візії оновленої енергетичної стратегії України, яка розробляється разом зі Світовим банком."Стратегічна амбіція України — повернутися до 54 ГВт встановленої потужності, яку ми мали до 2014 року", — зазначив він.За його словами, її має забезпечувати: 50% — атомна енергетика, 30% — відновлювані джерела енергії, 20% — нова газова генерація та модернізована теплоенергетика.Другим ключовим акцентом він назвав розподілена стійкість. Україна формує архітектуру "енергетичних сот" — кластерів, здатних підтримувати базові функції навіть у разі пошкодження центральної мережі."Третій акцент — безпека. Захист буде вмонтований у каркас енергетичної системи та стане її невід’ємною властивістю. Він складатиметься з трьох основних шарів: архітектурного захисту, військового захисту та стійкості на рівні системи", — пояснив український міністр.Четвертий акцент — єдиний енергетичний простір з Європою. Пріоритетами є розширення потужності транскордонної інтеграції з ENTSO-E до 4,5 ГВт, розвиток пропускних потужностей у газовій сфері, використання українських газосховищ, розвиток власного газовидобутку, посилення енергетичних маршрутів до Центральної Європи й експорт чистої енергії."Дякую директорці з питань операційної діяльності Анні Б'єрде та всій команді Світового банку за підтримку в розробці цієї стратегії", — підсумував Денис Шмигаль.Нагадаємо, раніше сьогодні прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко інформувала, що на полях конференції з відбудови України у Гданську Міністерство фінансів України та Світовий банк уклали пакет домовленостей у межах першої програми політики розвитку робочих місць і зростання приватного сектору..

На п’ятницю, 26 червня, вимкнення електроенергії на території України не передбачено. Однак енергетики порадили ощадливо її використовувати, особливо у вечірні години.Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на "Укренерго".Завтра, 26 червня, застосування заходів обмеження споживання електроенергії не передбачається.У компанії порекомендували використовувати енергоємні електроприлади у період з 10:00 до 16:00."Будь ласка, споживайте електроенергію ощадливо у вечірні години, коли навантаження на енергосистему традиційно зростає, — з 18:00 до 22:00", — попросили в "Укренерго".Як відомо, сьогодні в Києві тимчасово запроваджували аварійні відключення електроенергії. У "Укренерго" пояснили, що обмеження пов'язані з наслідками російських атак на енергетичну інфраструктуру та необхідністю збалансувати роботу енергосистеми.При цьому в компанії наголошували, що аварійні відключення застосовуються лише в разі потреби для збереження стабільності енергосистеми, тоді як планові графіки погодинних відключень у цей час не діяли.Нагадаємо, міністр енергетики України Денис Шмигаль розповів, що партнери виділили щонайменше 375 мільйонів євро на відновлення енергетичної інфраструктури й анонсували нові внески до Фонду підтримки енергетики під час енергетичного "Рамштайну" в польському Гданську..

У четвер, 25 червня, у Броварах, запровадили аварійні відключення світла.Про це повідомив міський голова Ігор Сапожко. За його словами, наразі без світла центральна частина та частково інші мікрорайони Броварів."Фахівці ДТЕК працюють над оперативним усуненням проблеми", — додав він.Як відзначив посадовець, орієнтовний час відновлення енергопостання — 15:30-16:00.Зауважимо, сьогодні відключення електроенергії діють й у столиці. Причина — технологічне порушення на одному з енергооб’єктів. Обмеження будуть скасовані одразу після стабілізації ситуації в енергосистемі.Чи вимикатимуть світло вліткуЯк повідомив голова НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко, графіки відключення світла запровадять у разі збереження високих температур протягом щонайменше тижня та одночасного відновлення масштабних російських ударів по енергосистемі. Обмеження можуть сягати до п'яти годин.Водночас посадовець наголосив, що за відсутності нових масованих обстрілів Україна має високі шанси пройти літній період без суттєвих обмежень для споживачів."Цього літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як "Укренерго" так і операторів систем розподілу (обленерго — ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку", — зазначив ЗайченкоНагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

У четвер, 25 червня, у Києві ввели аварійні відключення світла через технологічне порушення на одному з енергооб’єктів. Наразі у частині районів столиці застосовані обмеження для всіх категорій споживачів.Про це повідомила пресслужба "Укренерго". Зазначається, що аварійно-відновлювальні роботи вже розпочаті."Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути пошкоджене обладнання в роботу", — йдеться у повідомленні.У компанії зауважили, що обмеження будуть скасовані одразу після стабілізації ситуації в енергосистемі.Чи вимикатимуть світло вліткуЯк повідомив голова НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко, графіки відключення світла запровадять у разі збереження високих температур протягом щонайменше тижня та одночасного відновлення масштабних російських ударів по енергосистемі. Обмеження можуть сягати до п'яти годин.Водночас посадовець наголосив, що за відсутності нових масованих обстрілів Україна має високі шанси пройти літній період без суттєвих обмежень для споживачів."Цього літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як "Укренерго" так і операторів систем розподілу (обленерго — ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку", — зазначив ЗайченкоНагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

У польському Гданську відбувся енергетичний "Рамштайн". Україна отримала суттєву допомогу від партнерів.Про це повідомив міністр енергетики Денис Шмигаль. За його словами, партнери виділили щонайменше 375 мільйонів євро на відновлення енергетичної інфраструктури та анонсували нові внески до Фонду підтримки енергетики.Загалом, за результатами зустрічі, Києву виділили:Сполучені Штати Америки — 175 млн доларів США;Швеція — 137 мільйонів євро;Норвегія — 77 мільйонів євро;Естонія — 2,125 мільйона євро;Ісландія — 550 тисяч євро;Литва — чотири мільйони євро."Дякую кожній державі, міжнародній організації та компанії, які залишаються поруч з Україною. Ця підтримка допомагає відновлювати енергетичну інфраструктуру, захищати критичні об’єкти та забезпечувати мільйони українців світлом. Разом зміцнюємо енергетичну стійкість України. Світло переможе", — додав Шмигаль.Нагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

У четвер, 25 червня, частина столиці залишилася без електропостачання. Головна причина — аварійні відключення.Про це повідомила пресслужба ДТЕК. Зазначається, що обмеження введено на лівому березі столиці за командою "Укренерго"."Просимо ощадливо використовувати електроенергію. Це допоможе зберегти енергосистему", — додали у компанії.Чи вимикатимуть світло вліткуЯк повідомив голова НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко, графіки відключення світла запровадять у разі збереження високих температур протягом щонайменше тижня та одночасного відновлення масштабних російських ударів по енергосистемі. Обмеження можуть сягати до п'яти годин.Водночас посадовець наголосив, що за відсутності нових масованих обстрілів Україна має високі шанси пройти літній період без суттєвих обмежень для споживачів."Цього літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як "Укренерго" так і операторів систем розподілу (обленерго — ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку", — зазначив ЗайченкоНагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

В Україні влітку можуть запровадити відключення електроенергії. Обмеження можуть сягати до п'яти годин.Про це повідомив голова НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко в інтерв'ю "РБК-Україна". За його словами, графіки відключення світла запровадять у разі збереження високих температур протягом щонайменше тижня та одночасного відновлення масштабних російських ударів по енергосистемі."Ми розуміємо, що денну зону ми покриємо за рахунок атомної генерації, імпорту, розподіленої і відновлюваної генерації, а от вечірні піки, на жаль, потрібно буде балансувати за рахунок наших споживачів", — зазначив Зайченко.Водночас посадовець наголосив, що за відсутності нових масованих обстрілів Україна має високі шанси пройти літній період без суттєвих обмежень для споживачів."Цього літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як "Укренерго" так і операторів систем розподілу (обленерго — ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку", — зазначив Зайченко.Нагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

Вночі 25 червня тимчасово окупований Крим опинився під масованою атакою безпілотників. У деяких містах сталися блекаути.Про це повідомили місцеві пабліки. За даними Telegram-каналів, серія потужних вибухів цієї ночі пролунала у Севастополі.Також, як запевняють очевидці, у місті було чути звуки стрілянини у різних районах. Попередньо, під ударом знову опинилася Балаклавська ТЕС.До того ж неспокійно було у Сімферополі, а також у Сакському, Нижньогірському, Красноперекопському та Первомайському районах. Ймовірно, від атак постраждала й Таврійська ТЕЦ. Через ушкоджені енергооб'єкти відбулися масові відключення світла.Зокрема, у Ялті та Сімферополі повністю зникло електропостачання. Крім того, пабліки заявляли про вибухи у районі аеродрому "Кача". Проте подробиць щодо наслідків поки немає. Окупаційна влада Криму обстріл наразі не коментує.Нагадаємо, Крим опиняється під атакою безпілотників вже третю ніч поспіль. Так, вночі 23 червня тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики.Водночас вночі 24 червня Крим знову опинився під масованою атакою. Зафіксовано пожежі та знеструмлення. Зокрема, внаслідок атаки спалахнула масштабна пожежа біля села Шафранне, що розташоване на захід від військового аеродрому "Гвардійське". Саме звідси окупанти запускають ударні БпЛА типу "Шахед"/"Герань" для атак на Україну..

Вночі 24 червня тимчасово окупований Крим опинився під масованою атакою. Зафіксовано пожежі та знеструмлення.Про це повідомили місцеві Telegram-канали. За даними пабліків, у Севастополі стався удар по Балаклавській ТЕС.Через це у місті стався масштабний блекаут. Так званий "губернатор" Севастополя Михайло Развожаєв підтвердив атаку на енергооб'єкти."Внаслідок атаки ворога на нашу енергетичну інфраструктуру місто тимчасово залишилося без електропостачання. Ворог знову завдає підлих ударів, намагаючись позбавити нас звичних умов життя та посіяти паніку. На об’єктах запроваджено особливий режим, фахівці оцінюють масштаб пошкоджень і роблять усе можливе, щоб відновити електропостачання. Усі екстрені служби перебувають у повній готовності", — наголосив гауляйтер.Крім того, вибухи лунали й у Сімферополі. Там, ймовірно, відбувся приліт по Сімферопольській ТЕС.До того ж, як повідомив Telegram-канал "Крымский ветер", внаслідок атаки спалахнула масштабна пожежа біля села Шафранне, що розташоване на захід від військового аеродрому "Гвардійське". Саме звідси окупанти запускають ударні БпЛА типу "Шахед"/"Герань" для атак на Україну.Також цієї ночі не спокійно було й у Бахчисараї. Там після обстрілів горять склади 133-ї окремої бригади матеріально-технічного забезпечення Чорноморського флоту РФ (в/ч 73998). Пожежа зафіксована в районі вулиць Чехова та Сімферопольської.Нагадаємо, вночі 23 червня тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики.Додамо, на території тимчасово окупованого Криму запровадили екстрені обмеження, які повністю паралізували роздрібний продаж пального для населення. Починаючи з 09:00 неділі, 21 червня, місцеві автозаправні станції припинили обслуговування звичайних водіїв та комерційних структур.Читайте також: Паливний колапс для РФ: у ISW розкрили деталі розгрому логістики біля Кримського мосту.

У вівторок, 23 червня, ДТЕК опублікував свій перший План енергетичного переходу, в якому викладено, як Україна може побудувати більш безпечну, стійку та низьковуглецеву енергетичну систему, одночасно підтримуючи довгострокове відновлення країни та її інтеграцію з Європою.Про це повідомила пресслужба ДТЕК. У компанії наголосили, що відбудова енергетичної системи країни дає можливість посилити як енергетичну безпеку, так і довгострокову конкурентоспроможність завдяки інвестиціям у сучасну, стійку та низьковуглецеву інфраструктуру."Повномасштабне вторгнення росії та неодноразові атаки на енергетичну інфраструктуру продемонстрували важливість більш гнучкої, розподіленої та стійкої енергетичної системи в Україні. Війна показала, що енергетична безпека залежить не лише від виробництва достатньої кількості електроенергії, а й від побудови системи, яка зможе краще протистояти збоям та швидше відновлюватися", — йдеться в повідомленні.Розробники акцентували, що на цьому тлі план енергетичного переходу компанії ДТЕК враховує унікальні виклики, пов’язані з веденням діяльності в країні, що перебуває у стані війни, нагальні потреби енергетичної системи України та підтримку "зеленої" програми Європи.У плані окреслено, як компанія ДТЕК сприятиме енергетичній трансформації України через чотири стратегічні пріоритети:виконання наших зобов’язань щодо відходу від вугілля в Україні;збільшення інвестицій у відновлювані джерела енергії;модернізацію електромереж;упровадження низьковуглецевих рішень, що зможуть посилити як енергетичну безпеку, так і процеси декарбонізації.План також визначає шлях, який відповідає національним кліматичним і енергетичним цілям України. Реалізація плану забезпечить скорочення викидів на 42% за категоріями (Scope) 1 і 2 та на 25 % за категорією (Scope) 3 до 2035 року, що дозволить ДТЕК досягти нульового рівня викидів до 2050 року."Одне з найважливіших питань, що стоїть перед Україною в процесі відбудови, — як знайти баланс між потребою в енергетичній безпеці й енергетичним переходом. У ДТЕК ми вважаємо, що ці два аспекти взаємодоповнюють один одного. Енергетична система, яку ми відбудовуємо, має стати більш стійкою, маневреною та здатною краще протистояти майбутнім потрясінням. Водночас вона має підтримувати довгострокові амбіції України щодо декарбонізації й інтеграції з Європою. У нашому плані енергетичного переходу викладено, як ДТЕК має намір сприяти реалізації такого майбутнього", — пояснив директор зі сталого розвитку ДТЕК Джефф Отем.Нагадаємо, що 12 червня російські війська завдали удару по тепловій електростанції ДТЕК. Внаслідок атаки загинув один працівник, іще один зазнав поранень..

Станом на ранок вівторка, 23 червня, в Україні зафіксовано нові масштабні вимкнення електроенергії, спричинені одночасно ворожими атаками та сильним буревієм. Фахівці екстрених служб уже працюють над ліквідацією наслідків, а громадян просять раціонально розподіляти навантаження на мережу протягом дня.Про це повідомляє НЕК "Укренерго".Руйнівні наслідки негодиУ відомстві зазначили, що через складні погодні умови, зокрема дощ та сильні пориви вітру, на ранок повністю або частково знеструмлені понад 160 населених пунктів у чотирьох областях. Найбільше від стихії постраждали Сумська, Київська, Полтавська та Івано-Франківська області. Ремонтні бригади обленерго вже здійснюють відновлення пошкоджених ліній електропередачі, щоб якнайшвидше повернути світло в оселі громадян.Знеструмлення через ворожі обстрілиОкрім погодних умов, суттєвий дефіцит та аварії провокує країна-агресор. Ворог продовжує атаки на об’єкти цивільної енергетичної інфраструктури. Внаслідок російських ударів на ранок є нові знеструмлення у Запорізькій, Дніпропетровській, Сумській, Харківській і Чернігівській областях. Скрізь, де це наразі дозволяють безпекові умови, тривають аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути пошкоджене ворогом обладнання в роботу.Важливе звернення до споживачівВраховуючи погодні умови, користування потужними електроприладами сьогодні варто перенести на період найбільш ефективної роботи промислових сонячних електростанцій — з 10:00 до 17:00. Споживачам нагадують, що ситуація в енергосистемі може змінюватись. Громадян закликають уважно стежити за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах відповідного оператора системи розподілу (обленерго).Нагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

Тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики.Про це повідомляє окупаційне підприємство "Крименерго".Географія енергетичного колапсуУ відомстві зазначили, що в окупованому Криму почалися знеструмлення після нічних атак на півострів. За офіційними даними колаборантів, у зв’язку з технологічними порушеннями в електричних мережах сталося відключення споживачів у багатьох населених пунктах.Без світла залишилися мешканці у міських округах Євпаторія, Саки, Красноперекопськ та Джанкой. Крім того, аналогічні проблеми зафіксовані у Красноперекопському, Сакському, Джанкойському та Красногвардійському районах.Терміни відновлення та пожежа на ТЕЦПредставники окупаційної структури запевнили, що наразі тривають аварійно-відновлювальні роботи, намагаючись заспокоїти місцеве населення щодо термінів ліквідації аварії."Орієнтовно електропостачання буде відновлено протягом доби", — додали в "Крименерго".Попри намагання загарбників приховати реальні масштаби руйнувань, ситуація залишається критичною. Водночас у мережі публікуються відеозаписи, на яких зафільмовано пожежа на ТЕЦ у Керчі, що свідчить про значно серйозніші пошкодження енергосистеми півострова, ніж про це заявляє підконтрольна Кремлю влада.Нагадаємо, за даними "Крим.Реалії", у тимчасово окупованому Криму призупинили заїзди дітей до оздоровчих таборів, санаторіїв та інших закладів розміщення. Обмеження діятимуть із 22 червня до 1 вересня, однак офіційної причини окупаційна влада не назвала.Додамо, на території тимчасово окупованого Криму запровадили екстрені обмеження, які повністю паралізували роздрібний продаж пального для населення. Починаючи з 09:00 неділі, 21 червня, місцеві автозаправні станції припинили обслуговування звичайних водіїв та комерційних структур.Читайте також: Паливний колапс для РФ: у ISW розкрили деталі розгрому логістики біля Кримського мосту.

Російські обстріли спричинили 22 червня масштабні пошкодження енергетичного обладнання та масові відключення світла у восьми областях України. Наразі найважча ситуація фіксується на Донеччині та Херсонщині, де енергетики намагаються стабілізувати мережу за першої ліпшої безпекової можливості.Про це повідомляє Національна енергетична компанія "Укренерго".Наслідки ворожих ударів та знеструмленняУ компанії зазначили, що через ворожі влучання в об'єкти енергетичної інфраструктури на ранок найскладніша ситуація спостерігається у Донецькій та Херсонській областях. Саме в цих регіонах зафіксовано найбільший обсяг нових знеструмлень, оскільки окупанти пошкодили значну кількість важливого мережевого обладнання.Крім того, після чергових нічних та ранкових обстрілів без електропостачання залишилася частина споживачів у Сумській, Харківській, Миколаївській, Чернігівській та Запорізькій областях. У тих районах, де це дозволяє безпекова ситуація, ремонтні бригади вже розпочали аварійно-відновлювальні роботи. Фахівці роблять усе можливе, щоб повернути світло в оселі знеструмлених абонентів якнайшвидше.Заклик до споживачів та перенесення навантаженняЩоб допомогти енергосистемі впоратися з навантаженням, споживачам рекомендують скоригувати свої побутові звички. Активне енергоспоживання сьогодні варто перенести на період найбільш ефективної роботи промислових сонячних електростанцій — з 10:00 до 16:00.Енергетики попереджають, що ситуація в енергосистемі залишається динамічною та може змінюватися впродовж доби. Громадянам радять уважно стежити за офіційними повідомленнями на сайтах та сторінках у соцмережах місцевих операторів системи розподілу (обленерго), щоб оперативно дізнаватися про можливі зміни чи графіки обмежень.Нагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

У ніч на 21 червня Рівненська область зазнала чергової повітряної атаки з боку російських загарбників. Ворожий наліт призвів до пошкодження інфраструктури та проблем із електропостачанням в одному з регіонів області.Про це повідомив голова Рівненської обласної військової адміністрації Олександр Коваль.Наслідки удару в Сарненському районіЗа даними посадовця, внаслідок нічних обстрілів окупантів зафіксовано знеструмлення у Сарненському районі. Профільні служби оперативно відреагували на надзвичайну ситуацію. Енергетики вже прибули на місце події та працюють над ліквідацією наслідків атаки і якнайшвидшим відновленням електропостачання для місцевих жителів.На щастя, обійшлося без жертв. Згідно з офіційними даними, люди внаслідок цієї повітряної атаки не постраждали.Нагадаємо, у ніч на 21 червня російські війська завдали масованих ударів по цивільній та промисловій інфраструктурі Полтавської та Кіровоградської областей. Унаслідок ворожої атаки на території Полтавщини зафіксовано людські жертви, серед значної кількості постраждалих є діти.Раніше стало відомо, що у ніч на 21 червня російські загарбники випустили по Україні понад сто безпілотників та чотири ракети, серед яких небезпечні аеробалістичні "Кинджали". Силам протиповітряної оборони та підрозділам РЕБ вдалося знешкодити 96 ворожих повітряних цілей у різних куточках країни..

"Енергоатом" продовжує оцінювати наслідки атаки російського безпілотника на Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). У товаристві готуються до відновлення пошкоджених приміщень.Про це повідомила пресслужба "Енергоатома" з посиланням на її очільника Павла Ковтонюка."Енергоатом" відновить пошкоджені приміщення ЦСВЯП за півтора місяця", — йдеться в повідомленніПопередній огляд фахівцями комісії з проведення обстеження пошкодженого обладнання, конструкцій та будівель на майданчику ЦСВЯП підтвердив відсутність пошкодження несучих конструкцій. Точну суму завданих збитків підраховують.За словами керівника "Енергоатома", впродовж півтора місяця акціонерне товариство власними силами відновить пошкоджені приміщення. Зараз триває процедура закупівлі будівельних матеріалів для ремонтних робіт.Як відомо, в ніч зі 6 на 7 червня внаслідок удару ворожого безпілотника частково зруйновано приміщення будівлі приймання контейнерів ЦСВЯП (відпрацьоване ядерне паливо в ній не зберігалося).ЦСВЯП — це стратегічний об’єкт "Енергоатома", призначений для довгострокового зберігання відпрацьованого ядерного палива з українських атомних електростанцій.Його введення в експлуатацію дозволило Україні відмовитися від вивезення відпрацьованого палива до Росії та зміцнити власну енергетичну незалежність.Нагадаємо, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга тоді заявляв, що дії Російської Федерації та її військ ставлять під загрозу українські ядерні об’єкти. Такі провокації є систематичними та неприйнятними. Світ має сказати своє слово щодо агресивних дій Москви..
